Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Minden éjszaka begörcsöl a vádlim, mi lehet ez? fórum

Minden éjszaka begörcsöl a vádlim, mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)


nov. 18. 07:28
egyel MG-t tartalmazo eteleket surun/pl.banan,dio,mandula/,vagy MG tablettat.
nov. 14. 11:34
Hogy vagy?
nov. 12. 23:02
Köszönöm mindenkinek
24. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 12. 09:17
Nekem a magnézium pezsgőtabletta elég volt. (Igaz, nálam eseti görcsről volt szó.)
nov. 11. 21:48
Nekem a Magnerot segített. Mindenképpen magnézium-tartalmú készítményt javaslok, és háziorvost.
nov. 11. 20:54
Hatalmas pohár helyesen.
nov. 11. 20:53
Nekem is rendszeresen húzta éjjel. Örűlt fájdalomig. Akkor egy hataas pohár viz vagy tej segit. De minden este veszek be egy mg tablettát. A napközbeni lépkedés is segit Kinek mi válik be. A mg bizti segit.
20. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 11. 20:46
Izommunka nélkül kell ellenfeszíteni a görcsölő izomcsoportnak,lassan,alaphelyzetig,kalcium,de inkább magnézium azonnal,és fél óra múlva alhatsz.De ha lefekvéskor beszeded,nincs görcs.Amúgy vérnyomás csökkentőtől is lehet,az ugye kalcium-csatorna blokkoló,vagy a vízhajtó(s) mossa ki a szervezetből az ásványi anyagokat...Gyorsabb a pezsgőtabi.Panát én is kipróbálom,köcce.
19. Titkoskert (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 11. 19:52

Más a fájdalomküszöbünk biztos. Egyébként ha nem hátul és elől is húzza egyszerre, a legjobb gyógyír, ha ráállsz, ha hátuk húzza akkor, emeled a lábfejed, ha hátul akkor a sarkad. Na amikor a kettő együtt van, akkor megyek forróval határos vízzel zuhanyoztatni. A muszáj nagy úr, ha annyira fáj, nem tudsz csak egy helyben maradni, akkor biza kipróbál az emberlánya mindent. Nekem ez jött be, ezt osztottam meg veled.

A focisták sem fetrenghetnek pecekig a földön.

18. ab9e5c010a (válaszként erre: 2. - De16c8f9e6)
nov. 11. 19:42
Én is pont ezeket akartam írni.
17. Charlize (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 11. 19:42
Flectorral szoktam bekenni, az hamar segít. Plusz bekapok egy szem magnéziumot. Már ott tartom ezeket az éjjeliszekrényen.
16. Charlize (válaszként erre: 12. - Titkoskert)
nov. 11. 19:40
Ebben lehet vmi, mert nekem amikor begörcsöl, akkor előtte lehűl a lábam, mert pl. kilóg a takaró alól. A meleg meg gondolom segíti a keringést.
nov. 11. 19:36

Gyakran az okozza, hogy napközben picit /esetleg jobban/ kis folyadék szaporodik fel a boka körüli lágy részekben. Magyarul: lábdagadás. De erősebb fizikai munka,hosszú futás, egyéb sport is lehet az oka. Pihenéskor a folyadék vissza kerül a keringésbe és viszi magával az oldott sók egy részét.

Ami azonnal hat az a Calcium-Magnézium pezsgőtabletta 1 dl vízben feloldva. Ez a tűzoltás. Megelőzésnek pedig a korábban itt leírtak szerint a magnézium. Ha valakinek kis visszértágulata is van akkor napi 1 Detralex vagy ennek bármelyik generikuma.


Ha ezekre sem múlik el akkor netes tanácsadás helyett irány a háziorvos!

14. Ramcsika (válaszként erre: 11. - Globus)
nov. 11. 19:32
Én szintén!
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Titkoskert)
nov. 11. 19:32
Nem szedek semmit. Nem tudom hogy tudsz ráállni, de nekem nem menne. Annyira elviselhetetlen h üvöltenék legszívesebben. Masszírozni próbálom de pl ma éjjel az is nehezen ment, mert a börömhöz érintve a kezemet olyan volt mintha megégettem volna magam... a kezemmel.
12. Titkoskert (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 11. 18:52

Szedsz gyógyszert, vízhajtót netán valamilyen formában?

Ha nekem nagyon görcsöl, akkor elvánszorgok a fürdőszobáig és meleg vizet engedek rá, az enyhíti, meg is szünteti.

11. globus (válaszként erre: 8. - Vigyefene)
nov. 11. 16:52

Ebben van valami.

Anyu ugyanettől szenvedett legalább húsz éven át. Teljesen hektikusan jön a lábgörcs éjjel, talp, vádli, comb belső oldala, néha lágyékhajlatban is. Állandóan nem akarunk szedni gyógyszert rá, nekem igazából az segít, ha felkelek és járkálok. De van, amikor rá sem lehet állni, annyira fáj.

Megtanultam vele élni, mint anyám :)

10. vigyefene (válaszként erre: 9. - Csicsi25)
nov. 11. 16:13

Igazad van abban, h sok kell belőle, ha csak azt enne a probléma megoldására.

De mindegy mi az, ha állandóan, vagy nagyon gyakran eszünk valamit, unalmas lesz.

9. Csicsi25 (válaszként erre: 8. - Vigyefene)
nov. 11. 16:07

Banánból ehetne jó sokat, hogy használjon is.

Nekem is mondta a dr.nő, hogy egyek banánt káliumhiányra. Arra jutottam, hogy megutáltam a banánt, a káliumhiányom megmaradt, úgyhogy szedem a Panangint. Azóta nincs káliumhiányom.

nov. 11. 16:01
Banán is jó, meg a kókuszdió vize is, de a legjobb lenne ha nem öregednénk meg.
7. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 11. 15:57
Igyá magnosolvot. Ha nem javul beszélj a háziorvossal.
nov. 11. 15:48

Nekem a Panangin tabletta vált be.

Ez jó a szívre is, mert magnéziumot és káliumot tartalmaz.

Általában két hétig szoktam szedni, addigra megszünteti az éjszakai izomgörcsöket.

Próbáld ki, recept nélkül is kapható!

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - De16c8f9e6)
nov. 11. 15:41
Na ezt beszerzem! Köszi mindenkinek!
nov. 11. 15:29

Meg a potasium tabletta is.

[link]

nov. 11. 15:27
Torna! (Az izmok gyengesége okozhat görcsöt) És több magnézium.
nov. 11. 15:25
Magne B6. Meg kalciumtabletta.
nov. 11. 15:24

Sziasztok.


Minden éjszaka ez történik alvás közben. Akár többször is arra ébredek hogy megint görcsbe van a lábam és egyre fájdalmasabb már. 😭 Mit lehetne tenni? Mi ez és nektek mi vált be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook