Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen dolgokat érdemes lepapírozni, mindenki érdekében, hogy ne legyen vita, ha úgy alakul? fórum

Milyen dolgokat érdemes lepapírozni, mindenki érdekében, hogy ne legyen vita, ha úgy alakul? (beszélgetős fórum)

2023. okt. 19. 08:23
A párom sajnos hétvégi apuka, úgyhogy gyerektartást fizet, az én lányom lesz csak mindig velünk. Ti hogy osztanátok el a rezsit?
2023. okt. 18. 22:02
A gyerekek is veletek élnek? Mármint mindkettőtöké. Meg kell beszélni, a rezsi felosztását, ennivaló vásárlás hogy fog menni, ilyesmi. Az sem elhanyagolandó, hogy kell-e gyerektartást fizetnie a párodnak, mennyi a fizetésetek, sok támpont van, amit át kell beszélnetek
25. Sütikee (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 18. 18:46

Mindenképpen külön kassza!

Így is lehet együtt közösen költeni, de legyen mindenkinek külön számlája! Attól még ha leveszitek a pénzeteket havonta és összerakjátok, úgy jó, de külön számla legyen mindenképp!

2023. okt. 18. 09:43
Mi közös kasszán szeretnénk lenni, de egy barátnőm, aki elvált, azt javasolja, hogy külön kasszán legyünk. Erről mi a véleményetek?
2023. okt. 18. 08:39
Mivel te költözöl oda, az ingóságokról, hogy ki mit vitt oda, mindenképp érdemes papírt írni. Szerintem is ügyvéd öntse formába
2023. okt. 18. 08:01
Köszi az ötletet, ilyenekre gondoltam!
21. _Berry_ (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 18. 00:29
Foglaljátok bele, hogy milyen bútorokat, nagyobb háztartási eszközöket visztek magatokkal. Ha később felújításra kerül sor, akkor talán a legtisztább az lenne, ha annak költségeit ő állná, ahogy neked meg majd a saját lakásoddal kapcsolatos költségeket kell, hiszen ha használatban lesz, akkor időnként ott is valamit fel kell újítani, vagy új gépet kell venni.
2023. okt. 17. 22:58
Azt tudjuk mindketten, hogy nem fogok örökölni! Viszont a párom nem akarná, ha pl. meghalna, azonnal mennünk kelljen az én gyerekemmel. De mint mondtam, ez csak példa volt, hogy értsétek a kérdést. Persze, nem gondolunk még a halálra, messze van, de sosem tudni mi fog történni. A lányom édesapja meghalt, én sem gondoltam, hogy ez lesz.
19. Regin_a (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 22:48
Egyelőre semmit nem örökölnél és nem is osztozkodnátok
18. Amaunet (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 22:47
Közjegyző előtt hitelessíteném az élettársi kapcsolatot.
17. Amaunet (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 22:45

Szerintem fogalmazzátok meg nagyvonalakban, hogy mi a szándék, aztán gondoljátok végig azt, hogy rövid távon milyen kérdések jöhetnek és ezek esetén hogyan járnátok el.

Aztán mindezt ügyvéd foglalja össze.

2023. okt. 17. 22:36
Együtt fogunk élni a párommal, én vagyok a nő, de nem feleség.
15. Regin_a (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 22:34
Írd már le, milyen viszonyban vagy te a kapcsolatban!
2023. okt. 17. 22:29
Pontosan! De egyébként nem muszáj halálesetre gondolni, más buktatók is érdekelnek, váltak már szét emberek, szóval lehet, hogy van valakinek olyan ötlete, amiben érdemes még most megegyezni, sosem tudni alapon, erre vonatkozott a kérdésem.
13. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 22:26
Minden vagyont papíroznék, ennek semmi köze a bizalmatlansághoz.
2023. okt. 17. 22:24

Azt gondolom, hogy mindkét szülő szeretné, ha ingatlanát a saját gyermeke örökölje, de mégsem szeretnének a híd alá menni, ha egyikük eltávozik.

Az ingatlanokat lehetne máris a gyermekek tulajdonába adni a szülő élvezeti jogának kikötésével.

2023. okt. 17. 22:24
A gyerekek 8-10 évesek. Nem beteg a párom, csak példát hoztam fel. Láttam már nem egy esetet, mikor öröklésre került sor, elég nagy balhék voltak. Ezt szeretnénk megelőzni, mindenki érdekében. Becsületesek akarunk lenni, nem akarjuk kifosztani a másikat. Ugyanis, pl. ha fifikás akarnék lenni, magamra iratnám a haszonélvezeti jogot, na akkor már nem rakhatna ki a gyereke, és élhetném vidáman ott az életemet, és a lakásom továbbra is kiadhatnám.
10. Regin_a (válaszként erre: 8. - Ms_Daisy)
2023. okt. 17. 22:10

Nem tudom! De a barátom tudja

[link]

Úgy tűnik nem

9. Titkoskert (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 21:50

Azt is tisztáznám, a bérleti díj, amit a lakásodért kapsz, hogyan oszlik majd meg?

Ha valami komolyabb beruházás kellene valamiért a lakásán, házán a párodnak, ki rendezi a cechet, ha te is beszállsz, akkor válás esetén jár-e abból neked vissza?

A bankban, vagy más befektetésben lévő számlákról, értékpapírokról is írnék, ha vannak műalkotások azokat is leltárba venném, értékes ékszereket, órákat, kocsit stb.

8. Ms_Daisy (válaszként erre: 7. - Regin_a)
2023. okt. 17. 21:41
Van valami olyan, hogy 25 év együttélés után örökölhet akár. Mintha olvastam volna ilyet.
2023. okt. 17. 21:35

Kevésbé értem

A "PÁROM" AZ EGY IDEGEN, SENKI. hA MEGHALNA ELHÚZOL ONNAN AMIG AZ ÖRÖKÖSÖK ENGEDIK

hA BEJELENTETT ÉLETTÁRS AKKOR IS, DE A KÖZÖS VAGYON MEGOSZTHATÓ

hA FELESÉG, AKKR EGÉSZ MÁS

íGY ÉRTHETETLEN A TOPIKNYITÓ SZÖVEG

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 21:35
Milyen idősek a gyermekek?
5. Sütikee (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2023. okt. 17. 21:23
Mije.... Ne haragudj, tudom hogy nem nyelvtan óra, de úgy szúrta a szemem! Remélem nincs harag, hogy szóltam! 🤗
4. gabbbicica (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2023. okt. 17. 20:45
Szerintem nem, csak tiszta helyzetet szeretnének a gyerekek miatt is pl.
2023. okt. 17. 20:27
Beteg a párod, hogy már a halála utáni kiköltözésen gondolkozol? Vagy valami félreértettem?
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 20:23
Akkor kezdem éán: Feltétlen leírni kinek milye van ami érték ingóság, ingatlan, mindegy. Ki mit visz a közös életbe. Különválásnál ebből így biztosan nem lesz vita.
2023. okt. 17. 20:06
Összeköltözés előtt állunk a párommal, mindkettőnknek van egy gyermeke, közös már korunkból adódóan nem lesz. Nem vagyunk bizalmatlanok egymással, de nem szeretnénk kiszúrni a másikkal, sem annak gyermekével, inkább csak előrelátóak akarunk lenni. Ki tudja, mit hoz az élet, bármikor történhet bármelyikőnkkel bármi, akár szétmegyünk, vagy hirtelen meg is halhatunk. Példát írnék, kb. mire gondolok: Mivel mindkettőnknek van lakása, én költözöm a páromhoz, az enyémet kiadjuk. Ha pl. párom meghalna, el kell hagyjam az ingatlanát, maximum 07. 31-ig, hogy gyermekem még befejezhesse az adott tanévet. Szóval a gyereke örökli az ingatlant, viszont be vagyok biztosítva, hogy nem rögtön kell elmennünk onnan. Olyan embertől várnék legfőképp választ, aki élettapasztalata által utólag okosabb,és van esetleg ötlete, miről nyilatkozzunk. Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook