Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen egy jó testvér és milyen egy rossz testvér? fórum

Milyen egy jó testvér és milyen egy rossz testvér? (beszélgetős fórum)

2014. máj. 6. 10:34

Mi 3an vagyunk testvérek. Ők ketten édes, én meg fél

Ők jó testvéreik egymásnak: 2év van köztük, egyszerre voltak terhesek, mint 2 barátnő. Nem irigykednek, naponta beszélnek, közös vásárlás stb. Régen együtt jártak diszkóba, közös Balcsizások.


Én 10 évvel vagyok fiatalabb. Ugye soha sem laktunk együtt, fs mikor apánk meghalt előjöttek a sérelmek. Hogy én együtt éltem apánkkal születésem óta, ők meg nem. Hogy emiatt nekik nagyobb örökség jár, kárpótoljam őket. Meg sem tudtam szólalni. Meg amúgy a pénz nagy úr..

2014. máj. 6. 10:30
Van egy öcsém,akivel nagyon szeretjük egymást és van egy bátyánk,aki elvisel bennünket.
13. Kilimcs (válaszként erre: 12. - Kilimcs)
2014. máj. 6. 10:30

Hja, és nekemjó tesom van. Már rég felnőttünk. De egymásra számíthatunk. Sokminden történt velünk, de a mai napig így van.


Mondjuk nekünk vannak közös jobarataink. Ez is közeli kapcsolat. Felnőttként is sok közös program maradt :-)

12. Kilimcs (válaszként erre: 11. - Kicsimanóci)
2014. máj. 6. 10:21

Én a környezetemben pont fordított arányt látok. Sőt csak egy igazán rossz kapcsolatot tudok mondani. De abban is hogy oda jutott kőkeményen a szülők nevelési hatása van.


Szerintem a testvéri kapcsolat milyensége az nagyon függ a szülők elvein. Azt is tanulni kell és tapasztalni. Nem hagyni nőni őket mint a bolondgomba. Erre is figyelmet kell szentelni a szülőknek, az egymás közti kapcsolatokra.

2014. márc. 20. 09:22

Ez érdekes téma.

A környezetemben lévő testvéri kapcsolatoknál, ahogy megfigyeltem, kb. 80%-uk kifejezetten rossz testvéri kapcsolat, és a maradék 20%-ban osztlik el a normális és a jó kapcsolatok száma.

Mi kifejezetten nem vagyunk jó testvérek, hugom van, 5 évvel fiatalabb. Igazából ott lehetett a baj, hogy mindig is riválisok voltunk egymás számára, a szüleim pedig nem voltak a helyzet magaslatán. Nálunk gyerekkorban is a gyűlölködés ment kettőnk között, aztán fiatal felnőtt korban normalizálódni látszott, de most sem jó igazán, negyven-egynéhány évesen. Szerintem ezt a szülők tudják elcseszni már gyerekkorban:(

Azt tudom, hoy ha igazán nagy sz@rban lennék, nem számíthatnék rá (okos tanácsokat persze kapnék tőle), de tevőlegesen nem tenne semmit. És ha belegondolok úgy őszintén, én sem bolygatnám meg őérte a mostani életemet.

Sok kívülállóval (úgy értem, nem rokonnal) jobb és őszintébb, segítőkészebb a kapcsolatom, mint a testvéremmel.

10. ina87
2014. márc. 19. 16:46
véleményem lenne rola.tapasztalotam meg nincs bene...
2014. márc. 19. 09:20
Hogy milyen egy rossz testvér arról itt oldalakat tudnék írni ,saját tapasztalatot. De nem akarom felidegesíteni magam. Hogy létezik, hogy valaki gyereknek, apának, férjnek, élettársnak ès utolsó sorban testvérnek is selejt?? :o
8. gbabi50 (válaszként erre: 7. - E1c284e0f9)
2014. márc. 10. 09:33
Ez szomorú amit írsz,én 56 a tesóm 46,450km van köztünk és egy országhatár,de szerencsére a net a távolságokat semmivé teszi,tegnap is családi beszélgetést tartottunk,ők meglátogatták a szüleimet és skypoltunk egy órát,nem kell számolni a perceket és még látjuk is egymást,én is évente 2x haza látogatok,sajnos rokkant nyugdijas vagyok,igy hát nem köt munkahely,jó lenne ha a testvérek összetartanának mert ellenség van elég az idegenek között,legalább a család kéne egységes és összetartó legyen.
2014. márc. 10. 05:59
Gyerekkorban,szinte minden testvér jó.Felnőtt korban,uo.idegenek,mint bárki más.(szinte)
2014. márc. 9. 23:38
Van egy bátyám,nagyon jóban vagyunk.Mindent megtenne értem,fiatal korunkban még a fiúimat is ellenőrizte,ha valaki megbántott mindig azt kérdezte:megverjem?:D. Én is nagyon szeretem,tarjuk a kapcsolatot,szinte minden héten beszélünk.
5. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - D68b49c072)
2014. márc. 9. 23:01
Sajat tapim nincs, sajnos a ferjemeknel azt latom a teso a szuper,akarmit is csinal. Pedig zongorazni lehet koztuk a kulonbseget... Wahh...
2014. márc. 9. 22:52
Nekem jó testvérem van,igaz hogy majdnem 10 év van köztünk,szinte mint gyerekemre tekintek rá,na most már nem ,de amikor kicsi volt,de most is szerintem jobban szeretem mint csak egy testvért,de ő is nagyon jó szívű és ő is szeret engem,nagyon remélem hogy ez mindig így is lesz,szerencsére a feleségével is nagyon jóban vagyunk,ez is sokat számít,nincsen aki kavarjon közöttünk,na meg a szüleink is arra neveltek hogy összetartsunk és szeressük egymást,soha nem tettek külömbséget köztünk,hát csak ennyit tudok mondani,számithatok rá és ő is rám,bármiben,ha csak egy falat kenyerem lenne azt is megosztanám vele ha éhes lenne.
2014. márc. 9. 22:47
Mi jól megvagyunk mint két barátnő. De tudom ha pénzről lesz szó (öröklés) meg ölne két forintért is!
2014. márc. 9. 22:31
Nekem nincs tesóm, de akik testvérek vannak körülöttem, azok közül alig vannak jó testvérek. Gyűlölik és szidják egymást és csak akkor kíváncsiak a másikra, ha kell valami. Ha jól elvannak, akkor azt is elfelejtik, hogy van testvérük.
2014. márc. 9. 22:26
Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook