Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen homeopátiás szereket ismertek/ ajánlotok erős fejfájásra/ migrénre? fórum

Milyen homeopátiás szereket ismertek/ ajánlotok erős fejfájásra/ migrénre? (tudásbázis kérdés)


1 2
18. tinendo (válaszként erre: 15. - Mandala77)
2007. jan. 22. 21:55

DM-ben, Rossmann-ban nem láttam.

A kínai boltok többségében viszont kapható, ez fix.

Én is mindig ott szerzem be. :))

17. DODICA (válaszként erre: 19. - Juniperus)
2007. jan. 22. 21:24

Úgy öltözik, ahogy akar!:)) Meg, ahogy kell neki...:) Én csak fejfájás-jelentést szoktam adni, aztán tegyen belátása szerint. :))


Egyébként nekem bevált a Belladonna, lassan 4-5 éve van itthon. Azért ez, mert a homeopátiával saját kútfőből (persze kb. 8 könyv segítségével, de nem homeopatával, mert az baromi drága) kezdtem el foglalkozni. Majd olvastam, ha itt fáj, ezt vedd be, ha amott, akkor amazt, ha meg emígy, akkor ezt... Node én sose tudtam eldönteni, hogy a jobb vagy bal szemem fölött fáj-e jobban, nekem egyszerűen csak szétszakadt a fejem!:) Aztán a Belladonna volt talán az egyedüli, ami amolyan általános fájdalomcsillapító fejfájásra is. Gondoltam, lesz, ami lesz, szerencsére hat rám!:)

16. DODICA
2007. jan. 22. 14:11
Szerintem DM, Rossmann, ilyesmi.... Meg gyógyszertár...
2007. jan. 22. 13:49
Egyébként tudjátok, hogy hol lehet vietnámi balzsamot kapni (gyógyszertrában?)? Kifogyóban a készletem.. :-/
14. DODICA
2007. jan. 20. 23:45
Én Belladonnát használok rá. 9 CH-t, ha idejében elkapom a migrént, 30 CH-t, ha már nagyon tombol. Kb. 9 éve nem szedek gyógyszert (előtte az Algopyrin, Quarelin, Donalgin trióval kezdtem), s még túléltem idáig. :) Pedig elég sűrűn fáj a fejem, minden frontnál. Párom nem is a tv-ben nézi az időjárásjelentést, hanem megkérdezi, hogy van a fejem, s aszerint öltözik.:)
13. mandala77 (válaszként erre: 12. - Tinendo)
2007. jan. 16. 15:17
Értem. :-(
12. tinendo (válaszként erre: 11. - Mandala77)
2007. jan. 16. 15:15

Sajna nekem ez nem segít.

Jópárszor próbáltam már vele orvosolni a bajt.

2007. jan. 16. 15:09
Migrénes fejfájásaim nekem is szoktak lenni, és sokszor a fájdalomcsillapító sem segít, pedig többfélét is kipróbáltam. Amit újonnan felfedeztem, és a gyógyszereknél hatékonyabbnak tartok (legalábbis számomra ez vált be a leginkább) az a vietnámi balzsam. Nem tudom, pontosan hol kapható (pl. gyógyszertár..?), nekem réges régről maradt. Egy próbát megér, és bizonyára nem is drága.
10. tinendo (válaszként erre: 9. - Kisgé)
2007. jan. 16. 13:33

Köszike a tanácsot.

És mennyit kér kb. egy homeopátiás doki a kivizsgálásért?

9. kisgé (válaszként erre: 2. - Tinendo)
2007. jan. 16. 13:30

Szia!


Igen, ahogy mások írták, kivizsgálás, illetve egy homeopátiás orvos is elég. Nekem alkati szerem van és ha migrénem van, akkor én bryoniát szedek, de egyáltalán nem biztos, hogy Neked ez jó. Szerintem keress fel egy ilyen orvost és ő a Te ttípusodnak megfelelőt fog adni.

2007. jan. 16. 04:59
En tudok egy modszert, amihez nem kell semmi, es segithet - persze biztosan nem tudom fog-e adott esetben. A mutato es huvelykujjad kozott van az a lagy husis resz, kitapinthatod, V alakban ernek ossze a csontok a kezedbenm a koztuk levo hartya szeru husi vagy bor az, amit megdolgozunk. Meg kell kerned valakit, hogy csinalja, ne magadnak. Tehat a v talalkozasatol erosen nyomja meg a mutato es huvelyk ujjaval a kezed belso es kulso oldalarol, es ahogy nyomja huzza az ujjaid fele. Ezt erosen kell csinalni. Meg kell ismetelni parszor, majd masik kezen is. Utana aki csinalta, huzta ugymond a fajdalmat, az mosson kezet vizzel. Remelem hasznositani tudod.
7. tinendo (válaszként erre: 7. - Juniperus)
2007. jan. 15. 13:54

Változó,h. mikor jö elő.

Van amikor mensi körül, de van,h. csak úgy.


Csináltassak 1 vérvételt?

Akkor fel kell keresnem a házi dokit,h. utaljon be.

2007. jan. 14. 22:24

gyógyszer nélkül nekem nem múlik el sehogy a fejfájás, akár borogatoma fejemet, akár masszírozom... :((

Ezeket a homeopátiás szereket hol lehet megvenni, s kb. mennyiért?

Ha van még írjatok nyugodtan.

Köszi.

2007. jan. 14. 15:12
nekem is szokott migrénem lenni,általában erre ébredek fel,igaz már régen volt!Bal oldalon lüktet a halántékom,a fény szinte elviselhetetlen.Előszőr citromos kávét szoktam inni,ez általában használ.Ha erősödik fájdalom csillapitó-igaz ez nem homeopátiás szer-,és jégkockák szárazruhába tekerve,borogatásként.(a kávé-citrom párositás nem kellemes izű)de kilehet birni.
2007. jan. 14. 12:47

Nekem is szokot honaponként előálni fejfájásom,de csak gyogyszerrel enyhittem,nurofen tableta,nálam ez nagyon bevált,de sokat segit a fejbőr maszirozása, a hajgyökér melletti huzogatása,ami nem azt jelenti kitéik a hajad,hanem megmozgatják a fejbőrt és a vérkeringés élénkűl,meg a halánték környékény az enyhe maszirozás,és sokszor megszünik gyogyszer nélkül is:))

Minden estre ha csak lehet,mellözöm a gyogyszerket.

2007. jan. 14. 12:14

Fejfájások


Ismétlődő fejfájásoknál kivizsgálás szükséges,emellett a homeopátiás alkati szer kiválasztása is javasolt a rohamok megelőzése céljából.

-Belladonna 9CH óránként 1x5golyócska

arckipirulással,lüktető,doboló érzéssel járó fejfájás,melyet izzadás kísérhet.Jól esik a csend,sötét,alvás.


-Cyclamen europaeum 9CH óránként1x5

szem körül fellépő migrénes fájdalomra,mely látászavarokkal,szédüléssel jár.Melegre javul, kávé zsíros étel fogyasztására rosszabbodik.


-Lycopodium clavetum 9CH 1x5

jobb oldali,szem körül induló migrénes fejfájásra,melyet gyakran kísér hányinger. Gyakran az étkezés kimaradása is beindíthatja a fájdalmat.


Remélem segít valamelyik!

2007. jan. 14. 10:50

Nekem úgy havonta 1x legalább, 4-5 napra mindig előjön 1 erős fejfájásom.

A szemöldököm felett általában az egyik oldalon, de van olyan, hogy mindkét szemöldököm felett erős szúrásokat vagy dobogásokat érzek.

Amíg nem annyira kellemetlen nem veszek be semmilyen fájdalomcsillapítót, de amikor már nem bírom veszek be, de sajnos nem mindig használ.

Meg amúgy sem akarok sok fájdalomcsillapítót szedni, nehogy bekeverjen a fogamzásgátlásomba.


Ezért szeretném, ha írnátok pár olyan homeopátiás gyógyszert, ami jó ezekre a fejfájásokra.

Gondolom sokan küszködnek ilyen problémákkal.

Előre is köszönöm.

2007. jan. 14. 10:47
Milyen homeopátiás szereket ismertek/ ajánlotok erős fejfájásra/ migrénre?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook