Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? fórum

Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


7043. kismacskák (válaszként erre: 6995. - Márta82)
2013. szept. 2. 13:20
Szia, igen két hét szabin voltam, nagyon jó volt, teljes kikapcs!!:) Ma már hívtam a sotét és jövő hét csüt. megyek megbeszélni a műtétet, 20-a körül lesz aktuális. Így a héten el kell intéztem ekg-t meg mellkasröntgent, azt vinnem kell csüt magammal. Amúgy most abszolút tiszta lappal indulok, abba hagytam a pajzsmirigy gyógyszert is. Én híztam tőle 2 kilot. Plusz már egy éve szedem és félek, mert a pajzsmirigy nem vicc, hogy nehogy aztán nagyon felboruljon ott minden. Szóval a műtét után tiszta lappal próbálkozunk. Veled mizu? Doki?
7042. Hanna13 (válaszként erre: 7040. - Márta82)
2013. szept. 1. 21:20
Hát szerintem keress másik orvost. Én ezek alapján simán szedetném veled a clostit. Ugyan már?!?! Hogy lehet ilyet mondani, hogy túl veszélyes?! Melyik gyógyszer nem az?!... Van amiben megéri kockáztatni, minden bogyónak lehetnek mellékhatásai. Ha annyira "veszélyes" lenne nem alkalmaznák... Szerintem...
7041. Hanna13 (válaszként erre: 7038. - KATE)
2013. szept. 1. 21:13
Ez az első adag closti amit szedtem. El is tátottam a számat h 100 mg napi adag 2X1... Mondta a doki h ha köv hónapban is szükség lenne rá, akkor már csak 50 mg/nap 1X1 db kapnék, mert ez egy "kicsit" sok lett, mondhatjuk 3 ilyen nagy tüszővel túlstimulált. Ennek ellenére azért titkon nem csak arra vágyok, hogy sikerüljön, hanem jöhetne duplán is :P Na de nem akarok elégedetlen lenni...irtó jó lenne ha jönne :D Olvastam egy csomó angol oldalt 28 mm-es tüszőről és sajnos nem sok jót jósolnak neki...könnyen cysta lesz belőle, nem tud megrepedni, nem jó minőségű benne a pete stb... VISZONT: Ember tervez,... majd meglátjuk! ;) Ja és duphastont mégsem kell szednem. Nem értem miért de azt mondta próbáljuk meg nélküle... :S
7040. Márta82 (válaszként erre: 7039. - KATE)
2013. szept. 1. 10:14

Egy eve kb. Mint kiderult egy par honapja nekem is pco-m van, szindroma nem bizonuitott, de policisztas a petefeszkem :(

Meglepodtem, mert par eve nem volt semmi baj es menzim is rendesen megjott, nincs szorosodes sem.

Mondjuk valahol olvastam hogy az emelkedett prolactin okozhat peteeres blokkolast es mivel a progim eleg alacsony volt mikor neztek meg ugye a cisztak, valoszinu az van hogy nincs vagy nincs mindig vagy nem megfelelo minosegu, nem tudom es lehet ez miatt van a pco nem a szindroma miatt.

Mielott kiderult hogy pco, voltam uh-n, mert nezettem a pajzsmirigyem meg a petefeszket, de az csak hasi uh volt (marmint az utobbi) es ott nem lattak semmitt, ra vagy 3 hetre nodoki megnezte huvelyi uh-val es sajna latszodtak a sok kis cisztak. Azt mondta 12-ig ok (gondolom ennyi tuszo van egy ciklusban, valahol olvastam ezt is)de mondta nekem tobb van. Ami jo hogy nem nagyobb a petefeszek (mert pco-nal van hogy megnagyobbodik)mehnyalkahartyam is ok.

MOndtam a nodikimnak hogy endokrinologushoz jarok, mert a pajzsmirigyem is kisse alulmukodik, meg a prolaktinom nagy (nem volt extrem ertek de magasabb a normalnal). Kerdeztem a nodokit hogy akkor most mi a teendo, ha ezek szerint nincs peteeres, mert hallottam hogy ilyenkor szoktak adni peteeres serkentot meg repeszto szurit ha kell. Tulajdon keppen igy kerultem a clostys forumra. De azt mondta nem ad, mert az veszelyes, es hogy tobb cisztam lehet meg nagyobb tolle. De ezt is ugy kellett belolle kiszedni. Mondom jo de akkor mit lehet tenni. Erre o, menjek vissza az endo dokimhoz es kezeltessem magam vele.

Az endo doki beallitotta a TSH-at meg a prolactinomat is levittuk. De mondta hogy a pco-ra 2 valasztasom van, fogamzasgatlo es meg egy gyogyszer (nem mondta mi) vagy egy gyogyszer amit ferfiaknak fejlesztettek ki elvileg, de mint kiderult jo a pco-ra, blokkolja a ferfi hormonokat igy a noiek beaktivalodnak es igy tudjuk helyre hozni a peteerest. Azt mondta hiaba alltak be az eredmenyeim ez meg nem jo, mert az csak a gyogyszer miatt van, ahoz hogy a szervezet is helyre alljon minimum egy fel ev kell. es azt a gyogyszert kell szedjem amit az iment irtam, amellett meg nem szabad probalkozni mert mivel le van blokkolva a ferfi hormon ha kozben osszejonne es fiu lenne, akkor baja lenne, mert a ferfi hormonjaim le vannak blokkolva.

Na ekkor nagy dilemaba kerultem szedjem vagy sem, kozben elvesztettem a munkam, uj helyre kerultem, ott nem akartam dokikkal kezdeni, hogy elkerozok mert vervetel meg doki meg stb. Igy kicsit hanyagoltam a dolgot, de latom csak muszaj lessz visszamennem. De lehet elebb elmennek mashoz.

En nem magyarorszagon elek es itt mas a kezeles ezt mar eszre vettem. Gondoltam elmennek Debrecenbe hatha ott okosabbatt mondanak nekem.

Latod neked is pco-d van es kaptal clostyt es jott is a baba. Nem tudom nekem miert nem akarjak megprobalni.

Na kb ez az en tortenetem.

7039. KATE (válaszként erre: 7028. - Márta82)
2013. szept. 1. 09:42
Márta!Ti mióta probálkoztok?
7038. KATE
2013. szept. 1. 09:40
Komolyra téve a dolgot:)szerintem nem baj ha nagy a pete,de ezt lehet csak én gondolom igy:)ugybár egy petéböl is lehet kettö mert ha jól tudom a 8-ik hétig ketté vállhat ha ikrek.Ha jól tudom:)te moóta szeded a clostyt?nekem szerencsém volt nagyon,ahhoz képest hogy miota tavaly abbahagytam a fogamzásgátlót,talán 2 szer volt havim,mivel télen külföldön dolgozunk,nem volt lehetöseégem elmenni dokihoz.Január óta probálkoztunk,de áprilisba mikor hazajöttünk,egyböl elmentem dokihoz,és ott derült ki a PCOS.Májusba voltam pár viszgálazon,akkor kapatam egy adag clostyt hogy reagál e rá a szervezetem,mert az agyalpi mirigy nem müködött,nem volt petém se egyátalán.Aztán a closty segitett.Júnisba nem kaptam,mert ott megnézték megint,hogy gyógyszer nélül van e valami de semmi.Igy 3 havi adagot az az egy kúrát kaptam, júliúsba szedtem az elsöt,augusztusba a másodikat,és hát ha jól számolok 5-ik hétbe lépek holnap:)egyszerüen tényleg agyba döl el,mert én megfogadtam hogy szeptemberig terhes leszek:)persze tudom 12 hét még odébb van,de minden rendeben van és lesz:)Holnap hivom a dokim:)szóval nálam bevált a closty:9pedig 4 hónapja még petém sem volt.Ti mióta szeditek?
7037. KATE (válaszként erre: 7036. - Hanna13)
2013. szept. 1. 08:49
Ikrek:)
7036. Hanna13
2013. szept. 1. 08:31
Kate! Hogy érted h abból max 2 lesz? :D
7035. KATE
2013. aug. 31. 18:21
Hat figyu!szerint nem baj ha nagy:) abból kettő lesz max:) szoval ne görcsolj:) és semmi negatív gondolat:)mert az nem jo!ugorjatok rá a dologra:) nekem a 14 napon fogant meg szerint:)
7034. Hanna13
2013. aug. 31. 16:35

Csajok! Ugye az ovu tesztem 29-én volt pozi, ami azt jelenti h 24-48 órán belül ovu lesz (elvileg). Nekem tegnap is nagyon fájt a hasam, de csak ma volt szerintem ovu nyák szerint. Ma vok 14. napon.

Szerintetek nem túl nagy a 11. napon 28 mm-es tüsző? A 21-esben bízom, de ezek a nagyok...nem tudom... :(

7033. KATE
2013. aug. 31. 14:37
bocs a helyesÍrásért,csak telefonról netezem:)
7032. KATE (válaszként erre: 7028. - Márta82)
2013. aug. 31. 14:36
Márta:)megbetegedtél?nem talán hanem össze fog jönni:)
7031. KATE
2013. aug. 31. 11:28

Most csak gyorsan írok mert melozom:( ez volt a 2 havi closty múlt hónapban néztek akkor szedtem az első adagot összesen 3 perem volt csak és 1 volt 23mm a többi 20 mm alatt volt! Most is csak 1 volt jo azt mondta múlt heten mikor a fertőzés miatt voltam!szoval azért en is meglepődtem ma reggel dr nagyon bizakodóan álltam hozza és sokat sexleltunk nagyon. Csak a peteérèsem számítottam ki hogy mikor lehet, és előzte mar 2-3 nappal találtunk, meg utána is 2-3 napot ráhuztunk:)szoval kitartóak voltunk:) de soha nem

keseredtem el:) majd jövök meg

7030. Hanna13
2013. aug. 31. 10:23

Jut eszembe Kate!

Neked closti mellett néztek tüsző db számot és méretet?

7029. Hanna13
2013. aug. 31. 10:08

KATE! Ez szuper! :) Nagyon örülök!!! :) ...és persze irigy is vagyok :P Vigyázz magadra!

Nekem tegnap is borzasztóan fájt 2 oldalt a hasam, amit 28 mm-es tüszőknél nem is csodálok...teljesen felpuffasztott. Az ovu teszt 29-én lett +, viszonyt csak ma van ovum a nyák szerint. Reggel kb azt hittem bepisiltem... :D Most vagyok + ovu teszt után 48 órával...Szerintetek időben még?

Na majd ma dolgozunk az ügyön! :D

Márta! Megjött? :( Ne keseredj el, jön egy újabb esély :) Mindennek oka van, azért nem most jön, mert majd PONT az a baba akar jönni aki a köv ciklusban lesz ;) Legjobbakat neked is!

7028. Márta82
2013. aug. 31. 08:23

Kate gratulalok!!! Nagyon örülök neked :)))

Majd meg írj ha hazaértél :)

Sajna nekem nem jött össze most sem, de talán jövő hónapban....

7027. KATE
2013. aug. 31. 07:46
:) csoda meseszép napot!es megtörtént a csoda:) 😀két határozott csík!szep napot lányok!most rohanok dolgozni, jövök később! Kinél mi újság?
7026. KATE
2013. aug. 30. 19:56
Hanna:)nálad mizu?
7025. KATE (válaszként erre: 7024. - Márta82)
2013. aug. 30. 19:56

Huhu:)hát izgi lesz a hétvégénk:)én holnap leszek 34 napon...hm továbbra sincs semminek semmi elö jele,na mindegy majd lesz valami,bár én már bármelyiknek örülnék,mert ez a legrosszabb ami lehet jelenleg.bár én pozítiv vagyok:)én még nem hőmérözöm,meg semmi ilyen:)én csak bizakodom ugy vagyok vele hogy össze fog jönni:)

A bő folyás az jel lehet:)nekem talán a melleim mintha reggelente nehezek lennének de ennyi,de majd reggel kiderül.Bár a párom húga anno 3 negativ tesztet csinált,csak a doki tudta megállapítani hogy babájuk lesz,szóval :)mennyinek kell lennie a hőnek?drukkolok én is Neked:)

7024. Márta82
2013. aug. 30. 18:37

Hu drukkolok nked, akkor reggel majd ird meg mi volt.

Hat nekem 27 naposak szoktak lenni a ciklusaim, de mult honapban 26 napra jott, meg.

Ma 29 vagy 30-ik napon vagyok, nem is tudom pontosan. Szoval ez meg nem nagy keses.

De azota kepzeld elmult minden megjovos ezesem, bo folyas miatt mar azt hittem meg is jott, de semmi jele. Hazaertem megmertem a hom (szajban,nyelv altt szoktam) 37.2, az nem olyan rossz.

Szoval akar meg jo is lehet ez a honap :)

Ha nem jon meg vasarnap reggelig tesztelek.

Remelem jo hirekkel jossz reggel :)

7023. KATE (válaszként erre: 7021. - Márta82)
2013. aug. 30. 12:16
Hány napja nem jött meg?
7022. KATE
2013. aug. 30. 12:16
Marta:) akkor majd s jövő hónapban;)csak pozitívan:) en holnap teszteltek, de fogalmam sincs mi lesz...
7021. Márta82 (válaszként erre: 7018. - KATE)
2013. aug. 30. 11:58

Nem jött meg, de hőm reggel elég lent volt, szóval nincs sok esély

Már csak abban bízhatok hogy mivel rám volt nyitva az ablak és fáztam, azét volt lent a hőm, de tudom valószinübb hogy meg fog jönni. :(

7020. Hanna13 (válaszként erre: 7017. - KATE)
2013. aug. 30. 10:22
Drukkolok! :)
7019. Hanna13 (válaszként erre: 7016. - Márta82)
2013. aug. 30. 10:19
Igen, ebből az egy apropóból "örültem a fájdalomnak". :)
7018. KATE
2013. aug. 30. 10:06
Marta! Nálad mi újság?
7017. KATE
2013. aug. 30. 10:06
Hat voltam en is pár dokinal mire találtam egy olyat akihez szívesen járok:) Hanna! Hajrá:) húzzatok bele:) nálam meg mindig semmi, de holnap reggel teszteltek egyet ! Kiváncsi leszek! Ha semmi akkor passz, jövő heten ismét doki! Előjelek se érzem semminek! Bár a hasam 2-3 napja görcsoldó azt hittem megjön, de semmi!
7016. Márta82
2013. aug. 30. 09:10
Na de akkor ez jó hír nem, legalább érzed hogy működik a dolog :)
7015. Hanna13
2013. aug. 30. 08:20
Na ilyen ovum sem volt még soha! Tegnap úgy görcsölt a hasam 2 oldalt, hogy menni csak Quasimodo módon tudtam. :D Estére szerencsére jobb lett. Márta remélem nemsokára jó hírekkel jössz! :)
7014. Márta82
2013. aug. 30. 08:06

Találkoztam egy ismerősömmel, endo dokihoz járt, nallunk a dokija jó hírnévben áll/állt. Es mondja a csaj, hogy 2 dologgal ment hozzá, hízás, szőrösödés. Pajzsmirigyre kapott valamit meg Diane fogigátlót és a csaj még nem hallott a pco-rol.

Elkezdett hullani a haja, de nagyon a bogyiktól így vissza sem ment.

Jó kis orvos mi?

Ehez képest az enyém arany ember.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook