Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen fényképezőgépet vegyek? fórum

Milyen fényképezőgépet vegyek? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
2008. júl. 13. 23:19

Érdekelne,hogy valakinek van-e Samsung S760-as digitális fényképezőgépe? Most láttam,hogy igen csábító árban lehet hozzájutni,milyen tapasztalata van a tulajdonosoknak,érdekelne.

Köszi,Jal.

2008. máj. 22. 13:28

Nekem második gépem olympus márkáju volt-az nem volt tul jó.

Utánna férjem vett nekem Kodak EasyShare cx7525 5,0 megapixelest-ez szupi gép volt.

Majd megkaptam a mostani gépem:

Panasonic Lumix DMC-FZ7 -ez már igen profi gép szerintem-bár bevallom őszíntén a Kodakot azért szerettem jobban mert a zsebembe elfért és mindig nálam volt.Ez a Panasonic elég nagy lehet ráerősíteni napellenzőt stb...Így elég nagy nem mindig van nálam.2 GB memóriakártyát vettünk bele.

2008. márc. 15. 22:04
Nekem egy Kodak EasyShare cx7525 5,0 megapixeles van és nagyon szép képeket csinál.
2008. márc. 15. 14:11
nekem egy HP 945 van és szuppper. nagyon szeretem. Könnyű a menüje, a kezelése.
2008. márc. 15. 06:39
Én egy DigitEye tipusú gépet vettem,meg vagyok vele elégedve,mindössze annyi a bibi,hogy a videófelvételnél nincs hang.Most vettem memóriát hozzá,512 MB mellett 7780 képet tudok csinálni,3 megapixel felbontásnál 811 kép fér rá,megérte bővíteni,csak az elemeket győzzem cserélni.
12. matesz (válaszként erre: 10. - Sz.Csirke)
2007. dec. 2. 18:58
Nekem is az van és nagyon meg vagyok vele elégedve!!
2007. nov. 16. 09:07
Én Nikon párti vagyok. Nekem Nikon D40-em van,és maximálisan elégedett vagyok.Tükörreflexes. Bár attól is függ mi a célod vele. Mert ha "csak" családi fotózásra kell,akkor a kompakt gépek megfelelnek a célra.
2007. nov. 3. 23:00

Sony Cyber-shot DSC-H2

En tobb mint egy eve vettem mar, de talan az ujabb kiadasban megjobb, nem tudom.

Nagyon sokat informalodtam, es ez egyertelmuen a legjobbnak bizonyult a kategoriaban. Tokeletesen meg vagyok elegedve, rengeteget hasznalom, az aksi sokaig birja, csak ajanlani tudom.

2007. nov. 3. 22:13
Nekem OLYMPUS 5,0 megapixeles gépem van, az igaz már két éves én nagyon szeretem gyönyörű képeket csinál
8. 4726e582cf (válaszként erre: 6. - Reiki)
2007. okt. 18. 19:03
tőlem kérdezed?
2007. okt. 18. 18:58
Nekünk Canon Power Shots A60-as van és nagyon meg vagyunk veleelégedve. Igaz mi csak hobbifotózásra használjuk családi eseményeken, nyaraláskor, stb. De a lényeg, hogy nagyon jó képeket csinál.
2007. okt. 13. 13:19

Szia

Ha az ember pillanatokat, részleteket, gondolatokat akar elkapni a géppel. Amivel esetleg a késöbbiekben egy mesekönyvet illusztrálhat?

5. 4726e582cf (válaszként erre: 3. - Szabeebabee)
2007. okt. 3. 19:25

Ha a blogra gondolsz... az majd bővül, félprofi és amatőr fotósoknak készül igazándiból, mert a profi úgyis elmegy iskolába :), mert evvel akar foglalkozni a későbbiekben.


(amúgy filmes téren inkább Nikonra szavazok, de hátha van még más is, aki ért valamennyit a gépekhez, de érdemes szétnézni összehasonlító tesztek után a neten, én azokat bújtam, mikor vettem digitális gépet).

4. 4726e582cf (válaszként erre: 3. - Szabeebabee)
2007. okt. 3. 19:23

Amit küldtem priviben az pont digitálisról szól, csak én nem vagyok kibékülve vele, lassú, helytelenül kezeli a színeket, túl lágyak a képek... stb. gyerekcipőben jár még szerintem a digitális technika.


De ha ragaszkodsz hozzá, akkor Canon inkább. A Power Shot sorozat igaz az már háromjegyű, de megfizethető még, a kétjegyű és egyjegyű sorozatok (EOS 40D pl - félprofi gép), már félprofik ill. profik. Az egyjegyű számozásúak profi kategóriásak, árukat tekíntve több, mint egy évi tiszta keresetem (úgy, hogy nem vettem belőle semmit) és akkor még csak a váz van meg, objektív és vaku nélkül...


A Power Shot sorozatot azért említettem, mert nem nem tudja azt, amit a nagyok, bár kisebb megapixeles, de kérdés mire akarod használni. Ezekkel akár A3 méretben is nyomtathatsz (persze ehhez olyan mentés kell képkészítéskor - nagy helyigénye van a memóriakártyán). Lehet vele makrót, portrét, tájat stb-t fényképezni, kicsi, könnyű stb. Tehát ha hobbyból szeretnél fotózni, akkor nem is kell szerintem nagyobb teljesítményű. Ha profiként akarod űzni a dolgot akkor nyilván van rá keret, hogy nagyobb gépet vegyél. Ezt már neked kell eldönteni.

3. szabeebabee (válaszként erre: 2. - 4726e582cf)
2007. okt. 3. 18:12
Köszönöm szépen a véleményedet!Amit privátban írtál,megnéztem-és raktározom az információt!Én inkább digitális gépet szeretnék venni,filmes gépem már több is van!Köszi
2007. okt. 2. 20:58

Szia!


Attól függ, hogy mire szeretnéd használni, ha profiként vennéd, akkor minnél kisebb száma van a gépnek (pl D1) annál jobb, profibb.


De tényleg lényeges, hogy mire szeretnéd használni, ha gyors gépet akarsz, akkor ne digit, hanem filmeset javaslom inkább Canont, azok gyorsabbak (pl sportfotózáshoz inkább).


Amúgy lényeg, még, hogy filmeset, vagy digit szeretnél-e... mindkettőnek van hátulütője (én mondjuk filmes fotós vagyok, így a digi nem kedvencem, és inkább Nikon, mert fontos, hogy ne műanyag alkatrészekkel legyen tele a gépem)...

2007. okt. 2. 20:42

Sziasztok!

Szeretnék egy komolyabb fényképezőgépet venni,de nem tudom,hogy melyik lenne a legideálisabb!Tudom ez sok mindentől függ,de úgy mégis melyik az a típus,amely pl. portré,illetve műtermi vagy tájkép,esetleg állat fotózásban is megállná a helyét?Persze azzal is tisztában vagyok,hogy az optikától is függ!De kíváncsi lennék a véleményetekre,na meg arra is,hogy ki miért Canon vagy éppen Nikon párti!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook