Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? fórum

Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


2013. júl. 10. 06:37

Sziasztok!

Ez az Aviva nagyon szuperul hangzik. Lehet hogyha az endo dokival egyeztettem, utána belefogok én is. Veszíteni valóm nincs!


Kismacskák! Annyiszor becsapott a testem, így már nem is nagyon merek tesztelni. De igazad van, ma veszek egy Clearblue-t (én arra esküszöm, még ha drága is) ma már a 34. napon vagyok.

A mellfájdalomtól már viszont kivagyok. Ez már a 2. hete hogy fáj, de nem csak érzékeny, hanem fáj is konkrétan. És ilyen volt a fiamnál is....

De lehet hogy megint csak becsap a testem és mensi lesz mögötte. Ilyen is volt már.

Meg ugye azok a vérezgetések is voltak nálam 2 hete... hát nem tudom...

A férjem szerint baba van a dologban! :) Bár lenne igaza!

Azt mondta ismer már, és szinte lehetetlen hogy így megnyugodtam. Emögött más van!

Pedig tényleg megnyugodtam! :-)

Amint eldöntöttük hogy komolyabb orvoslásba fogunk, meg megérkeztek a hormoneredményeim.

6892. Madreblu (válaszként erre: 6891. - Kismacskák)
2013. júl. 9. 15:46
A szokásos ciklusaimat figyelmbe véve holnap kellene megjönnie, de azért ez most kicsit bonyolultabb. Mivel 20-21 napos ciklusokban 13-15. nap van ovum (már ha van) rövid a luteális fázis, ezért Duphastont szedek. És amíg azt szedem, nem fog megjönni, úgyhogy jövő hét második felében teszt, ha pozitív, örülünk, ha nem, akkor abbahagyom a Duphastont, és utána fog csak megjönni. Úgyhogy mi teszttől tesztig megyünk.
6891. kismacskák (válaszként erre: 6889. - Madreblu)
2013. júl. 9. 15:05
Te mikorra nem várod amúgy? Szorítok, mert láttam írtad hogy szép nagy tüszőid voltak:)
6890. kismacskák (válaszként erre: 6889. - Madreblu)
2013. júl. 9. 15:04
Áh bár tényleg jobb lenne nem reménykednem, mert nálam már két és fél éve nem jött össze, azóta semmi nem változott a tsh-mat kivéve (ami helyreállt), szóval ha eddig se jött, nem hiszem hogy pont most fog. De a polip eltávolítás után már tényleg jöhetne:) Ha nem, akkor inszemem lesz. De én azt nem szeretnék.
6889. Madreblu (válaszként erre: 6888. - Kismacskák)
2013. júl. 9. 14:58
De ez szerintem nem is baj. Azért teljesen feladni nem szabad, mert akkor meg azt kódolod be magadnak. Neház megtalálni az egyensúlyt, hogy ne görcsölj rá a témára, de nem is azt erősítsd magadban, hogy őgysem sikerülhet. Könnyű bármelyik oldara elbillenni. Sajnos a sok kudarc arra ösztönzi az embert, hogy ne bízzon, mert akkor kisebb a sérülés, de azért bízni mindig kell. Az tényleg rossz érzés, hogy az együttléthez már a "kell" szó párosul nálunk, elég kiábrándító, de hát ez van.
6888. kismacskák (válaszként erre: 6887. - Madreblu)
2013. júl. 9. 14:46
Köszi az infot:) Amúgy mióta szembesültem a polippal, én feladtam az egészet, és abban bíztam, hogy majd a műtét után úgyis össze fog jönni, és azt hittem, hogy beláttam, hogy addig úgysincs esélyem se. De sajnos úgy tűnik, hogy mindig piszkál a reménykedés. ez is pl. hogy aviva tornára megyek....szóval úgy tűnik, hogy mégsem tud az agyam elvonatkoztatni a témától:( Meg tudom hogy ma van peteérésem, mert jelzi a testem. És máris azon jár az eszem, hogy este együtt kéne lenni...
6887. Madreblu (válaszként erre: 6886. - Kismacskák)
2013. júl. 9. 14:29
Heten voltunk, azt mondta, ez a nyári tanfolyamok előnye, mert máskor 10-11 fő is szokott lenni. Nagyon kíváncsi vagyok, rád milyen benyomást tesz. Az tetszett egyébként még benne nagyon, hogy figyel. Sajnos az orvosokkal az a tapasztalatom, hogyha elkezded neki mondani a problémádat, kiragad belőle egy-egy dolgot, tünetet, amire van a tarsolyában egy ütőkártya, amit elő leht húzni. Próbáljuk meg ezt a gyógyszert, aztán ha nem jön be, próbálunk majd mást. Vagy estleg akkor még valamire rácsap a diagnózisbn. Ő meg úgy láttam, eléggé komplexen nézett mindenkit, és figyelve adott tanácsokat.
6886. kismacskák (válaszként erre: 6884. - Madreblu)
2013. júl. 9. 13:48
Szia, képzeld én is hozzá megyek pénteken:)))De jó hogy ilyen pozitív tapasztalatokat írtál róla:) És hányan voltatok amúgy?
6885. d20c30cb4c (válaszként erre: 6884. - Madreblu)
2013. júl. 9. 13:26
Sziasztok! Az Aviva tényleg nagyon jó, 2 hónap alatt helyrehozta a hormonrendszeremet, és 1 év menzesz nélküliség után meghozta minden gyógyszer nélkül. Most már babáért tornázom. :) Kitartást mindenkinek, és csak ajánlani tudom a tornát!
6884. Madreblu (válaszként erre: 6879. - SunFlower01)
2013. júl. 9. 12:54

Sziasztok!


Én Bagyinka Timinél voltam Aviva tanfolyamon, és tényleg nagyon tudom ajánlani mindenkinek. Jáma mozgásstúdió, a neten rá tudsz keresni. A torna tulajdonképpen egy félórás kötött mozdulatsor, 18 gyakorlatra van osztva, de mindegyiknek van több része is (amit néha nem is értek, hogy miért egy gyakorlatsor, mert totál más mozdulatok vannak benne). A mozdulatsor betanítására van egy tanfolyam, ami kb 3 óra. Az első egy óra kb azzal telt, hogy mindenki elmondta, hogy miért is van ott, és Timi egy csomó tanácsot adott mindenkinek személyre szabottan. De totál nem agymosósan, nagyon szimpatikus volt. Aztán miután végigmentünk rajta, a könyvet átnéztük, és pontosítottuk a feladatokat. És személyre szabottan elmondta, az alap gyakorlatsoron felül mit kell még csinálni. Egyébként maga az Aviva torna egyalhasi vérbőséget fokozó torna, ami segít helyrebillenteni a felborult szervezetet, hormonokat, vérellátást, mindent. Legalábbis pár szóban így tudnám összefoglalni.

Szóval csak ajánlani tudom mindenkinek.

Én egyébként most a heti 2-szeri gyakorlásba nem fogtam bele, mert nem akarom a hormonkezelésekkel összekeverni, de ha esetleg nem jönne most a baba, a következő hónapban inkább a természetes módszerre váltok.

6883. kismacskák (válaszként erre: 6882. - SunFlower01)
2013. júl. 9. 08:14
Szia! Nálam semmi sincs, most a pont le****-om időszakom van:) és így tényleg sokkal jobb. Én is várok, hogy az orvsok majd megoldják a problémát, én úgy se tudom. Szóval fölös göröcsölni. Szorítok Neked, hogy hátha most ott lapít a Babuci:)! Tesztet amúgy nem akarsz csinálni?
2013. júl. 9. 07:10

Sziasztok!

Nálam mensinek nyoma sincs. 34.nap.

A melleim viszont 1 hete úgy fájnak hogy majd meg halok. tegnap ráfeküdtem és annyira fájt, hogy felébredtem rá.


Nálatok mi a helyzet?


Kismacskák! Így is van, már nem görcsölök én sem 1 hónapja durván. Jobban is érzem magam sokkal.

Most abszulút az orvosokra hagyatkozom, csak megoldják amit meg kell. Nálad is megvan már a kulcs.

Különben is NYÁR van! :) És én imádom a nyarat!

2013. júl. 8. 12:24
Sziasztok! Egy hetes nyaraláson vagyok túl:))) Nagyon jó volt, kipihentem magam. Úgy döntöttem, hogy végülis szeptember végén megműttetem magam. Úgyhogy addig hanyagoljuk a témát. Elegem van már a görcsölésből, de nagyon. Szóval ismét pozitív vagyok, hogy a műtét után már nem lesz semmi gond!:) viszont a munkahelyem továbbra is nagyon gáz (mármint az itt lévő emberek), nagyon gondolkodok a váltáson. Vagy bármin, csak ne kelljen itt lenni:))
6880. Márta82
2013. júl. 6. 20:42

Puszi csajok. Csak beköszöntem.

Velem semmi újság még.

Remélem jó híreket olvasok majd felőlletek :)

2013. júl. 6. 08:16

Sziasztok!

Én is néha vagyok, de leálltunk nagyon.


Meséljetek erről az Aviva tornáról! Milyen? Miket csinálnak ott?


Nálam sem történt semmi csak annyi, hogy megérkezett az AMH eredményem: 7,4.

Nem tudom jó-e vagy sem.

A neten azt olvastam, hogy a 3-5 körüli értékek alacsonynak minősülnek viszont a 7,9-től PCO.


Csütörtökön megyek endo dokihoz. Kíváncsi vagyok mit mond!


Egyébként a 30.napon vagyok és a mensi még sehol. Tünetek már múlt héten voltak, mellfeszülés, derékfájás, stb. és még mindig tartanak.

Viszont azok a vérezgetések amik voltak elmúltak már. Pedig pont így mensi előtt szoktam vérezgetni együttlét után.

6878. Madreblu (válaszként erre: 6855. - Kismacskák)
2013. júl. 3. 13:54

Sziasztok!

Nagy a csend... Mondjuk én mondom, aki már 1000 éve nem voltam itt. Képzeld, kismacskák, szombaton voltam én is Aviva tanfolyamon. Nagyon jó volt, csak ajánlani tudom mindenkinek. És a 13. napi UH-n (3 nappal utána) 30 mm-es tüszőt produkáltam (előtte 15-ösek voltak a 17. napon) Mondjuk most 2*1 Clostit szedtem, nem tudom, melyiknek volt a hatása. Aztán ha most sem lesz baba, nekem is átjárhatóságit javasolt a doki. Úgyhogy nekem is döntenem kell majd. Illetve remélem nem :)

Veletek mi van csajok?

6877. Márta82 (válaszként erre: 6862. - Kismacskák)
2013. jún. 29. 10:25

Igen, sokaknak hasznalt az a furdo, mondjuk tolem jo messze van, marmint jo parszaz km, plusz vagy 10 napig biztos kellene maradjak hogy legyen hatasa. Gondoltam is ra ha ugy jon ki a lepes az iden ott nyaralunk es egybekotjuk a dolgokat, de most mar bizti nem lesz nyaron szabim, ha most jottem a ceghez. Meg most anyagilag sem vagyunk a legjobb formaban.

Szar az mikor tudod hogy volnanak lehetosegek csak epp nem tudod magadnak megengedni. De ki tudja meg mit hoz az elet, olyan gyorsan megvaltozhatnak a korulmenyek.Ugy jorol rosszra mint rosszrol jora.

Most pozitiv vagyok, szerintem 1 even belul meglessz az a baba :) egyre kevesbe vagyok ragorcsolve es meg is egyre jon elo bennem hogy jo lesz.

Te meg meglatod mikor lesz aktualis neked is meg a dokinak is a mutet, hamar tulestek rajta es utanna johet a babaoca, hogy most augusztus vagy szeptember szerintem az mar nem oszt es szoroz olyan sokat, egy honap vegul is.

6876. kismacskák (válaszként erre: 6875. - SunFlower01)
2013. jún. 28. 14:27
Igen, a méhtükrözés kell a polip eltávolításhoz, és ezért mondták hogy egyúttal akkor a kettőt le lehetne tudni.Mert mondták hogy ha inszemre kerülne a sor, akkor a laparnak mindenképpen meg kell lennie. De most arra játszok, hogy csak a méhtükrözést csinálják meg a köv. ciklusban. Szeritem utána már össze fog jönni a baba:)
6875. SunFlower01 (válaszként erre: 6874. - Kismacskák)
2013. jún. 28. 14:11

Áhhá, értem már!

Na ezt nem tudtam.

Mindenhol a másik kettőt írják/ajánlgatják.

Na azért ez sem kutyafüle, még ha kisebb is a vágás.

És akkor neked ilyet csinálnak a méhtükrözéssel együtt?

6874. kismacskák (válaszként erre: 6873. - SunFlower01)
2013. jún. 28. 14:02
Igen, a Sote I-n ezek szerint csak laparoszkópiás műtétet csinálnak petevezeték átjárhatósági vizsgálathoz. Köldöknél plusz a hason vágnak (kb 1 centis kis vágás), ahol kamerával vizsgálják, hogy átjárható-e a p.vezeték, és ha nem akkor annyiból előnyösebb ez az eljárás a röntgenes és uh-os vizsálathoz képest, hogy a laparnál rögtön meg is tudják műtetni, átjárhatóvá tenni. (már ha lehetséges)
6873. SunFlower01 (válaszként erre: 6871. - Kismacskák)
2013. jún. 28. 13:48

Na ezt nem tudom.

Én felhívtam a SOTE I-et is a napokban, és megkérdeztem hogy csinálnak e petevezeték átjárhatósági vizsgálatot? Mire a reprod.osztályra átkapcsoltak és közölték hogy nem!

?!

Na most nem értem ezt!

Mi az a laparoszkópiás műtét? ! :) Ez lenne az átjárhatósági?


Egyébként szerintem mindenhol más a protokol. A SOTE I-en meg különösképpen. Ott szültem a fiamat és szinte minden egészen másképp működött akkor is, mint más kórházakban.


Itt azt is mondták, hogy kapok peteérlelőt ha inszem lenne, és magam repesztem meg, amikor a doki UH-on úgy látja és determinált együttlét után megnézik, hogy úgy teherbe esek-e. Ha nem a köv. hónapban jön az inszem. ha amellett döntenek. Ha igen és az sem jön össze, akkor lombik.

6872. SunFlower01 (válaszként erre: 6869. - Kismacskák)
2013. jún. 28. 13:33

Hát ez kb. olyan 1-2 hónapja. De nem mindig.

Most a jún.6-i menzesz után viszont elég gyakran. szinte minden alkalommal.

Előtte is előfordult néhányszor, spontán is, de így még ahogy most nem.

Most megyek majd kenetet vetetni hamarosan, úgyhogy kiderül miért van reméljük mihamarabb.

Csak egy kicsit ez is stresszel mostmár együttlétekkor is hogy vajon lesz-e vagy sem utána.

Nem elég az ember alap problémája, még emiatt is stresszelhet. :( mikor ilyen van, még 2 napig ezen agyalok utána, és ez nem segít csak ront a helyzeten.


Én magnerot-ot szedek. (500 mg magnézium /nap)

2013. jún. 28. 13:30
Ja azt írtad hogy uh-os p.vezeték átjárhatóságáid lesz:) Furi akkor hogy a Sote I-n miért feltétel a laparoszkópiás műtét inszem előtt.
6870. kismacskák (válaszként erre: 6868. - SunFlower01)
2013. jún. 28. 13:28
Ja még azt szeretném kérdezni, hogy ott az inszem előtt kell laparoszkópia? Vagy hogyan nézik meg az átjárhatóságit? Én most a Sote I-re járok, ahol lesz hiszteroszkópiám , és lapart is akarnak (csak mert ha inszemre kerülne nálam is sor) ott feltétlel a laparoszkópiás műtét. Amit én egyelőre nagyon szeretnék megcsináltatni.
6869. kismacskák (válaszként erre: 6868. - SunFlower01)
2013. jún. 28. 13:26
És amúgy mióta vérezgetsz együttlét után? Az nem túl jó jel, lehet akár hogy a méhszájnál van valami seb vagy gyulladás. A stresszt tudom hogy nem lehet kikerülni, én se tudom, de én elkezdtem magne b6-ot meg valeriana relaxot szedni, és egyből 700-ról lement 500-ra az értékem. De amúgy szerintem már fölös idegeskednek, hogy melyik érték jó vagy nem, hiszem ha így mesterséges út előtt állsz, előtte ugyis feldoppingolnak!
2013. jún. 28. 12:41

No hát próbáltam én is kiértékelni a neten találtak alapján, de nem nagyon jutottam dűlőre!

Az én is úgy látom, hogy a 0 - 60- 120 perces inzulinom magas. érdekes hogy a 30 perces meg jó !


A progeszteronom meg magasabb mint kéne ebben a fázisban. Ezt végképp nem értem, mert sorra heti rendszerességgel vérezgetek néhányszor.

Főképp aktus után, pedig nem vagyunk vadállatok - :D Úgyhogy nem értem.

De van úgy hogy csak egy-két barnás-vöröses pötty és ennyi volt.

A TSH-ra is azt írták mindenhol, hogy a babásodáshoz le kell vinni 1-re a TSH-t. De hogy a három érték kombója hogyan van jól azt sehol nem olvastam.


07.11-én megyek vissza az endo dokihoz.

Addig még meg kell hogy jöjjön egyszer 5-10-e között is, és ha esetleg megjönne 5én a vár időpontban, akkor a 8.-ai héten megcsinálja az intézetes doki a petevezeték átjárhatóságit is.


Ha az megvan, jön a férjem kivizsgálása, meg még egy két vizsg. (chlamydia teszt, ilyesmi)


Na ha ezek megvannak, utána összevetik az endo doki és az intézetes doki az eredményeket, és az után dől el, hogy egyből lombik, vagy először inszeminációval próbálkozunk.


Mindenképp valamelyik lesz.


Ja meg még egy nagyon fontos eredmény lesz az AMH ami ugye megmutatja mennyire élő az 1 db petefészkem.


Kismacskák! Igyekszem higgadt maradni, de a mai világ nem létezik stressz nélkül!

Főleg a munkahelyek nem teszik ezt könnyűvé.

2013. jún. 28. 12:11
Sziasztok! A tsh körül megoszlanak a vélemények ezek szerint, nekem az 1,6-ra már azt mondták, hogy szuper! A lényeg hogy 2 alatt legyen. És nézni kell hozzá a T4-et meg az anti tpot is. Együttesen vizsgálják. Mivel azok is jók Sunflowernél, nem gondolnám hogy az 1,8 tsh akadályozná a teherbeesést. De kíváncsi vagyok hogy az ő dokija majd mit mond rá:)
6866. Nadáné (válaszként erre: 6865. - Nadáné)
2013. jún. 28. 10:59
És a tsh-t is lehet lejjebb kéne vinni. Babához 1 kellene. Nekem az 1,4-et is lejjebb vitte a doki bogyóval.
6865. Nadáné (válaszként erre: 6863. - SunFlower01)
2013. jún. 28. 10:59

Szia!

Bocsika, hogy beleszólok, és kijavítom kismacskákat, de az éhgyomri inzulinod sok. :(

És a 120 perces is. A 30 és a 60 percesről nem tudok nyilatkozni, olyanok nekem nem szoktak lenni...

Éhgyomri inzulin 5 alatt jó, a 120 perces meg 25 alatt.

6864. kismacskák (válaszként erre: 6863. - SunFlower01)
2013. jún. 28. 10:38
Szia, a pajzsmirigyed nagyon szuper szerintem!:) A stresszhormonod éppen határeset, asszem 600-ig elfogadható. Szóval kevesebbet stresszelni:) Nekem először 700 volt, arra azt mondták hogy nagyon stresszes vagyok. Prolaktint nem tudom, nálam más mértékegységben volt. Inzulinnal szerintem nincs semmi gond. Mikor mész vissza hogy kiértékeljék? De nálad most akkor lombik lesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook