Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindig a kisemberek segítenek? Hol vannak ilyenkor a gazdag milliárdosok? fórum

Mindig a kisemberek segítenek? Hol vannak ilyenkor a gazdag milliárdosok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
31. c95c921ae7 (válaszként erre: 30. - C95c921ae7)
2010. okt. 29. 10:17
És ha az iménti leírással egyet értesz, akkor a kapitalizmus lényegén már nem is vitatkozunk.:)
30. c95c921ae7 (válaszként erre: 26. - F111b04f6f)
2010. okt. 29. 10:15

Egyébiránt sok vállalkozó nem lesz milliárdos..szóval még csak nem is egy kalap. De a vállalkozókat valóban kár bántani..Egy jó vállalkozás igeni hasznos sokaknak, nem csak a tulajdonosnak.

A működőképes vállalkozás közvetett hatása a helyi (lokális) gazdaságra:

1. Munkahelyek megtartása, új munkahelyek létrejötte.

2. A lokális térségbe áramló és a térségben maradó jövedelem értéke növekszik. Ennek hatására: helyi fogyasztás nő, helyi gazdaság fejlődik.

3. A működő vállalkozások adóképesek (helyi adóbevételek növekedése).

4. A profitáló vállalkozás fejleszteni képes, növekedési potenciál--- hatás: újabb munkahelyek létesülnek, jövedelem és fogyasztás nő.

5. A vállalkozások helyi intézményi környezetének javulása.

6. Kohézió, vállalati együttműködések, hatékony információáramlás, tudásáramlás.

7. A lokális térség és a régió kibocsátásának valamint exportjának növekedése =jövedelembeáramlás, a vállalat és a gazdaság fejlődése.

29. f111b04f6f (válaszként erre: 28. - C95c921ae7)
2010. okt. 29. 10:11

"Olyan mondatokat írsz, amit nem tudok másnak nevezni, csak vagdalkozásnak.."


Sajnálom, hogy egy mondatban nem tudom leírni azt amit egyébbként nem is lehet, csak hosszú oldalakon át kielemezve kibontani.

Ha ez vagdalkozás, ám legyen.

Még várom a kapitalizmus leírását, saját gondolataiddal!

28. c95c921ae7 (válaszként erre: 26. - F111b04f6f)
2010. okt. 29. 09:58

Én értem a dolgokat. Csak azt nem értem, ha valaki úgy általában szidja a gazdagokat, a kapitalizmust meg a demokráciát emlegetve. Nem hiszem, hogy el kell magyaráznom a kapitalizmus lényegét. Beütöd a keresőbe és találsz róla bőségesen. Olyan mondatokat írsz, amit nem tudok másnak nevezni, csak vagdalkozásnak...ez pl:

"Az viszont már tényleg demagógia, hogy megetetik az emberekkel milyen jót tesznek velünk és a gazdasággal a milliárdosok " ezt egyrészt senki nem mondta most itt..másrészt viszont nem demagógia. Kitől is kapnak/kaptak segítséget az árvizesek/iszaposok..stb? Hát bizony az államtól is jócskán. És az államnak ugyan honnan van pénze szerinted? A mi adónkból. A tiédből, enyémből..és valamivel több a milliárdosokéból.

De ha nem megyünk ilyen messzire..pl.egy falunak miből van pénze az önkormányzat kiadásokra? Hát pl. a vállalkozóitól beszedett helyi adókból.

27. f111b04f6f (válaszként erre: 25. - C95c921ae7)
2010. okt. 29. 09:51

Szeretném, ha elmagyaráznád nekem, szerinted mi a kapitalizmus lényege.

Megteheted privátban is.

Köszi!

26. f111b04f6f (válaszként erre: 25. - C95c921ae7)
2010. okt. 29. 09:50

Hu de el vagy tévedve!

Magam részéről baromira jól érzem magam a bőrömben, pedig még csak vállalkozó sem vagyok.

Azt viszont nem merném állítani, hogy te nem az vagy.

Valahogy így áll az én irigységem.

Az meg legyen más problémája, ha nem érti a dolgokat.

25. c95c921ae7 (válaszként erre: 20. - F111b04f6f)
2010. okt. 29. 09:42

Te miről beszélsz???? A te zsebedből mit csoportosított át bármely milliárdos?

Nem, nem jól tudod, hogy mit neveznek kapitalizmusnak..

Az, hogy miben kételkedsz ezzel a tudással, kevésbé tűnik lényegesnek. Amit te csinálsz, az siránkozás, és ujjal mutogatás irigységedben-semmi több.

24. f111b04f6f (válaszként erre: 21. - Veraesbalu)
2010. okt. 29. 09:37

Csak az utolsó mondatra reagálnék, bár nem tartozik szorosan a kérdéshez.


"Szerintem azok az emberek, akikkel történt a katasztrófa nem a kisemberektől várják a nagy segítséget. Ez az állam feladata! Nem a károsultak intézkednek. "


Ezt a magam részéről egyáltalán nem tartom állami feladatnak. Ha én okozok valakinek anyagi veszteséget, azt nem az állam fogja megtéríteni a károsultnak. Kivéve ha biztosítási jellegű a dolog.

Nyilván nem a károsultaknak kellene intézkedniök, hanem az okozónak.

Az alapvető problémát nem is a milliárdosok viselkedésében érzem, hanem a rendszer működésében. Ezt viszont nem részletezném, csak egy rövid illusztrációval.

Ha egy sikertelen bankrablást követ el valaki, egy két évet biztosan a nyakába sóznak (ami 5 év is lehet), viszont egy akárhány milliárdos adócsalás, nem legális pénzügyi atrakció stb., ha leültetik a bűnöst az már ország világ témája lesz, ezért kap egy kis ejnye ejnyét, esetleg felfüggesztettet és jót röhög a markába.

Itt látom a rendszer működésének okát, de ezt hosszú lenne kifejteni, mert egészen az alkotmányig (tákolmány) kellene visszanyúlni.

2010. okt. 29. 09:29

Egyetértek 22-es!

Mi "magyarok" mindenfelé segítünk, rohanunk, ha baj, katasztrófa van valahol a világban. Hozzánk ki jött segíteni ???

Nem tudok olyan segélyszervezetről, aki megjelent volna Magyarországon! Ti tudtok???

2010. okt. 29. 09:24
Igazat adok neked 20.hozzászóló mindig a kisemberekre hivatkoznak és azoktól kunyerálnak pénzt mindenféle jótékonysági adakozásra vörösiszap, előtte árvíz. Nálunk a kormánytagok,ill képviselők miért nem ajánlották fel egyhavi fizetésüket ez nekik nem okozott volna különös veszteséget, hiszen van mit a tejbe aprítaniuk, még nem hallottam azt, hogy ők megtették volna. Nemzeti vöröskereszt meg külföldre küldi inkább az adományokat, mintsem ide kellene elsősorban a támogatás, mert itt is sokan szegénysorban élnek és azoknak is nagy szükségük lenne rá. Szívélyes üdv.Ágnes
2010. okt. 29. 09:24
Aki segíteni akar, úgyis megteszi. És mennyibe került a csekkek postázása stb. A posta is ingyen tette ezt meg? Az ezzel járó költségeket miért nem nekik adták? Nem tartom természetes dolognak a csekkek kipostázását! Szerintem azok az emberek, akikkel történt a katasztrófa nem a kisemberektől várják a nagy segítséget. Ez az állam feladata! Nem a károsultak intézkednek.
20. f111b04f6f (válaszként erre: 16. - C95c921ae7)
2010. okt. 29. 09:13

Az viszont már tényleg demagógia, hogy megetetik az emberekkel milyen jót tesznek velünk és a gazdasággal a milliárdosok (tisztelet a nagyon kevés kivételnek), miközben csak a tömeg zsebéből átcsoportosítják az értéket a saját zsebükbe, és ezt nevezik kapitalizmusnak, ja és el ne feledjem, demokráciának.

Ez tényleg: olyan ideális és emberi rendszer, hogy nem is kívánhatnánk jobbat.

Erősen kételkedem szellemi,morális képességeiben annak, aki ezt emberhez méltó életnek nevezi.

19. vizöntőlány (válaszként erre: 5. - Veraesbalu)
2010. okt. 29. 09:09

Még egy dolog!Ha ez a katasztrófa Téged érintene,akkor is feltetted volna ezt a kérdést?

Vagy akkor természetes lenne a csekkek kipostázása?

18. f111b04f6f (válaszként erre: 16. - C95c921ae7)
2010. okt. 29. 09:02

Ezt csak te látod demagógnak.

Különben meg semmi köze a demagógiához.

Itt a mértéket feszegeti a kérdésfeltevő, ha jól érzem.

Azzal egyetértek, az adakozás az adakozás, függetlenűl az anyagi helyzettől.

Viszont engem nem ugyananannyira érintene egy milliós nagyságrendű adakozás, mint egy milliárdost. Szerintem vagyunk így még jó néhányan.

17. 5e48d37001 (válaszként erre: 5. - Veraesbalu)
2010. okt. 29. 08:56
..és honnan tudod,hogy a milliárdosok nem kaptak ilyen levelet?
16. c95c921ae7 (válaszként erre: 10. - F111b04f6f)
2010. okt. 29. 08:53
Ez meg milyen demagóg szöveg. Miért kell utálni a gazdagokat, miért kell irigyelni őket, miért kell ismeretlenül szidni őket?? Én ezt sosem fogom megérteni.
15. mágnes74 (válaszként erre: 10. - F111b04f6f)
2010. okt. 29. 08:49

Az a baj, hogy ha névvel adakoznak (mert ugye, van ilyen is, ne feledjük), Akkor az lesz a baj, hogy miért csak ennyit, hiszen van miből. Ha anonim módon teszik, arról pedig nem tudunk.

Az adakozás tényleg nem az anyagi helyzeten múlik, hanem az emberségen.

14. Miss Jane (válaszként erre: 13. - Veraesbalu)
2010. okt. 29. 08:48
És ezt most miért kellett itt hangoztatni? Büszke vagy rá?
2010. okt. 29. 08:47
Nem arra gondoltam, hogy nem segítek, ezt már megtettem telefonos gyűjtésen.
12. Miss Jane (válaszként erre: 7. - Vizöntőlány)
2010. okt. 29. 08:47
Így van... én például nem is tudtam, hogy Anyukám adakozott valakinek, nem az iszapkárosultaknak, hanem ez korábban évekkel ezelőtt volt, a dolog úgy derült ki, hogy néztem otthon egy naptárat, és kérdeztem, hogy honnan van. Anyu válaszolta: hogy szokott pénzt utalni egy fogyatékos embereket foglalkoztató alapítványnak, akik mint munkájukat küldik el a naptárat. Na de az összeget is úgy kellett kiszednem Anyumból, mert természetesen vette a dolgot! Tuti nem kürtöli szét a világnak, hogy milyen sokkal támogatja az alapítványt. És ez a normális viselkedés.
11. f111b04f6f (válaszként erre: 8. - Mágnes74)
2010. okt. 29. 08:47
Én viszont nagyon is.
2010. okt. 29. 08:46

Ha a milliárdosok olyan adakozók lennének, akkor nem így neveznék őket.

Ezt aztán lehet szépíteni, hogy az ad aki akar, meg ők is adakoznak stb...

9. pethoevi (válaszként erre: 8. - Mágnes74)
2010. okt. 29. 08:45
egyetértek!:-)
8. mágnes74 (válaszként erre: 5. - Veraesbalu)
2010. okt. 29. 08:43

Nem értem a felháborodást.

Igaza van, az előttem szólóknak, aki akar, az segít. Ez nem a vagyoni helyzeten múlik.

Sok dologgal lehet segíteni, a lányaim könyveket, játékokat küldtek a suliba, nekik már ez a természetes.

7. vizöntőlány (válaszként erre: 2. - Miss Jane)
2010. okt. 29. 08:42

Sőt azt hiszem,a legfontosabb,hogy mindkét félnek jó.Legalábbis engem örömmel tölt el ha segíthetek.

És az,hogy segítettem,csak kettőnkre tartozik a megsegítettre és a segítőre.

6. Miss Jane (válaszként erre: 5. - Veraesbalu)
2010. okt. 29. 08:41
Miért tennék? Nem kell nekik felajánlani, semmi nem kötelező, úgy ahogy Neked sem kötelező adakoznod!
2010. okt. 29. 08:40
Iszapkárosultak részére létrehozták a Kármentő Alapot. Most kaptam egy szép levelet és mellé egy csekket. Felháborítónak tartom, hogy már megint mi, aki alig él meg a kis pénzéből segítjük ki a bajbajutottakat. Kiváncsian várom, hogy a miniszterek mikor ajánlják fel fizetésük egy jó részét! Megtehetnék!
2010. okt. 29. 08:40
Segítenek ők sokat, csak nem hirdetik.
2010. okt. 29. 08:39

Az segít aki akar. Ha nem akarsz, vagy nem tudsz, senki nem fog rá kényszeríteni.


Mi a 'világmorgás' tárgya megint?

2010. okt. 29. 08:38
Ők is segítenek, csak nem verik nagy dobra. Aki igazán segít, az önzetlenül teszi, és nem szeretne szerepelni a hírekben, sőt a megsegítettektől is azt kéri, hogy ne mondja el a nevét. Szóval nem rázza a rongyot, mint a "kisemberek".
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook