Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor lesz rajta a családi pótlék a számlán?/Mikor hozzák postán? fórum

Mikor lesz rajta a családi pótlék a számlán?/Mikor hozzák postán? (tudásbázis kérdés)


A politizáló, személyeskedő vagy provokatív hozzászólásokat töröljük.
Ne offold a kérdést, a családi pótlék fórum csevegője itt található!

108458. Etus81 (válaszként erre: 108457. - Greyrock)
2022. júl. 3. 12:02
Vagy szerda vagy csütörtök. Általában utalás után 1-két nappal
108457. Greyrock
2022. júl. 3. 11:47
Sziasztok! Mikor hozza a családi pótlék a postás? Köszönöm!
108456. Izabella84 (válaszként erre: 108455. - Suzy75)
2022. júl. 3. 07:48
Ebben igazad van!Nem megbántani akartalak,ez valóban így van!Tényleg sokan vannak Mkb-ok..Eddig én is megkaptam szobaton mindig,ha ugy volt utalás hogy péntekre esett,azóta nem,mióta "összeállt"a 2 bank!Majd most kereshetnek sok új ügyfeleket!Azért kitartás mindenkinek holnapig!Jó hétvégét mindenkinek!
108455. Suzy75 (válaszként erre: 108455. - Izabella84)
2022. júl. 2. 21:37
Bocs 400,de most beosszuk!Itt az MKB csatlakozott a Budapest Bankhoz! Ha nem így lenne lenne egy jó hétvégénk. Kis süti,fagyi,üdítő! Mint a 6 éves kislánynak jó szülinapja! De itt nem én vagyok a téma,hanem az MKB aki lesüllyedt! Szerintem sok ügyfelet elveszít! És nem pénzeseket,de sok kicsi azért sok! Én tuti lépek tőlük!
108454. Izabella84
2022. júl. 2. 20:38
Ja...mondjuk én különbözetet várok.....
108453. nengel
2022. júl. 2. 19:31

A csp nem azonnali utalással van. Csoportos utalás, ahol elindítják az utalást és meghatározzák mikor érkezzen a célszámlákra. Maga az utalás és az érkezést az utaló fél határozza meg.

Sajnos olyan mértékű drágulás van, hogy sajnos mindenkinek számít mikor érkezik. Ettől senki nem rosszabb vagy jobb. Igaz mindenki nyugottabb lenne ha lenne egy kis vésztartalék.

108452. izus5
2022. júl. 2. 18:39
Akkor a gyengebbek kedveert senki nem remeg a csaladiert egyszeruen egy vart penzt nem kaptak meg nagyon sokan. Attol meg jol nevelik a gyerekuket dolgozo emberek.Akiknek meg a milliok a zsebukbe hullik az jobb ha itt csondben marad es valami hasznos idotoltest talal maganak.
108451. lucandi
2022. júl. 2. 18:17

Olvasom a hszeket.

Nekem is számít egy két nap is. Mert a ebbe a fasza kis országban olyan csodásan meglehet élni a kétkezi munkából élőknek.

Különben meg én megkérdezem mi a fenét keresel itt ha már felnőtt a kölköd. Keress magadnak való fórumot.

108450. Ikerfel
2022. júl. 2. 18:04

...na akkor a gyerngébbe kedvéért : olvassák el a fórum, csoport nevét, hol is vannak...és ahhoz mérten igyekezzenek moderálni magukat.

Senkinek sincs joga senkit sem sértegetni, bárkinél beüthet a krakk és mint most is igen...jó érzés azt tudni, hogy 2 nappa előbb lesz utalás a fizetés előtt. Ennyi!

..és mivel kedves jóindulatú kommentelők semmilyen platformon nem volt kiírva hogy az MKB eltér azt utalás rendjétől és JOGGAL LEHETETT VÁRNI előbb, úgy ahogyan azt már nagyon sok alkalommal jóváírtak.

108449. HSZ (válaszként erre: 108441. - Etus81)
2022. júl. 2. 18:02
Hidd el,tudom, hogy mennyi az étel naponta.7 gyermekünk van,2 dolgozik,3.most kezdett dolgozni. Tehát 9 emberre főzők stb.Így tudom mennyi étel kell 1 napra.
108448. LBO
2022. júl. 2. 17:56

Férjem számlája az MKB-nál van. Mindig időben megérkezik a fizetése. Legalábbis még sosem panaszkodott.

Lehet a csp-t máshogy utálják, nem tudom. Én Erste-s vagyok, minden hónap 2. munkanapján rajt a csp.

108447. Ikerfel
2022. júl. 2. 17:50
...a számlámon van és még sem látja a bank? Na mesélj még! Nincs ráhatása a banknak? Jajj dehogyis nem! Akkor eddig milyen "ráhatás" okán íródott jóv szombaton? Szerintem meg te nem vagy képben...
108446. HSZ
2022. júl. 2. 17:49

Sajnálom,hogy ilyen helyzetben vannak vkik!😓😓😓

Szerencsére eddig mindig sikerült megoldanunk a dolgokat,pedig nagy család vagyunk.

108445. aszparagusz (válaszként erre: 108428. - Luluviri)
2022. júl. 2. 17:41

Szombat, vasárnap nem banki nap.

Különben: tavaly előtt.

108444. Suzy75
2022. júl. 2. 17:38
Dehogy van rajt azonnal! Mondom nem csatlakozott...!
108443. aszparagusz (válaszként erre: 108443. - Ikerfel)
2022. júl. 2. 17:34

Milyen kamatokkal?

Fogalmad nincs az egészről, de írod a hülyeséget.

Ahogy utalják a csp.-t azonnal a számládon van.

A banknak nincs erre semmi ráhatása.

108442. Suzy75
2022. júl. 2. 17:20
Nem határozza meg a jóváírás napját teljedrn a bank hatásköre! Visuont az Államkincstár nem csstlakozott a 4- órás időintervallumhoz! Kitudja miért?
108441. Etus81
2022. júl. 2. 17:19
Én pl dolgozom és igen,várom a családit,mert nekünk ilyenkor hónap vége van.3 munkahelyem van ,mellette 3 kiskorú gyermekem plusz ápolom a vak anyosom.Ilyen áremelkedések mellett napi 15e Ft csak a kaja,ha 2 napra tudok főzni akkor mákom van. Szóval igenis számít mikor kapom meg a családit
108440. Etus81 (válaszként erre: 108436. - Suzy75)
2022. júl. 2. 17:14
És a postás meg hálás is lesz neked érte :)
108439. Ikerfel
2022. júl. 2. 16:41

...rugózik az agyam...

Az Államkincstár ha megi s határozza pénteki, 1-jei utalás napján a jóváírás napját...azaz ilyenkor a 4-ént, máskor nem így tesz? Olyan nincs hogy a hétvégét határozná meg. Ő elindítja és a bank hatáskörébe tartozik hogy jóváírja vagy sem. Az összeg már pénteken a banknál landol. Ergo a telefonos hölgy kamuzott.....

...értelemeten amit mondott. Ha nem a következő munkanapot ad meg jóváírásnak akkor mit is kellene neki? Aznapit? Áh....ez sehogy sem kerek....

Bank hiábzott de ordasat és ez bromira nem fer....

108438. Ikerfel (válaszként erre: 108436. - Suzy75)
2022. júl. 2. 15:51

...igazad van!

Én édesanyámmal és édesapámmal voltam 5 évig ápolási díjon és bizony nagyon sokszor szó szoros értelemben ÉLETET mentett az az előbbi jóváírás.

És tudom sajnos...mert mi is megtapasztaltuk milyen az amikor nincs....nagyon nincs mit enni...

Azok mindig is könnyen dobálóznak a szavakkal akiknek ott van a párjuk élnek a nagyszülők akár csak egyik fél részéről.... . Ott ilyen elő sem fordulhat normál esetben hogy bizony az a 2 nap mennyire SZÁMÍT!!

...ÉS ÉN IS annak idején pont ez miatt hagytam ott az OTP-t mert itt jóváírtak! De most én is elgondolkodom azon hogy nem...elegem van a bankokból...használják a pénzemet de egy ilyen igen is ORBITÁLIS változást illetőpen már nem tudnak az ügyfeleikkel kommunikálni, tájékoztatni? Na ez az ami engem most nagyon becseszett!

Mert SZÁMÍTASZ RÁ, MERT KALKULÁSZ VELE..és akkor nyilván nem úgy alakul a pénzügyed! De ha így pofikára esik valaki az igen is fájdalmas tud lenni...nem csak a léleknek, hanem a gyomrornak is...

108437. Ikerfel (válaszként erre: 108433. - HSZ)
2022. júl. 2. 15:45

...nem, nem ezen a 2 napon múlik nálunk sem! DE! Van egy megszokott utalási séma ami alapján tudnak igazodni az ügyfelek a pénzbeni juttatásaikat illetően. Az a MINIMUM, hogy a tisztelt bank, aki kezeli az ügyfelek pénzét egy ilyen banki változsá (több bank összeolvadása lévén) KÖZLI és TÁJÉKOZTATJA az ügyfeleit! Ez lett volna a minimum!

...és igen van ahol igen is ezen a 2 napon múlik akár a megélhetés ZÖKKENŐMENTESSÉGE, hiszen fizetések utalása előtti utolsó hétvégén vagyunk. Nem írok újat, hogy milyen mértékben inflálódott, értéktelenedett el a forint, mi minden és most mit nem lehet a fizetésünkért kapni.

...és végül..igen én is sokan MKB ügyfelek azt a kis kevés de ha nincs igen is számító családi pótlék tud fennakadást okozni... . A NINCS A LEGNAGYOBB ÚR!

108436. Suzy75
2022. júl. 2. 15:42
Sziasztok! Én sem szoktam hozzászólni,csak olvasgatni! De most regisztráltam és hozzászólok! A legutóbbi hozzászólónak üzenem: De bizony van olyan,hogy 2 napon múlik és nincs mit enni! Nekem történetesen 325 forintom van! Egyedül vagyok 3 kiskorúval Soproni 3 szobás albérletbe és csak 4 órában tudok dolgozni mert nincs senkim aki felügyeletet vállalna! Hihetetlen de bizony mai világba Magyarországon van aki éhezik 2 napig mert a pénzét használják! Én írtam a banknak emailt és megszüntetem a számlám! A bank által felszámolt díjakat inkább a postásnak adom jatt gyanánt mert ő biztos nem tartja magánál 2 napig a pénzt,hogy használja! Halál bank lett az MKB! Pedig a legjobb volt! 2007- óta van náluk számlál,mindig renderes utalásaim voltak és a babkötvények is ott vannak! Ezt most nagyon elb@ták!
108435. Luluviri
2022. júl. 2. 15:36

Nem 2 napon múlik hidd el,nálunk legalábbis

De sajnos van akinél igen

Amúgy azt a választ kaptam ,mert felhívtam az előbb a bankot hogy ha határ nap megjelöléssel utalt akkor csak hétfőn, illetve csak abban az esetben lett volna ma ha délután 16:30előtt utalt és nem jelölt hatarnapot.

Tehát nem lesz semmi annak se akinek ezen a 2 napon múlik😔

108434. Naomy30
2022. júl. 2. 15:32
Sziasztok! Nekem nem múlik semmi ezen a 2 napon, de attól függetlenül felhívtam őket, mert nem csak a jóváírásokkal vannak gondok az Mkb banknál! Velem egy kedves hölgy beszélt, vagyis inkább hallgatta a mondani valóm, de csak annyit tudott mondani, hogy megtudja nézni az egyenlegem (amit magam is tudok) meg 1 elérhetőseget adott ahova írhatok levelet! Mióta a budapest bankos téma can azóta sok gondom van az Mkb bankkal!!!
108433. HSZ
2022. júl. 2. 15:06

Sziasztok!

Nem szoktam írni,sőt nem is voltam regisztrálva,de most megtettem.

Azt nem értem,hogy 2 napon mi múlik!

Nem hinném,hogy azért,mert hétfőn lesz cso,nem lesz étel asztalotokon.

108432. Ikerfel (válaszként erre: 108428. - Luluviri)
2022. júl. 2. 14:39
...akkor még van remény!
108431. Ikerfel
2022. júl. 2. 14:39
Most én hívtam fel őket, a faszi hebegett-habogott. Nem tudom érdemben nyilatkozni. Közölet akkor lesza számlám ha megérkezik! Na paff.....eszméletlen! Pedig érthetően elmondtam neki hogy eddig a minden hónapban ha péntekre esett pl: a családi pótlék utalása, az jóváírásra került a szombati napon, legkésőbb vasárnap. Nem tudott nyilatkozni. milyen imformáció ez egy ekkora banknál??????
108430. Etus81 (válaszként erre: 108429. - Tündér3)
2022. júl. 2. 14:31
Egyszer én is felhívtam őket ugyan ilyen szombat nem utalás miatt...még én lettem hülyének nézve hogy miről beszélek sosem utal a bank szombaton
108429. Tündér3 (válaszként erre: 108428. - Luluviri)
2022. júl. 2. 14:26
Szia szerintem nem mert még azt mondta ha ki utalták tegnap akkor valószínűleg hétfőn lesz rajta sajnos. Kitartást kívánok mindenkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook