Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Minoxydil tapasztalatok fórum

Minoxydil tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2023. aug. 13. 14:25
Most nezem, amit használtam nemis minoxydil ható anyagú volt, hanem aminexil.... Az ugyanolyan?
8. Bluemoon55 (válaszként erre: 7. - Kacsahercegno)
2023. aug. 13. 14:23
Ja hat azt nem tudtam hogy ez egy életen át szól....
7. Kacsahercegno (válaszként erre: 6. - Bluemoon55)
2023. aug. 12. 19:49
Sztem ha beírod a google-be hogy "minoxidil mellékhatások" akkor ki fog adni infókat... Amúgy ja, androgenetikus alopeciára jó elsősorban. És a heti 1 az kevés még a szinten tartáshoz is. Fogat mosni meg fogselymezni is kell életed végéig, sztem ez is olyan 🤷‍♀️
2023. aug. 12. 18:18
Vagy van ennek a minoxydilnek káros hatása hosszú távon?
5. Bluemoon55 (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
2023. aug. 12. 18:16
Ja szerintem nekem valami.l örökletes lehet mert apukam is kopaszodo.. Vagy hogy 40 leszek, de évekkel ezelőtt is hullt már, allandoan de nem ennyire. Hormonális is lehet de a hormonjaim legutóbb rendben voltak. Más sem nagyon lehet, vagyis pajzsmirigy is jo, passz... De ha androgen típusú akkor miért nem jó rá? Vagy akkor jó rá? Mondjuk fent tartó kezeleskent heti egyszer ha használja az ember, akkor lehet nem hullt volna.. De most nagyon hullik. Mondjuk nem most hagytam abba, mar tobb hónapja. Újra elkezdeném de félek akkor életem végéig használni kell? Más meg nem nagyon használ legalábbis amiket próbáltam
4. Kacsahercegno (válaszként erre: 3. - Bluemoon55)
2023. aug. 12. 07:58
Így van. Ezért kell a kivizsgálás, mert ha "csak" egy telogen effluvium epizód, azt a szervezeted pár hónapon belül magától megoldja (pl. vashiányos vagy és szedsz vasat), felesleges rá a minoxidil.
3. Bluemoon55 (válaszként erre: 2. - Kacsahercegno)
2023. aug. 11. 21:21
Tehát akkor allandoan használni kellene hogy ne hulljon utána a haj?
2. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Bluemoon55)
2023. aug. 11. 19:45
Az, hogy nem hagyod abba. Olvass utána, hogy hogyan hat és mire való. Addig fejti ki a hatását, ameddig használod, ha abbahagyod, akkor az a haj, amit a minoxidil "növesztett ki", az kihullik és ugyanott leszel mint előtte. Vagy rosszabbul, ha mondjuk úgy kezdted el, hogy már előtte is hullott, vagy mondjuk androgenetikus alopeciára vagy hasonlóra használod. Az utóbbi időben egy brutál hajhullás miatt rengeteget olvastam ezekről, és őszintén szólva többet is ért, mint amit az orvos mondott. De ennek ellenére azt javaslom, ha hullik a hajad akkor minél előbb csináltass vérképet, teljes góckutatást, hormonpanelt, mert lehet valami banális oka van, de az is, hogy valami nagyobb probléma okozza.
2023. aug. 11. 18:42

Sziasztok érdekelne aki már használta, mi a véleménye.

Én par hónapja használtam, akkor teljesen rendbe tette a hajam, viszont abbahagytam és most valami iszonyat mennyiség hullik. Állítólag ilyen létezik, hogy sokkal több haj hullik ki, mint előtte.

Mi a megoldás?

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook