Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen támogatásra vagyok jogosult? fórum

Milyen támogatásra vagyok jogosult? (tudásbázis kérdés)


12. Zillertal (válaszként erre: 11. - Df1e1c376c)
2019. dec. 22. 16:19
Lehet, hogy számodra "ostobaság" csak mivel ezt középfokú oktatásban nem tanìtják, felsőfokú oktatásban is a TB,munkaügyesek tanulják más nem nagyon, hogy ilyenkor mi a helyzet,ìgy hiába az egészségügyi végzettség,ìgy szerintem teljesen érthető,ha valaki nem annyira teljesen jòl tájékozott egy olyan helyzetben,ami eddig nem érìntette.Ha javasolhatom azért neked,kiiktatása helyett ìrj az illetékes minisztériumba, hogy vegyék bele az egészségügyi oktatásba,hogy ebben a helyzetben mi van pontosan,ha én màr nem is,de jövőben mások tudni fogják majd.
11. df1e1c376c (válaszként erre: 10. - Zillertal)
2019. dec. 11. 14:43

Én csak annyit tudtam, hogy fél munkád maradt, és tájékozatlan vagy. Elnézést, hogy segíteni próbáltam.

De a stílusod után hadd engedjem meg magamnak a kérdést: ilyen über képzetten, egy rakás szabadidővel miért a hogyan kérdeztél ilyen ostobaságot?

10. Zillertal (válaszként erre: 8. - Df1e1c376c)
2019. dec. 10. 22:19
A munkaügyi központ faliujsagos hirdetései kb. netto 100.000ftért kihagyom 2 diplomával,ha nem gond.
9. Zillertal (válaszként erre: 8. - Df1e1c376c)
2019. dec. 6. 21:34
En arra gondoltam,hogyha dolgozik valaki valahol majdnem 2 évet,és befizet mindent,akkor azért jár valami neki.
8. df1e1c376c (válaszként erre: 7. - Zillertal)
2019. dec. 6. 19:33

Kaphatsz bonbont meg búcsú puszit a cégtől. Az állami támogatásokat (elvileg) azért adják, mert valaki rászorul. Pusztán azért, mert egy kiesik a kettőből, nem esel ilyen meghatározásba. Lusta nem vagy, eddig is dolgoztál egy átlagos hetet (és két melóban külön; elmenni plusz idő még energia). Fel a fejjel, és találsz vagy másik részmunkaidőst, vagy talán egy másik teljes állást.


Amúgy meg ha bemész a munkaügyi központba, a falon vannak kiírva állások, amit nem dobnak fel helyi hirdetésekbe, kevés órás kisegítő munkaerőt keresve). Ezek jobbán-hiján online is fent vannak.

7. Zillertal (válaszként erre: 5. - MTami01)
2019. dec. 6. 15:20
Igen,az egyik megmarad de a másiknál sok ideig akkor is dolgoztam.
6. df1e1c376c (válaszként erre: 5. - MTami01)
2019. dec. 6. 13:12
Senkit nem dobnak meg egy kis plusz pénzzel,mert kevés órát dolgozik.
5. MTami01 (válaszként erre: 4. - Zillertal)
2019. dec. 5. 23:18
Mivel írtad, hogy a kettőből 1 megmarad, így állami hivataltól semmilyen támogatásra nem leszel jogosult.
4. Zillertal (válaszként erre: 2. - Highlander73)
2019. dec. 5. 21:09
A másik megmarad.Akkor semmire?
3. MTami01 (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2019. dec. 5. 20:26

Ahogy már megválaszolták. Mivel a másik munkaviszonyod megmarad, így semmire nem leszel jogosult. Ha mindkettő megszűnne, akkor lennél jogosult álláskeresési járandóságra a Munkaügyi Központtól, majd Foglalkozást helyettesítő támogatásra (FHT).


Az álláskeresésit ugyan mellőzheted olyan esetbe, hogyha akarod és rögtön az FHT-t kéred, de az álláskeresési már 4 órás munkaviszonynál is magasabb, mint az FHT. Főleg, hogyha a megelőző 4 negyedévben (vagyis 1 évben) végig dolgoztál.

2019. dec. 5. 18:47

A másik 4 órás munkaköröd megmarad?

Akkor semmire,hiszen van állásod!

2019. dec. 5. 17:26
2 db 4 órás munkaviszony,teljesen különböző cégeknél, amiből az egyik 4 órás munkaviszony majdnem 2 év után megszűnik, milyen támogatásra vagyok jogosult?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook