Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » mikor érkezen a második baba? fórum

mikor érkezen a második baba? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. nov. 4. 17:33
Jó kérdés. A kisfiam most 15 hónapos, tervezünk kistesót,de kicsit később. Mondjuk,ha már betölti a 2 évet. Szerintem ez lenne ideális,mert addigra a "nagyobb" már önállóbb bizonyos téren. Most vagyok túl egy spontás vetélésen, sajnos. Közbeszólt a sors...
2007. nov. 4. 17:17

En is kivancsi lennek, hogy mennyi a min. amit ajanlott kivarni 2 terhesseg kozott.

A masik dolog meg hogy akkor nem szoptathatunk ameddig szeretnenk.

En most egyenlore ugy gondolom, kb 6 honaposan elkezdem majd a hozzataplalast, es ahogy a gyerkoc atall teljesen, ha en is erosnek erzem magam, belevagunk.

2007. nov. 1. 16:37
Nekem a kislányom most 14,5 hónapos,és ha minden igaz,áprilisban megszületik a kistesója,szóval 20 hónap lesz köztük. Mások szerint korai volt még a kistesó,szerintünk egyáltalán nem.Ezt ki ki maga dönti el,bár az én véleményem az,minnél kevesebb korkülönbség van köztük,annál könnyebb és jobb lesz nekik.
2007. nov. 1. 14:29

Jó kérdés, nekem is adhatna valaki tanácsot. Azt tudom, hogy kell a gyereknek a tesó, és ha kicsi a korkülönbség, sokkal jobban összenőnek, meg én azt láttam a környezetemben, ha az első már iskolás pl, akkor azért sem lesz már második, mert anyuka nem akar újra kiesni a munkából, és újra pelenkázni.

A terhesség és a szülés egy nagy lutri szerintem. Valahogy most a környezetemben sorra születnek a babák, de sok betegen. Ilyenkor hálát adok hogy van egy egészséges fiam, és valahogy nem akaródzik belevágni a másodikba. Pedig ha ránézek a sok kinőtt pici ruhácskára...

Amúgy könnyű terhességem volt, császár a végén, amit a mai naoig nem tudtam feldolgozni, de a kicsim műtőtték 5 hetesen egy veleszületett fejlődési rendellenesség miatt, és sajnos a kistesó is örökölheti, és tudom, hogy én ezt nem akarom mégegyszer végigcsinálni...

2007. okt. 30. 14:13

Ki hogy érzi és meri vállalni.

Nekem az első 2 gyerek közt 14 és fél hónap van.Amikor újra teherbeestem és úgy volt ikreink lesznek, akkor 16 hónap lett volna a második gyerek és ő köztük.Sajnos ez nem jól végződött.Végül a negyedik terhességemből született kisfiú most tölti majd holnap az 1 évet.És most gondolkodunk rajta, hogy még mielőtt betölti a 2 évet azelőtt szülessen meg még egy kistesó.Mi is és a gyerekeink is szeretnénk.Azelőtt soha nem gondoltam, hogy nekem mint egyke gyereknek valaha akár 4 gyerekem is lesz majd és tessék.:))

10. cuci1974 (válaszként erre: 9. - LoLiNa)
2007. okt. 30. 07:52

Szerintem nincs megfelelő korkülönbség!Kislányom most lesz 7 éves,kisfiam meg 6 hónapos.Majdnem pont 6 év van köztük.Véletlenül lett így,nem is terveztünk második babát,de a sors így hozta és nekünk pont így lett jó.A kislány most kezdte az iskolát és nagyon jó,hogy itthon lehetek amikor végez a suliban.Én viszem és hozom a suliból délben.Mozgalmasak a napjaink így,de legalább muszáj kimozdulni(és hajnalban kellni)!Sokan mondták,hogy vigyázzak, mert a nagyobb féltékeny lehet,mert ugye 6 évig csak ő volt és nagyon "anyás" volt.De nem így lett.Fanni nagyon megértő és koránál fogva értelmes is.Megérti,hogy kevesebb időm van rá igaz a terhesség alatt már érzékeltettem vele,hogy sokat kell pihennem...stb.

Imádja a kisöccsét és odáig jutott vele,hogy már a szeretet-listán Ő van elől és csak utána jövök én.Sok mindenben segít Fanni és mindenhova tudjuk vinni a kicsit is.Már 1 hónaposan gyerekprogramra mentünk,szervezés kérdése az egész.

Szerintem azt kell eldönteni,hogy ki mennyire bírja a terhelést.Én a kis korkülönbséget rosszul viseltem volna,nem bírok kétfele szakadni.Biztos meg lehet szokni,de nekem nem ment volna,nincs segítségem így lehet,hogy a diliházba kötöttem volna ki,mivel a férjem így is egy plusssssz gyerek!

2007. okt. 28. 04:44
amikor jónak látjátok.. ez nem szabvány alapján megy.. kinek , mi, hogy jó.. nekünk 5 év a különbség. és így jó! ja, és sosem küldte vissza a nagyfiam, az öcsit a kórházba :P
2007. okt. 27. 17:27
A fiam májusban töltötte az 5 évet! most dolgozunk a testvérén!
7. 9778ca1817 (válaszként erre: 6. - Balogh75)
2007. okt. 27. 16:52
nem akarok kötözködni, de huhh! mellbe vágott az "írásod":(
2007. okt. 27. 16:42
MIKOR ÉRKEZEN A BABA MIKONÁR AZ ELSŐ GYEREK OVIS ÉN A MÁSODIKAT MÁR 1 OSZTÁJOSVOT MIKOR TEHERBE ESTE UJRA ÉS GONDOLKOZTAM RAJTA MIVEL A KISLÁNYOM BETEGES DE HÁLA A JO ISTENEK MOSTMÁR MIN JO EGÉSÉGNEK SZOLGÁL AZOTA MÉ 1LET ÉSIGYVANAK 3 DE NAGYON ŐRÜLŐK HOGY IGY DŐNTŐTEM
5. edek
2007. okt. 27. 16:39

Fiam és a lányom között 15 hónap van.Mindenkinek csak ajánlani tudom!Az első egy év nehéz,mikor már ketten vannak.Most nagyon jó.Szeretnek együtt játszani.Lehet velük egyszerre programot csinálni.

Ha nagy a korkülönbség,a kicsit még nem viheted oda,ahova a naggyal már el tudnál menni.Meg azért is jó,mert nem is emlékszik arra,amikor egyedül volt.Így nem küldené a kisebbet,(akivel esetleg többet kell foglalkozni),vissza a kórházba.

2007. okt. 27. 16:34

Szerintem mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mikor érzi , hogy készen áll a második gyerekre. Anyagilag, lelkileg, fizikailag....

Az én kisfiam lassan 5 éves és most szeretnénk másik bébit. Sajnos nem volt probláma mentes a terhességem, szülésem, a kisfiamat megműtötték 5 hetesen.....

Szóval, én úgy érzem most már jöhet a második!

2007. okt. 27. 16:24
Az én kislányom most 18 hónapos és 18 hetes terhes vagyok. 2 év korkülönbség lesz köztük.
2007. okt. 27. 16:19

jó kérdés, engem is foglalkoztat

Mikor érkezzen?:)

2007. okt. 27. 16:18
mikor érkezen a második baba?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook