Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden városban ez a szokás? Titeket nem zavar? fórum

Minden városban ez a szokás? Titeket nem zavar? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
21. 18ba5935e0 (válaszként erre: 13. - McKenzi)
2009. máj. 27. 17:17
Az jó, ha legalább el van kerítve a gyerekek része (mondjuk ez nem segít akkor, ha mégis beviszik a kutyát...), én is most keresek a környéken egy olyan helyet, ahol szintén van kerítés, mert a Szabadság tér teljesen nyitott. :-(
2009. máj. 27. 17:17
Nálunk sok jó játszótér van,egész kicsiknek való és olyan is ami a nagyobb iskolás és felnőtt emberkének, mégis bejönnek a kicsiknek készült térre, ami még lehetne jó is ha a tanár szülő elmondaná nekik hogy a kétéveseknek készült hintába nem préselje be magát vagy hogy a homokózóba ne jöjjön be rohangálni homokot dobálni ha ott négy öt 1-2 éves baba csücsül,vagy a babacsúzdán ne lökjék le a kisebbet,szerintem az a tanárnak is kötelesége lenne meg a szülőnek is.Megtanulni hogy figyelünk egymásra!
19. McKenzi (válaszként erre: 15. - Ében11)
2009. máj. 27. 17:16
ezen én is kiakadnék.
18. 18ba5935e0 (válaszként erre: 12. - Ében11)
2009. máj. 27. 17:13
Sajnos tényleg nekem is az a tapasztalatom, hogy a legkedvesebb kérést is egyből támadásnak veszik és kioktatják az embert. Néhány kutyatartó nagyon elvakult, pedig azért szerintem nem is kérdés, hogy mi a fontosabb, a kutyatartás vagy a kisgyerekek biztonsága, testi épsége...
17. ében11 (válaszként erre: 16. - 2d5a00656a)
2009. máj. 27. 17:12
nem ezzel van a gond, hogy kimennek, hanem a viselkedéssel szerintem...
2009. máj. 27. 17:10

Ezek szerintem generációs gondok inkább/nema kutyás persze/Akinek 3 év alatti gyereke van annak az a gondja hogy a nyugis kis játszóterét ilyenkorra /nyáreleji szezon/ellepik a közösségi gyerkőcök.Az ovik és sulik általában a 70-es évek vasbeton elemeiből épült szörnyek.Télen marha nehéz kifűteni/szigetelésmentes/tavasztól viszont az egyszerű lapostetős megoldás miatt/Kátránytető/iszonyat meleg.45 fok van a termekben.Nem csoda ha ki próbálják onnan menteni a gyerekeket.Ha valaki ezt nem érti meg annak pár áv múlva is maradjon eza véleménye ha az ő gyereke punnyad közel ötven fokban,mert kitiltották a szabad játszóterekről.

/Én mielőtt bárki is kikeresné ,igen tanár vagyok,de nem érint a téma tesit tanítok,nagy sportudvarom van,nem viszek játszótérre.De látom a szenvedést máshol.../

15. ében11 (válaszként erre: 13. - McKenzi)
2009. máj. 27. 17:10
nálunk az elkerített részbe jött be két kutyával, mert a három gyereke ott homokozott és gondolta a kutyát megsétltatja a gyerekek meg játszanak egyett(kutyákkal?)
14. McKenzi (válaszként erre: 12. - Ében11)
2009. máj. 27. 17:10
hát ez az, ha szólunk akkor meg nekik áll feljebb, ezt többször tapasztaltam már. Ma már beérem annyival, hogy nem jönnek be a játszótérre, a parkban meg néha megijedünk, de igyekszem letojni.
13. McKenzi (válaszként erre: 10. - 18ba5935e0)
2009. máj. 27. 17:08

ezen én is mindig felkapom a vizet. Nálunk szerencsére csak a parkban van ez amit írtál, a játszótér kicsi és el van kerítve.


Amúgy én is a belvárosba jártam oviba és iskolába is, mindennap kivittek minket játszótérre és sokszor a városligetbe is mentünk földalattival

12. ében11 (válaszként erre: 10. - 18ba5935e0)
2009. máj. 27. 17:06
igen én is szóltam a kutya miatt, és a hölgy kioktatott nem jó modorra vall hogy én szóvá teszek neki bármit is,ő egy tanult nő illetve közölte az ő két kutyája nem fog a homokóza pisilni!
11. Serry (válaszként erre: 3. - C42aaaac41)
2009. máj. 27. 17:04

Na ezt már mint,hogy nem dolga a tanárnak a nevelés nem állítanám. Igen nagyban a szülő feladata nevelni a gyereket. De amíg az iskolában van iskola időben addig igen is a nevelőnek vagyis a tanárnak feladata a nevelés. Azért mert ő tanár és nem a gyereke anyja-apja joga van nevelni megakadályozni az állatkodást. figyelmeztetni a nagyot,hogy figyeljen a kicsikre.

Nem lehet a nevelést elkerülni az iskolában sem. Nem lehet mindig mindent a szülőre hárítani. amit ma láttam: ugrókötéllel a nyakában lógott az egyik gyerek a mászókán. A kötél egyik végét a mászóka tetejére kötötték és azt játszotta, hogy lóg rajta. mi van ha a gyerek megcsúszik és megfolytja magát? A szülő a felelős vagy az a tanár aki ezt nem látta és nem szólt rá, hogy ne állatkodjon?

10. 18ba5935e0 (válaszként erre: 1. - Serry)
2009. máj. 27. 17:04

Nem tudom, hogy melyik az a város, illetve mely városrész, amiről írsz, de arra például nem gondoltál, hogy az adott ovinak, sulinak nincs udvara?


Például mi Bp-en az V. kerületben lakunk és ebben a kerületben csupán egyetlen ovinak van egy kis kertje, a többinek nincs. Ahová a lányaim szeptembertől járni fognak, ott sincs sem udvar, sem kert, így marad a játszótér.


Nekem egyébként az a bajom, hogy ahová mi szoktunk járni játszótérre (Szabadság tér), ott mindenhová ki van téve a kutyát tiltó tábla, ennek ellenére nemhogy kutyát sétáltatnak állandóan a gyerekek között, de a legtöbb gazdi (kb. 99%) póráz nélkül engedi szabadjára a kutyáját. Az persze egyikőjüket sem érdekli, hogy van olyan kisgyerek, aki fél a kutyától, illetve van olyan kutya, amelyik egyszercsak megkergül. Sajnos sok ilyet hallani és nem szeretném ha az én gyerekeim lennének a következő áldozatai egy kutyaharapásnak.

Amikor rászólok az ilyen gazdira, akkor általában csak valamit visszaszólnak, de az istenért sem lenne hajlandó megkötni a kutyáját, de volt már olyan is, aki beszólt, hogy minek a belvárosba gyerek... no comment!

Kisgyerek nem való a belvárosba, de kutya igen? Gratulálok az ilyen felfogáshoz! :-(

9. McKenzi (válaszként erre: 1. - Serry)
2009. máj. 27. 17:04
Nálunk nem viszik ki őket - de itt a közelben lévő játszótér inkább kicsiknek készült, amúgy meg a területe is kicsi - szerencsénkre - így is ha többen vannak a fiam már be se akar menni..
2009. máj. 27. 17:02

nálunk is ugyanez a helyzet.

Néha két három osztály is kint van, + két három óvis csoport.Olyankor dühöngőtérré alakul, mert a gyerekek kiengedik a gőzt, szerintem ezért is hozzák ki őket!

Nem szólnak rájuk,volt hogy engem is majd fejberúgtak(direkt), meg lökdösték a kicsimet elzavarták stb.

A gyerekemet nem zavarja, mert barátkozós és a nagyok a minden neki, de nagyon csúnyán beszélnek a sulisok, persze az enyém elsőre megtanulta, és vadak is.

Én rászólok a nagyobbakra, hogy légyszíves meg vigyázz kérlek stb. de amelyik fejbe akart rúgni, na azt lehülyéztem(kicsúszott a számon mert felment a pumpa)!Az egyik csoport gyerek felnyitotta a csatornatetőt és az enyémet győzködte ugorjon bele és ez a tanárnők előtt 2 méterre, észre se vették.

A múltkor azonban változás történt, a sulisoknak 3 kört kellett futni mielőtt bejöhettek a játszótérre és ott feladatot kaptak így elmaradt a tombolás.

A múltkor pár tízéves szabadult be és beleültek a legkisebb játékokba tépték rúgdalták stb. senki nem szólt nekik, csak én de nekem jöttek és egyáltalán nem hagyták abba, csak mikor látták telefonálok, azt hitték rendőrt hívok!De volt már kutya is meg sok biciklis a játszótéren, csak hogy fél percre se kelljen elengedni a gyerekem kezét!

És a cigizést meg a szotyiköpködést kutyakakiltatást is szeretem, na ezek miatt nem járunk mostanában mert tele a hócipőm, nemcsak ezzel hanem azzal is hogy senki nem (mer) szólni a gyerekekre!

A nyáron füvezős fiúk ültek a homokózóba, és még ők kérték ki maguknak, hogy nem is az van a kezükbe!Szóval megértelek.Mi megyünk óviba szeptembertől, ott új játszóteret építenek, van pici pancsoló is meg tornaterem, így a játszóteret elfelejtjük max.15 percre beugrunk hintázni.

2009. máj. 27. 16:58
A játszótér korhatára 12 év,bárkit kivihetnek,ha jobban felszerelt mint az udvar.Valószínű neked kényelmesebb a kevesebb gyerek ,de gondolj bele pár év és ő is ovis-sulis lesz.ha a játszótér nem kifejezettem tipegősöknek készült/van ilyen is/,nem tulajdoníthatják ki ,csak azért mert kisebbek.Élni és élni hagyni!
2009. máj. 27. 16:54
Amikor alsótagozatos voltam, egyszer vittek ki minket játszótérre, de én sokkal jobban örültem volna, ha többször kivisznek. Az udvaron nem volt semmi új, úgy ismertük, mint a tenyerünket, de a játszótéren nagyon jól éreztük magunkat az osztálytársaimmal.
5. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Serry)
2009. máj. 27. 16:50
Nálunk is van ez így, de a tanárok ott vannak velük. Sosem volt ebből gond, de megértem a problémádat. Nem örülnék én sem, ha az ovisom körül a nagy tinik rohangálnának mint az őrültek...Hát még ha kisebb lenne...
2009. máj. 27. 16:49

Amikor én voltam gyerek, akkor iskolával néha ki szoktunk menni, ovival soha.

De szerintem ez annyira nem jellemző. Vagy mégis..?

3. c42aaaac41 (válaszként erre: 1. - Serry)
2009. máj. 27. 16:49

Nálunk is kieresztik a sulisokat a játszóra,de nekik nincs udvaruk.

Délután meg olyankor vannak kint,amikor elvileg a kissebbek alszanak.

Egyébként a nevelés nem a tanár dolga,hanem a szülőé.

2009. máj. 27. 16:46
Nálunk nagoyn ritkán jönnek ki, de akkor sem állatkodnak, mert figyelnek rájuk az óvónénik, az én kislányom meg még élvezi is a sok gyereket.
2009. máj. 27. 16:44

Arról van szó,hogy iskola- óvoda időben kihozzák játszani az iskolásokat ovisokat a játszóterekre játszani. ott rohangálnak a nagyok a tanárnénik pedig jó esetben dolgozatot javítanak vagy trécselnek. A gyerekek meg szedik szét a játszó teret. ( láttam ma azért kivétel tanárnénit)

Nem az a baj,hogy játszanak az övék is a játszó tér, de mire van akkor az udvar? Iskola, óvoda után a szülővel vagy anélkül felőlem jöhet játszani ő is. De minek kell csoportosan kihozni őket?

Engem azért zavar,mert mi délelőtt ha kimegyünk szeretném nyugodtan játszani a 15 hónaposommal. Ilyen ramazúriban nem érzi biztonságban magát. de én sem érzem jól magam így.

Ti hogy vagytok ezzel?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook