Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen férjezett nevet lehet választani manapság? fórum

Milyen férjezett nevet lehet választani manapság? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
34. petka
2009. máj. 31. 11:23

En csak itt pislogok hogy fizetni kell, nekem csak a szemelyi+lakcimkartya volt 2000, TB, adokartya ingyen van, ugy tudom a jogsi 4000, az utlevel meg rendes tarifa.

Ja, es en felvettem a ferjem nevet csaladnevkent, mert naluk az a hagyomany. Mostanaban ez elegge elterjedt Magyarorszagon is.

33. 1eb84e4bad (válaszként erre: 32. - 1eb84e4bad)
2009. máj. 31. 11:16
ok, már látom írta más is:-)
32. 1eb84e4bad (válaszként erre: 3. - 2df174aa9c)
2009. máj. 31. 11:15
De Kovács-Németh Mária is lehet!
31. Szuszy (válaszként erre: 30. - Becseiagi)
2009. máj. 31. 10:54

Jó hogy leírtad, nekem azt mondták, hogy iratonként 5.000.- ezért nem csináltam végig hamarabb, de most le fog járni a személyim augusztusban, és ezért gondoltam akkor már végigcsinálom, de jó hogy sokkal kevesebbe fog kerülni. A lakcímkártya eszembe se jutott :)

Az anyakönyvi hivatalban érdeklődtem, azt mondták 5000.- ft-os illetékbélyeg, hat. a válásról. Ennyit vigyek magammal.

2009. máj. 31. 10:34

Sziasztok! Én mikor 7 éve férjhez mentem, akkor a ....né leánykori nevemet választottam. Aztán rá 2 évre elváltunk, és akkor nem is ez volt a legfőbb gondom, hogy mi a nevem. Utána újra férjhez mnetem, és olyankor ugyebár ingyenes a hozzátartozó macera. Most változtattam meg újra, mert rövidíteni akartam, és hát sajnos a leánykori nevemet is ki kellett zárnom a szüleim miatt. Így most a nevem a férjem vezetékneve és a keresztnevem. Az anyakönyvi hivatalnak kellett bevinnem a személyimet, a házassági anyakönyvi kivonatot, és 5.000.- Ft-os illetékbélyeget. A személyi 1.500.- Ft-ba kerül, és a lakcím kártya 500.- Ft. A TAJ kártya 2.000.- Ft, és úgy tudom, hogy az adókártya is (azt még nem csináltattam meg, mert 2 hét mire kiküldik az új személyit, és azt mondták, hogy csak azzal tudom a TAJ kártyát és az adókártyát megcsináltatni) 2.000.- Ft-ba kerül. Plussz a bankkártya meg ilyesmi...


És nem kérdezett senki semmit!

2009. máj. 31. 10:31

amugy sztem nagyon gáz,hogy enniy féle fajta variáció van.

még mindig nem tudom melyik a szimpatikus, de azt tudom a vezeték nevemet nem hagynám el sose hogy az öveét felvehessem. Mármint értitek, csak az a családnevem miért venném fel az övét hogy X B legyek. Ezt tuti sose választanám.

2009. máj. 31. 10:29
a lányunk megkapta mindkettőnk vezetéknevét kötőjellel.
27. Fiatal nő (válaszként erre: 25. - Syria)
2009. máj. 31. 10:27
Kétlem. Én tényleg imádok írni, beszéd helyett is legtöbbször inkább leírom... Nekem tényleg egyfajta fizikai örömet okoz, ha toll lehet a kezemben és írhatok. Ez már tart 15 éve, kétlem, hogy nagyon megváltozna a dolog... :-)))
26. 416b7aa963 (válaszként erre: 9. - Syria)
2009. máj. 31. 10:26
én leszek dr. jövő nyáron, szóv al ez bonyolitja a dolgot? igy nem választhatom bármelyiket?
25. syria (válaszként erre: 23. - Fiatal nő)
2009. máj. 31. 10:26
Idővel biztosan más lesz a véleményed.
24. syria (válaszként erre: 22. - Szuszy)
2009. máj. 31. 10:22
Na ezekre gondoltam én is. De sajnálom a pénzt a névváltoztatásra.Mellesleg a férjem annak idején figyelmeztetett: ne akarjak -né lenni. (Lehet, hogy ő már akkor sejtett valamit?)
23. Fiatal nő (válaszként erre: 22. - Szuszy)
2009. máj. 31. 10:19

Nekem nem okoz gondot a hosszú név, grafomán vagyok nagyon, a mások véleménye meg a postán nem érdekel. X-D

Sőt, maradhattam volna csak egy keresztnévvel is, de direkt felvettem a másodikat is, mert akartam használni. És igen, tovább tart aláírni, de az olyan jóóóó... :-)

22. Szuszy (válaszként erre: 17. - Fiatal nő)
2009. máj. 31. 10:13

Aztán majd egy aláírás kb. 3 percig fog tartani. Nekem is négy nevem ugyanilyen oknál fogva, de már bánom, főleg mióta elváltam. Tudod milyen az, amikor egy ajánlott küldeményt kell átvennem a postán? A mögöttem lévők a pokolba kívánnak, amikor aláírok, aztán mégegyszer ugyanezt végig kell írnom nyomtatott nagy betűkkel is?

Nekem már csak 3 hónapig tart ez, mert augusztusban névváltozás lesz, úgyhogy addig kibírom valahogy. Ez mind iratonként 5000 ft-ba fog kerülni. Anyakönyvi hiv, szem.ig, adó - TAJ kártya, jogsi, forgalmi, aztán az összes közüzemi számla, életbiztosítás, magánnyugdíj, stb. Szóval ha újra kezdhetném, maradnék a lánykori nevemen az tuti.

2009. máj. 31. 10:13
Ezért kell csinálni egy fiút is mindenképpen... X-D
20. 025c5b6977 (válaszként erre: 19. - 2df174aa9c)
2009. máj. 31. 10:11
Na igen ez is igaz hogy nem mindenki tudja évezredekig végig vinni a vezetéknevet, és azért a családi tradiciók fontosabbak talán mint egy házasság, hisz a család már előttünk is létezett hosszu évtizedek óta és talán mi vagyunk az utolsók akik ezt még viselik, én ezért is szeretném majd ha a fiam felvenné az én vezetéknvemet is, mert különben ki fog halni ez a vezetéknév vonal apai ágon :( és eltününk az utókor számára :)
19. 2df174aa9c (válaszként erre: 15. - 025c5b6977)
2009. máj. 31. 10:08

Igen, ha csak ez jelképezi köztük az összetartozást, az már rég rossz.:)

Mondjuk én gondolkodtam a férjem vezetéknevének a felvételén, vagyis a sajátom lecserélésén, mert a keresztnevem sokkal szebb lett volna hangzásban úgy, mint az eredetimmel, meg amúgy is imádom, ha a vezeték és a keresztnév ugyanazzal a betűvel kezdődik, szóval erre nekem nagy volt a kísértésem, de aztán elvetettem az elveim miatt, plusz apukám miatt, akinek nincs fia, úgyis velem hal ki ezt a vezetéknév ezen ágon, mert a nagybátyámnak is lánya van, aki idősebb nálam.

18. emagdi (válaszként erre: 17. - Fiatal nő)
2009. máj. 31. 10:07
ezért jó, hogy ennyiféle választható variáció van, mindenki megtalálja azt, ami neki tetszik:)))
2009. máj. 31. 10:05
Szerintem meg jó dolog felvenni a nevet. Persze nem a saját nevünk kárára, de valami jelezze már a másik felet is. Én tuti, hogy Xné ABC leszek. (mivel van még egy keresztnevem :-))
16. emagdi (válaszként erre: 14. - 2df174aa9c)
2009. máj. 31. 10:04

valószínűleg a sok száz éves tradíció miatt van az, hogy többen azt tartják természetesnek, ha felveszik a férj vezetéknevét valamilyen formában.


dehát ez mostanában erősen átalakulóban van, én is megtartanám a saját nevem, azt hiszem:)

15. 025c5b6977 (válaszként erre: 14. - 2df174aa9c)
2009. máj. 31. 10:03

:) akkor nem csak én nem értem ezt a dolgot :) ez megnyugtat, mert szép hogy szeretik a nők annyira a párjukat hogy felveszik a nevét, de könyörgöm tényleg ez olyan fontos, ettől többnek fogja magát érezni a férfi?! vagy ettől több lesz egy nő?! ez talán vicces de nekem olyan érzést kelt mintha birtokolna valaki, ha felvenném a nevét, ugyhogy én anno nem is vettem fel a férjem nevét, vagyis felajánlottam hogy felveszem ha ő is az enyémet, mármit akkor két vezetéknevünk lett volna, vagy esetleg annyi hogy a nevem elé felveszem még kötöjellel az ő vezetéknevét, de végülis mindenki maradt a születéskori nevénél, és milyen jól jött válásnál hogy nem kellett ezzel is bibelődni hogy visszaálljon a rend :)


Én amit viszont javasolnék még hogy amikor nyilatkozni kell a gyerek vezetéknevéről akkor legyen mindkét szülő vezetékneve, mert végülis a gyerek is közös, nem csak az apáé, és egy esetleges válásnál azért megvan az anyának a tudat hogy mégis csak az ő nevét is viseli. Ez a hülye női egó :) de tapasztalatból mondom hogy sok elvált szülő szeretné ha a gyereke az anyuka vezetéknevén (is) lenne. Én azzal nyugtatom magam, hogyha a gyerek betölti a 18 éves kort és ugy dönt akkor önhatalmúlag megváltoztathatja, mert azért valljuk be sokszor elég szégyen érzete van a gyereknek hogy olyan vezetékneve van amelyik szülőt egyébként elitéli, lenézi, nem tekinti szülőnek. Ez csak privi vélemény, remélem nem esik nekem senki ezért a megjegyzésért

14. 2df174aa9c (válaszként erre: 12. - 025c5b6977)
2009. máj. 31. 09:56
Egyetértek!Miért kellene a nőnek nevet változtatnia, meg csak neki? Meg nem csak sok pénz a korrigálás, de milyen macerás időigényes tortúra is! Különben is 1 dolog van csak, ami a születésedtől a halálodig elkísér végig: az a saját neved.
13. syria (válaszként erre: 9. - Syria)
2009. máj. 31. 09:53

Na látom, mialatt bepötyögtem ketten is megtették a kiegészítést:

X-A B

A-X B

2009. máj. 31. 09:53

A férj is felveheti ugyanugy a nő vezetéknevét. De amikor bejelentkezik a pár az anyakönyvvezetőnél akkor elvileg ad egy listát amin minden lehetőség rajta van.


Egyébként osztom azt a hozzászolást hogy mindenki maradjon a saját nevén, mert akkor egy esetleges válásnál nem kell ezért sok tizezret kiadni. Igen az is tény hogy a házasság egy életre szól, de nézzünk körül a világban, hogy hány házasság végződik jól?!

És amit én sosem értettem hogy miért a nőknek kell csak nevet változtatni, a férfiak miért nem hoznak áldozatot ezügyben. Hiszen nem csak a nő élete változik meg a házassággal hanem a férfié is. És elég bután hangzik amikor valaki bemutatkozik hogy Kissné v. Kiss Béláné, mert abból nem derül ki a keresztneve. És ha a nő megszületett egy néven, és addig élt 20-30 évet akkor miért is kéne változtatni ezen attól mert megházasodik. Egy párkapcsolat abszolut nem a névváltoztatáson, vagy a házasságon múlik :(


De kivánok minden házasság előtt állonak egy életre szóló kapcsolatot!

11. 2df174aa9c (válaszként erre: 9. - Syria)
2009. máj. 31. 09:50
Már megtettük.:)
10. 2df174aa9c (válaszként erre: 8. - Ágota 77)
2009. máj. 31. 09:49

Nem.:) Deutsch. De ő már biztos megbánta, hogy felvette, mert új nője van. :) Macerás dolog átírattatni mindent.:)

A Feng-shui sem ajánlja névváltoztatást, úgyhogy megfontolandó! :D

2009. máj. 31. 09:48

Vegyük sorra. Te vagy A B, a férjed X Y.

Maradhatsz A B (Én már ezt tenném.)

Lehetsz X Yné,

Xné A B (annak idején ezt választottam)

X B,

X Yné A B

Ha valaki tud egyebet, egészítsen ki.

A helyzetet bonyolíthatja, ha valamelyikőtök doktor. A névválasztásnál gondolj arra is, hogy amikor hivatalosan kell aláírnod (velem ez sűrűn előfordul, és utálom az ajtótól ablakig érő nevem), nem rövidíthetsz!

8. Ágota 77 (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2009. máj. 31. 09:47
Igen, pl: Dauch Für Tamás a politikus. (((Nem tudom jól írtam -e a nevét.)))
7. 2df174aa9c (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2009. máj. 31. 09:46
Igen, a férj is lehet duplanevű: pl. Németh-Kovács Zoltán. Csak a kérdező nők esetében érdeklődött.
6. emagdi (válaszként erre: 3. - 2df174aa9c)
2009. máj. 31. 09:44
de akár a férj is felveheti a feleség családnevét, nem? (nem vagyok biztos benne, csak azt hiszem)
2009. máj. 31. 09:43
+ Kovács-Németh Mária
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook