Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? fórum

Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


6143. Márta82 (válaszként erre: 6138. - Bőrike1)
2013. ápr. 19. 11:47
:))) Mindig jó sikersztorit hallani. Gratula a 2 babódhoz :)
6142. Márta82 (válaszként erre: 6140. - Kismacskák)
2013. ápr. 19. 11:43
Szerintem azt választom hogy endo doki kezeljen és álljon vissza a rend. Aztán ki tudja lehet nem kell annyitt várni, nem mondta hogy addig nem jöhet össze, mert az eredményeim már jók lesznek a gyógyszerek miatt így összejöhet, de hogy maga a szervezet állítsa be ezekez nem a gyógszer ahoz kell 1 év. Egy kis hölgynek a váróban kb ugyan az volt mint nekem, fél év alatt összejött neki, mar 1 éves a babója.
6141. Márta82
2013. ápr. 19. 11:37

Amúgy ami eddig biztos hogy kicsit alultermel a pajzsmirigyem es magas a prolaktinom, valamint a progim sem tuti.

Pco lehetseges én gyanakszom IR- re is.

Ennyi, eddig. Ja még majd ma kiderül hogy gyanus e a méhnyálkahártya vastagsaga miatt a polip vagy sem, de szerintem mivel progim alacsony, ösztrogen dominancia áll fent és olyankor vastagodik a nyálkahártya.

Most hogy melyik borít mit, ki tudja.

6140. kismacskák (válaszként erre: 6139. - Márta82)
2013. ápr. 19. 11:34
És melyik megoldás fogod választani amúgy? Vagy még gondolkozol? De mit mondott az endo doki mi a bajod, melyik hormont kell helyretenni? Hát igen valahogy másra kell gondolni, van pl valami hobbid? Mert abba bele lehetne mélyedni:)
6139. Márta82
2013. ápr. 19. 11:32

Igen szerintem is az a különbség hogy az egyik a tünetet a másik az okot kezeli. Az mar egy másik kérdés hogy a kiváltó okot meg lehet e szüntetni vagy mindig kezelni kell e. Hát nem tudom...de most új értelmet kell keresnem az életemnek, mert érzem hogy hianyzik belőlle valami vagy valaki.

Amíg nem jön a baba mivel töltsem ki az űrt?

6138. bőrike1
2013. ápr. 19. 11:09
18 évvel korábban szedtem Clostylbegyt nevű gyógyszert egészsége szép gyermekem van. A második terhességnél már nem volt szükség rá.
6137. Nadáné (válaszként erre: 6136. - Kismacskák)
2013. ápr. 19. 11:07

Persze, az endo doki is gyógyszert ír fel, csak sztem nem mindegy, hogy a tünetet kezelik vagy az okot. :)

De persze ez csak az én szemléletem.

Én is szerettem volna 24-25 évesen szülni, hogy minél fiatalabb anyuka lehessek...hát már annyi évesen nem fogok, de már 26 évesen se. :(

Ez van, ezt dobta a gép. :)

6136. kismacskák (válaszként erre: 6135. - Nadáné)
2013. ápr. 19. 10:59
Hát igen, végülis lehetséges. De az endo doki is gyógyszerrel állítja helyre a rendet. És ha már nem szeded majd a gyógyszert, akkor mi van? Gondolod minden szépen a helyén marad? Én ebbe se vagyok biztos. Plusz végülis az lényeges kérdés sajnos, hogy hány éves az ember, mennyi időt szán erre. Az első után meg már úgyis könnyebben jön a második szerintem. Akkor már nincs melóhely, nincs stressz, óriási boldogság van csak:) Nyugodtság, kiegyensúlyozottabb élet:) Plusz akkor már gyerek utáni görcs sincs. És szerintem ezek is fontosak a hormon működésében. Nem?:)
6135. Nadáné (válaszként erre: 6134. - Kismacskák)
2013. ápr. 19. 10:49

Nem-nem.

Nekem így mondta az endo doki, hogy lehet, hogy pl. a clostitól lesznek szép nagy tüszőim, és ha esetleg nem reped meg, akkor jön a tüszőrepesztő szuir, és frankón teherbe lehet esni és hurrá, boldogok vagyunk. De!! Annak oka van, hogy magától nem tud megnőni a tüszi és megrepedni.

Na az endo doki ezt az okot keresi meg és ezt kezeli. Miután kikezelte, valószínű, hogy helyreállnak úgy a hormonok, hogy nem lesz szükség se clostira, se repesztő szurira, se progi pótlásra...stb.

Legalábbis én így értelmezem.

Ugyanis ha valakinél hormonprobléma van, az hiába nőgyógyászati hormon, akkor is endokrin betegség, amit endo doki tud kezelni, nem pedig a nőgyógyász.

A nődoki csak tüneti kezelést tud biztosítani.

2013. ápr. 19. 10:32
Amúgy azt nem értem, hogy mi a különbség ha az endo vagy a nődoki tesz helyre? Az egyik gyógyszerrel kezel több hónapig, a másik ad egy szurit és máris helyre áll a rend. Nem? Mind a kettő helyreteszi a hormonokat, nyílván, csak az idő más, szerintetek nem?
6133. Nadáné (válaszként erre: 6131. - Márta82)
2013. ápr. 19. 10:31

Hát azt még nem lehet sztem kijelenteni, hogy rendbe jött a mensim. November óta járok endo dokihoz. És azóta 1-szer jött meg márc. 24-én.

Sztem még vagy pár ciklust meg kéne várnom, hogy kijelenthessem biztosra, hogy rendbejött, vagy ki kéne hordanom egy bogyókát. :)

De remélem, hogy minél hamarabb az utóbbi fog teljesülni. :)

6132. kismacskák (válaszként erre: 6131. - Márta82)
2013. ápr. 19. 10:28
Szia, a nőgyógyászhoz mindenképpen menj el hogy megnézze a cisztákat, szerintem! Huh de az egy év azért elég túlzásnak hangzik nem? De amúgy igen, ezt akkor Neked kell mérlegelni, hogy melyikre hallgatsz. De amúgy mit mondott az endo doki pontosan mi a bajod?? De amúgy tudod csak pozitívan!! Én ma szerencsére szabin vagyok:))
6131. Márta82
2013. ápr. 19. 09:56

Igen, különben azt hiszem ez a jó megoldás.

Már azon is gondolkodtam hogy lehet nem is kellene ma mennem a nődokihoz, de elmegyek hogy lássam ott vannak e még a ciszták és adjon egy képet róla, aztán egy darabig lehet hanyagolom majd. Inkább várok többet a babára, de lehet akkor simábban fog összejönni meg könnyebb lesz a kihordás is ha nem kell majd végig mesterségesen pótolni a dolgokat.

Neked mennyi idő telt el hogy rendbe jött a menzid, mióta az endo doki kezel?

6130. Nadáné (válaszként erre: 6129. - Márta82)
2013. ápr. 19. 09:17

Nos!

Nekem pont ugyaezt mondta anno az endo dokim.

Felejtsem el a nőgyógyász egyelőre, és csak azt szedjem, amit ő ír, mivel a nőgyógyász lehet, hogy "teherbe tudna ejteni", de itt az okot kell kezelni, ami pedig endokrin betegség.

Tehát előbb az okot kell megszüntetni, mert akkor valószínű, hogy mindenféle nőgyogyis módszer nélkül helyreáll magától minden. :)

Szóval most pont ezért nem váltottam én se ki se a norcolutot, se a clostit, és a gonal f szurit sem.

És láss csodát! Márc 24-én mindenféle nődokis közreműködés nélkül spontán megjött a mensim. És nem is akárhogy. Semmiféle barnázásom nem volt. :)

Tökre örültem neki. Aztán ebben a hónap tök szép görbét produkáltam. :)

Most várom a fejleményeket. :)

6129. Márta82
2013. ápr. 19. 09:06

Sziasztok leanyzok, az endokrinologust mar lerendeztem. Hat mit mondjak, ismet felirta a vervetelt a hormonkra, anyagilag leegtem mostanra, szoval meg akarom varni a jovo honapot mert ebben a honapban mar nem csinaljak meg ingyen elfogyott a penz amit erre a honapra kaptak es csak 2 helyet mondott ahol erdemes megcsinalni mert a tobbi gagyi, addig szedem tovabb a gyogyszereket.

Most meg felirta pluszban a 17 hidroxi progeszteront is, azt mondta azt kell megnezmi hogy milyen es ha nem jo, akkor szurikat kell kapnom es meg kell nezni hogyan valtozik az eredmeny utana, no vagy csokken.

Kerdeztem mit mond mennyi ido alatt allok helyre, gondoltam megmondja, 2-3 hopnap, erre azt mondta 1 ev. Mert lehet az eredmenyeim mar jok lesznek de a szervezetnek ennyi kell meg helyre all jol mukodni. Azt mondta ha inekcio lesz akkor a probalkozast is abba kell hagyni mert ha kozben megfogan es fiu akkor ra kihatassal lenne, a lanyra nem veszelyes de ugye azt nem lehet elore tudni. Azt mondta ne szedjek semmi mast mint amit o mond, a duphasztont sem es hagyjam a nogyogyaszt mert ez endokrinologiahoz tartozik.

Mondtam mara vagyok elojegyezve a nodikhoz, mert cisztakat latott, mondta menjek akkor es kerjek kepet amit majdvigyek el neki.

Nem tudom mit mondjak mert az a benyomasom van hogy a nogyogyasz mestersegesen meghozza a peteerest repesztest meg potolja a progit es lehet ugy sikerulne, az endo doki meg szerintem helyre akar hozni hogy ezek a dolgok magatol jol mukodjenek majd. De ki tudom en ezt varni? Azt mondta nem kell sietnem hisz meg fiatal vagyok, van idom, hat mondom 31 elmultam, szerintem mar nagyon is iso szeru lenne.

Na nem dobodtam fel az biztos. Meg most az 1-szer elmegyek a ndikhoz nezze meg ott vannak e meg a cisztak meg mi van azzal a mehnyalkahartyaval, nehogy tenyleg polip legyen, esetleg megkerdem o mit javasol milyenek a kilatasaim, aztan eldontom melyik uton haladok tovabb, mert utana el kell dontenem hogy az endo dokira halgatok vagy a nogyogyaszra.

Mar elegem van...melo sem a legtutibb...nem tudom miert tortenik ez meg velem...mi okbol...mi kell legyen a tanulsag?

A varoban beszeltem egy kis holgyel es mondta hogy neki sem jott a baba kb. ugyan az volt mint nekem, azt mondta egy telen kezdett el ehez az endokrinologushoz jarni es nyaron teherbe esett, mar 1 eves a lanya, szerinte nagyon jo doki.

Amugy azt mondta meg az orvos, hoggy majd megmondja hova menjen ferjem is sperma vizsgalatra, meg mi legyen a teendo, mert azt mondta erdemes lenne ot is megnezettni, amugy is tervben volt.

Bocsi az ekezet hiany miatt meg a hosszusagert.

6128. Vic66
2013. ápr. 19. 00:39
Én 3 hónapig szedtem ( 20 évvel ezelött) Clostilbegytet és Bromochriptint. 3 hónap alatt húsz kilót híztam tőlük. Más eredménye nem volt. Mikor a második gyerköcömet szültem akkor mondta az egyik kismama, hogy ő csak 6 kilót hízott viszont kiszőrősödött. Én biztos soha többet nem szedném be! Inkább mennék természetgyógyászhoz!
6127. Nadáné (válaszként erre: 6126. - Zuzu7698)
2013. ápr. 18. 15:52
Nekem egyszer se volt semmi bajom a clostitól. :)
6126. zuzu7698
2013. ápr. 18. 14:06
most vettem észre, hogy a mellbimbómon apró pöttyök kidudorodnak. párom szerint sem volt ilyen eddig. okozhatja ezt a gyógyszer?valaki tapasztalt ilyet?
6125. Szamoncsi78 (válaszként erre: 6120. - Évanéne)
2013. ápr. 18. 13:30
Nekem hőhullámaim voltak,de csak este,miután bevettem az esti bogyót.5 perc alatt levert a víz:-)
6124. zuzu7698 (válaszként erre: 6123. - Évanéne)
2013. ápr. 18. 12:46
neked megjött?vagy a baba miatt késett?vagy rosszul emlékszem :)
6123. évanéne (válaszként erre: 6122. - Zuzu7698)
2013. ápr. 18. 12:30

Szia! Köszi, én jól vagyok. a Kolléganőm panaszkodik ilyen tünetekre, de láthatóan nagyon vacakul van, és a Clostinak tudja be... hhhát, nem tudom, nagy szerencse, hogy én ezt nem éltem át.

Volt már nekem is ilyen "kiesik a szivem" érzésem, az nagyon ijesztő volt...

6122. zuzu7698 (válaszként erre: 6120. - Évanéne)
2013. ápr. 18. 12:08
szia, mi van veled? nekem semmi ilyesmi nem volt. én a nagyobb étvágyat és a hasszúrkát tudom be mint esetleges mellékhatás. :)
6121. zuzu7698 (válaszként erre: 6119. - Szamoncsi78)
2013. ápr. 18. 12:06
tudom ám, teljesen igazad van, mondjuk ez a dillema nekem jövő hétre tolódik. lehet én se fogom elöbb megcsinálni. :)
6120. évanéne
2013. ápr. 18. 12:04
Húúú, lányok! Nektek vérnyomás, szívdobogás, fejfájás nem volt a clostitól?
2013. ápr. 18. 12:00

Nehezen bírom,de muszáj,mert most még úgyis negatív lenne a teszt,attól meg kiborulnék...legkorábban hétfőn lesz használható eredmény,addig meg elrebegek naponta több imát:-)

Az előbb is elmondtam egyet vicces formában,a kolléganőim majdnem leestek a székről a nevetéstől:-)

6118. zuzu7698 (válaszként erre: 6117. - Szamoncsi78)
2013. ápr. 18. 11:44
akkor biztos pozitív lesz az a teszt, nagyon várom az eredményed. :) nem is értem hogy bírod ki :)
6117. Szamoncsi78 (válaszként erre: 6116. - Zuzu7698)
2013. ápr. 18. 11:42
Én már 2,5 éve abbahagytam a fogamzásgátló szedését,igazából viszont csak 1,5 éve próbálkozunk.Nekem ez volt az első closty-s hónap,lettek szép tüszőim,ovu is volt teszt alapján,apával is jól időzítettünk,úgyhogy ebben a hónapban minden adott volt!
6116. zuzu7698 (válaszként erre: 6113. - Szamoncsi78)
2013. ápr. 18. 11:30
1 éve, és most volt a második closty hónap.peteérést tuti csinált, ovu teszt mutatta, a többi meg... kiderült. ti mióta szeretnétek?
6115. Nadáné (válaszként erre: 6114. - Kismacskák)
2013. ápr. 18. 11:29
Teljesen egyetértek Veled. :)
2013. ápr. 18. 11:27
Lehet az lenne a legjobb ha nem is gondolna az agyunk semmire ezzel kapcsolatban, csakhát tudjuk hogy ez lehetetelen kérés egy olyan nőtől aki babát szeretne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook