Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mire érdemes készülni? Mit fogtok főzni az elkövetkező időszakban? fórum

Mire érdemes készülni? Mit fogtok főzni az elkövetkező időszakban? (beszélgetős fórum)

1 2 3
45. ab61752c45 (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2020. márc. 17. 14:54
én meg nem válogatok.jó nekem a tejfölös tészta,vagy egy szelet/kettő/ hús. de a lányom sem válogat.igaz legtöbbször olyat kér,amit másnap is meg tudnak enni.hát a rántott húst másnap nem szeretik.
2020. márc. 17. 14:33

Jelenleg nincs pénzem tartalékokat venni, de amíg a fiam dolgozni jár, addig nem is sok értelme van tartalékolni.

Egyébként is több napra vásárolunk általában. Nem járunk naponta a boltba.

2020. márc. 17. 12:48
Én kb. 2 hete elkezdtem kenyeret,kalácsot és bagett-et sütni. Legalább már ezekért sem kell kimozdulni itthonról. Egyszerűbb ételeket főzök,de úgy tűnik,hogy több tésztát,krumplit és rizst fogunk enni. Nem válogatunk.
42. Guruljka (válaszként erre: 40. - Unom)
2020. márc. 17. 12:45

Valószínűleg nem értik, hogy ők is megfertőzhetnek másokat esetleg.

Azért érdekes, máskor az idősebb korosztály a jól értesült.

41. Sziszi69 (válaszként erre: 34. - Ab61752c45)
2020. márc. 17. 12:40
Nálunk is ugyan ez a helyzet. Anyukámnak nagyobb kihívás főzni,mint a két lányomnak.
40. unom (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2020. márc. 17. 12:30

Ma orvoshoz kellett mennem. Kint várakoztunk, nagyrészt idősek.

Téma: melyik boltokba menjenek ha meghozták az ebédet.

Nem egybe, többe, szerte a városban.

39. Guruljka (válaszként erre: 36. - Ab61752c45)
2020. márc. 17. 12:23

Nekem még jó régen, amikor munkába jártam, egy nő azt magyarázta, hogy ők nem esznek másnapos ételt, mert csak érződik azon, hogy a hűtőben állt!

Több napos hétvégén is naponta főzött, nem szerzett magának könnyebbséget azzal, hogy előre főz.

Felnőtt ember, ő tudja.

38. 8d00a82c06 (válaszként erre: 32. - Orsi1971)
2020. márc. 17. 12:23

Nálunk a tömeg közlekedést megoldották, leritkították a járatokat, de a vénasszonyok megoldják!! Egymásba karolva csatangolnak egész nap.

Gyerekeket nem látok már 3 napja. Az én lányom hangján kívül nincs gyerekhang a környéken sem.

Udvaron játszik most is, kapu közelébe nem megy, de a levegő kell.

37. Guruljka (válaszként erre: 32. - Orsi1971)
2020. márc. 17. 12:21

Van ismerős, akinek a falujában már megszervezték a 70 évek felettiek számára a bevásárlást.

Nyilván másutt még nem.

Azt azért nem hiszem, hogy a nyugdíjasok azért tömegközlekednek, mert unják magukat otthon.

A gyerekek levegőztetése is probléma lehet.


Egyébként mindentől függetlenül is lesz több száz a fertőzöttek száma. Irreális lenne, ha nem így lenne.

36. ab61752c45 (válaszként erre: 28. - Amaunet)
2020. márc. 17. 12:17
mi az,hogy a másnapos kaját nem esszük meg.akkor kidobjuk.persze nem lehet általánosítani,mert van ahol ennek is örülnének.mint az autószerelő haver,aki a lányomtól kevesebb pénzt kér,mint mástól.a szomszédasszonya átvitte a halászlét,mert ők már a másnaposat nem eszik meg.
35. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2020. márc. 17. 12:14

5 éve vagyok elragadtatva, de most legjobban, hogy kertes házban lehetünk.


Kenyér ha van itthon, már jó. Tettünk fagyóba, ha sor kerül rá, elővesszük. Kacsa-és disznózsír van itthon, szalonna is. Jön a jó idő, úgyis régen ettem "csepegtetett kenyeret".


Ha pedig menni kell, hát menni kell. Még mindig jobb, mint évekig rákosan, vagy demens betegként élni.

34. ab61752c45 (válaszként erre: 28. - Amaunet)
2020. márc. 17. 12:12
akkor gyerek volt,és éhes.az anyám 87 éves,a paprikás krumplit nem eszi meg,a tésztát,főzeléket sem.mi a jóistent evett gyerekkorában.ellene süteményen meg gyümölcsön.a cukra meg az egekben.
33. ab61752c45 (válaszként erre: 30. - Csalános)
2020. márc. 17. 12:08
palacsinta.hús nincs?
32. Orsi1971 (válaszként erre: 29. - Csalános)
2020. márc. 17. 12:06
Nézd meg a sok tömegközlekedő nyugdíjast meg a játszóterező gyerekeket - még mindig. Én munkába menet látom őket, mert még mennem kell. Majd amikor több száz lesz a bejelentett fertőzöttek száma, mindenki kicsit másképp fog gondolkodni. És talán örülni fognak a kijárási tilalomnak....
31. Amaunet (válaszként erre: 29. - Csalános)
2020. márc. 17. 11:25
Hm... milyen sok ostoba ország van, ahol éltek ezzel a lehetőséggel.
30. Csalános (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 17. 10:55
Nem sok kreativitás lehet benned, ha mindened van és nem tudod mit csinálj. Találós kérdés: Van otthon liszt, tojás, só, víz, olaj. Mit tudnál belőle készíteni? Mi az hogy mire készülj? Mondjuk tanulj az M5-ös TV óráin. Megfejtés: (tojásos nokedli például).
29. Csalános (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2020. márc. 17. 10:52
Na ezek az ostobábbnál - ostobább hiresztelések. Semmilyen kijárási tilalom nem kell. Tényleg, ha háború lenne, azt is felturbóznák az "okosok"!
28. Amaunet (válaszként erre: 27. - Matyera)
2020. márc. 17. 10:18

Igen,kissé alább kell adni az igényekből.

A nagymamáink vajon hogyan tudtak minden nap más ételt tenni a család elé?

És nem kell annyira finnyásnak sem lenni, hogy a másnapos kaját nem esszük meg.

Jah, és ott nem volt olyan, hogy "nem szeretem".:)

27. matyera (válaszként erre: 25. - Amaunet)
2020. márc. 17. 09:08

Hahahaha...

Hát nálunk jó volt a menza,plusz én is mindig finomat ettem.

Az a gond, hogy 3-4 embernek már nehéz nap mint nap a kedvében járni főzés terén. Inkább ez ejt gondolkodóba. Még hogy hármunknak ne kelljen három félét főzni. :)

26. matyera (válaszként erre: 20. - Vivo44)
2020. márc. 17. 09:05

Köszönöm a jókívánságokat!

Viszont nem állítottam semmit, angyalok mi lehet. Ez még nem tilos.;) Remélem nem lesz, ebben bízok.

Persze, ez igaz, hogy az emberek otthon maradnak. Helyes! Ha fegyelmezettek vagyunk,akkor könnyebb lehet. Én is csak azért dugtam ki az orrom, amiért fontos volt (gyerek iskolájába tankönyvekert, párom lakásába meg tankolni)

2020. márc. 17. 08:56

Nézzétek a jó oldalát! A gyermekek otthoni főtt kaját ehetnek és nem a mekis szendvicseken élnek vagy a mindenben szegény menzát.


Vegyetek ötleteket a netes receptoldalakról!

2020. márc. 17. 08:01

Borsodi kiváros tegnap, Lidl. Ebédidőben ezek közül semmit nem tudtam venni: hús, hagyma, krumpli, tej, rizs.

Délután ötkor visszamentem, minden volt már.


Az lenne jó, ha az emberek belátnák, hogy mindig van minden, és hátha megnyugodnának. De úgy vitték a tele kocsikat még tegnap is, jó ég!!!! Cukros üdítőktől elkezdve a karton joghurtot. Nem is értem, azzal mit kezd, hisz az el se áll.

2020. márc. 17. 06:58
Amit eddig is. Nem fogok se kevesebbet, se többet főzni.
22. pteri
2020. márc. 17. 05:30
Mi is úgy vagyunk, hogy gyerekek suliban esznek, én a kórházban. A férjemnek meg vagy onnan hozok, vagy csinálok valami egyszerűt. De most összeültettem őket, hogy ötleteljenek , mit ennének, mert csak heti egyszer vásárolok és a kórházi konyháról se veszek.
21. pteri
2020. márc. 17. 05:26
Pont ezen gondolkodtam. Higy a férjem mondta, hogy lehetne palócgulyás is. Szerencsére van hús, meg zöldbab a fagyiban. De tegnap elmentem az Aldiba. Azért oda, mert máskor csak lézengenek ott az emberek, azért szeretjük. Megvettem az utolsó párizsit, utolsó 3 grapefruitot. Volt még 3 karton tej. Se zöldség, se gyümi, se hús. Se tejföl a palócgulyásba. Teszek bele egy natúr joghurtot.
20. vivo44 (válaszként erre: 17. - Matyera)
2020. márc. 17. 01:10

Hogy Bivalybasznádon milyen happy mindenki, azt azok tudják megválaszolni, akik ott laknak.

Nézem a híreket és tényként sehol nem közölték, hogy Budapesten, vagy bármely más nagyvárosban kijárási tilalmat vezetnének be záros határidőn belül. Ettől persze lehet igazad, de tényként közölni, hogy ez és az lesz, mikor még az arra illetékesek sem tudják, hát igen merész szerintem.

Hogy kihalt minden? Ez valahol normális, hiszen megkérték az embereket, hogy a lehető legfontosabb miatt menjenek utcára. Ez nem is olyan meglepő. De a kérés és a tilalom között még van különbség.

De természetesen tiszteletben tartom a te véleményedet, csak nehogy lecsapjanak rémhír terjesztése miatt.

Érezzétek a lehetőségekhez képest nagyon jól magatokat ahová utaztok, azt kívánom és kitartást!

2020. márc. 17. 00:26
Mindenre . Bizonytalan a helyzet.
18. Böce (válaszként erre: 16. - Matyera)
2020. márc. 17. 00:25

Mert az emberek nem hülyék és nem mászkálnak az utcán, ha nem muszáj. Így is csökkentik a fertőzés terjedésének az esélyét.


Bár azért ma délután én láttam hülyéket a nagykörúton kiülős kocsmánál üldögélni csapatban...

17. matyera (válaszként erre: 12. - Vivo44)
2020. márc. 17. 00:22
Nézd a híreket. Minden elér minket is, idő kérdése. Ez nem fikció. Ez valóság. Lehet Bivalybasznád alsón mindenki happy, nagyvárosban más a helyzet.
16. matyera (válaszként erre: 8. - Vivo44)
2020. márc. 17. 00:20

Én ezt láttam, távol áll tőlem hogy pánikot keltsek.

Én nem pörgök rá erre ennyire, de ha elmehetek, hát elmegyek.

Láttam teszkot lefosztva, se hús,se zöldség, se pékáru. Este 8 óra,ma este. És láttam a belvárost is, ahol totál kihalt volt a "legpestibb utca"

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook