Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Mindennapjaink témái" 2018. fórum

"Mindennapjaink témái" 2018. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
287. gameower (válaszként erre: 286. - Guruljka)
2018. jan. 27. 15:46
Legalabb most mar te is itt vagy -:))
2018. jan. 27. 15:26

Én kora reggel visszaaludtam...


Itt bezzeg nem olvadt el a hó, csak kicsit olvad, éjszakánként megint fagy.


Ma be akarom fejezni a munkát, aztán hétfőig lesz még időm formázgatni az ügyfél kérése szerint.

2018. jan. 27. 15:25
Jo lesz az ido holnap is,a honak mar nyoma sincs pesten.. Szokasos szombati lazulas,kaposztat foztunk ket napra..
284. Piroska52 (válaszként erre: 283. - Gameower)
2018. jan. 27. 14:58

az elején milyen sokan voltunk,most meg alig kuruttyol itt valaki,

nálunk tavasz van,majdnem az összes hó elolvadt,

megint kicipeltem a leandereket,hagy napozzanak,be se hozom csak ha nagyon hideg lesz,

ma tennem kellett fel új szúnyoghálót,mert a legyek ott napoznak az ablakba,és jönnek be ha szellőztetek,

a régit a cicus lebontotta,ott szeretett napozni az ablakba,

holnap megyek a lányomhoz Petre,remélem jó idő lesz,

most ti jöttök ki-mit csinál?

2018. jan. 27. 14:37
Sehol senki hoxa tagok ? Mi ez az erdektelenseg -:)
2018. jan. 27. 07:15

Ma, január 27., szombat


Fronthatás:

Nincs front

Minimum:

-3, +3 °C


Maximum:

+2, +12 °C


UV sugárzás: gyenge


Szél: gyenge szél, szélcsend

1-4

Napsütéses

órák száma

Hazánkban szombaton délelőtt a változóan felhős ég mellett pár órára kisüt a nap. Csapadék nem alakul ki. Délután változó mennyiségű felhőzetre és több-kevesebb napsütésre számíthatunk, csapadék nem várható. A szél napközben gyenge lesz. Hajnalban -3, 3 fok várható. A hőmérséklet csúcsértéke 2, 12 fok között alakul. Késő este 0, 7 fok lesz. Szombaton elkerülnek bennünket a frontok, de reggelre ismét a nagy megfázásveszély lesz jellemző, illetve felerősödhetnek a kopásos izületi bántalmak. A melegedésre fokozottan érzékenyek migrént tapasztalhatnak, náluk alvásproblémák is jelentkezhetnek, illetve vérnyomás-ingadozás léphet fel. Délután a napos tájakon és főleg a déli országrészben kellemes hő- és komfortérzetre kell számítani, a tartósan fényszegény vidékeken azonban fáradékonyság, rosszkedv jelentkezhet. A légszennyezettség főleg a keleti, északkeleti országrész nagyobb városaiban magas értéket ér el. A légszennyezettség közepes, alig változik. A porkoncentráció közepes, alig változik. A légnyomás emelkedik.


Egészséget befolyásoló hatások: Légnyomás emelkedés

2018. jan. 26. 17:25

Nálam még a legnagyobb és ijesztő kaktuszt is legyilkolták.


Sebaj, úgyse vagyok nagy kertész. Igazából megvagyok cserepesek nélkül.

2018. jan. 26. 17:08
Macskaaaaa! Na az nekem is van kettő! Egész jóban vannak a virágokkal, az elefántláb nevű virágoznak viszont előszeretettel rágcsálják a hosszú leveleit! Harmadikon lakunk szobacicák első perctől kezdve, nekik zöld ennyi jut a természetből! 12 évesek!
2018. jan. 26. 15:54

nálunk a macskáknak kint a helye,de ha a lányom hazajön,bent alszanak egymás mellett délután,de a virágokat nem bántja egyik sem,

viszont a fiaméknál,van egy hatalmas cicus ,most volt 13-éves,már azelőtt megvolt a menyemnek amikor még nem voltak együtt,

világéletében fent lakott a hetedik emeleten,

na ő aztán szelektálja a virágokat rendesen, ami nem tetszik az nem is marad meg

2018. jan. 26. 15:38

Hát, ami a pletykát illeti, nekem van egy (növény változatban) az ablakban. Nem tudtam megőrizni a macskák elől, ezért a nyár végén szétszedtem, elvagdostam, gyökereztetni tettem, ami addig is annak indult. Igen ám, de mire a lányoméknál lezajlott a költözés és én is úgy láttam, éppen lehetne küldeni a hajtásokat, túl hideg lett ahhoz, hogy csomagba tegyem őket.

A macskák még így is rátelepednek. A megritkított növénynek is eltaposták a nagyját. A lányom tényleg a túlélő részt fogja megkapni.

Én pedig nem tartok több szobanövényt.

2018. jan. 26. 15:33
na ebből se lesz pletyka!
2018. jan. 26. 06:58

Fronthatás:

Nincs front

Minimum:

-3, +6 °C


Maximum:

+4, +12 °C


UV sugárzás: gyenge


Szél: erős D

1-6

Napsütéses

órák száma

Hazánkban pénteken délelőtt a ködfoltok feloszlanak, a változó felhőzet mellett hosszabb-rövidebb időre a nap is kisüt. Csapadékra nem kell készülni. Délután kezdetben túlnyomórészt közepesen felhős lesz az ég, majd észak felől növekedni kezd a felhőzet. Csapadék nem alakul ki. A szél napközben eros déli lesz. Hajnalban -3, 6 fok várható. A hőmérséklet csúcsértéke 4, 12 fok között alakul. Késő este 1, 6 fok lesz. Pénteken nem érkezik front, de reggel ismét nagy megfázásveszély lesz jellemző, illetve erős ízületi fájdalmak is felléphetnek. A melegedésre fokozottan érzékenyek migrént tapasztalhatnak, náluk alvásproblémák is jelentkezhetnek. Délután a napos tájakon kellemes hő- és komfortérzetre kell számítani, a tartósan fényszegény vidékeken azonban csökkent munkavégző-képesség, fáradékonyság, rosszkedv jelentkezhet. A szélre érzékenyek ingerlékenységet, nyugtalanságot tapasztalhatnak, de a napsütáses időszakok ezt némileg ellensúlyozhatják. A légszennyezettség közepes, alig változik. A porkoncentráció közepes, kissé növekszik. A légnyomás gyengén emelkedik.

275. Guruljka (válaszként erre: 274. - Piroska52)
2018. jan. 25. 14:42
Bizony, a talajnak még kellene hópaplan.
274. Piroska52 (válaszként erre: 273. - Guruljka)
2018. jan. 25. 13:58

mi kicsit délebbre vagyunk,most teljesen tavasz van,

azért még a földet takarhatná egy ideig,hagy örüljön a ,,,kismezőgazdászom,,,

273. Guruljka (válaszként erre: 272. - Piroska52)
2018. jan. 25. 13:43
Valamikor pár napja újra belepte a háztetőket a hó, és nehezecskén olvad. Inkább ott, ahol közvetlen napsütés éri, az árnyékos oldalak még havasak.
272. Piroska52 (válaszként erre: 271. - Guruljka)
2018. jan. 25. 13:39
lassan elfogy a hó,
2018. jan. 25. 11:50

Itt vagyok, ragyogok!

Ma korábban keltem a szokottnál, átnéztem még a tegnap este, fáradtan befejezett munkát, mielőtt elküldtem.

Most már ettem is, és itt ülök kicsit álmosan. :D


Szépséges itt is az idő, csurran az eresz alja.

2018. jan. 25. 11:46

gyönyörű napos idő,tiszta tavasz,

ki hogy van? ,megint eltünt mindenki,

szép napot,

2018. jan. 25. 06:37

Fronthatás:

Nincs front


Maximum:

+3, +11 °C Minimum:

-5, +3 °C


Hazánkban csütörtökön délelőtt keleten továbbra is sok lesz a felhő, máshol a vátozó felhőzet mellett hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap.


Egészséget befolyásoló hatások:

gyenge

2018. jan. 24. 15:22
Ja, a feltételezést, hogy apáink ismerhették egymást, a közös szülőhely is megerősíti.
267. Guruljka (válaszként erre: 266. - Piroska52)
2018. jan. 24. 15:21
Írtam egy szerkesztőségnek a kéréssel, hogy továbbítsák neki a keresésem. Nem akarnék tolakodó lenni, a szakdolgozathoz tényleg fontos lenne a hozzájárulása. Egyelőre várom, hátha reagál, a többit majd utána meglátjuk.
266. Piroska52 (válaszként erre: 265. - Guruljka)
2018. jan. 24. 15:05

vannak fura véletlenek,

nyomozzál,!

265. Guruljka (válaszként erre: 263. - Guruljka)
2018. jan. 24. 14:31
És még az is lehet, hogy apáink ismerték egymást, Apunak volt egy Báthori nevű barátja.
264. Piroska52 (válaszként erre: 263. - Guruljka)
2018. jan. 24. 13:57
hümm
2018. jan. 24. 13:21

Ami a születésnapokat illeti, épp ma történt egy érdekes dolog.


Anyagot gyűjtök a szakdolgozatomhoz, németül kell megírnom. Egy műfordító magyar nyelvű cikkét olvastam arról, hogy ő hogyan dolgozik, ennek a cikknek részleteit szeretném idézni, de németül kellene. Ezért meg kell keresnem a szerzőt.

Aki napjaink elég ismert műfordítója, költője - Báthori Csaba, egy évvel idősebb nálam, és egy napon születtünk.


Ez az, amire azt mondom, hümm! :D

2018. jan. 24. 06:33

Ma, január 24., szerda


Fronthatás:

Nincs front

Minimum:

-4, +1 °C


Maximum:

+1, +7 °C


UV sugárzás: gyenge


Szél: mérsékelt DK

0-3

Napsütéses

órák száma

Hazánkban szerdán délelőtt változón, többfelé erősen felhős, párás időre lehet számítani. csapadék nem várható. Délután gyakran felhős, helyenként párás idő várható, csapadék nem alakul ki. A szél napközben mérsékelt délkeleti lesz. Hajnalban -4, 1 fok várható. A hőmérséklet csúcsértéke 1, 7 fok között alakul. Késő este -2, 3 fok lesz. Szerdán nem várható fronthatás a környezetünkben. A hideg, nyirkos reggelen a kopásos ízületi fájdalmak felerősödnek és napközben sem enyhülnek a panaszok. A borongósabb időben fáradtabbnak, levertebbnek, lehangoltnak érezhetjük magunkat. Mozogjunk, menjünk ki egy kis időre a szabadba! A légszennyezettség növekedése várható a nagyvárosok forgalmas csomópontjaiban. A légszennyezettség közepes, alig változik. A porkoncentráció közepes, kissé növekszik. A légnyomás alig változik.

2018. jan. 23. 13:42
nagyon remélem
260. Mezei Virág (válaszként erre: 259. - Piroska52)
2018. jan. 23. 13:39
Remélem, hogy minden rendben lesz!
259. Piroska52 (válaszként erre: 258. - Mezei Virág)
2018. jan. 23. 13:37

elég régen volt már,most legalább megnézik rendesen,

és kiküldte el?

a nővér mert az orvos éppen nem rendel,

a múlt héten is csak annyit mondott,hogy,, ,,,nemártana ,,egy neurológiai vizsgálat,,,,oszt ennyi,,,

na a nővér most lépett,

nagyon szeretjük,már többmint 40-éve ismerjük,

258. Mezei Virág (válaszként erre: 256. - Piroska52)
2018. jan. 23. 09:28

Nem árt egy kis ellenőrzés.

Általában nem találnak szerencsére semmit.

Lecitint sokfélét, sok helyen lehet kapni.

Szerintem, mindegyik jó.

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook