Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól lehet ültetni a babát? fórum

Mikortól lehet ültetni a babát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. aug. 29. 11:39
Egy babát nem szabad ültetni, járatni. Mindent a maga idejében.
2008. aug. 29. 11:11

Sziasztok!

Nekem 6 hós lesz a kisfiam és nagyon szeretne már ülni.Ő is emeli magát,tolja fel,mindenképpen szeretne,de egy tornász csaj mondta,hogy a gerincnek még korai,így én is sokat fektetem hason,sőt,mióta magától hasra tud fordulni ő maga van sokat úgy.Szép erős már a hátizma,de megvárom,míg magától felül majd.

A csípőszűrésen azt mondta az orvos,hogy nem ajánlja egyáltalán a bébikomp használatát.Barátnőm már tapasztalt anyuka és mondta,hogy semmiképpen ne használjam,mert sem gerincnek,sem lábnak nem tesz jót.Azt gondolom,mivel nem ismeri a kisfiam,így nem is fogja igényelni.Mi döntünk,mit mutatunk meg neki és mihez szoktatjuk.Minden rajtunk múlik.

2008. aug. 13. 11:36

Sziasztok!

Nekünk épp 4 hónapos a kicsi fiunk, és amikor mindkét kezével megfogja az ujjunkat, egyből kezdi felhúzni magát ülésbe, és reklamál, ha nem húzzuk fel őt ülő helyzetbe. Természetesen csak pár másodpercig, utána visszafektetjük őt.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ez még korai, mert ugyanakkor se nem kúszik, se nem mászik, megfordulni is csak segítséggel tud. Mit javasoltok?


Előre is köszi

25. vikasz
2008. jún. 10. 22:32

Én bébiként 10 hónapos koromban már jártam egyedül. Hamar bébikompba raktak, azzal közlekedtem a lakásban. 24 éves korom óta gerincsérvvel küszködök.

Ezért nem szabad semmit sem erőltetni. Minden babának egyéni ritmusa van és mindent neki kell felfedeznie.

Az én kislányom is emelgeti a fejét, ha a hátán fekszik. Látta ezt a védőnőnk is és mondta, hogy ezért még nem kell ültetni. inkább sokat tegyem hasra, hogy erősödjenek az izmai amelyek később az önálló üléshez lesznek szükségesek.

24. vikasz (válaszként erre: 22. - D78161f793)
2008. jún. 10. 22:24
Igen, csak a korai ültetés a későbbi gerincproblémák okozója. És a bébikomp sem egészséges a gerincre nézve.
23. M_Marcsa (válaszként erre: 22. - D78161f793)
2008. jún. 4. 22:14

azért gondolj a gerincére...

Miért kell erőltetni, hogy üljön? Hol számít??

2008. jún. 4. 18:47
6és fél hós a kisfiam. És ül,nagyon ügyesen!!! Mindig feszítette fel a fejét, ha háton feküdt ezért elkezdtünk próbálkozni vele. És lám 2hét alatt stabilan ül. Már fürdeni is úgy szoktunk. Babykompba elvan napközbe, úgy 4szer 10 perceket és nagyon erős lett tőle! Mindenki döntse el maga,elvégre a saját gyermekünk! NEM??????
2008. máj. 1. 07:28
Nekem azt mondta a védőnő h kitámasztani tilos, mert nem jó a gerincének.Ha már magátől is próbálkozik akkortól lehet.
2008. ápr. 30. 23:07
amikor már magától is tud ülni, nem csak kitámasztva.
19. supin
2008. márc. 13. 09:42
Erőltetni tilos. Csak ha magától is felül. Gondolj a gerincére...
18. avelyn
2008. márc. 13. 08:40
Anikor magától ül,nem elöbb!Úgyanis a gyerekek elöbb állnak fel,mint biztosan ülnek!
17. eva7 (válaszként erre: 8. - 779642f981)
2007. szept. 10. 11:37
Elhiszem hogy ment,én is hallottam már ilyet,de az korai egy kicsit,nehogy lábfájos legyen...
16. eva7 (válaszként erre: 14. - Vapi)
2007. szept. 10. 11:34
Hidd el hogy a kislány visszamaradottságát nem a komp okozza!!!Az én lányom 5 hónapos korától benne volt,kb 7honaposan már ült,néha még felborulva...9hónaposan elkezdett mászni,és onnantól kezdve bele sem ült a kompba!Mert már nem érdekelte!11hónaposan elindult,most 1éves és 1 honapos,magától felmászik a székre,fotelba,ágyra és leül,és már le is tud jönni,végre megtanulta!Beszél is,mama,baba,nem-nem,cumi,tata,sicccia...Ehhez szerintem,semmi köze a kompnak...Ott más baj van!
2007. szept. 10. 00:08
ha majd saját magától felül!!!!!!!!!!!!!!!!!! ne hogy felültesd korábban mert gerincproblémái lesznek, általában fél éves koruk után szoktak a babák felülni ha 8 hónaposan nem ül fel sztem fordulj a dokidhoz!!! hátha baj van
14. vapi
2007. júl. 23. 09:19

Majd magától felül. Az én babóm most lett 6 hónapos és nem ül.

Brigibaby szerintem nem helyes ha a gyereket 6 hósan babykompba tesszük.Sógornőm a 4 hónapos lányát jóformán ott nevelte és igen,8-9 hósan már ment a gyerek.De mai napig kicsit lábujjhegyen megy és csak 2 szót tud mondani azt is értelmetlenül. Lassan betölti a 2 évet. Mászni nem tudott soha.(ez a beszédben segít) A bébikomp pegig a beteg (csípőficamos) babáknak lett kitalálva csak a kereskedelem fel*zta a pénz miatt. A legjobb, ha földön nevelkedik a baba.

Szerintem

2007. júl. 17. 23:56
szerintem is várd meg hogy magátol megtegye,amikor elég erös lessz hozzá,én is ezt tettem,a babokám 6,5 honapossan ült fel!
2007. jún. 16. 21:52
Hagyd,hogy ezt magától tegye meg.Nem kell erőltetni.Ha eljön az ideje fel fog ülni.
11. mongi
2007. jún. 16. 14:32
Általában 5-6 hónapos kortól,de tényleg gyerekfüggő.Ha úgy látod,hogy igényli,érdekli a dolog,s szépen megtartja magát,akkor nyugodtan.
2007. jún. 14. 21:42
azt a baba dönti el hogy mikor ül és mit csinál. soha sem szabad eröltetni semmit!!!nem attól lesz jobb a mi babánk ha többet tud mint a "szomszéd gyereke".ha idö elött ül magától az is jó, de az is ha egy kicsit késöbb, mint kellene.ne te ültesd, majd ö ül amikor akar.
2006. nov. 12. 10:22
Mi egyáltalán nem ültettük a babánkat,igaz jóval korábban csinált mindent mint az átlag.Nem értek egyet azzal,hogy van egy sablon és annak meg kell felelni,mert ha nem már rögtön baj van.A kezdő szülő meg agybajt kap.A kicsiket hagyni kell a saját tempójukban fejlődni,erőltetni semmit nem szabad.Ők úgyis tudják mi a jó nekik.
2006. nov. 12. 08:55

az egyik ismerősöm már "hat hónaposan"! babykompban tartotta a gyereket !

Ez helyes !

8 hónapos korában már állítólag ment is!

2006. jún. 5. 09:44
Ja, még csak annyit, hogy ez nem azt jelenti, hogy egész nap a hordozóban ücsöröjön szegény gyerek, mert akkor a mozgásfejlődése megtorpan. Csak utazáshoz, vásárláshoz, esetleg a konyhai étkezés ideje alatt alkalmazzuk a hordozót.Azt meg főleg nem ajánlom, hogy a Tv elé tegyük a picit. Sokszor tapasztalok ilyesmit is.
6. mikormarta (válaszként erre: 2. - Brigitte)
2006. jún. 5. 09:40
Teljesen egyetértek Brigittével. Nagyon egyszerű. Ha önállóan tud ülni, akkor képes rá. A hordozóban nem ül, hanem, mintha fogná valaki, alá van támasztva a kis háta. Attól szoktam elrettenni, amikor pár hónapos babát látok bicikliülésben összerogyva mint egy kis rongybaba. "Nagy az Isten állatkertje"- gondolom ilyenkor, és legszívesebben kivenném a picit ebből a kegyetlen pozitúrából.
2006. jún. 1. 21:20
Szeintem is a gyermek nem mindig a könyvek szeint fejlődik.Minden gyermek a saját tempójában fejlödik,de negyrészben függ a körűlményektől is.
4. zoja
2006. máj. 25. 12:31
5 hónaposan hiába ültettem mindig lecsúszott elborult,tehát nekunk sehogy nem ment.11 hónaposan viszont ment hibátlanul.Semmit nem kell eröltetni,minden baba máshogy fejlődik, a könyvekben bizonyos támpontok vannak ami csak hozzávatőleges utmutató.
3. _kleo_ (válaszként erre: 2. - Brigitte)
2006. máj. 24. 21:48
Helyesbitenek, ha magatol FEL tud ulni. Mindent szabad amit magatol csinal, ha felul magatol, onnantol ultetni is lehet. Persze a babahordoban ahol a gerince meg van tamasztva, mar 3 hos kortol lehet tenni. Ha huzamosabb ideig (orakig) van benne, utana erdemes kicsit kinyujtozni hagyni kemeny vizszintes feluleten.
2006. máj. 24. 16:22

Ha már magától tud ülni.

Babahordozóban előbb is, de ott nem teljesen ül, hanem félig fekszik.

2006. máj. 24. 16:07
Mikortól lehet ültetni a babát?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook