Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden városban ez a szokás? Titeket nem zavar? fórum

Minden városban ez a szokás? Titeket nem zavar? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
81. ében11 (válaszként erre: 79. - 707655fba1)
2009. máj. 27. 22:12

igen és a harmadik után mit csináltál vele?Megértette?

Az enyém nem követelőzik valami után amit nem veszek meg neki vagy nem engedem meg, hanem banális dolgokon, a bicikli vagy hogy pöttyök vannak a játékbogarán és nem zöld.nem hszem földhöz vágja magát, a párom is sógorom is ilyen leven kisgyerekek voltak, de utánna jól tanultak és anyósomnak szerencsésen lezajlott a tinikorszakzk is, semmi próblémája nem volt utánna a fiaival.

2009. máj. 27. 22:06
nálunk is egyik nagyi inkább azt mondja neveletlen, ami nem igaz, mert okos ügyes barátkozós mosolygós kisfiú, de legutóbb azon jött a hiszti hogy ráesett egy levél a biciklijére, számomra ez megmagyarázhatatlan, hisz engem nem kezdett el zavarni, hogy odaesett, szóval jött mint a vihar, és olyankor nevelhet a szülő(pofon,kiabálás,veszekedés,eszélgetés vagy ráhagyja, elveszi a biciklit stb?.)
79. 707655fba1 (válaszként erre: 77. - Ében11)
2009. máj. 27. 22:04

Az én fiam is "bepróbálkozott" 2-3 éves kora körül. Ez így természetes ebben a korban. De én nem mondtam el 1000X, max. 3X, hogy mit miért nem szabad.

Mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy jónak látja.

Az én tapasztalatom azt mutatja, hogy az a 3 éves gyerek, aki fölhöz vágja magát, mert úgy érzi ezzel célt ér, az földhöz vágja magát 10 évesen is.

78. McKenzi (válaszként erre: 77. - Ében11)
2009. máj. 27. 22:02

igazad van.

(egyébként van ahol a nagyszülők sem tudják hogy ez ilyen időszak, pedig van sok unokájuk, csak épp mindenre ráfogják a hisztit, aztán meg csodálkoznak, hogy mennyit változott a gyerek)

77. ében11 (válaszként erre: 73. - 707655fba1)
2009. máj. 27. 21:52
nem tudok elrugaszkodni a földtől szerintem...az enyém eleven kisördög:) és látom a sógornőmé egy angyal, őt egyévesen letetették a kanapéra meg se moccant-akkor ezt nem neveléssel érték el, egyszerűen olyan volt a kislány!Őt úgy kellett noszogatni játszon, az enyémet meg hogy kicsit üljön le ne nyúljon hozzá stb.És nevelem...hisz 1000 szer elmondom neki ha kell, nem pofonokat osztom, és szigorú is vagyok mégis földhöz vágja magát, nem égetne be, ha a többi szülő is úgy gondolná igen egy 2-3 évessel ez előfordulhat, és nem a szülő a hibás vagy a gyerek ez egy ilyen időszak, gondolom 5-6 évesen már nem fog hisztit levágni.1 évesen se tette,csak 2-3 között jött.Szerencsés vagy hogy a te gyereked kevésbé heves természet.
76. McKenzi (válaszként erre: 74. - Ében11)
2009. máj. 27. 21:51
szerintem is gyerekfüggő is, barátnőm egész nap mozgásban van (most már dolgozik, úgyhogy csak fele nap) a gyereke után, ő egy percre sem tud leülni a játszótéren. Nagyon szépen neveli a kisfiát, de sok pihenője nincs.
75. 2d5a00656a (válaszként erre: 72. - Ében11)
2009. máj. 27. 21:48
Szntem nem kell hogy úgy maradjon,csak értse,hogy mit nem szabadna,vagy mi nem tetszik abban amit csinál....ha megérti már tudja..
74. ében11 (válaszként erre: 70. - Gabilive)
2009. máj. 27. 21:45

megértelek, a párom is csak a három év után látta be a gyerek 6-ot kitesz.Sógornőm a három év alatt lediplomázott, elvégzett 3 tanfolyamot és egy nyelvizsgát, mert a lánya mellett is ment,nyugodt a gyereke.Én meg alig tudok mással foglakozni, az enyém nem hagyna békén...én néha azt hittem elcseszem az egészet,néha úgy is gondoltam nem vagyok képes nevelni, de apukám mondta, hogy csak akkor romlik el a gyerek ha én is ott vagyok, szóval a dac ellenkezés hiszti stb. nekem szól!

Azért kíváncsi leszek az óviba hogy sikerül majd beszokni.

73. 707655fba1 (válaszként erre: 72. - Ében11)
2009. máj. 27. 21:44

Bocsi, nem gyerekfüggő!

Szülőfüggő!!!

Nevelés kérdése az egész.

Én a fiamat 2-3 évesen is elvihettem bárhova, nem "égetett le" a hisztivel.


Nem a gyerek hibája, ha hisztis!

Manapság nagyon földtől elrugaszkodott elvek szerint nevelik (???) a gyerekeket.

72. ében11 (válaszként erre: 65. - 2d5a00656a)
2009. máj. 27. 21:39

igazad van, csak azt írtad 1-4 éves kor,és én az 1-2 évesre még sok mindent ráhagytam, inkább csak nem próbáltam neki olyan példát mutatni, én is most a 3 éves dacos nemekkel küzdök,remélem sikerrel, majd pár év múlva kiderül.

Csak azért írtam, mert a környezetem nehezen fogadja hogy hisztis hogy mindenre nemet mond stb. azt várják legyen jólnevevelt,ha rászólok fogadjon szót rögtön, de nincs mindig így,mert néha 1000 szer mondom el stb. Ez gyerekfüggő, pl. a sogórnőm éknél ha letették a gyereket valahová adig úgy maradt még fel nem vették.

71. 2d5a00656a (válaszként erre: 70. - Gabilive)
2009. máj. 27. 21:38
Nem,én sem erre gondoltam:9Inkább arra hogy a gyerekünk tüudja ,hogy a felnőttnek nem mondjuk :Hülye vagy,kapd be,nem érdekel,hagyjál,és az ilyenek.Mire felnő már kéregből érzi,hogy kinél mit engedhet meg.MOndjuk sosejut eszébe 10 évesen hogy lehülyézze az anyját,mert "bele van nevelve"hogy ezzela személlyel ne kapcsolja össze a hülye szót a z agy!/Érted mit akarok mondani?!/
70. gabilive (válaszként erre: 64. - Ében11)
2009. máj. 27. 21:20

Az én lányom is nagyon eleven.Lány létére kitesz 5 fiút.Nincs félelem érzete,nem fél semmitől,és nem is nagyon akar szót fogadni,akármit csinálok.De azért próbálkozom,és igyekszem jól nevelni.

Azzal,hogy "tudja,kivel mit szabad",olyasmire céloztam,hogy pl.itthon nem issza meg a tejet,csak kakaóval,de a nagyanyjánál már simán megissza üresen is,mert "mamának nincs kakaója".Vagy:velem vagy az apjával cipelteti néha magát,de mamával sosem,mert nem veszi fel,nem birja.Stb,stb...

Ezektől még nem hinném,hogy elcseszem a nevelését.

69. gabilive (válaszként erre: 68. - 2d5a00656a)
2009. máj. 27. 21:08
Ez biztos:)
68. 2d5a00656a (válaszként erre: 66. - Gabilive)
2009. máj. 27. 21:05
Ez jogos,a tanáron rengeteg minden múlik,de nem az óra hanem a kivitel a játszótérre volt itt a kérdés nem?!Abba a mit te mondasz minden jogos,de szerintem az pedig megér egy fórumot:)
67. gabilive (válaszként erre: 65. - 2d5a00656a)
2009. máj. 27. 21:04
Akkor ok.Ebben egyetértünk.
2009. máj. 27. 21:03
Azt meg nem hiszem,hogy egy tanáron nem múlik,hogy mennyire érdekes egy óra.Én emlékszem,hogy volt olyan tantárgy,amit ki nem állhattam,aztán kaptunk egy új tanárt,és az addig utált óra,érdekes módon a kedvencem lett.Ugyanolyan körülmények között.Vajon miért?
2009. máj. 27. 21:01
Nem is ezt írtam,hanem azthogy az alapvető neveltzség ami minden nevelés alapja,eldől 1-4 éves kor között.ha egy gyerek akkor el van engedve akkor azt már visszahozni nem lehet./Hozok példát:Kérdezik mostanság a z osztályomból anyukák/7.osztály/hogyneked hogy sikerült a nagyfiad/16 éves/eről lenevelni/pl visszaszólás,riposzt,hagyjál,nem érdekel.../erre annyit tudok mondani,hogy soha nem próbálta,mert ezt már kicsi korában lejátszottuk ,az első bepróbálkozásnál 3 évesen.Akkor nem jött be neki ,megtanulta,így a természetes neki,hogy nem szól be..De ha akkor hagyod.../
2009. máj. 27. 20:58
ja és még csak annyit 2 éves gyereknél még nem nagyon csesz el semmit egy szülő, saját tapasztalat az én eleven gyerekemmel nehezebb bírni(más azt mondaná problémás),látom is a szülőtársaimon neheztelnek miért olyan eleven neveletlen(?) a háromévesem, de biztos vagyok benne, hogy 4-5 évesen már komolyabb és okosabb lesz, 2 évesen én még nem éreztem viselkednie kell, fegyelmeznem kellene elsősorban stb.
63. gabilive (válaszként erre: 61. - 2d5a00656a)
2009. máj. 27. 20:58

Ezzel most arra célzol,hogy én elcseszem a 2 éves gyerekem nevelését?Mert én nem gondolnám.

Mint ahogy azt sem gondolom,hogy én sértegettelek volna valamivel.Én csak egy elismert,hires pszihológus gondolatát idéztem erről a témáról.

Sőt azt is kifejtettem,hogy a mai szabályok,törvények mellett nagyon is nehéz lehet órát tartani,fegyelmezni.De a szülőkre sem lehet háritani mindent,ami az iskolában történik,elvégre ők nincsenek ott.Abban igazad van,hogy 1-4 éves kor között dől el a nevelés.Ok,akkor a nagyobbaknál beszéljünk inkább fegyelmezésről.

Azt viszont,remélem te is elismered,hogy ha egy 10 év körüli gyerek fent ugrál a csúzda tetején,a tanár ne kezdje el védeni.Mert itt ez az eredeti téma.

62. ében11 (válaszként erre: 61. - 2d5a00656a)
2009. máj. 27. 20:54

lehet eldől, de én is tapasztaltam, hogy nem szól a tanár semmiért se a gyerekre, ha az enyém rosszalkodna a suliban, bizony nem lepne meg ha a tanár megfegyelmezné hisz én épp nem vagyok ott!

Viszont mikor ott vagyok, pl. mostanában a dacos-néha hisztis-örökmozgó kisfiammal, bizony ne szóljon rá a másik szülő hiszen azért vagyok ott hogy ezt megtegyem, 4 éves kor után is lehet és kell nevelni a gyereket.Az iskola nem csomagmegörző, hogy vagy

érdekli a gyereket vagy nem. Be kell járni és ott szabályok szerint kell a közöségbe lenniük, a tanárnak meg igenis dolga hogy ezek a szabályok be legyenek tartva, annak semmi értelme hogy ő csak bemegy elmondja a mondókáját és kész!Az nem igaz, egy jó pedagógus sohasem ilyen!

61. 2d5a00656a (válaszként erre: 56. - Gabilive)
2009. máj. 27. 20:35

Sorban próbálok válaszolni:

Popper Péter soha életében nem járt osztályban,csak "okos".

Ez kívülről kicsit könyebb mint belülről:)

De az "egymásnak passzoljuk a problémátról "annyit,hogy nem nem passzoljuk,nekem kellemetlen egy kezelhetetlen gyerek,egy szülőnek megoldhatatlan probléma,és minden tanárnak van saját gyereke akinek szülőként több kevesebb sikerrel oldja meg a problámáját,mert EZ AZ Ő DOGA,ÉS NEM MÁS GYEREKÉÉ!!Ha valaki elcseszi 2 évesen a gyereke nevelését, ezt már 10 évesen nem oldja meg helyette senki tanár,hiába van többet vele mint a szülő.Akkor már késő.A nevelés kb.1-4 éves kor között eldől.

2009. máj. 27. 20:21
Itt nem az unalmas órák helyett játszótéren töltött időről,hanem a meg nem tartható /körülmények miatt nem meg tartható pl. hőfok/jöbb megoldásról van szó.Most ,míg kicsi a gyerek nálatok,persze könyebb lenne ,ha nem lennének ott az ovos-sulis gyerekek,de majd pár év múlva amikor a tiétek sül bent ,megértitek miért kell kivinni inkább mint "oktatni"a gyerekeket.
59. McKenzi (válaszként erre: 58. - McKenzi)
2009. máj. 27. 20:16
ja és az unalmas órákat is ki kell bírni, lehet egy másik gyereknek meg pont az az óra az érdekes.
58. McKenzi (válaszként erre: 57. - Ében11)
2009. máj. 27. 20:15
ha a szülők ilyen beírásokat engednek meg maguknak, akkor tényleg nem lesz tekintélye a tanárnak. A későbbi gondok elkerülése miatt célszerű az ilyen problémákat személyesen megbeszélni.
57. ében11 (válaszként erre: 56. - Gabilive)
2009. máj. 27. 20:02
Hát ez valószínű a szülők hibája, mármint ha nincs tekintélye a tanárnak, nem engedik meg neki hogy fegyelmezzen.remélem én nem leszek ilyen:)
56. gabilive (válaszként erre: 51. - 2d5a00656a)
2009. máj. 27. 19:53

Erre bemásolom Popper Péter egyik irását:

"Amikor az én fiam először hozta haza azt beirásul,hogy:Tisztelt szülő!A gyerek számtanórán fegyelmezetlen volt.-elgondolkodtam.Tessék mondani,ennek mi értelme van?Persze,rögtön aláirtam.De én is beleirtam a könyvecskébe:Tisztelt Tanárnő!A gyerek vacsoránál nem ette meg a tökfőzeléket.

Én nem vagyok ott az órán,hát mit akar tőlem a tanárnő?Ő meg nincs ott az esti vacsoránál,mit akarjak tőle én tökfőzelék-ügyben?Egymásnak passzoljuk a gyerekkel járó problémákat?A vacsora az én dolgom,érdekes órát tartani az övé."


Szerintem ez igy igaz.Otthon a szülők dolga a nevelés,az iskolában a tanáré.Márcsak azért is,mert szinte többet vannak a gyerekek iskolában,mint otthon.Az már más kérdés,hogy az otthon jól nevelt gyerekkel sokkal könnyebb bánni az iskolában.Viszont abban nem vagyok biztos,hogy egy jólnevelt gyerek az iskolában is minden esetben jólnevelt.A saját lányomnál tapasztalom,aki még csak 2 éves,hogy nagyon jól tudja,kivel mit szabad,ki mit enged meg neki.

Abban meg teljesen egyet értek veled,hogy manapság már egy tanárnak mégcsak csúnyán sem szabad ránézni a gyerekre,úgy meg elég nehéz fegyelmezni.

55. Serry (válaszként erre: 16. - 2d5a00656a)
2009. máj. 27. 19:15

Tudod igazából nekem nem az a főbajom,hogy kint van egy osztály. Hanem a már említett dühöngés. Az,hogy kontroll nélkül tombol a gyerek. mint már írtam a pedagógusnak is van nevelő funkciója. S minden tiszteletem azé a tanáré aki kiviszi a gyerekeket és az ő osztályával lehet játszani a játszótéren. Ha érted mire gondolok. Nem az a bajom,hogy kint vannak az,hogy tombolnak.


igaz annyi bajom van ezzel,hogy miért nem lehet megoldani,hogy ne csak vasbetonból álljon az a szerencsétlen iskola udvar??? Ez pedig nem a ti feladatotok tanároké, hanem a fenntartóé az államé lenne. De mint tudjuk...

Szóval ahol ott a nagy udvara a sulinak lehetővé kéne tenni egy kis játszóhely kialakítását. Hiszen egy suliban nem csak felsősök vannak ,akik úgysem játszanak, hanem nagy mozgásigényű kicsik. S nem az a baj tudod,hogy ilyenkor amikor már évvége van és nem lehet velük bírni egy-egy órára egy-egy tanár kiviszi az osztályát mád környezetbe. Hanem ott a probléma mikor az egész napközit kicsapják ( igaz olyankor mikor elvileg a kicsik alszanak). Szóval az a baj,hogy kicsapják a napközit tombolni és azok seperc alatt szétkapják a játszó teret. mert nem a 2-6 éves tördeli le a libikóka lófejét, igaz elvileg nem a 5-11 éves, de ők kettesével már képesek rá.

Nem a kicsik borogatják ki a kukákat, nem ők tördelik le az ágakat és nem ők szednek össze kitudja honnan féltéglákat amiket aztán ott felejtenek mikor a tanító nénivel bevonul a napközi. S maradnak a következő csoportnak a romok.

Persze vannak még gondok, az éjszaki rajcsúr amiből nekünk a homokozóból és innen onnan elővadászott üvegcserép, a rengeteg dohányos után a csikkek,Kutya és maradéka. S,hogy mondjak még szebbet a "saját" korosztályomból: volt már arra is példa,hogy kakis pelussal végig kenték a csúszdát és 3-4 ilyen pelus volt szerte széjjel a játszón.- Szóval sok a gond. Ha lehet ne tetézzük azzal,hogy hagyjuk a gyerekeket tombolni.

54. Serry (válaszként erre: 10. - 18ba5935e0)
2009. máj. 27. 19:01

Ennek az ovinak sulinak van udvara, pontosan a játszótér mellet. Csak hát nem olyan szép és új mint a játszótér.

Azért ment tönkre két éve ez a játszótér, mert rendszeresen kicsapták ide a napközit.

most,hogy új a rendszer ugyan ez sajnos. Így nem csoda ha hamar tönkre megy.

53. ében11 (válaszként erre: 51. - 2d5a00656a)
2009. máj. 27. 18:08

nem teljesen értek ezzel egyett, mi számít nevelésnek, hogy rászól, megbünteti?

Igenis szóljon rájuk, fegyelmezze meg őket ha kell !Egyrészt ő is példát kellene hogy mutasson, és nagyon sok időt tölt el a gyerekekkel(mivel a szülő meg sokat dolgozik).Amúgy meg lehet hogy a jólnevelt gyerek is csinál ezt azt a suliba, főleg ha a szülő mondja a tanárnak semmihez nincs köze és a törvény is eltiltja bizonyos dolgoktól.

52. McKenzi (válaszként erre: 51. - 2d5a00656a)
2009. máj. 27. 18:06
nem is igazából nevelés, hanem a szabályok betartását kell megkövetelni, persze lehet erre írod, hogy már azt sem lehet...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook