Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen "gyógyszereket" tehetek a maszkos inhalálóba? fórum

Milyen "gyógyszereket" tehetek a maszkos inhalálóba? (tudásbázis kérdés)


1 2
24. Cippora (válaszként erre: 23. - Zebra25)
2014. febr. 5. 21:31

Igen,ha hurutos,akkor már fel lehet lélegezni :) Én úgy szoktam,hogy ha ugatósból hurutos lesz,akkor még egy pár napig kap köptetőt,4-5 napot mondtak az orvosok,de volt,hogy egy hétig kapott.Utána már szerintem felesleges.

Nekem az a tapasztalatom a hőmérséklettel kapcsolatban,hogy csak akkor kell 19 fok,ha gégegyulladása van,ha kruppol,ugat.Ha egészséges akkor nyugodtan lehet 21-22 fok,mert önmagában a 19 fok nem fogja meggátolni hogy ne fulladjon be,de ha fullad,akkor a magas hőmérséklet jelentősen ronthat rajta.

Amúgy meg a kórházban is mindig van vagy 26 fok...

23. Zebra25 (válaszként erre: 20. - Cippora)
2014. febr. 5. 21:27

Tehát akkor már ez egy jó jel, hogy jön felfele a lerakódás? jaj de jó

most nem tudom, hogyha ilyen erősen köhög, adjam e a köptetőt?

Párásítunk a szobába, a doki javaslatára 19 fokot tartottunk, de este már nem bírtam tovább és icipicit befűtőttem:(

Annyira hideg volt, hogy ki sem szálltunk az ágyból.

Most olyan 20,5-21 fok van bent.

22. Cippora (válaszként erre: 21. - Zebra25)
2014. febr. 5. 21:26
No mindegy,az orvos biztos tudja mire adta.Én adtam neki folyamatosan,mert hallottam olyan véleményeket,hogy volt akinek megelőzte a kruppos rohamokat,bár ezt két pulmonológus is megcáfolta,és sajnos igazuk is lett.
21. Zebra25 (válaszként erre: 19. - Cippora)
2014. febr. 5. 21:24
Flixotidot a kórházban is kaptuk, reggel meg este 2-2 fújást. Aztán itthon nem kellett pár napig, majd most hétfőtől megint kell 3x2 fújást.
20. Cippora (válaszként erre: 18. - Zebra25)
2014. febr. 5. 21:24

Az nem baj,bár kellemetlen,de ha hurutos,akkor az nagyon jó.Én tudod hogy szoktam örülni ha hurutosan köhög? :)

Nekem volt,hogy 3 hét kellett,hogy teljesen helyrejöjjön,sajnos ez ilyen.Hozzá kell szokni,hogy valszeg lesz még ilyen,és közben folyamatosan azt tudatosítani magadban,hogy néhány év múlva kinövi...

19. Cippora (válaszként erre: 17. - Zebra25)
2014. febr. 5. 21:20

A gégegyulladásból fulladhat be,az a krupp.

De van,hogy nem fulladnak be...

Kruppra hörgőtágító tényleg felesleges,de lehet nem a kruppra kaptátok,hanem hallott a doki egy kis "utó zörejt",sípolást stb.

Flixotideot mikor kell adnod?Folyamatosan?

Ha nem köhög ugatósan akkor már kifele jön belőle,az már jó.Itt most már,hogy kruppos a gyereked,az lesz a lényeg,hogy ne ugasson!!

2014. febr. 5. 21:20

Sajnos nekünk is be kellett pakolni pár nappal ezelőtt este az utazóba, mert úgy volt, hogy nem bírjuk ki az éjszakát, de szerencsére nem jött rá egy ilyen kruppos roham.

Engem az zavar, hogy több mint 2 hét óta beteg és most is lázas pl. Nem magas, de a 38 az megvan szinte minden nap. Most hurutosan köhög jelenleg.

Tehát amikor bekerültünk, akkor még szárazan köhögött, ugatósan, de pár napja ez átment hurutosba. Ma volt eddig a csúcspont. Hányt már szegény, annyira köhögött.

2014. febr. 5. 21:17

Most már vettünk egyet, ha esetleg nem válna be valamiért, akkor megyünk és kikönyörgünk egyet valahol.

Most jelenleg gégegyulladása van. Most azt nem értem, hogy a kórházban azt mondták, hogy erre felesleges adni hörgőtágítót, ennek ellenére kapjuk. A flixotid sprayt foggalmam sincs, hogy most mire kapjuk, mert most nem is köhög ugatósan.

2014. febr. 5. 20:40

Pulmonológushoz kell menni,ő ír ki inhalátort receptre, 3500 fT körül lesz.Menj el ha kell magánrendelésre,nekem szó nélkül ki írták.Gyógyszert olyat mint a kórházban sajnos nem adnak,ambrobene-t rakhatsz bele 2-szer egy nap 1 milit,illetve salvus vízzel korlátlanul inhalálhattok.Nem felesleges az inhalátor,sőt nagyon is jó,hogy van,de sajnos csodát ez sem tesz.

ACC-t add neki akkor is ha rosszabbnak tűnik tőle,mert nem lesz úgysem más választásod amíg fel nem oldódik a váladék,addig ugatni fog.

Inhalátorba mást ne rakjál,krupposoknál veszélyes is lehet...flixotide-ot mire kaptátok? Bronhititiszre nem tudom használ-e,kruppra tapasztalatból mondom,hogy sajnos nem.

Bármi kérdésed van,írj nyugodtan,sajnos rutinos krupposok vagyunk.Most is ugat a lányom,bár már kifele jövünk,most először nem kerültünk kórházba,amúgy szeptembertől havonta...de most azt mondtam,hogy nem megyek kórházba...

2014. febr. 5. 20:40

Szia! Nekünk bronchitis-re 2 ml salvus víz+ 10 csepp berodual inhalációs oldatot írt fel a gyerekorvos. Hörgőtágító szer, száraz, bronchitises köhögésre nekünk szuperül bevállt, csak orvos írhatja fel. Az enyémek 2 és 5, a naggyal hónapokat szenvedtünk, álmatlan éjszakák, hányásig fajuló köhögésrohamok... Amíg a gyerekorvos ezt nem ajánlotta.

Jobbulást a kisfiadnak!

2014. febr. 5. 20:16
Még arra gondoltam,h ogy mi lenne ha fúznék olyan gyógyteát, ami vírusölő is azért és gyerekeknek is használható, majd hidegen azt tenném az inhalálóba. Szerintetek?
13. Zebra25 (válaszként erre: 9. - Lolka78)
2014. febr. 5. 20:08

Milyen köptetőt használtál?

amikor nagyön kühügütt, nem lett rosszabb a köptetőtől?

köszi, hogy írtál

2014. febr. 5. 20:07
Egyébként laringitisz, bronchitisz betegségben szenved jelenleg a fiam:(
11. Zebra25 (válaszként erre: 9. - Lolka78)
2014. febr. 5. 20:06
Nekünk nem írták fel a múlt héten, de ma direkt elmentem a háziorvoshoz, hogy nem e adna fül-orr-gégészetre beutalót, mert szeretnénk ha felírnák, mert mégis csak 3500 ft lenne, de a doki szerint most annyira megszigorítótták, hogy kizárt, hogy felírják. De mostmár mindegy is, emrt vettünk.
2014. febr. 5. 19:43
Porlasztás mellé már ne adj más köptetőt! Az bőven elég lesz.
2014. febr. 5. 19:37
Fül-orr gégész szó nélkül felírja az inhalálót, nekünk 3 hónapja volt így 3500 ft.- (18 ezer helyett)... én salvus vizet és köptetőt szoktam bele tenni ha nagyon köhög... szerintem is hatásos, jó dolog!!!! Jobbulást a kisfiadnak!!!
2014. febr. 5. 19:34
De a készüléket mi is teljes áron vettük a gyógyászatiban.
2014. febr. 5. 19:33
Igen, a kis tartályába 2 ml sóoldat+1 ml paxirasol. Nekünk orvos mondta, sőt fel is írt sóoldatot hozzá.
6. Zebra25 (válaszként erre: 4. - C3b5778d88)
2014. febr. 5. 19:30

Ezt így egybe taktad bele az inhalálókészülékbe?

Na, én is valami ilyesmire gondoltam.

Csak ugye mi a lándzsás utifüvet isszuk, de úgy veszem észre, hogy bántja a gyomrát a fiamnak.

2014. febr. 5. 19:29

paxirasolt is inhaláltátok? vagy csak a sóoldatot?

nem tudom,h ogyha ambrobenét inhalálna, akkor nem e lenne jobb, mint a szájon át adott

a kórházban is inhalálva adták az ambrobenét

Olyan jó lenne egy orvost erről megkérdezni, de a gyerekorvos szerint felesleges az inhaláló is.

2014. febr. 5. 19:28
Paxirasolból azt használjuk, amelyiket köptetőként, kanalásként is adják, abból 1 ml kell hozzá, a sóoldatból 2 ml. Azt receptre fel lehet iratni, de recept nélkül is van a gyógyszertárban, saját készítésű. Egy próbát megér. Nálunk sokkal hatásosabb mint a köptetők.
2014. febr. 5. 19:25
Mi paxirasol+sóoldattal porlasztunk krupp esetén, sőt olyan köhögés esetén is amikor szinte hányásig erőlködik a gyerek de nem szakad fel semmi. 3 nap alatt gyönyörűen felszaggatja a váladékot, uténa meggyógyul. Calcimuscot csak szájon át kapná, de porlasztás mellett nem szokott rá szükség lenni.
2014. febr. 5. 19:12
A helyzet az, hogy már 3. hete beteg a 2 éves fiam. A múlt hetet a kórházban töltöttük, mert rájött egy ilyen kruppos roham. Azt mondták bent, hogy laringitisz meg bronchitisz. Kaptunk itthonra calcimuscot meg fentistilt, mást nem. 1 hete jöttünk haza, de csak rosszabbul van. Voltunk hétfőn háziorvosnál, kapott flixotidot, cetinizint, calcimusc, spiropent, köptetőt, fenistilt, orrcseppet, de azóta még mindig nincs jobban. Sőt, ma már a köptetőt nem is menrtem beadni, mert hányt annyira köhögött. Holnap kell vissza mennünk a háziorvoshoz, de én ma voltam a gyerekorvosnál,h ogy nem e lehetne felíratni egy inhaláló készüléket, de a gyerekorvos szerint felesleges. nagyon szeretjük a gyerekorvost és bízom benne, de én nem így gondolom. Olvastam, hogy calcimuscot, ambobenét és ehhez hasonlókat is lehet tenni az inhalálóba. Én csak a calcimuscról érdeklődnék,h ogy azt, hogy lehet inhalálni? olvastam olyat, hogy hígítva inhalálják, de van ahol egy az egybe úgy öntik bele az inhalálóba, nem hígítva. Használt már valami calcimuscot inhalálva? állítólag hatásosabb mint ha megissza. Ja, egyébként közbe meg vettünk ma inhalálót, mert állítólag annyira megszigorították a felírást, hogy biztos nem kapnánk meg.
2014. febr. 5. 19:07
Milyen "gyógyszereket" tehetek a maszkos inhalálóba?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook