Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden városban ez a szokás? Titeket nem zavar? fórum

Minden városban ez a szokás? Titeket nem zavar? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. máj. 28. 12:03

Na nekem a halálom,mikor valaki odajön és elkezdi osztani az észt,hogy mit csináljak a gyerekkel.Szerintem mindenki ismeri a saját gyerekét,miért nem lehet egyszerűen elmenni "mellettünk"?

Szerintem jól tette a fiad!:)Már nem azt,hogy folytatta a hisztit!:)

Nálunk ritkán,de előfordulnak nagyon nagy hisztik is,hálistennek kb. csak félévente,akkor nem is tudom hova tenni ezeket,de amikor semmi nem válik már be,nálunk a víz a megoldás.

110. ében11 (válaszként erre: 100. - Gabilive)
2009. máj. 28. 12:00

Mi is általában levegőnek nézzük vagy beküldjük a szobájába.Néha az utcán vagy a boltban odajönnek idegenek, és elkezdenek vele tárgyalni, hogy ne hisztizzen , meg nem szép dolog stb. a múlkor is odajött az utcán egy hölgy, hogy nagyfiúnak nem illik hisztiznie, aztán a gyerekem felnézett és azt mondta neki, te menj innen! és folytatatta tovább, én meg megvártam még befejezi, a boltban általában nem várják meg hogy csillapodjon, előrevisznek a kasszához fizetni(biztonsági ember) néha ezek jobban felhúznak mint a gyerek hisztije!

Azért egyre kevesebb van belőle, de előfordul még néha.:)

109. gabilive (válaszként erre: 108. - 35c81b79eb)
2009. máj. 28. 11:50

Ez aranyos!

Az én lányom is szokott fényképezni,falat szőnyeget,a lábamujját,stb...:) Még jó,hogy digitálissal,és ki lehet törölni!

2009. máj. 28. 11:46

Szerintem jó,ha hagyjuk,hogy a gyerek kiadja a "dühét",nem a hisztire gondolok. De jobb,ha hagyjuk,mintha befenyítjük és meg sem mer nyikkanni. Így legalább talán nagyobb esélyünk van rá,hogy később ha nagyobb lesz,tudni fogja,hogy elmondhatja,kimondhatja a dolgait meghallgatjuk,nem feltétlenül harapjuk le a fejét.

Legalábbis nekem ha a nagylányom rosszat csinál,de ő odajön és ő szól én nem szoktam lekiabálni,csak elmagyarázom hogy az miért nem volt jó úgy. Mint múltkor,mikor a Hupikék törpikéket nézte DVD-n és elcsente a fényképező gépet és egy 36-os filmet totál elfényképezett,mert úgy gondolta megörökíti a törpöket,hozzáteszem,hogy a születésnapját szerettük volna lefényképezni. Nekem van ez a mániám,hogy a digitális mellett szeretem a régi előhívható képeket albumba rakni,amíg lehet filmet kapni én addig használni fogom.:)

Nagyon mérges voltam,de csak elbeszélgettem vele, a "buli" ott kezdődött,mikor kikapcsoltam a mesét,ugyanis amíg én beszéltem hozzá,ő tekergett és közölte,hogy nem látja tőlem a Tv-t.

107. McKenzi (válaszként erre: 104. - Serry)
2009. máj. 28. 11:39

erre én is válaszolnék, mert nálunk is lefeküdt egy időben :)) (némán, kifejezetten nyugodtan feküdt a földön, de nem akart felállni :))

akkor míg feküdt elmagyaráztam neki, hogy miért nem lehet azt csinálni amit szeretne - vagyis azt ami miatt lefeküdt, de nem emeltem ki, hogy nem lehet hisztizni, hagytam.

106. 35c81b79eb (válaszként erre: 102. - Serry)
2009. máj. 28. 10:28
A nagylányomnál én is csináltam,ő is 5 éves. Mindig elbeszélgettem vele utána,azért nincs szerintem most már gond vele,kiválasztja a kis üdítőjét és kész,ha mást szeretne,akkor eldönti,hogy melyiket szeretné jobban és a másikat visszarakja.
105. erikpipi (válaszként erre: 103. - Serry)
2009. máj. 28. 09:58

Sajnos amit az EU előír, és az államnak bevétel, azt megcsinálja, ami kiadás lenne, azt nem.

Kár volt lebetonozni, mert pl. társadalmi munkában is megoldható lenne egy ilyen játszótér felújítása, ha csak a homokozó megmarad, az is nagy öröm.

Erre egy megoldás van, lakókörnyezetben szülői összefogással. Hallottam már ilyet.

104. Serry (válaszként erre: 98. - 35c81b79eb)
2009. máj. 28. 09:27

S megbeszélted vele a dolgot?

mármint,hogy ilyet nem csinálunk? hogy nincs hiszti pl a boltban?

103. Serry (válaszként erre: 88. - Erikpipi)
2009. máj. 28. 09:24
Csak egy megállapítás az EU rendelethez. Hol írja elő ez a szabvány, ohgy a lebontott régi játszóterek, ahol beton placc volt újra kell betonozni? Nálunk úgy csinálták meg azt a megszüntetést,hogy ahol homokozó volt, vagy homok a hinták alatt fogták miután elvitték a játékokat és elbontották a honokozó betonját. Fogták és kiöntötték betonnal. Nem lett volna jobb az egyébként is többségében árnyékos helyen levő volt játszótereken felverni a betont és hagyni,hogy füves placc legyen?
102. Serry (válaszként erre: 81. - Ében11)
2009. máj. 28. 09:18
Én ha hisztizett fogtam beküldtem a szobájába gondolkodni. 2-3 percig rá sem nyitottam az ajtót. Aztán csend lett. Bementem hozzá játszott leültünk és megbeszéltük. Most 5 éves s ha baja van ,vagy hisztizhetnékje, vagy rosszaságot csinált már maga megy be gondolkodni a szobába.
101. 35c81b79eb (válaszként erre: 100. - Gabilive)
2009. máj. 28. 08:26

Hát remélem!:) Nekem tényleg ez vált be,de végigkínlódtam én is mindent,mire rájöttem,hogy ez a legjobb megoldás,csak nem szabad fogalalkozni azzal,hogy mit gondol a környezet. Ahogy már előrébb is írtam,akinek van gyereke úgysem szól semmit,akinek nincs,az meg aztán nem érdekel.

Nemrég leis állítottam egy fiatal csajt ezért.Életemben nem láttam,az egyik ismerősömmel volt. Mikor elkezdett okoskodni(nem a hisztivel kapcsolatban)kérdeztem van-e gyereke,mondta,hogy nincs.Úgyhogy mondtam neki,majd beszélgessünk ezekről a dolgokról pár év múlva,ha már lesz neki is.

100. gabilive (válaszként erre: 94. - 35c81b79eb)
2009. máj. 27. 23:46
Egyébként nagyon helyesen teszed.Ezt nem én mondom,magamtól nem mernék ilyeneket mondani.Nemrég olvastam a Ranschburg könyvében(ő meg azért elég elismert),hogy pont igy kell csinálni.Egyszerűen nem kell tudomást sem venni arról,hogy a gyerek hisztizik.Még az utcán sem.És ha ezt látja,hogy nem ér el vele semmit,akkor előbb-utóbb abba is hagyja.
99. gabilive (válaszként erre: 89. - 707655fba1)
2009. máj. 27. 23:40

Bocs,de szerintem "ében"-nek nak igaza.Ez gyerekfüggő.Jó,egy kicsit neked is igazad van,egy kicsit szülőfüggő is,de csak annyiban,hogy hogy tudja kezelni a hisztiket.

Egyébként mindenhol le van irva,hogy minden gyereknél van dackorszak,ez elkerülhetetlen,és megúszhatatlan.Csak a hiszti mértékében van a különbség.Van gyerek,akinél rövid ideig tart a dackorszak,és van,akinél 2 évig is eltarthat.Olyat viszont még nem hallottam,hogy 10-12 évesen hisztizzen.Azt már nem hisztinek hivják(legalábbis nem a kisgyerekkorban lévő hisztinek),hanem szülői zsarolásnak,vagy valami másnak,de hogy nem gyerekkori hiszti,az tuti.És az már viszont tényleg a szülő hibája.

Arra én is kiváncsi lennék,hogy a 3. szólás után mit csináltál,mert erre még nem feleltél.Mert én is elmagyarázok sokmindent 1000-szer a lányomnak,mégsem mindig csinálja azt,amit én szeretnék.

Eddig még megúsztuk 1-2 perces hisztivel,és még soha nem vágta magát a földre,de ha ilyet látok,én egyáltalán nem itélem el az anyukát,sőt,azt sem gondolom,hogy az ő hibája.Ezt csak azok gondolják,akiknek nincs gyerekük.Azokkal meg nem kell foglalkozni.

2009. máj. 27. 23:37
Én ilyenkor már inkább körbe sem nézek. Múltkor fizettem a R.....nn-ban és most épp a pici lányom próbálkozik néha ezekkel a dolgokkal. Nem tetszett neki,hogy végeztem,mert még bütykölődött volna. Amíg fizettem végig ott feküdt a lábamnál a földön és hisztizett. Aztán a végén szépen felállt és kisétáltunk. Azóta sem csinálta többször.
97. McKenzi (válaszként erre: 95. - 35c81b79eb)
2009. máj. 27. 23:26
hát reméljük - mondjuk szerintem van olyan nagyszülő aki már elfelejtette vagy sose tudta, hogy ez egy ilyen korszak.
96. gabilive (válaszként erre: 71. - 2d5a00656a)
2009. máj. 27. 23:23

Na,ezt én sem tűrném,az tuti.

Mondjuk,mi egymás között sem beszélünk igy.Mármint az apjával.Még,ha vitatkozunk vagy neadjisten veszekszünk,akkor sem!

Szerintem ne csak az anyjának ne mondja,hogy hülye,vagy ilyesmi,hanem másnak sem.Legalábbis én erre próbálom majd tanitani.De még itt nem tartunk,mert ilyesmire nem volt még példa.

Az én lányom elevensége abban merül ki,hogy nem bir ülni egy percet sem.Egyfolytában ugrál,rohangál,játszótéren én nem tudok leülni,vagy más anyukákkal beszélgetni,mert állandóan utána szaladgálok.Képes egyedül elcsámborogni fél órát is(volt hogy kipróbáltam,csak lestem,hogy mit csinál),úgy,hogy észre sem veszi,hogy nem vagyok mellette.

Amúgy nem verekszik(lehet azért,mert lány),nem üt-vág,nem harap,stb.Ezeket az első kis próbálkozásnál sikeresen kineveltem belőle.És a hisztiket is megúsztuk eddig 1-2 perces kis nyafogással.

2009. máj. 27. 23:06
Én azt gondolom,hogy akinek van gyereke,az tudja hova tenni a hisztit(én legalábbis soha senkit nem bámulok meg ezért és nem szólom meg,inkább sajnálom,ha látom,hogy ugyanúgy kínlódik,hogy mit csináljon,mint ahogy én régen.),akinek pedig nincs gyereke az ne ossza az észt a gyereknevelésről.
2009. máj. 27. 23:03
Sziasztok! Hisztikorszak tényleg van,nálunk legalábbis megvolt.A baj ott kezdődik,ha a szülő nem tudja kezelni. A gyerek hamar rájön, hogy mit szabad otthon és mit máshol.Mert ugye ha az utcán csinálja az ciki és akkor anyuci,apuci úgyis megveszi,csak hogy csöndben legyen. Ilyen nálunk is volt,egy ideig cikinek is éreztem a boltban,mikor lefeküdt a földre két évesen,mert nem kapott meg valamit,de a következő alkalommal már mondtam neki,hogy feküdjön csak ott,én addig elmegyek megveszem,ami még kell. Hát nem sokáig bírta a földön,mikor rájött,hogy nem ér el vele semmit.Egy-két alkalommal még próbálkozott és feladta. Most már ott tartunk,ha bemegyünk vásárolni tudja,hogy egy valamit választhat,ez általában egy üdítő vagy rágó és kész. Nincs is belőle gond.
93. McKenzi (válaszként erre: 87. - Ében11)
2009. máj. 27. 23:03

Látod nem tudsz mit csinálni, sajnos lesznek akik azt gondolják, hogy a te hibád..

Engem is bosszant, mikor azt gondolják, hogy azért félénkebb a gyerekem, mert nem bírom elengedni (védőnő jegyezte meg - aztán rövid beszélgetés után visszavonta..) mert én már régóta szeretnék egy szabadnapot - szinte már könyörögtem a nagyszülőknek, hogy vállalják el :))) (pedig az apja ugyanilyen volt, aztán már óvodában átlagos gyerek lett, ő most is azt mondja, ahogy az értelme utoléri az érzelmét megszűnik ez a probléma)

92. McKenzi (válaszként erre: 89. - 707655fba1)
2009. máj. 27. 22:56

így látom, vannak rá példák a környezetemben is.

Attól még, hogy hisztizik a gyerek, nevelik őt a szülők. De a hisztikorszak sem múlik el egy nap alatt.


Amúgy mondatodból az jön le, hogy ideges típus lehetsz, még jó, hogy visszafogod magad és nem koccantod össze a fejüket, mert az erőszak nem oldja meg sem a gyerek sem az anyuka problémáját.

91. erikpipi (válaszként erre: 89. - 707655fba1)
2009. máj. 27. 22:54

"És kövezzetek meg, de ha ilyennel találkozom, szívem szerint anyuka fejét a hisztis gyerekének a fejével kocogtatná, össze!! "

Basszus ilyen primitív libával már rég találkoztam mint te, és még te írod,hogy primitív emberekkel nem beszélsz.

Kezeltesd a hisztidet, rád férne egy orvos....

90. ében11 (válaszként erre: 89. - 707655fba1)
2009. máj. 27. 22:53

oké, de mit csinálnál egy ilyen gyerekkel mégis?Felpofoznád?

Hidd el nekem is nehéz egy ilyen szitut végigcsinálni, és vigyáztam már több gyerekre is, pl. a békés nyugodt unokahúgunkra is, nála totál bevált hogy egyszer elmondtam egyszer szóltam, de

akkor is szembetűnő a két gyerek mennyire más!

egyszerűen ez van túl kell élni, és nem csak a hisztit, hanem hogy összekocogtatnád a fejünket(és még sokan mások)!

89. 707655fba1 (válaszként erre: 86. - McKenzi)
2009. máj. 27. 22:48

Te így látod, én másként.

A véleményem az, ha a gyereket nem tanítják meg 2-4 éves korában, hogy mit lehet, és mit nem, akkor ott már sütheti a szülő a tudományát később.

Csak erre akartam kilyukadni a hisztivel kapcsolatban.


És kövezzetek meg, de ha ilyennel találkozom, szívem szerint anyuka fejét a hisztis gyerekének a fejével kocogtatná, össze!!

Ez az egyetlen dolog, ami számomra ellenszenvessé tesz egy kisgyereket, a hiszti.

Egyszerűen nem fogadom el, és nem is akarom elfogadni!

88. erikpipi (válaszként erre: 82. - Ében11)
2009. máj. 27. 22:48

3 fiam van. A legnagyobb 20 éves,átlagosan viselkedő gyerek volt, a középső egy angyal, szó szerint:D a kicsi meg maga az ördögfióka.......

Úgyhogy ahány gyerek annyi féle. Persze a szülő dolga a gyerek nevelése. De nincs két egyforma jellem, és két egyformán kezelhető gyerek.

Na, innen tessék kiindulni....:)


A fórumhoz: EU előírás, hogy a régi játszótereket le kell bontani, mert nem eu komfort.Helyette az óvoda pályázhat pénzre, amiből megépítheti az új játszóteret, előtte egy alapítványt kell csinálnia, és oda gyűjthet. A legtöbb óvodának, iskolának nincs pénze erre,nem nyer pályázatot, így kiviszik a közterekre a srácokat,, mert azokat általában cégek szponzorálják, és építik a játszóteret.

Nálunk szerencsére nincs belőlük hiány. ez egy iskolaváros, rengetek sulival ,és diákkal. Természetes, hogy ők is játszanak ezeken a tereken.

87. ében11 (válaszként erre: 85. - 707655fba1)
2009. máj. 27. 22:44
nálunk nem erről van szó, azt szépen le tudtuk kezelni. a mostani dolgai csak jönnek mint a hurrikán, nincs agyonkényeztetve, és nem adunk meg mindent és rögtön amit csak kíván, már tud várni megérti hogy nem, nem lépten nyomon hisztizik de előfordul és nem érzem a saját hibámnak, és nem szeretem ha valaki ebben az én kudarcomat látja.
86. McKenzi (válaszként erre: 85. - 707655fba1)
2009. máj. 27. 22:41

ebben az esetben a szülőé. De ettől még nem igaz a fenti mondatod, van akinek attól függetlenül, hogy nem enged a szülő mindig bepróbálkozik a gyereke 2-3 éves kora között. De egyre jobban megértik, hogy mit és miért nem szabad - ha a szülő jól neveli.

Nekem ilyen gondom például nincs is, de nem is adok tanácsokat hisztiügyben, mert én nem is tudom igazán, hogy milyen az. Csak elméleteim vannak hisztikezelésre, gyakorlatban csak kishisztikkel találkoztam :))

85. 707655fba1 (válaszként erre: 84. - Ében11)
2009. máj. 27. 22:34

Mindig a szülő hibája, ha hisztis a gyerek!


Elmesélek egy történetet:

12 (!!!!) éves voltam, amikor hasonló korú gyerekekkel kerültem össze egy táborozás kapcsán.

Az egyik lány (értsd 12 éves!!) mesélte el, hogy ő mindent megkap, amit szeme-szája megkíván, mert ha nem, földhözvágja magát az üzlet közepén és addig nem hagyja abba az üvöltést, amíg a szülei "jobb belátásra nem térnek"!!


Szerinted ez kinek a hibája???

84. ében11 (válaszként erre: 83. - McKenzi)
2009. máj. 27. 22:27
nemcsak az változó hogy hogyan próbálkozik be, de az is hogy miért.valamelyik azért hogy hazavigyék a másik éppen hogy maradna, az egyik hogy békén hagyják a másik hogy játszanak vele és sokszor a boltban valami finomságért.Én nem tudok úgy nézni, hogy mindig a szülő hibája, ha hisztis gyereket látok.Én ebben akkor hittem, mielőtt megszületett az enyém.
83. McKenzi (válaszként erre: 79. - 707655fba1)
2009. máj. 27. 22:15
igen de nagyon különböző ahogy bepróbálkoznak, az enyém pl. sose vágta le magát a földhöz, bár egy időben némán lefeküdt, bárhol voltunk hagytuk, hogy feküdjön, mondtam is neki, hogy ha kihisztizted magad, akkor mehetünk. Pár pillanat alatt megnyugodott. (addig sok elmenő ember nézett minket, meg volt aki aggodalmaskodott, hogy piszkos lesz a gyerekünk :)))
2009. máj. 27. 22:14
ezt a gyerekfüggő dolgot jobban meg tudná valaki olyan mondani akinek 2-3-4 gyereke van.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook