Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mik a vélemények a Dienille fogamzásgátlóról? fórum

Mik a vélemények a Dienille fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
290. indi66 (válaszként erre: 289. - Doribaba78)
2013. márc. 31. 10:47
Én is véreztem még a 10. napon. nekem 5 naposak. aztán már csak barnáztam. Viszont sex közben feldagadtam és most is picit kellemetlen. És ma is zsibbadt a karom délután. :/ Nagyon beteg voltam tőle. Már csütörtök óta nem szedem. Még nem jött meg. Nem gondoltam volna hogy így kitolok magammal ha elkezdek valamit szedni :(
289. doribaba78 (válaszként erre: 288. - Indi66)
2013. márc. 31. 09:55

Szia indi66!

Én hosszú évek óta nem szedtem fogamzásgátlót. De már két gyerkőcöm van, nem szeretnénk többet, ezért irattam a dokimmal valamit. Ő Dienille-t ajánlott nekem. El is kezdtem, a menzeszem első napján. Általában 7 napos a ciklusom. A 10. napon még mindig véreztem... Azt mondta, próbáljuk meg, hogy 3 napig 2 szemet szedek, mert meg kell emelni az ösztrogén szintet, akkor abba kell maradjon a vérzés. Így is tettem. Tényleg lecsökkent, de azért barnáztam. Erre azt mondta, ez az első 3 hónapban "normális". :-S Aztán visszaálltam napi 1 szemre. De sajnos megint vérzés lett belőle, így abbahagytam, a dokimmal való egyeztetés után. Azt mondja, hogy nekem egy olyan gyógyszer kell, aminek magasabb az ösztrogéntartalma. Én így jártam, de ez nem jelenti azt, hogy ez átlagos. Nagyon mások vagyunk és mindenkinek másképp reagál a szervezete ugyanarra a gyógyszerre: egyikünknek tökéletes, a másik szenved tőle.

Igazából nem tudom, hogy akarok-e magasabb hormontartalmú gyógyszert szedni. Gondolkozom a spirálon.. Bár annak az alapelvével (abortiv eszköz) nagyon nem tudok megbarátkozni. :-/

Kívánom, hogy Te sikerrel járj a Dienille-vel! :-)

288. indi66
2013. márc. 24. 16:03
Sziasztok. Most kezdtem az első levelemet. 3 év kihagyás után akkor yasminelle-t szedtem azzal semmi gond nem volt, viszont most lassan 1 hete menstruálok már, ilyenkor már nem szokott ennyi lenni mint most. A hasamat is érzem néha hogy görcsöl. Ez másnál is előfordult?
2013. febr. 28. 18:08
/Ha valakinek szuksege lenne dienillere, van 4 levelem, amiktol megszabadulnek. :) jazmini@gmail.hu-n elerheto vagyok./
2013. jan. 24. 11:15
Sziasztok! Nekem tavaly novemberben volt egy műtétem endimetriozis miatt. A műtét után visszamentem kontrollra januárban azaz egy hete es az orvosom hormonkezelest ajánlott mivel teherbe úgy néz ki sajna nem tudok esni, szóval megkaptam a dienille fogamzasgatlot. 3havi es szünet nélkül szednem kell. Kérdésem az lenne akinek már volt ehhez hasonló esetleg tudna tanácsolni valamit. Köszönöm :)
2013. jan. 21. 18:30
Sziasztok!Aszt szeretném kérdezni,hogy nem tudjátok ,hogy a nurofen is csökkenti a fogamzásgátló hatását??..köszönöm.:)
284. kisvirág1990 (válaszként erre: 283. - Kittybébi)
2013. jan. 21. 18:01
nálam tök ugyanez van, akkor minden rendben....köszi a választ
283. Kittybébi (válaszként erre: 282. - Kisvirág1990)
2013. jan. 21. 15:56

Nekem alig van meg, de a doki szerint normális.

A 3 napon jön meg és épphogy 3 napig tart, és nagyon kevés.

2013. jan. 21. 15:53

Szeretnék érdeklődni hogy másnak is volt-e hasonló tapasztalata:

most egy hónapja megint elkezdtem, a 7 napos szünetben meg is jött a menstruációm, de kb. 3 napig tartott és alig volt valami. Másnak is volt ilyen tapasztalat? Ez ilyenkor normális?

2012. szept. 22. 13:09
Az előbb nem én írtam, hanem tesóm (Lilla), csak ő nincs regisztrálva. :)
280. Szilva mag (válaszként erre: 279. - Nimrod08)
2012. szept. 21. 14:58

Szia Nimrod,


Szerintem teljesen alkati, hogy ki melyik fogamzásgátlótól hízik és melyiktől nem. Persze a doktorok szerint egyiktől sem lehet hízni, de azt azért tudjuk, hogy ez nem igaz. Ezer éve szedtem Tri-regolt (kb. 20 éves kormban, ami nem most volt), s 2 hónap alatt 10 kg ugrott rám. Mondtam az orvosnak, aki azt mondta, hogy á az biztos, hogy nem attól híztam, hanem mert többet ettem. Na persze. A mostaniak már azért sokkal jobbak. Én sem a Lyndinettől, sem a Gestomixtől (amit most szedek) nem híztam. Ha elégedetlen vagy, akkor válts bátran szerintem.

2012. szept. 21. 14:43
Sziasztok!Csak annyit szeretnék kérdezni,hogy ti híztatok a Dienillétől?Én 6 hónapja szedem és azóta alattomosan felkúszott rám 8 kiló!Ki vagyok készülve,mert pont ezt nem szerettem volna,anno a dokim azt mondta max.1-2 kiló feljön,de ne aggódjak,ehhez képest most itt tartok!Van olyan gyógyszer amitől tényleg nem kell tartani a pluszkilóktól?Köszönöm!Lilla
278. Feiniel
2012. szept. 19. 22:46
Mondjon már valaki valami biztatót nekem is. :D Ha csak annyi lenne nálam is a mellékhatás, hogy nő tőle a mellem (amit eddig nem nagyon vettem észre), én lennék a legboldogabb. xD
277. Dycca
2012. szept. 18. 17:25

Szia!

Nálam hála égnek nem jelentkeztek negatív mellékhatások. Most szedem a 3. hónapban, és "csak" a mellem nőtt tőle,aminek nagyon örülök! :)

276. Feiniel (válaszként erre: 275. - Aa84065182)
2012. szept. 9. 21:25

Hali!


Hát a ragyáknak én sem örülök, meg a pecsételő vérzésnek sem. :S Na mindegy, én bízok azért abban, hogy nemsokára elmúlnak a mellékhatások.

2012. szept. 9. 19:51

Szia!

Hát remélem, hogy helyrerázódik, az önbecsülésemnek baromira nem tesznek jót a ragyák.:(( Főleg így, hogy ez a tabletta pont ez ellen van! Na mindegy, adok még egy kis időt ennek a gyógyszernek, ha nagyon gáz lesz, akkor visszamegyek az orvoshoz.:(

Pecsételő vérzésem egyáltalán nincs, az egyedüli tünetem a mellfeszülés, de az sem vészes. Egyébként kb. 2-3 hónap alatt, tehát mire az első felírt adag elfogy, el kéne múlnia.

274. Feiniel
2012. szept. 9. 15:18

Egyébként a pecsételő vérzés meddig tart? Tudom, hogy "míg a szervezeted hozzá nem szokik" és "mindenkinél más", de úgy megközelítőleg? :D

Nektek meddig tartott?

273. Feiniel (válaszként erre: 272. - Aa84065182)
2012. szept. 9. 15:10

Szia!


Én majdnem ugyanígy jártam mint Te! Kiragyásodtam kicsit, kb. mostanra kezek helyrerázódni, még van 8 szem tablettám. Szerintem csak az elején lesz ilyen problémánk, utána mindketten helyrerázódunk (remélem)!

2012. szept. 9. 10:43

Nemrég írta fel nekem a doki a Dienille-t (előtte Meliane-t szedtem, de a vérzésemet kicsit összekavarta), 2 nap múlva érek az első levél végére. A bal arcom és kicsit az állam is tiszta pattanás lett!! Baromira kétségbe vagyok esve emiatt, eddig is problémás volt a bőröm, de a Meliane kb. 2 hónap alatt rendbe rakta.


Kérdésem az, hogy járt-e valaki így, hogy eleinte pattanások jöttek elő, de esetleg később rendbe jött? Vagy ez normális dolog, hogy így reagál a bőröm? Ne is szedjem be a következő hónapot? Hiába kenek fel rá bármilyen kencét, rémesen nézek ki.:((

271. kisvirág1990 (válaszként erre: 270. - Harmoslaura)
2012. aug. 25. 10:49

szia, ezek a tünetek a gyógyszer miatt vannak, az első hónapban előjöhetnek ezek a tünetek, ha a kövi hónapban is lesznek, akkor lehet váltani kellene, én most kezdtem újra éppen 6 hónap kihagyás után, nekem semmi bajom nincs tőle, az első pillanattól kezdve.

Remélem neked is megoldódik a dolog, és élvezheted a a hatását :)

2012. aug. 17. 17:34

Sziasztok!

Egy hónapja szedem a Diennille-t és azóta néha fáj a fejem, gyakran fáj a hasam, mint ha meg lenne, beleszúródik és ami a legjobban aggaszt, hogy 5napja nem jött meg csak folyás és barna váladék. Szerintetek váltsak gyógyszert, vagy csak egy első hónap miatt van ez?Előre is köszi!

269. Feiniel
2012. aug. 11. 12:51

Sziasztok!


Nemrég írták fel nekem is a Dienille-t, még nem váltottam ki, mert úgy gondoltam hogy neten is utánanézek. Végigolvastam a fórumot, és hát enyhén szólva kicsit elbizonytalanodtam.

A "kórtörténetem" a következő: ezelőtt még sosem szedtem fogamzásgátlót, mielőtt felírta a doki elküldött vérvételre és megvizsgált, végül ezt írta fel, mondván, hogy olyasmiket tartalmaz, ami jó pattanásos bőrre, szőrösödés ellen és úgy alapjába véve kordában tartja a férfi hormonjaimat. (Valakinek írták már fel így?) Azt mondta, hogy az 1. hónap után, de a tájékoztatóban és itt is több helyen azt olvastam, hogy az 1. naptól véd (én ezzel kapcsolatban szkeptikus vagyok). Akkor hogy is van ez?

Köszi a válaszokat!

268. Kittybébi (válaszként erre: 267. - Kisvirág1990)
2012. jún. 26. 17:44
Akkor a tuti az, ha védekeztek. Azt a 7 napot ki lehet, bírni, és jobb a biztonság:))
267. kisvirág1990 (válaszként erre: 266. - Kittybébi)
2012. jún. 26. 17:26
A váltásról én is tudok, csak ismét szeretném elkezdeni, és beszéltem nőgyógyásszal hogy mi van ha első nap kezdem el, azt írta, hogy hivatalosan egyből véd, de biztonság kedvéért azért 7 nap kiegészítő védekezés. és kíváncsi voltam, hogy csinálta-e így valaki a bogyószedést?
266. Kittybébi (válaszként erre: 264. - Kisvirág1990)
2012. jún. 26. 12:53

Én is így csináltam nekem védett. Igaz, hogy én másik gyógyszerről váltottam erre.

Valaki az első hónapban még védekezik...

265. Kittybébi (válaszként erre: 263. - Amelie2)
2012. jún. 26. 12:52
Szuper, örülök:)))
2012. jún. 25. 00:33

most fogom megint elkezdeni a dienille-t szedni, szeretném megkérdezni, hogy most ha a menstruáció első napján kezdem el szedni, akkor hét nap után nyújt már védelmet?

(a betegtájékoztatón az van, hogy azonnal védelmet nyújt, de ez kicsit bizonytalan)

aki az első nap kezdte el szedni, ő mikor szeretkezett kiegészítő védekezés nélkül először?

263. amelie2 (válaszként erre: 262. - Kittybébi)
2012. jún. 23. 13:14

Megcsináltam, negatív (Clearblue digitális) lett:)

Még ugyan nincs meg, de sokkal nyugodtabb vagyok, meg jövő héten mindenképp elmegyek nőgyógyászhoz, tegnap még egyszer meglátogattam a háziorvost, szte még a 4-5 nap is belefér..:) És van olyan is, hogy egyszer kimarad és következő alkalommal jön csak meg.

Szóval ma mindenképp elkezdem újból a gyógyszert szedni. Köszi a válaszokat:)))!!!

262. Kittybébi (válaszként erre: 261. - Amelie2)
2012. jún. 22. 13:08

Nekem volt olyan, hogy iszonyú stresszes időszakom volt és a mensim, két csepp volt!!!! a doki azt mondta a stressz simán okozhatja.

Ha rendesen szedted, sztem nincs rá esély, hogy terhes vagy!!!

Ha teszteltél írj, hogy mi volt!

Drukkolok :)

261. amelie2 (válaszként erre: 260. - Kittybébi)
2012. jún. 22. 12:35
Ma csinálok tesztet. Am még mindig fáj, nyom a hasam, remélem nincs semmi baj...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook