Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? fórum

Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


6983. sztaren (válaszként erre: 6982. - Szosziedi)
2013. aug. 21. 14:53
Tényleg? Akkor nyugodtan szedhetem kettessével? Ikerterhesség az első hónapban nem lehetséges? Mert én hallotttam olyat, akinek az első hónapban sikerült, és ikrei lettek.
6982. szosziedi (válaszként erre: 6977. - Sztaren)
2013. aug. 21. 12:54
Szia! Ha nem annyi gyógyszert veszel be, mint amennyit a doki szerint kellene, akkor inkább ne is szedd, mert segíteni csak az a koncentráció fog, amit megállapítottak. Nem attól lesznek ikreid, ha kettesével szeded a gyógyszert (egyébként legrosszabb esetben akár 3x1 is adható). Ikerterhesség akkor fordulhat elő, ha 3 hónapnál tovább kell szedned, de akkor sem tuti biztos, hogy ikreid lesznek...
6981. sztaren (válaszként erre: 6980. - Márta82)
2013. aug. 19. 21:30

Igen, nehéz okosnak lenni.

Nekem a clostyt kettesével kellende szednem, de szerintem csak egyet fogok. Nem merek kettőt bevenni.

6980. Márta82
2013. aug. 19. 18:36

Sziasztok. En is ugy tudom, iletteve nekem is ugy kellett szednem a duphasztont hogy a 15ik naptol, 10 napon at, azt hiszem napi 2-ot (erre mar nem emlekszem rendesen)mert ha vegig szeded akkor nem tudom hogy jon meg, elvileg nem nagyon tud megjonni mellette. Na de igy hogy clostyt is szedsz lehet mas, mert gondolja hogy osszejon a baba, aztan ha alacsony a progi akkor az nem jo a terhessegre nezve, gondolom szedned kell nemvartig es ha negativ abbahagyod, ra par napra megjon (az-az keslelteti) ha meg pozitiv :) akkor fojtatod. Gondolom en.

Amugy az en nodokim azt mondta hogy ha lenne rendes peteeres nem lenne alacsony a progim, nem tudom mennyire igaz, mert elvileg ha tul sok kortizolt kell termeljen a mellekvese nem birja es lopja a progibol. Ezert mondom olyan elegem van a dokikbol, az egyik ezt mondja a masik amazt, te meg legyel okos hogy kinek van igaza.

Ossze vissza szedetnek minden gyogyszert az emberrel...olyat is olvastam ha valakinek magas a prolactin szintje az blokkolja ugymond a peteerest, nekem mags volt, nem nagyon de eleg ahoz hogy ne essek teherbe, levittuk, aztan abba kellett hagynom, de attol tartok azota visszamehetett.

Komolyan nincs kedvem az egesz cecot ujra kezdeni a dokikkal.

6979. sztaren (válaszként erre: 6978. - Madreblu)
2013. aug. 19. 16:40
Neked csak Duphastont kellett szedned? És miért?
6978. Madreblu (válaszként erre: 6977. - Sztaren)
2013. aug. 19. 10:42

Szia!

Nekem csak az a furcsa, hogy a Duphastont addig kell szedni amíg meg nem jön. Én is szedtem már 3 hónapban is, és amíg szedtem nem jött meg. Dokim is azt mondta, szedjem két hétig, aztén teszteljek, ha negatív, hagyjam abba, aztán majd megjön, mert a Duphaston mellett nem fog megjönni.

6977. sztaren (válaszként erre: 6976. - Szosziedi)
2013. aug. 18. 21:29

Szia! Voltam vérvételen. 3-15-21. napokon. Azt mondta a doki, hogy a progeszteron szintem alacsony, a többi jó. Vittem neki hőgörbét, meg szoktam használni ovulációs tesztet is, az is pozitív volt múlt hónapban, és tegnap is :)

Az a baj, hogy nem jön meg rendesen. Mensi előtt pár nappal már barnázok, van hogy végig csak barnázok. Van hogy csak 2 nap a normális mensi.

Azt mondta a doki, hogy ezekkel a gyógyszerekkel beállítja a mensimet 28 naposra. (Dufastont is írt fel)

Mensi 3.-ik napján kell elkezdenem szedni a clostyt 5 napon keresztül, kettesével. A 15-ik napon pedig a dufastont, szintén kettesével, addig még meg nem jön. Ha megjön, akkor kezdeni előről 5x2 closty....

Ha nem jön meg, akkor szedni folyamatosan.

Ha én csak 1 clostyt szedek be, az is jó? Nem?

Megmondom őszintén, hogy nem szeretnék ikreket. Félek egyszerre 2 gyerektől. Kutya nehéz lehet.

6976. szosziedi (válaszként erre: 6973. - Sztaren)
2013. aug. 16. 19:31
Szia Sztaren! Annak ellenére, hogy valakinek van peteérése az még nem jelenti azt, hogy a megtermékenyült pete be is tud ágyazódi, mert alacsony a progeszteron szintje. A clostilbegyt hatására jó esetben nő az ösztogén szint mellett a progeszteron szint is, utóbbi a beágyazódás, később a baba megmaradása (korai vetélés elkerülése) miatt fontos. Azonban csak úgy ukkmukkfukk nincs sok értelme a gyógyszer felírásának, mert ha nincs kiindulási alap, akkor nem lehet tudni, hogy hat-e a bogyó. A ciklus 20. és 23. napja között ellenőrini kell vérből a két hormon szintjét. ösztrogén 300pg/ml fölöttől jó, a progeszterin 17ng/ml-től elfogadható, és ekkor már van értelme belefogni a "babaprojektbe" ha más probléma nincs.
6975. kismacskák (válaszként erre: 6973. - Sztaren)
2013. aug. 15. 08:40
Szia, szerintem durva a napi 2 szem így hogy van peteérésed. Nem is értem, hogy eleve akkor miért írták fel?? Én nem szedném be, hacsak nem akarsz esélyt tényleg arra, hogy esetleg ikrek legyenek belőle.
2013. aug. 15. 08:38
Na kb megint ennyit a reménykedésről....ma már nem szúrkál a hasam, plusz a mellem érzékenysége is szinte elmúlt...vagyis nem termelődik már a progeszteron, szóval tuti nincs most se baba. Na ez van. Mostmár tényleg nincs mese, jön a műtét.
6973. sztaren
2013. aug. 14. 20:39
Sziasztok! Én érdeklődnék, hogy nekem van peteérésem és mégis felírta a doki a clostilbegytet, 5 napig 2 szemet kell szednem és dufastont írt még fel, azt meg a 15-ik naptól kell szednem. Nekem az a baj, hogy van peteérésem, csak hamar megjön és nem tud megtapadni. Hogy ha kettessével szedem a clostyt, akkor lehet, hogy ikreim lesznek, hiszen van rendes peteérésem, ez meg még rá is segít, nem?
6972. kismacskák (válaszként erre: 6970. - Márta82)
2013. aug. 14. 18:26
Hát igen nem élem bele magam (vagyis próbálom), amúgy a hónapba tényleg nem is figyeltem, hogy mikor voltunk együtt. sőt a pajzsmirigy gyógyszeremet is volt hogy elfelejtettem bevenni:( annyira nem erőlködtem. De persze tudom, hogy vannak csodák, bár nem hiszek bennük. de ha az történne most, akkor én lennék a legboldogabb. De ha nem az se baj végülis, már előkészítettem a doki telefonszámát,hogy jövő héten bejelentkezek a szept. végi műtétre. De Nálad viszont az tök jó, hogy sok a meló így legalább nem agyalsz:) De amúgy meddig vársz? Mikor keresel fel újra dokit? Diétát tartod?
6971. Márta82 (válaszként erre: 6966. - SunFlower01)
2013. aug. 14. 18:13
Jaj de jo. Majd tehetnel fel kepet ha lesz kedved :)
6970. Márta82 (válaszként erre: 6969. - Kismacskák)
2013. aug. 14. 18:13

Figyu hallottunk mar olyat hogy dokik kizartak meg is osszejott a baba. Azert persze nem kell beleeld magad, de hatha....

Hat melo teren, en most sajna kevesebbett keresek, de nallam mas a szitu mert nekem kenyszeredett volt az eljovetel. Magamtol en sem valltottam volna kevesebbre, illetve nem is olyan biztos, mert van az ugy hogy az ember inkabb visszafogja a koltsegeit, de tudja hogy szereti a munkajat. Ha nem kotekednek veled hogy nincs melo, akkor ne zavarjon, csak teny hogy unalmas ha nincs mit csinaljon az ember es tul sok idelye marad agyalni. Na nekem most nincs idom ilyesmire. Bepotolom a lemaradast. Duborog az uzlet, repul az ido.

2013. aug. 14. 09:56
Amúgy nem akarom elhinni, és nem is figyelek oda, de napok óta szurkál a bal oldalam. Tudom hogy nem lehet a polip miatt, főként hogy a polip pont a bal oldalon van. Szóval beágyazódás nem lehet, de ilyen még sose volt. Így néha bele bele nyilal a fájás. És már eléggé a végefelé járok a ciklusnak, hétfőre nem várom. Csak úgy furcsa. Viszont ezzel az a baj, hogy tudom úgyis hogy megint csalódás lesz a hónap, viszont ezek a jelek meg okot adnak a reményre. Azzal próbálom magam vígasztalni, hogy most két hét szabi és bulik, aztán októberben már úgysem lehet akadály!:)))
6968. kismacskák (válaszként erre: 6966. - SunFlower01)
2013. aug. 14. 08:51
Ejnye-bejnye, pedig nagyon vártam hogy jelentkezz!:) De örülök, hogy minden renben, jó Neked:)))
6967. kismacskák (válaszként erre: 6965. - Márta82)
2013. aug. 14. 08:50
Áh szerintem nem fognak, asszem magas a fizetési igényem:( de nyílván kevesebbé nem váltok! A munkával az a bajom, hogy el se hinné senki, hogy egy hatalmas multi adóosztályán ülök, és nincs meló (kivéve bevallási időszakban), de van hogy hetekig csak a monitort bámulom, arról nem is beszélve hogy a kollégák közömbösek, és van hogy órákig nem szól senki semmit. Engem ez zavar, sőt idegesít!!! Én ennél energikusabbnak tartom magam. De végülis mindegy, majd valahogy kihúzom, mert végülis jól fizet, az energiám meg majd lekötöm azzal hogy a műtét után be fogok iratkozni varró és lakberendező tanfolyamra:) Már alig várom, nagyon érdekelnek a kreatív dolgok!
6966. SunFlower01 (válaszként erre: 6963. - Kismacskák)
2013. aug. 14. 07:24

Bocsi, hogy nem irtam, de rengeteg dolgom volt a napokban.


Szerencsére minden rendben van eddig!

3,3cm a baba, 10hét 3nap! :)

Már egy nagyon felnagyìtott Uh képen látszott a karja, lába is! Majd vártunk kicsit és mozgott is!

... Hát majdnem sírtam, pedig én már láttam ilyet!


Aug.30án lesz a 12heti genetikai UH, és kombinált teszt.

6965. Márta82
2013. aug. 13. 18:23

Majd hívnak. De a mostani meloval mi a bajod konkrétan? Olyan rossz?

Engem meg az stresszel hogy az eddigi melomba mar otthon voltam, most meg kezdő vagyok az újba, es ez neha fusztral.

Élvezd ki a szabidat :)

Hát lehet kissé túllelkesedtem a reggel, sajnos mar nem magyon tudok hinni benne hogy sikerül. Reggel jó érzésem volt e téren, de most mar nincs sajna.

De ettől eltekintve ha lessz valami szokatlan vagy gyanus dolog akkor megírom :)

6964. kismacskák (válaszként erre: 6962. - Márta82)
2013. aug. 13. 10:17
Szia, de jó, drukkolok! Majd jelentkezz gyakrabban, hogy mikor mit érzel!:) Nálam semmi, most megyek két hét szabira, és közben be fogok jelentkezni a szept.végi műtétre. Aztán majd utána meglátjuk.:) Kerestem közben munkát is, de még csak fel se hívnak sehonnan.:(
6963. kismacskák (válaszként erre: 6958. - SunFlower01)
2013. aug. 13. 10:16
Szia, nah hogy vagy? Mi volt tegnap a dokinál? remélem minden oké!!!:)
6962. Márta82
2013. aug. 13. 07:41

Csajok, ma elkezdt reménykedni. Tudjatok hogy cisztakat talaltak nallam, tehat nincs vagy nincs mindig tuszőrepim.

Ma reggel nagyot zuhant a hőm, máskor nem szokott igy leesni csak elkezd lassan nőni. Most abban reménykedek ha így leesett a hőm lehet most megrepedt. Tegnap és ma reggel is voltunk együtt, hátha most szerencsém van.

Veletek mi újság?

6961. Márta82
2013. aug. 13. 07:06
Az én dokiaim sem irtak fel nekem ugyan ez miatt. Mondjuk én már hallottam olyat hogy segített, de benne van a pakliban hogy rosszatt csinal a cisztakra nézve.
6960. szosziedi (válaszként erre: 6950. - Berni34)
2013. aug. 9. 17:45
Szia Berni34! Mivel írtad, hogy PCOS-s vagy, illetve pajzsmirigy alulműködésed is van, akkor ezesetben arra kérlek, hogy ne hallgass a nőgyógyászodra és ne szedj Clostit. Az alábbi betegtájékoztatót ha elolvasod ( [link] láthatod, hogy ilyen esetekben nem szabad Clostit szedni mert tovább növeli a ciszták kialakulását. Én a helyedben nődokit váltanék...
6959. kismacskák (válaszként erre: 6958. - SunFlower01)
2013. aug. 9. 14:25
Jajj igen nagyon jó lesz a két hét szabi (szívem szerint vissza se jönnék), mert itt már unalmamban összecsikartam magam:) örülök hogy jól vagy, majd hétfőn írj hogy mi volt!
6958. SunFlower01 (válaszként erre: 6954. - Kismacskák)
2013. aug. 9. 12:41

De jó! De jó neked! Én is szeretnék még 2 hét szabit! :)

De nem lesz!

Jó lenne már ha túl lehetnél ezen a műtéten! Leesne egy nagy kő, nem igaz?


Mi szerdán hazajöttünk a nyaralásból sajna.

Csütörtökön vérvételen voltam. Terheléses cukor D vitamin Anti TPO Hemoglobin, minden jó.

Nem kell gyógyszert szednem.

Még szerencse mert épp elég ez is. Ez az UTRO kiborító egy gyógyszer. Annyi mellékhatása van, hogy már a magam számára is elviselhetetlen vagyok. De tényleg! A Closty az kutyafüle volt ehhez képest.


Babszemmel nem tudom mi van, de görcsök, vérzések nincsenek, így merem remélni nincs baj. Néha érzek szurkálódásokat.


Hétfőn megyek ismét a dokihoz konzultációra.

Szedem még a vérnyomás csökkentőket is, meg kedden kapok 24 órásat. Az még egy nagy élmény.


És ha hétfőn dokitól jó híreket kapok, mennem kell védőnőhöz is.

6957. SunFlower01 (válaszként erre: 6953. - Majaka)
2013. aug. 9. 12:35

majaka! Itt mindenki szedett hosszabb-rövidebb ideig. :)

ez egyénenként változó ha elolvasol sok e témával foglalkozó fórumot láthatod, hogy valakinek 1 hónap múlva bejött valakinek egyátalán.

6956. SunFlower01 (válaszként erre: 6950. - Berni34)
2013. aug. 9. 12:31

Berni34, a két gyógyszer totál más.

nem is értem mi köze a kettőnek egymásho és hogy helyettesítheti az orvosod az egyiket a másikkal...


A Closti-tól én egyébként : kissé idegbeteg voltam, és depresszív hajlamokat vettem észre magamon, és max haspuffadást. Más egyebet nem.

6955. kismacskák (válaszként erre: 6948. - Márta82)
2013. aug. 9. 09:54
Szia! Veled mi újság? Meló ezerrel? Keresek én is, de sajnos semmi:(
6954. kismacskák (válaszként erre: 6949. - SunFlower01)
2013. aug. 9. 09:53
Szia! Hogy vagy? Már nekem is csak egy hét meló és végre két hét nyaralás:))) Aztán szept. elején indul a műtét előtti vizsgálatok:) Aztán hipp hopp túl is leszek rajta!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook