Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mint egy hordó végtagokkal... fórum

Mint egy hordó végtagokkal... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mint egy hordó végtagokkal...

2009. márc. 16. 08:42

Sziasztok!

Nekem is a kalória számlálgatás jött be.

Február 4.-én kezdtem 76 kilóval.Ma 67.5 kiló vagyok.Ez 5 hét alatt -8.5 kiló.

2009. márc. 14. 22:06

Először is bocsánat mindenkinek, hogy nem válaszoltam, de költözés miatt nem volt netem! Mindenkinek szeretném megköszönni a sok jó kívánságot és a tanácsokat. Amit szeretnék elmondani, hogy a kalóriaszámolásba belebuktam, viszont egy új fogyókúrában vagyok: Kiléptem a nagybetűs életbe és elkezdtem dolgozni! Már fogytam, azt viszont nem tudom, hogy mennyit, mert nincs mérlegem. De az biztos, hogy délután négyig egyszerűen nincs időm enni és ami a legnagyszerűbb, hogy nem is kívánom. De azért be kell szereznem egy mérleget!!!:)

Egyébként Burgineevinek igaza van, én is észre vettem az évek során, ha este nem eszem, nem úgy ébredek, hogy farkas éhes vagyok. Holnap jelentkezem! Mindenkinek jó éjszakát!

2009. márc. 4. 21:48
tényleg jó ha hat után nincs semmi kaja, én max csak gyümit eszem egy ideje, méregtelenítem a szervezetem.
23. lzsuzska (válaszként erre: 21. - Burgineevi)
2009. márc. 4. 11:02

valóben jó ez 6 utáni nem evés nekem is bevált

Megfigyelhető, hogy ha este 6 után szünk reggel farkas éhesek vagyunk.


A szakemberek azt mondják, hogy a lefekvés előtt 3 órával már nem kellene enni.

22. Majdnemjó (válaszként erre: 19. - C20c593f1c)
2009. márc. 1. 20:56
Megnéztem a bemutatkozásod, a szlogened haláli, másnak is látnia kell! : DD
2009. márc. 1. 13:52

Sziasztok!

Szintén gratulálok az eredményhez :) (szintén a túlsúlyosok táborát erősítem :) )

Tudom sokan sokféle diétát kipróbáltak, és sokan sokféle módszerre esküsznek.

Viszont én csak egy kicsi "tanácsot" adnék azoknak akik folyton diétáznak és mindentől megvonják a szervezetük...stb.

A lényeg egyet próbáljatok meg ami beválik ( saját szememmel tapasztaltam)... ehettek bármit, de... ESTE HAT ÓRA UTÁN SEMMIT! Higgyétek el ez beválik.

Pici odafigyelést igényel csak és semmi mást.

Édesanyám tavaly október elején kezdte el hogy nem vacsorázik, vagyis nem eszik este... eredménye: 20 kg-ot fogyott le január közepére.

Másik közeli ismerősöm 17 kg-ot adott le szintén így, ő négy hónap alatt.

És még tudnék egy jó pár példát felhozni nektek. :)

Én személy szerint úgy gondolom, hogy nagyon sok diéta;fogyókúra;önsanyargatás...hívjuk bámrinek igen költséges és nagy lemondásokra "kényszeríti" az embert.

Viszont ez amit én mondok tulajdonképpen nem igényel se plusz kiadást se lemondást.

Ha rám hallgattok kipróbáljátok. Csak egy 2 hetet próbáljatok ki... :)

Most kérdezhetitek nyugodtan hogy mért másokkal példálózom... őszintén? Mert én még csak másfél hete kezdtem el, hogy nem vacsorázok... kilókat nem tudok nektek még "felmutatni"...de a nadrágméretem MÁR EGY SZÁMMAL KISSEBB :):)

Úgyhogy ha gondoljátok próbáljátok ki :)

Sok sikert nektek :) És persze másoknak is akik nem az "én ötletemmel" próbálnak meg megszabadulni a felesleges tehertől magukon :)

20. Sirga
2009. márc. 1. 09:12
Gratulálok az eredményhez, és bevallom, kicsit irigykedve olvastam a kitartásodról.(Hasonló módon mindig is túlsúlyos voltam. Szinte mindent kipróbáltam: valódi, tartós megoldást - eddig - nem találtam.)További sok sikert kívánok! :)
2009. márc. 1. 08:46

Én tavaly július vége óta 26 kilogrammot fogytam. Még nagyjából ugyanennyit szeretnék. Én hozzávetőlegesen számolgatom a kalóriát. Csak eleinte gürcös ez a számolgatás, pillanatok alatt meg lehet tanulni. Mivel nagy súlyról indultam, abból könnyebb volt ennyit leadni.


1200-1400 kcal/nap. Kenyérféle, rizs, süti, csoki csak elvétve szerepel az étrendemben.

Hétközben minden nap hozatom a kajámat. Reggelire mindig levest eszem, és sokszor ebédre is azt rendelek. (Sokszor az ételek mellett feltüntetik a tápértéket, így számolgatni is könnyebb.)Így marad annyi kalória. hogy este is tudjak normálisan enni.

A fentieken kívül, szinte minden szerepel az étlapomon. Próbálom a zsírosabb ételeket elkerülni, de néha beiktatok baconszalonnát is.

Ha este nem ennék, akkor akár éjfélkor is zabálási roham jönne rám.


Van egy hordozható infraszaunám, amibe hetente 2-3 alkalommal beülök. Azt mondják méregtelenít és fogyaszt. Utóbbiban nem hiszek. Nagy ritkán felülök a biciklimre, vagy előveszem a súlyzókat. Ezeket nem viszem túlzásba. :-)))


Az én gyermekeim nem laknak már itthon. Egy-két jó tanács még, amit sajnos egy családban, kisgyerekekkel élő ember nem nagyon tehet meg: Ne tarts otthon olyan élelmiszert, amit könnyedén előkapsz. Legyen üres a hűtőd, legfeljebb gyümölcs legyen otthon!

Ezt viszont gyerekeseknek: Ne zavarjon, hogy a gyermeked tányérján kaja marad. Annyit eszik, amennyi jól esik neki. Neked nem kell bekapnod, hogy ne menjen kárba!

Bűnözzél időnként, mert akkor nem érzed sanyarúnak a diétát. Persze módjával. Pl. Ha sütit akarsz enni, rendelj inkább krémes szerűt, mint vajas krémmel töltött tortát.


Nem utolsó sorban: Ne meséld el mindenkinek, hogy fogyózol, mert ha nem sikerül a kúra, nem fognak poénkodni rajtad. Ha vendégségbe mégy, egyél nyugodtan, de módjával, legfeljebb másnap tornázol vagy kevesebbet eszel.

2009. febr. 28. 20:06

Csatlakozva több előttem szólóhoz: nem biztos, hogy valamiféle diétát kell követni. Ezt azért írom, mert nekem is saját módszerem volt, igaz lassabb eredménnyel, de az tartós. 2 év alatt szabadultam meg 15 kgtól (nálam a 80 kg volt a pont az i-n), úgy, hogy közben az étrendem nem változott, csak mértéket tartottam (volt benne töltött káposzta, csülökpörkölt, meg sok-sok süti), na de minden nap 1 óra intenzív testedzés.

Neked is inkább ki kellene tapasztalni, mi hoz tartós eredményt, pl. ünnepek alatt ne csússzon fel 1 kiló se. (Nekem nem szokott.) Kitartást, meg lesz az eredménye!

2009. febr. 28. 15:46

Gratulálok a -20 kilóhoz, és a kitartásodhoz!

A kalóriaszámolás nem biztos hogy a legjobb, max. egy ideig, míg rájössz, miből mennyit kéne enni kb.

Azt tanácsolom, ne diétákkal próbáld leadni a maradék felesleget, hanem alakíts ki egy olyan életmódot, amit tényleg be lehet tartani. Kezdj el mozogni, és egyél egészséges kajákat! Akkor vissza sem fognak jönni a kilók! ;)

Sok sikert a továbbiakban is!!

2009. febr. 28. 14:42

Sziasztok! Én sokféle diétát kipróbáltam már. Összefoglalva annyit mondanék, hogy nem kimondottan diétázni kellene, kalóriákat számlálni, hanem életmódot változtatni és nem csak 1-2 honapra hanem évekre, sőt egész életünkre. Azért mondom ezt mert én ezt az utat választottam. Alapjaiban megváltoztattam az étkezést és már nem gondolok folyton a zabálásra, hanem a táplálkozásra. Nekem sikerült lefaragnom azokat a makacs párnákat :)

Kipróbáltam a Norbit, a 90 naposat, de nekem nem szereztek nagy örömet.

Hát sok sikert kivánok a diétádhoz, sok kitartást!

És ne feledd... igyál sokat sokat :)

2009. febr. 28. 10:27
nagyon-nagyon drukkolok!! tuti menni fog, egyik barátnőm is ilyen volt mint te,tehátneki is mindig volt ezzelproblémája,ő is gyönyörűen letudta adni a kalóriaszámlálással a fölösleget, és olyan vékony lett tőle,hogy megszégyeltem magam mellette! mint egy igazán vékony családból származó lány,ugy nézett ki. neki is ment, neked is fog, én csak drukkolhatok, és gratulálhatok az eddigi eredményeiden :)
14. Gummy (válaszként erre: 13. - Majdnemjó)
2009. febr. 28. 08:32

Én is számoltam a kalóriákat, és kb 4 hét után már nem kellett mérnem, hogy mi mennyi.

Igaz a mérleg pontosabb, de szerintem mindegy hogy most a borsóból 2-3 szemmel több van benne, mintha mérném.

2009. febr. 28. 07:57
Vitáznom kell egy-két hozzászólóval, mert nekem is a kalóriaszámlálás jött be, és sosem jojóztam! Mire lemegy az a pár kiló, rögzül az emberben, hogy mekkora az a mennyiség, amit megehet, és miből. A Norbis módszerrel rengeteget próbálkoztam, még több hétre előfizettem a kajára is, -nehogy az legyen, hogy én csinálok valamit rosszul-, de fél kg sem ment le rólam!
2009. febr. 28. 05:19

Hú, de megértelek. Én is hasonló cipőben járok. Sose voltam cingár, amikor versenysportoló voltam, akkor se. De hál istennek arányos testalkatú vagyok, így vagy arányosan kevesebb van mindenütt vagy arányosan több. Persze ez nem boldogít.Én a Rettegés foka című műsorban hallottam egy kijelentést, amivel nagyon azonosulni tudtam. MINDEN A FEJBEN DŐL EL!!

És ez nagyon igaz. Így fejben tényleg eldöntöttem a fogyókúrát. Néha ha szeretnék valamit pl.pizzát, akkor azt megengedem magamnak, de vannak szabályok amiket mindig betartok.És mennek lefelé a kilók. Remélem egyszer, ha nem is teljesen (mert állandó elégedettlenkedő vagyok)elégedett lehetek a ruhaméretemmel, a kinézetemmel.Ebből a néhány sorból látszik, hogy teljesen azonosulni tudok veled, tudom milyen nehéz néha,és tudom mennyi akaraterő, kitartás kell hozzá. Kívánom neked, hogy legyen benned erő, hogy elérd a célodat!

2009. febr. 28. 02:56
Szia.Gratulálok.Sok sok kitartást kívánok neked.Biztos menni fog.Én csak annyit mondanék,hogy a Update módszernél könnyebbet és betarthatóbbat nem igazán lehet találni.Mindent ehet az ember csak az időkorlátokat kell betartani.Este is annyi dolgot ehet az ember,tudja variálni.Igaz mindenkinek más jön be.De ha mégis újra ezt a módszert választanád nekem nagyon sok receptem van amik nagyon jók.Ha kellenek a receptek csak szólj.Mégegyszer nagyon sok kitartást.Ha bízol magadban akkor nincs lehetetlen:):))
2009. febr. 27. 22:48
gratulákok a kitartásodhoz,ha így haladsz eléred az álomsúlyt:)
2009. febr. 27. 21:23
Szerintem az a lényeg ,hogy ne mások mondják meg neked mi lenne neked jó hanem az, hogy megtaláld a saját utad amit hosszú távon be tudsz tartani.
2009. febr. 27. 21:21

Gratulálok én is!

Én is azok közé tartozom, akik világ életükben túlsúlyosak voltak, gyerekkorom óta. Mindenféle diétát próbáltam már, sokszor lefogytam, de a vége mégis mindig az volt, hogy visszahíztam. Norbival is így jártam.

Viszont most nagyon lelkes vagyok, a WW pontszámolós diétát csinálom. Itt a fórumon találtam ezt a módszert, nem gyors, kb. heti egy kiló megy le, de éhezés, önsanyargatás nélkül. És egy fokkal egyszerűbb, mint a kalóriaszámolás (amit kb. 12 éves korom óta csináltam). És nincsenek tiltott élelmiszerek, tiltott időszakok sem.


Nagyon fontos viszont, hogy ne ess át a ló túloldalára! Ha nagyon kevés kalóriát eszel (1000 kcal körül), az ugyan fogyaszt, de nagyon lelassítja az anyagcserét, ezért amint befejezed a diétát, pillanatok alatt jönnek majd vissza a kilók, gyorsabban, mint előtte.


Drukkolok neked, hogy elérd a célodat!

2009. febr. 27. 20:43
Gratulálok a sikeredhez, csak így tovább!Viszont a kalóriaszámolgatás csak ideig óráig megoldás, egy életet nem lehet így leélni.Én nemrég kezdtem csak a fogyit, norbival.Teljes széles skálán lehet ételeket készíteni, változatosan, és a legfőbb, hogy mindent ehetsz.Itt ahoxán nagyon sokan vagyunk norbisok, a receptek közt is találsz kimondottan ilyeneket, és nagyon ízletesek finomak.Úgy lehet fogyni, hogy nem éhezel!!!Persze a legfőbb, hogy sportolj!A mozgás nagyon fontos!
2009. febr. 27. 19:40
Ne keseredj el! ha erős vagy eléred a célod, csak légy kitartó és minidg a cél lebegjen előtted! szívből kívánom h sikerüljön elérned az álomsúlyt!
2009. febr. 27. 19:23
Hajrá!!:)
2009. febr. 27. 18:28

Gratulálok!

Kitartás! Menni fog! :))

2009. febr. 27. 17:35
Gratulálok a sikeredhez,nagyo erős vagy.Biztos eléred a célod,sok-sok erőt kitartást kivánok a továbbiakhoz .
2009. febr. 27. 17:29
Nagyon egyetértek veled,mert bizony nem szabad " strucc" poltikát folytatni. Ha nem foglalkozom a problémával, akkor talán nincs is baj! Dehogynem ez egy bonyolult és nem is olyan egyszerű gond. Nem is szabad ebbe belenyugodni hogy az ember plussz kilókat cipeljen magán. Nagyon jó uton jársz,de féltelek belefáradsz majd a kalória számlálgatásba,és majd ezen bukik az életmód váltásod. Több év keserves kalória számlálgatáson vagyok már túl,és ezzel csak a jojo effektusomat erősítettem. Most viszont talán biztos talajt érzek a lábam alatt,Norbi diétával csinálom. Eddig végig küzdött diétákkal,most ezt érzem a legjobbnak. Igaz nem tartom túl szigorúan,-2kg fogyással havonta elégedett leszek,és vagyok. Kivánom egészségesen érd el,amennyire le szeretnél fogyni.
2009. febr. 27. 17:03
Senkinek sem jó érzés, mikor a teste egyben a saját börtöne is. Nem tudsz tőle szabadulni és egyre nő a depresszió. Mindig arra gondolsz: le kell fogynom, azután jönnek a "majd holnaptól" kezdetű mondatok. Egyszer, végre az életemben nem csak azt mondhattam, hogy majd holnaptól, hanem, hogy már három hete.

Ugrás a teljes írásra: Mint egy hordó végtagokkal...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook