Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent, csak kevesebbet diéta fórum

Mindent, csak kevesebbet diéta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
408. 12d083b51b (válaszként erre: 406. - Levarosbukta)
2017. febr. 8. 14:00
Valamikor réges-régen ettem üzemi kaját, no az volt olyan, hogy sokszor kellett hőstettet véghezvinni, ha nem akartunk éhen maradni. De szinte mindig is a magam főztjét ettem, ettük. Amíg el tudom készíteni, addig megcsinálom, a saját ízlésem szerint, és még azt is tudom, hogy mi van (és mi nincs!) benne. :))
407. 12d083b51b (válaszként erre: 403. - Arany52)
2017. febr. 8. 13:56

Szia Aranka!

És azt tudod, hogy mitől fáj a gyomrod? Mert a főzeléktől nem lehet, az biztos. Próbálj meg egy kis langyosra hűtött, gyengére főzött citromos teát, pár szem keksz hozzá, talán ezek javítják! Ezer puszi, pihenjél, aludj egy sort, az is segíthet.

406. levarosbukta (válaszként erre: 402. - 12d083b51b)
2017. febr. 8. 13:37
Szerencsére nekem hétközben nem kell főznöm mert hordjuk a kaját. Mivel iskolából hál'istennek alapból sem az a zsíros, csöpögős fajta kaja. Meg aztán néha nem is nehéz csak a felét enni belőle a minősége miatt! :)
405. levarosbukta (válaszként erre: 399. - 12d083b51b)
2017. febr. 8. 13:35
Még jó hogy nem szoba bicikli mert akkor már nem lenne pardon! :) Rendes utcai bicikli, csak állásában leeresztettek a gumik meg nem árt bevetés előtt átnézni. Egyébként régebben rengeteget bicikliztem, ne vegyétek dicsekvésnek de bizony még a Balatont is körbe bicikliztem annak idején. De az utóbbi években inkább kocsival jártam az egészségem, meg a műtétetek - meg etcetera, petcetera - ide jönnek a kifogások - miatt.
404. Kotkoda_:) (válaszként erre: 403. - Arany52)
2017. febr. 8. 12:54

Akkor csere kistányérra 😀

Puszillak

403. arany52
2017. febr. 8. 12:09

Szerbusztok!

Nos nem ma fogok elhízni, fáj a gyomrom. Főztem sóskát és spenótot is, mert lányom csak a sóskát eszi, én meg csak a spenótot, hogy egyszerű legyen az élet. Ettem pár kanállal, tetején néhány kocka pörkölthússal.

Köles fasírtot szoktam én is csinálni, kenyér helyet pedig gyakran eszem az extrudált kenyeret. Kis lapocskák, megkenve vajjal vékonyan, rá egy szelet sonka, elég diétás.

Kriszti, kis tányérból enni okos dolog, mert keveset eszel, mégis teletányért látsz magad előtt. Nem egy nagy tányér alján szegénykedik egy kevés étel.

2017. febr. 8. 09:30

Egyébként most döntöttem el, hogy a mai napon még csak nem sütök japán palacsintát a kenyér helyett. A fél kg-os kenyér-szeletből van még egy fél!! szelet. Az ebédet (köles-fasírt stb.) meg tudom enni kenyér nélkül, max. vacsorára főzök egy tányér sajtos/túrós/akármilyen tésztát.

Holnap pedig egyébként is főzős napom lesz.

401. 12d083b51b (válaszként erre: 400. - Kotkoda_:))
2017. febr. 8. 09:26

Nem ismertem ezt a gombóc-levest. Rákerestem, nagyon jó! Nálunk a krumplis-gombócot rántott leves-alapba főzzük bele, és "gölödin-leves"-nek hívjuk! :))

A pitéből is enned kell, kóstolás nélkül nem rakhatod az asztalra! :))

400. Kotkoda_:) (válaszként erre: 398. - 12d083b51b)
2017. febr. 8. 09:17

Szia Hópihe,

De jó, hogy válaszoltál. 🙂

Krisztina vagyok, csak az összes ilyen nick név foglalt volt. A családban elég tyúkanyó típus vagyok, és imádjuk a férjemmel Kukori-Kotkodát, ezért választottam ezt a nevet.

Látom többen írjátok, hogy mit főztök, ez tetszik. Egyrészt ötletet ad, másrészt iránymutatás a fogyáshoz.

Én ma pulykából nyírségi gombóclevest, tökfőzeléket pörivel, és almás pitét készítek.

De én szigorúan kistányérból fogyasztok!!!🙂

S talán az almás pitét ki is hagyom... , vagy csak egy kockával... vagy kettővel ... 🙂

399. 12d083b51b (válaszként erre: 394. - Levarosbukta)
2017. febr. 8. 09:08

Ez szoba bicikli, vagy utcai, amit a férjed megszerel?

Mert ha utcai, akkor arról könnyebben le tudsz szállni, és egy kis pihenő-sétát közbeiktatni. A kutya sem fogja látni.

Én csak gyalog amit tudok jönni-menni, de 1-2 óra abból is, ha kellően intenzív, megteszi a magáét.

398. 12d083b51b (válaszként erre: 397. - Kotkoda_:))
2017. febr. 8. 09:01

Szia-szia Krisztina-Kodkoda! Ettől kezdve "Minek nevezzelek?"

Tetszik ez a "kistányéros" módszer megnevezés. Az életben eszembe nem jutott volna.

Igen, többeknek vannak már mért eredményeik, olvass vissza bennünket, még nem kell sok bejegyzést olvasnod. Én majd csak e hónap végén akarok először mérlegre állni, egyelőre meg sem merem nézni, hogy jelenleg hol tartok.

Ha a hó végén lemázsálom magam, és márciusban már naponta-kétnaponta lemegyek kerülni egyet, akkor már nemcsak a kajálás oldalon, hanem a mozgás oldalon is hozzá tudok tenni valamit. Attól kezdve fogom/akarom majd magamat rendszeresen mérni.

Addig meg gyakorolom a kistányéros módszert! :))

2017. febr. 8. 08:36

Sziasztok,

Csatlakozhatok Hozzátok? 51 éves vagyok, s 5-6 év alatt szépen felszedtem 10 kilót 😟, amitől szeretnék megszabadulni. Kb 10 éve a 90 napossal lefogytam. Most próbálkoznék a "kistányéros" verzióval.

Vannak sikersztorik? Hogyan csináljátok? Mennyi idő alatt és hány kiló ment le?

A kalóriabázist én is használtam, de nem igazán vált be. Sokat sétálok, otthon a szobában a Leslie Sansone-nal is mindennap. Amikor kijön a jó idő, akkor pedig bringa, bringa, bringa. Mindennap 5-6 km.

Szerencsés vagyok, mert már nem dolgozom, így könnyebben meg tudom oldani.

Legyen vidám napotok!🙂

Kotkoda, aki Krisztina

396. 12d083b51b (válaszként erre: 385. - Icuska538)
2017. febr. 8. 08:18

Szia Icus!

Amíg dolgoztam, addig kb. 30 évig nem reggeliztem, így eléggé nehéz volt vissza állnom rá. Kár volt!

Azt figyeltem meg, ha eszek reggelit, akkor egész nap csak zabálnék. Most januártól úgy döntöttem, nem sanyargatom magamat a kötelező reggelivel, tehát:

ebédelek kb. 11,0 - 1/2 12 óra körül

uzsonna: 15 óra körül

vacsi: 17,30 körül

Ha elcsábulok, akkor nasi este 7 körül, igaz, hogy este 10-11 körül fekszem, tehát a 3 óra még akkor is meg van.


Tegnap (és még ma is!):

Ebéd: zöldséges tészta leves, paradicsomos krumpli, köles fasírt (a káposzta megfagyott a normál hűtőben!) ??

Uzsonna: köles fasírt

Vacsora: kenyér, disznósajt, füstölt kolbász

Nasi: 0 !!!


Összes kcal bevitel: 1090.84

Kcal égetés (testmozgással): 183.63

Kcal égetés (Alapjárat kcal égetés): 1680

Napi mérleg: -772.79 (78.84%)


Hétfő (vasárnapi maradékból!)

Ebéd: borsó leves, pulyka nyak pörkölt, főtt krumpli, kenyér

Uzsonna: borsó leves

Vacsora: pulyka nyak pörkölt, főtt krumpli, kenyér

Nasi: kenyér, disznósajt !!!


Összes kcal bevitel: 1134.13

Kcal égetés (testmozgással): 79.36

Kcal égetés (Alapjárat kcal égetés): 1680

Napi mérleg: -625.23 (88.65%)


Persze cukor helyett édesítő, fehér liszt helyett TK-s, (= alacsony GI %-ost, ill. ha kapok, a GM-est) rizs helyett bulgur/köles.


Tegnap viszont elfogyott a kenyerem, így sütni kellene egy adag (5-6 db.!) japán palacsintát, és akkor az már az itthoni lisztből készül.


Vettem gyerek-tányért, és ezzel be tudom/tudtam csapni a szememet = gyomromat.

Ne éhezz, de ne is edd magad degeszre! Menni fog az neked is.

2017. febr. 8. 08:00

Szevasztok csajok! Örülök, hogy ilyen szépen összegyűltünk! :))


Én is főtt étel-párti vagyok, és valóban eszek mindent, bár nem vagyok süti-párti, de a kenyér, az bizony kell!!


- Keress kalória-táblázatot, nézd meg, mely kajáknak vannak alacsony kcal-, ill. ch-értéke, és igyekezz azokkal megtömni a gyomrodat. Pl. a belsőségek = máj, zúza, pacal!!


[link]

Én ezt használom, szerintem jó!


- Válassz olyan kajákat, amelyeknek alacsony a Glikémiás Indexe, mert azokban lassan felszívódó ch van, így később éhezel meg.


[link]


[link]


Ezzel kapcsolatban van egy külön naplóm, ott írtam, hogy ezzel kapcsolatban mikor-mit találtam.

394. levarosbukta (válaszként erre: 382. - Katus73)
2017. febr. 7. 20:07
Nekem is belengte azuram hogy megszervizeli a biciklimet aztán nincs kifogás. Ajaj szerintem az első száz méter után leájulok róla.
393. Gretaa (válaszként erre: 390. - Katus73)
2017. febr. 7. 20:05
Én nagyon főtt kajás vagyok és igaz nem mindig eszek krumplik a húshoz van,hogy csak salátát vagy savanyúságot.Én meg inkább tejcsokis vagyok egyébként mint ét.Bár ét csokiból is van amit szeretek pl. amibe gyümölcs darabok vannak.
392. Gretaa (válaszként erre: 391. - Katus73)
2017. febr. 7. 19:57
Van idő,igaz lehet ,hogy könnyebben feljön a kg mint ahogy lemegy(legalább is nálam) de mindez ez türelem...És persze lehet örülni minden egyes -kilónak! ☺
391. Katus73 (válaszként erre: 389. - Gretaa)
2017. febr. 7. 19:52
Nekem van bőven miből, sajnos. :( Egyenlőre még felülről figyelem a 100-at. Gondolom ha kevesebb leszek vagy 20 kilóval már nekem sem fog ennyi menni havonta. De persze nem sietek sehova. Egy évben gondolkodom. De ha több kell, fene sem bánja. :)
390. Katus73 (válaszként erre: 385. - Icuska538)
2017. febr. 7. 19:50
Mikor mit. :) Kenyeret nem eszek egyáltalán. Helyette Wasa kenyeret (van otthon a LIDL-ben olcsóbb, más néven. Itt Svédországban van vagy 10-15 féle belőle). Ebédre főtt ételt. Tésztát, krumlit igyekszem kerülni, de múltkor például spagettit ettem. Csak a mennyiség a lényeg. Aztán vacsorára vagy megint főtt kaja, vagy valami hideget. Tegnap például egyben sült fasirozottat ettem céklával. Ja, és volt kis étcsoki is. Úgyhogy sanyargatásról szó nincs. Néha még egy kis süti is belefér. :)
389. Gretaa (válaszként erre: 385. - Icuska538)
2017. febr. 7. 19:43
Én nem számolgatom a kalóriát,csak nem falok és este nem eszek(vagy csak néha).De eszek mindent és eszem ágában sincs lemondani semmiről ami finom akár édesség akár bármilyen étel.Persze heti 3x futok és az eredmény nálam - 2 vagy 3 kg havonta.Persze tudnák havi 5-6 kilót is fogyni biztosan,de ahhoz koplalni kéne,azt pedig nem szeretném inkább menjen le lassabban.
388. Gretaa
2017. febr. 7. 19:39
Szép estét nektek!
387. Gretaa (válaszként erre: 188. - Katus73)
2017. febr. 7. 19:38
Én is van,hogy tervezek de valami közbe jön az napra és akkor át teszem másnapra vagy ahogy még tudom.A heti alkalomra figyelek.
386. arany52
2017. febr. 7. 18:27
Icuska, én nem számolom, ami jól esik, megeszem, nem sanyargatom magam, sanyargat az élet eleget. A lényeg, hogy azért határt szabjunk a nagy lakomáknak.
2017. febr. 7. 18:11
Nagyon kiváncsi lennék arra, mit esztek , hogy csak 1200, 1400kcal-t visztek be . Én erre képtelen tagyok , nekem mindig több ennél .....kérhetek zőletek egy napot pl?
384. Katus73 (válaszként erre: 383. - 12d083b51b)
2017. febr. 7. 12:11
Úgy fogja! 😃 Ch-nak nekem is 160 g van. Általában 100-120 között eszek. Néha, ha sok a gyümölcs, lesz belőle 140 is. Úgy gondolom, hogy megtartásnak ( majd kb 1 év múlva) jó lesz egy 1600 kcal, 160-as ch, mint a cukorbetegeknek. Vagy még az is lehet, hogy addigra nálam is megjelenik. 😞 Sajnos, nálunk ez a családi örökség anyai ágon. 😞 Anyuék 6-an testvérek, 4-en cukorbetegek. És van olyan unokatesóm aki már az (hozzáteszem, hogy kb. 40 kg vasággyal együtt és mindig ilyen volt)
383. 12d083b51b (válaszként erre: 382. - Katus73)
2017. febr. 7. 11:59

Nekem is 1400 kcal-t ír + 160 gr ch-t, de sohasem voltam képes annyit megenni.

Ezért eddig a napi 1200-höz tartottam magam. Most azt mondtam, hogy a napi 1000 kcal körül (alatta-felette valamennyivel már jó) és a ch-ban a napi 100-130 gr között jó lenne tartani, beállni arra a szintre. Akkor a kajából összejönne a napi 400 kcal deficit, és ha másik kb. 300-at legyalogolnék, akkor a napi 7-800 kcal deficit már hetente mérhető eredményt adna! Jó lenne, ha ezt a mérlegem is így tudná!! :))

382. Katus73 (válaszként erre: 381. - 12d083b51b)
2017. febr. 7. 11:32
Nekem a kalóriabázis 1400 kalóriát engedélyez. Ha annyit ennék én sem fogynék. Úgyhogy igyekszem 1200 kalória körül enni. Általában sikerül is. Persze van, hogy kicsit több, de amíg ilyen szépen megy a fogyás. 😃 Ha jobb idő lesz beszerzés egy biciklit, aztán hajrá. Itt vannak olyan őrültek(nem kevesen) akik a havas, jeges utakon is csapatják rendesen. Én megvárom amíg elolvad. 😃
381. 12d083b51b (válaszként erre: 380. - Katus73)
2017. febr. 7. 10:48

Ezért ütemezem/ütemeztem én is úgy, hogy ha jan-febr. sikerül beállnom egy valamivel kevesebb napi kcal-t, és majd márciustól még hozzáteszem, hogy naponta, kétnaponta gyalogok 1-2 órát, és ha nem is gyorsan, de előbb-utóbb majdcsak eltűnnek ezek a pluszok.


Évekig tartottam magam a napi "kötelező 1200 kcal"-hoz, és ilyen-olyan fogyókat végig-szenvedtem.

Persze, akinél meg van a napi normális, szokásos mennyiségű mozgás, annak valóban kell a minimum kcal-hoz tartania magát.


De ahogyan egy csecsemő sem mozog le annyit, mint egy átlagos életvitelt folytató felnőtt, :)) ugyanúgy bizonyos kor felett az idősek nagy részénél is felesleges a napi 1200 kcal, mert akkor abból bizony fogyás nem lesz!! :))

380. Katus73
2017. febr. 7. 10:40
Jó reggelt! Mindenhol azt írják, hogy a kaja felelős kb. 70 %-ban. Persze kell a mozgás is. De mikor lefogytam majd 40 kilót ott igazából csak az evésre figyeltem. Plusz mozgás nem volt. Csak amennyit egyébként is mentem. Jó, én dolgozom és elég húzós napjaim voltak. De ha odafigyelünk a karjára, igaz lassabban, de fogyás lesz. 😃 Azért egy kis séta nem árt, ha jobb az idő és az egészség is engedi. 😃
379. 12d083b51b (válaszként erre: 378. - Arany52)
2017. febr. 7. 10:05

Igen, ez egy róka-fogta csuka azt hiszem mindkettőnknél. Nálad az eü-gondok, nálam a hirtelen jött plusz kilók miatti nehéz mozgás. És ugye az ember (és a lánya!) bizonyos kor után már nem igazán "hetvenkedik", 2x is meggondolja, hogy hova-merre mozduljon, ha nagyobb bajt nem akar.

De amennyi tőlünk telik, megtesszük! :)))

❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook