Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mik a vélemények a Dienille fogamzásgátlóról? fórum

Mik a vélemények a Dienille fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


2010. okt. 21. 16:48
dohányzásról csak annyit a bogyó mellett: mikor elkezdtem abba hagytam a cigit. 2 hónapja ismét dohányzom, eddig új fajta mellékhatás nincs a meglévők mellett.
2010. okt. 20. 20:26

Szó szerint:


"Kombinált hormonális fogamzásgátló tabletta szedése és egyidejű dohányzás fokozhatja a szív-és érrendszeri szövődmények kockázatát. Ezért olyan nők számára, akik fogamzásgátlásra hormontartalmú készítményt szednek, a dohányzás ellenjavalt. Ha Ön nem mond le a dohányzásról, másfajta fogamzásgátlási módszert kell választania, különösen, ha egyéb kockázati tényezők is fennállnak."


Ezek szerint nem szabad.

108. Parduc1
2010. okt. 20. 20:07
Tudja-e valaki a dienille szedésekorlehet-e dohányozni, mert azt olvastam vagy ez vagy az?
107. Kittybébi (válaszként erre: 105. - Csolt)
2010. okt. 17. 17:17

Szia!

Nekem a dokim azt mondta, hogy az első 3 hónapban lehetnek pecsételő vérzések, amitől nem kell megijedni, csak a szervezet reakciója....

És valóban az első naptól véd!

106. aida22
2010. okt. 17. 15:17

szerintem csak hormonok.nem hiszem hogy terhesség lenne.csináljatok egy 5 nap mulva még tesztet ha az is negativ tuti nem terhes.

Rá is van irva a papirjára hogy az elsö tabi bevételétöl véd.

Bár nekem a mensi elsö napjától kelett elkezdenem.

105. Csolt
2010. okt. 17. 14:44

A barátnőm egy hónapja kezdte el szedni a Dienille fogamzásgátlót. A nőgyógyász tanácsára a menzesz 5-dik napjától kezdte el szedni, vártunk 7 napot és csak utána szeretkeztünk óvszer nélkül. Miután elfogyott az egy levél gyógyszer, megjött a barátnőm menzesze de körülbelül 2 naponta volt egy minimális mennyiségű vérzése. Egy honlap szerint ez a terhesség 3-dik hetének egy teljesen átlagos "jelensége": "A megtermékenyített petesejt beágyazódásakor előfordulhat ún. beágyazódási pecsételő vérzés, nem kell aggódni miatta!"

Csinált terhességi tesztet, ami negatív lett. Ennek ellenére a legrosszabbtól tartunk. Szerintetek mi lehet ez?

2010. okt. 12. 15:28

Hmm, nekem még mindig semmi gond. Első levél 1-3 napjában azt hittem, hogy szétszakad a fejem. Azóta semmi. Bőröm szépül, mindig 3.nap reggel jön meg, 3 napig tart, nem fáj annyira a hasam.


Múlt előtti héten volt egy nagyon depis időszakom, azt erre fogtam, nem tudom, hogy igaz volt-e. Aztán felkeltem másnap, és voilá. Már semmi bajom.


Pénteken kezdem a 3. levelet:)

103. csmcs
2010. okt. 12. 13:31

ja, valószínű igy kellett volna. én már 9 napja menszizek most, aztán nemsokára jön a gyógyszerszünet. mondjuk nekem spontán is volt már 2 hetes menszim egyszer, de nem tudom mit csináljak.

tartsak szünetet egy hét múlva (illetve jövő hétfőtől?) a fene se érti ezt.

2010. okt. 11. 12:08

Sziasztok!

Én 11 évig szedtem egy másik fogamzásgátlót, majd 1,5 hete álltam át a Dienellére. Nekem a doki azt mondta, hogy a váltáskor tartsak 7 napos szünetet és azután szedjem a 8. naptól a Dienellét. Az első napokban brutálisan fájt a fejem, minden reggel arra ébredtem...ma volt az első fefájásmentes napom:)

Eddig nagyon szép volt a bőröm, de amióta ezt szedem olyan dudorok nőttek az arcomon:((( érdekes, mert ugye pont ettől a bogyótol nem kéne...

Egyébként az elöző gyógyszertől nekem is lett hormonproblémám: zsíros haj, testsúlynövekedés, zsírosabb bőr, elmaradt mensi.

101. csmcs
2010. okt. 10. 20:59

ez klassz. akkor miért nem az van ráírva, hogy normál gyógyszerszünet után kell bevenni a következőt? főleg ha valaki elsősorban hormonális probléma miatt szedi....


egyébként érdekes, amikor megkérdeztem az átállást a következő válaszokat kaptam:

1 hét szünet,

1 nap szünet

3 hónap szünet a gyógyszerek között.

aztán felhívtam egy patikát, és azt mondták ami a papírján van. ott pedig szünet nélkül van, igy én is ennek hittem, gondoltam aki csinálta a gyógyszert, biztos tudja mit irt hozzá.


cucii, az hogy nekem kevésbbé zsírosodik a hajam, nem jelent semmit. mindenki más. nekem csomó hormonproblémám van, úgyhogy én nem vagyok nagy referencia, ki tudja kire mi hogy hat. de rá van irva hogy bőrre, hajra, stb. is jó, úgyhogy valaminek kell lenni.

100. cuciii
2010. okt. 9. 18:04

szia csmcs!

Én is szünet nélkül álltam át egyik gyógyszerről a másikra, és az első hónap nekem is érdekes volt, mert nekem akkor egyáltalán nem is jött meg, paráztam is hogy mi van ha terhes lettem, meg a hónap közepe felé pecsételő vérzés jelentkezett.. :S de aztán a doki megnyugtatott, hogy ha szünet nélkül állok át másik gyógyszerre, akkor ez természetes, hogy akár rendellenességek is felléphetnek. Nekem a kövi hónaptól már normálisan ment minden, ugyhogy ne aggódj! Ha a következő hónapban is problémád lesz vele, akkor pedig válts gyógyszert, de szerintem nem lesz semmi gond:)


Panka!Köszi szépen a választ, szerintem akkor én is mindenképpen belevágok :) főleg hogy most olvastam csmcs-nél hogy a hajzsírosságon is segít:)

99. csmcs
2010. okt. 9. 15:23

sziasztok!


dieniellét szedek 2 hete. előtt dianet szedtem, gyógyszerszünet nélkül álltam át, ahogy a tájékoztatóban volt. megjött a menszim 3 nap késéssel (tehát egy hét szedés után kb), kevesebb vérzéssel, viszont nem múlik el, már egy hete vérzek, és nem is szűnik. 3 napja antibiotikumot is szedek.


most mit csináljak? egy patikában azt mondták hagyjam abba, viszont szerintem ez sem jó, mert alapban tök jó a gyógyszer, kevésbbé zsírosm a hajam, és már igy 2 hét után is sokkal jobban birom. tulajdonképpen nincs mellékhatása. csak 1 hete menszizek igy a ciklus közepén.....


vagy csináljam tovább rendesen, és akkor egy hét múlva megint gyógyszerszünet, aztán hátha valahogy beállok?????


váltottatok már igy tabit?

98. 5bfba16667 (válaszként erre: 97. - Cuciii)
2010. okt. 8. 11:52

Hello!


Nekem ez a 3. foggátlóm. 3 év szüneteltetéssel kezdtem ezt 2 hónapja. Azaz tegnap fogyott el a második levél.

Nekem szembetűnően nőtt a mellem.. Eddig 75ös volt, most a 80asba alig férünk:):)


Amúgy 22 éves vagyok:)

És nekem a hajzsírosságom, és a bőrelváltozások is kezdenek múlni.

Viiszont a héten olyan világvége hangulatom volt, hogy elképesztő. Szerintem a bogyótól. Egyszerűen nincs hangulatom emberek közé menni. Az pedig nem jó. De remélem, hogy ez azért is lehet, mert most fogok mensizni.


Szóval ezen felül nekem bejött..

97. cuciii
2010. okt. 8. 11:01

Sziasztok!

Akik írták, hogy nőtt a mellük a gyógyszertől, azok már ezelőtt is szedtek valamilyen fogigátlót? és konkrétan ettől tapasztaltak cicinövekedést? mert én korábban szedtem már diane35-öt, és belarát is, és az első gyógyszerem a diane volt, amitől nagyon szembetűnő volt a mellnövekedésem, de ugye ez amiatt volt, mert első gyógyszerem volt és a szervezetem is fejlődésben volt (17éves voltam), és általában az első fogigátló a hormonok miatt ezt okozza. Viszont azóta fogytam, és a mellem is fogyott:( Egy ideje nem szedek gyógyszert, mert rengeteg hajszálértágulat jelent meg a lábamon és trombózis gyanuval kórházba is kerültem, az orvosok szerint nem szabad hosszú évekig pihentető nélkül gyógyszert szedni mert trombózist okozhat. Úgyhogy most szüneteltettem, de szeretnék újra szedni, és nekem is az orvos a dienille-t javasolta. Szóval ha többen is tapasztaltatok ennél mellnövekedést, akkor nagyon lelkesen vágnék bele a szedésébe, bár nem élem bele magam nagyon mert már 23 vagyok és nem hiszem hogy ilyenkor segíthetne ezen a gyógyszer..

De hátha :)

96. aida22 (válaszként erre: 95. - Incül)
2010. okt. 5. 20:17
szia.be fog állni hidd el nekem nem a böröm miatt adták mert az nekem mindig szép volt csak ugy de nekem mindig 29.napra vasárnapra jött meg napra pontosan és még mindig reggelre is ráadásul.szoval szerintem jo gyogyszer.
95. Incül
2010. okt. 5. 20:15
Sziasztok. Én most tartok a 2. levél felénél ,és nem jött meg a menstruációm,pedig a fogamzásgátló szedése előtt szinte napra pontos volt. Eredetileg a bőröm miatt javasólták,ami eddig szépen javult is,de most nagyon levert,rosszkedvű,és hisztis vagyok .Elképzelhető,hogy csak most nem jött meg,de majd beáll megint normálisra és folytassam a gyógyszer szedését,vagy valamilyen más fajtát kéne keresnem? Tud valaki még pattanásos bőrre alkalmas fogamzásgátlót?
2010. okt. 5. 14:10
Én azért kezdtem el a gyógyszert szedni mert annyira pattanásos volt az arcom h már az utcára sem mertem kimenni.Ez borzalmasan befolyásolta a lelki világomat.Miután már annyi pénzt költöttem az arcomra hogy, nem tudom megszámolni a kozmetikusom ajánlotta a Dienille-t.Igazából nem is reménykedtem abban hogy, hatni fog.Fél éve szedem és komolyan mondom olyan tiszta arcom mint a babáknak.Én is tapasztaltam hogy felszedtem pár kilót de ezt mozgással le lehet adni.És igen tényleg percre pontosan megjön és ezért is jó hogy nem kell azon idegeskedni hogy mikor fog.Én eddig is érzékeny típus voltam ezért én nem tapasztaltam változást.De ez nem feltétlen a gyógyszer hatása.Bár az is igaz hogy mindenkinek máshogy reagál a szervezete a gyógyszerre...
2010. okt. 5. 11:45
hurrá! azt hittem csak én vagyok így már kezdtem azt hinni kezdek kicsit becsavarodni...5 hónapja szedem: libidócsökkenés nagyfokban, híztam, bár perce pontosan megjön a mensim és nem is tart 2,5 napnál tovább de rettenően ingadozik a hangulatom én is minden egyes hangosabb szónál már kiborulok még 1 levéllel van utána szerintem váltok.
92. Szabinke (válaszként erre: 87. - Marcsi0828)
2010. okt. 3. 22:00
8. hónapja szedem a gyógyszert és úgy három hónapja sírok mindenen. Nagyon érzékeny lettem, ami a kapcsolatomnak sem tesz jót, mert ha van valami, akkor egyből azt kapom,hogy "nehogy elkezdj megint sírni"! :S elég rossz ez így, úgyhogy lehet váltani fogok. Az arcom viszont most már szinte makulátlan..
91. 5bfba16667 (válaszként erre: 90. - Boglárka25)
2010. okt. 2. 21:54

Rajta van, hogy az első bogyó után hat.

Nem viccből írják azt rá.

Nyugodtan..

2010. okt. 1. 22:22
én 3 napja kezdtem el a második levelet. előtte nem szedtem fogamzásgátlót. az orvos azt mondta ha azonos időközönként veszem be, 1 hónap után véd. mindennap ugyanakkor veszem be. szerintetek nem probléma ha belecsapok a lecsóba? kicsit megbújik még bennem a bizonytalanság:)
2010. okt. 1. 14:01

;) óriási:D


Én vártam egy pici libidócsökkenést, de nem lett:S


Viszont én is hiper hisztis vagyok:S állítólag elmúlik..:S

88. Dodi44
2010. okt. 1. 02:36

A leg hatasosabb pirula az aszpirin, a jobb es a ball terdek koze kell tenni, es hogy hatasosak legyenek, sosem szabad engedni hogy leessen. Egyetlen egy pontja van amit vigyazva be kell tartani, hogy hatasosan hasson, nem szabad SOHA elore lehajulni!


Garantaltan hatasos!


;)))))

87. marcsi0828 (válaszként erre: 86. - Kispiros90)
2010. szept. 30. 21:23
Én is 2hónapja szedem és minden hangosabb szótól rámjön a sírás. Ez egy kicsit idegesítő
2010. szept. 30. 20:12

2 honapja szedem..a dienillét..ez a második havi adag...libidócsökkenés...nagyfokú..levertség kedvetlenség, és mindenre sírás..

csak nálam?:S

2010. szept. 29. 17:58
Eddig belara fogamzásgátlót szedtem de két hónapja váltottam dienillére és a menstruációm csak három napig tartott. Ez normális?
2010. szept. 22. 16:46

Sziasztok!

Én ma szedem be az utolsó szemet a 3. levélből de váltani fogok mert kevés a vérzésem és nagyon fáj a fejem tőle, de különösebben nekem nem volt vele problémám csak mostanában jöttek ki ezek a dolgok...

83. 5bfba16667 (válaszként erre: 81. - Cassiee)
2010. szept. 21. 16:38

Normális.

Sőőőt, az is, ha bazira fáj a fejed 2 napig.. Én ezeken túl voltam. 1 hétig pecsételt.

Most kezdtem a második levelet, és én élvezem..

A cicim megnőtt, az arcom már javul (ezt persze csak én látom, de én nagyon:D:D).


Mindenkire másképpen hat. Így nem kell félni, ha rosszat hallotok/olvastok, mert majdnem 1000%, hogy tök másképp fog rátok hatni.


Amúgy meg bármikor abba lehet hagyni.


Ha gond van, nőgyogyi, ír újat. De szerintem 3 levél előtt nem szabad abbahagyni, természetesen ha komoly gondok vannak (, és biztos ettől) akkor mindenképp!


Kitartást lányok, mindig mi szenvedünk:S :P

2010. szept. 21. 15:44

Szaisztok!

Én 11 évig szedtem a Mercilon tablettát, s eddig nem volt vele semmi problémám. Pár hónapja viszont megelégelte a szervezetem és nem akart megjönni illetve zsírosodott a hajam nem gyengén...uh váltani kellett.

Ma kaptam a Dienelle tablettát, és nagyon megijedtem az itt olvasottak miatt. Jövő hét szombaton kell elkezdenem szedni, de őszintén megmondom fentartásaim vannak:(((

2010. szept. 15. 19:08

Sziasztok!

Nekem ez az első fogamzásgátló, amit szedek, de ahogy itt olvasom a kommenteket, kicsit megijedtem:S Jah, annyi kérdésem lenne, hogy én sose volt sem mensi előtt sem után pecsételésem, de most van, ez akkor normális,nem? És kb meddig tarthat?? Kinek mi volt a tapasztalata??

köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook