Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen időközönként mostok? fórum

Milyen időközönként mostok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. júl. 5. 12:50
Marmint igaz, hogy erdemes befektetni ilyesmibe:)
57. f758a7200f (válaszként erre: 56. - Forrest2010)
2013. júl. 5. 12:50

Ez igaz, es nagyon szemezek az uj modellel, szinten gullivernek hivjak de 160cm magas es 3 meter szoval siman agynemu meg minden egyszerre elferne rajta, nem tudom ki hogy van vele de en szeretek ugy teregetni, hogy csak minden masodik bigyora teszek ruhat, hamarabb megszarad.


De belegondoltam, hogy jo, az is kitart mittudomen 30 evig, csak a gyerekek olyan max 10-15 meg amig itthon lesznek, utana kirepulnek es mosnak majd magukra:)))))


Szoval akkor majd 2 emberre miert kell nekem 3 szarito??


Jovore pelusozni sem fogunk mar stb.stb. En bizom benne, hogy 1 even belul visszanyomom az atlagot napi 1 adagra mert ez valami keptelenseg, legalabbis en egy 8kilos toltetu geptol azt vartam, hogy megoldja a szitut de nem. A gephez novekedett a cucc:D

56. forrest2010 (válaszként erre: 55. - F758a7200f)
2013. júl. 5. 09:49
Valamikor , megboldogult fiatalkoromban mosodába dolgoztam , ott volt kerti szárító , olyat csináltattunk mi is / vas állvány / mikor lett saját udvarunk . 6 db kb 3 m -es zsínór van rajta + 12 kampó amire lehet válfát is lógatni , nagyon klassz és stabil valami , örök darab , végül is az ember lánya egy életen keresztül mos és terteget . A közepére utólag a férjem szőnyegnek való vasrudat is hegesztett , azon ki lehet veretni slaggal nyáron , ott meg is száradhat rajta a szőnyeg .
2013. júl. 5. 09:19

Apropo szarito: mar azota is 2 van, amiokor meg csak 4-en voltunk, nagyon sok fer ra de mar gondolkozom egy harmadik beszerzesen, eskuszom, szeretek szellosen teregetni.


Ami nekem bejott kis helyen us, ugy ertem bazi sok ruha elfer es szepen osszecsukhato, elnyuhetetlen, 12 eve megvan, a foppapedretti gulliver szaritoja.


Annak idejen annyira sokalltam az arat, de most ugy erzem, nagyon megterult:)

2013. júl. 5. 09:15

Nekunk is nagy gep, 8kg fer bele, es hetente osszesen 9-10 adagot mosok, a kenyes cuccok adagja 2-4kg, csak az agynemuvel lehet 8kilos progit csinalni.


Mi is 5-en vagyunk es a moshato pelusozunk a picurnal, ot napi 2x oltoztetem mert elofordul baleset de a tobbiek mondjuk kibirjak 1valtassal naponta, plusz az edzoscuccok, agynemuk, torulkozok, teritok stb.


Elgondolkodtam, nekunk is olyan 35kg szennyes van heti, atlag 1-2 naponta, pedig esszel mosok, tablazatom van hozza. Emlekszem, mikor csak 3-an voltunk, hetente 1x mostam, mindent egyszerre 4 kisadagban elfert, es a tobbi napokon semmi ilyennel nem kellett foglalkoznom mert meg aznap-masnap megszaradt minden es kivasaltam, osszehajtogattam.


Most meg allandoan azon sakkozok, hogy mi az amit "nem kotelezo" kivasalni, mar vasarlaskor is eszerint dontok, faca...


Ja, es teregeteskor, 8kg ruha vizesen qrva nehez is, felvinni a 3. szintre edzesnek jo:))) valamikor 1 adag ruha kiteregetese is 3-4 perc volt...

2013. júl. 4. 12:24
Én ezt a heti pár mosás utáni teregetést is nehezen oldom meg. A fregorim kicsi, így arra csak 1 adagot tudok teregetni, max. 1,5 adagot, de van egy kinyitható szárítom, ami szintén nem túl nagy és nem is lehet jól kihasználni, mivel a 3 szint között kicsi a távolság. Nyáron az erkélyen szárítom a ruhákat és hamar megszáradnak, télen fürdőben és a szobákban. Én nem szeretem, ha egész héten lóg a ruha a szárítón vagy itt-ott, ezért is mosok csak hétvégén. Vasárnap estére megszárad, ekkor kivasalom és elpakolom a szekrénybe.
52. forrest2010 (válaszként erre: 42. - 39dbe380da)
2013. júl. 4. 11:18
Én télen-nyáron a teraszra teregetek ,esőtől , naptól védett helyre ,a szél , a levegő jól átjárja , amit lehet , mindent válfára , aztán , ha valami olyan van közte , ami gyorsabban kéne , azt ritkára rakom , v télen bentre lógatom fel a radiátor feletti pici szárító alkalmatosságra , amit a férjem fából , direkt méretre készített / kb 60 cm széles és 6 db szárító lécből áll , nagyon szeretem , klassz dolog / A kinti szárítóra inkább csak fehéret lógatok ki , mert a fehéret fehéríti a nap , a színeset + sajnos fakítja .
51. Zebra25 (válaszként erre: 45. - Zebracsikó)
2013. júl. 4. 11:15
Nálam is ez van, ráadásul én még izzadékony is vagyok sajnos:(
50. Zebra25 (válaszként erre: 42. - 39dbe380da)
2013. júl. 4. 11:14
Terasz alá kötélre és szárítóra nyáron. Persze kint.űTélen pedig bent szárítóra, de télen azért a vastag farmert nem mossuk minden alkalommal ki, a többi meg hamar szárad a meleg lakásban.
49. trapiti (válaszként erre: 42. - 39dbe380da)
2013. júl. 4. 11:12
Nálunk nagy fregoli van a fürdőben, viszont nincs ablak. Fűtési szezonban hamar megszárad minden, de ilyenkor csak úgy ha megy a klíma és a fürdő belső részében egy ventillátor. Az erkély nyugati fekvésű, délelőtt lehet szárításra használni, de délután mindent szétszed a nap, így bent szárítok. Ha a fregoli kevés (két teli gépre való ruha fér rá) akkor állványon a lakásban itt-ott, hálóban, előszobában...
48. zebracsikó (válaszként erre: 47. - 25800e2d09)
2013. júl. 4. 10:31

nem olyan a tapintása, bár lehet még jó az illata, de akkor sem...nem friss.

Persze, ha egy pólót frissen 1 órára pl. bevásárláshoz felveszek, akkor azt nyilván felveszem másnap gond nélkül, de ha egy napot valami rajtam volt, azt semmi szín alatt

47. 25800e2d09 (válaszként erre: 45. - Zebracsikó)
2013. júl. 4. 10:23
és ha olyan mint ha fel se vetted volna? nekem nap végére is ugyanolyan öblítő illatú mint mikor felvettem :D ettől függetlenül megy a mosóba.
2013. júl. 4. 10:17
Nem számolom, de sokszor. Most is megy a gép és mindjárt ágyneműt cserélek. Szeretem a friss, jó illatú ruhát. Ha a nyári/téli ruhákat előszedem beteszem a gépbe öblítésre. Függöny/törölköző/ágytakarók/ágynemű/táskák/szőnyegek/télen kabát minden hétre jut valami. Naponta cserélt ruha (nadrág ritkábban), edző holmi sem kis adag kettőnkre.
45. zebracsikó (válaszként erre: 7. - 7144101303)
2013. júl. 4. 10:04

Semmit nem veszünk fel kétszer, max. farmert.

Utálom a nem friss , használt ruhát, bele nem tudnék bújni, párom ugyanez.

44. 25800e2d09 (válaszként erre: 42. - 39dbe380da)
2013. júl. 4. 09:59
a fülére :D
2013. júl. 4. 08:29
Mi ketten vagyunk a párommal, heti 2-3 adag.
2013. júl. 4. 08:22
Aki minden nap mos, az hova tereget? Nálam nem száradnak meg a ruhák 1 nap alatt, csak kánikulában.
2013. júl. 4. 08:20

En hetente egyszer de valamikor 2 hetente, es egyedul.


en hulyesegnek tartom, hogy kimossak egy nacit egy hasznalat utan, meg nem vagyok izzado tipus, tehat inkabb nem!:)

2013. júl. 4. 08:11
Minden nap.
2013. júl. 4. 07:43
Mi csak heti 1 szer
2013. júl. 4. 07:42
Minden nap. 4-en vagyunk.
37. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2013. júl. 4. 07:32
Van,hogy nem mosunk egy nap,aztán hétvégén több adag lesz.Szóval,ha átlagot veszünk,akkor minden napra jut egy mosás.Ja,még a szüleimmel élek és 5-en (hétvégén 6-an) vagyunk.
2013. júl. 4. 07:21
2 naponta kb.de ez változó.Szóval sokat,négyen vagyunk.
2013. júl. 4. 07:17
Ez mindenkinál változó lehet. Leginkább az időjárást kell figyleni,ha meleg van akkor mindent kimosok amit lehet,olyankor ágynemű ,takaró. De ha sokáig nincs meleg akkor is kell,akkor meg a ruha száradásához vagyunk igazítva ,de tulajdonképpen folyamatosan.
2013. júl. 4. 07:16
Mindennap
2013. júl. 4. 07:15

Csak hétvégén mosok 4-5 adagot, amikor ágynemű, törölköző, stb. van, akkor többször. Hét közben csak nagyon ritkán mosok. Mi sem veszünk fel kétszer semmit, csak a kabátokat, illetve télen a farmert, de nyáron a nadrágokat is csak egyszer, pedig koszosak nem leszünk. A naponta 3-4 adagot túlzásnak tartom. Nem tudom elképzelni, hogy ennyi összejöjjön, hacsak nem 10-en vannak a családban.

Nem mondom, hogy nekem kevés a hétvégi mosnivalóm, mert nem kevés, hiszen vasárnap este 30 felsőt mosok és hozzá a nadrág, szoknya, fehérnemű, stb., de pl. az én felsőim elég kicsik és a fehérneműk is.

32. SzánI. (válaszként erre: 11. - 17aadc1082)
2013. júl. 4. 06:41
Azért a farmer nadrágot, vagy szoknyát többször is szoktuk használni.
2013. júl. 4. 06:26
5-en vagyunk.3 gyerek mellett mindennap mehetne,de én időjárás szerint mosok.Ha napos az idő-mint most is-napi 5-6 adag is megy.Heti átlagban 10 adagot simán lehet számolni.
30. Belana
2013. júl. 4. 06:24
Ketten vagyunk hetente egyszer egy nap alatt három adagot. Télen 2 napot is mosok a szaradás miatt.
2013. júl. 4. 06:17

5en vagyunk, minden nap mosok 1-2-3 adagot, attól függ, ha pl törölközőt, ágyneműt kel mosni akkor ugye megy 3szor is egy nap a mosógép, de lehet 4szer is.. vagy ha pl kimarad egy nap, akkor megtelik mindkét szennyes tároló.. három gyerekkel állandóan megy a gép.

A gyerekek egyszer veszik fel a ruháikat és mosom, mi is egyszer, kivéve a nadrágokat, pl egy farmert azért többször is fel lehet venni :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook