Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen gluténmentes palacsinta recepteket ismertek? fórum

Milyen gluténmentes palacsinta recepteket ismertek? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 27. 17:58
Köszönöm szépen mindenkinek....hétvégén nekiállok:)
2014. máj. 27. 09:21

Szia.

Én már rengeteg mindent kipróbáltam palacsintára ami hasonlít az eredeti búzalsztesre, és egyetlen egy verzió jött be nekem, mégpadi az alábbi.

240 g ALFA MIX gluténmentes liszt

9 dl laktózmentes tej

2 egész tojás

1 ek porcukor, én kókuszcukrot szoktam hozzá tenni

2 csipet só

2 ek szőlőmagolaj

Elkészítése:

Kimérem a lisztet,beleteszem a cukrot és a sót majd kimérem a tejet. A tejbe beleütöm a tojásokat, beleteszem az olajat, és szépen lassan adagolva egy kézi habverővel megpróbálom kikeverni. Amikor nagyjából már mindenhol tejes a liszt, akkor előveszem a gépi habverőt és alaposan összekeverem, közben pedig szépen lassan adagolom hozzá a tejet. Azonnal ne túl sokt ejet önts hozzá mert becsomósodik és a gluténmentes lisztet nem tudod később simára keverni, csak éppen annyit kb 3 dl-t ami éppen elvizesíti a lisztet.

Az első alá öntök még pici olajat, de a többi alá már nem. Az első nekem mindig letapad, de a többi már soha. Rá kell jönni a technikára ahogyan sütni kell, de megéri, mert nagyon de nagyon finom, és egyáltalán semmi mellékíe nincs.

S még valami, ha kihűlt akkor sem szárad meg, még órák múlva is ugyan olyan puha mint amikor kisütöttük.

Családom minden tagja imádja.

Jó étvágyat hozzá.

2014. máj. 26. 21:34
Banán villával összenyomkodva és tojás. Isteni finom. :) Még az egészségre káros cukrot se kell hozzáadni, mert természetes cukor van a banánban, ami finommá teszi. :)
6. venusz2000 (válaszként erre: 4. - Hajini)
2014. máj. 26. 11:36
Mi az első hozzávaló???
2014. máj. 26. 11:27

[link]


Ezt nézted már?

2014. máj. 26. 11:22

pont most tömöm vele a fejem :)


dm-es Alnavit helle mehlmischund 250g

3tojás

3deci tej,

2evőkanál cukor

1kanál olaj

pici só

és kb 3deci ásványvíz (vége felé öntök hozzá még, mert sűrűsödik)


ja és sokat számít a sütő is (nekem villanytűzhely +tefal serpenyő)

2014. máj. 26. 11:20
És milyen arányban,miből mennyi?
2. mandella (válaszként erre: 1. - Venusz2000)
2014. máj. 26. 11:16
máklisztest szoktam csinálni! isteni finom. mákliszt kell hozzá meg tojás, só, víz
2014. máj. 26. 11:14
Tudna valaki gluténmentes palacsinta receptet,olyat amit ki is próbált és sikerült!?Találtam rizsliszteset,recept szerint csináltam és nem lett jó.Utólag gondolkodtam el rajta hogy én barna rizslisztet használok,a recept pedig csak rizslisztet írt.Szóval olyan kéne ami hajdinalisztes vagy barna rizslisztes.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook