Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mik a vélemények a Dienille fogamzásgátlóról? fórum

Mik a vélemények a Dienille fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
2010. júl. 12. 10:37

Sziasztok!

Én most szedem a 2. levéllel, eddig semmi mellékhatást nem észleltem, esetleg a végtagfájdalom, de az se volt vészes. Viszont pár napja olyan fejfájás gyötör, ha lehajolok, és felállok, úgy belenyilall a fájdalom, majd beleszédülök.Szerintetek lehet, hogy a gyógyszertől van ez, vagy esetleg más lehet az oka?

49. pirinyo79 (válaszként erre: 48. - Leila18)
2010. júl. 11. 19:18
speciel nekem már az első levéltől lehetett látni a külömbséget.
2010. júl. 10. 15:26

Sziasztok!Én msot kezdtem el szedni a Dienillét, előtte Belarát szedtem azzal nem volt semmi gondom, pedig arra is sokan panaszkodtak, etgyenlőre a Diennillével sincs msot jelenleg semmi problémám, bár reggelente picit hányingerem van. De még nem merek megbízni benne védekezés szempontjából, szóval még egy ideig biztos fogunk kiegészítő védekezést alkalmazni mert megijedtem hogy többen is teherbe estek tőle...

Akiknek nőtt a mellük tőle azoknak hány hét múlva lehetett észrevenni a változást?

47. aida22
2010. júl. 6. 21:28
Sziasztok.Én egy évig szedtem a dienillet most 22 éves vagyok nekem minden rendbe volt pontosan 28 naposak voltak a ciklusok és a mensi általában 3 napig tartott.Nem hiztam töle semmilyen változást nem okozott.A kérdésetekre a válasz rögtön az esö szem után hat és teljesen biztonságos ha az elöirásoknak megfelelően használod akkor baj nem lehet.Most 3 hete nem szedem mert babát szeretnénk.Én valaki olyan tanácsát szeretném kérni aki ezt szedte és most terhes vagy pedig babt szeretne hogy kb mégis mennyi esély van arra h én most teherbe estem vagy esek?köszi
2010. júl. 6. 19:25
Sziasztok! Én a 2. levél utáni gyógyszerszünetnél járok, és eddig semmilyen problémám nem volt a tablettával. Az előző 7 napos szünetben a 2. nap jött meg a menstruációm, most viszont már a 3. napon vagyok és még semmi. A gyógyszert minden nap körülbelül ugyanabban az időben szedtem be, és egy napot se hagytam ki. Ez normális, vagy menjek el orvoshoz? Ugye nem lehetek terhes?:S
2010. jún. 30. 12:55
Nekem számtalan ismerősőm köztük növérem is gyógyszer mellett lett nem is 1x ráadásul terhes, és nem azért mert nem szedték rendesen vagy mert hasmenés/hányás ütött volna be. Tény és való nem mindenkinek írják fel a megfelelő gyógyszert. Ezért van az hogy a "normális" doki első alkalommal elküldi a páciens egy vérvizsgálatra, hogy kinek mi a legjobb gyógyszer, nem pedig a hasára üt és felírja az egyiket találomra.Én most már 2 hónapja szedem a dienillét,- ez az első fogamzásgátló gyógyszerem. Az első hónapban gyötört a görcsös fejfájás néha hányingerem volt és párszor igencsak fájtak a lábaim.Most a második havi adagnál az első 1 héten voltak ismét ugyan ezek a mellékhatásos tüneteim de fele annyira se vészesek mint legelöször. Viszont most a melleim is fájnak, és szerintem híztam is :(
2010. jún. 30. 00:20

Sziasztok!


én is most fogom elkezdeni ezt a gyógyszert szedni..már egy éve nem szedek fogamzásgátlót, de előtte szedtem 3 évig a miligestet..na attól rendesen rosszul voltam..most mentem el dokihoz,és ekkor írta fel nekem a Dienille-t..azt mondta, hogy csak elég 10 napot várni még hat a gyógyszer..nem kell megvárni az 1 hónapot..remélem nem lesz gond vele...

43. sakuriku (válaszként erre: 22. - Fray)
2010. jún. 28. 16:34

Én most kezdtem el szedni először kb egy hónapja a Dienille-t az első napon mindent kihajtott belőlem lentről-fentről :S de azután a többi tablettától már nem lettem rosszul. Bőröm szebb lett, súlyom nem változott. Viszont az első héten elfelejtettem bevenni a tablettát, (azaz 9 órával később vettem be) azóta pecsételek :S most van a 7 napos gyógyszerszünet vége (azt hiszem most fog elmúlni teljesen a vérzés) remélem nem fog így menni a köv. hónapban...


Azt szeretném kérdezni, hogy valaki tudja-e azt, hogy a gyógyszerszünet alatt is véd-e a fogamzásgátló? (A mensi után, amikor még nem szedjük a köv havi adagot.)

42. xyzz
2010. jún. 28. 13:55

most hallottam h egy 23éves lány már kétszer is teherbe esett fogamzásgátló mellett. mondta az orvosának.orvos kérdezi: ki volt az a hülye aki ezt a kis harmatot felirta magának?? csajszi: a doktour....

no comment. már többször is hallottam h olyan kevés hormon van ezekben a gyogyszerkben h van akinek nem is használnak..... és az orvosok inkább ezeket irják fel a fiatalabb lányoknak.... hát köszi.

de azért remélem én nem leszek köztük:S

2010. jún. 22. 14:19

Sziasztok!

Én második hónapja szedem a Dienille-t,elötte már szedtem Qlaira-t és Triodena-t is, de ez az elsö monofázisu fogamzásgátlóm.nekem azért irta fel az orvos mert nagyon erös vérzéseim és intenziv görcseim voltak. sajnos ezek még nem multak el és nem tudják mitöl.

a válaszom azokra a kérdésekre hogy hogyan kell szedni meg elkezdeni meg ilyenek..sztem tök egyértelmüen leirja a tájékoztatója, de az a lényeg hogyha másik gyógyszerröl térsz át(énis ezt tettem) akkor rögtön ahogy befejezted az elözö gyógyer szedését kell elkezdeni az ujat másnap.(én ugyanugy menstruáltam töle)

és tényleg ne hagyjatok ki egyet sem mert elég kevés hormont tartalmaz és elöfordulhat hha csak egyet is kihagytok elkezdödhet a vérzés(ilyen velem is elöfordult). a kérdésem az lenne hogy szerintetek ha az ember rendesen zedi a gyógyszert akkor is van-e esély rá h teherbe essen?

kösazi elöre is!! Sziasztok!!

40. Pupe
2010. jún. 17. 14:49

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, és nagyon jó lenne ha valaki tudna tanácsot adni.

Én vasárnap hagytam abba a Belara nevű fogamzásgátló szedését és az orvosom utasítására nem tartottam meg a 7 napos szünetet, így hétfőn elkezdtem szedni a Dienille-t. Ilyenkor jelentkeznie kell a menstruációmnak, vagy majd csak a következő 7napos szünetben, ami kb 3 hét múlva lesz??

Előre is nagyon köszönöm a segítséget! 

2010. jún. 15. 09:37

Megtaláltam a neten a könyvet:)

Természetes fogamzásgátlás

Szerző: Dr. Karácsony István

Kiadó: Sprinter

38. Tüsszi (válaszként erre: 37. - Lisbett007)
2010. jún. 15. 09:32
Az én orvosom is azt mondta, hogy azonnali védettséget nyújt. Nem is volt vele gond. De ahogy most belegondolok, menstruáció után kb. 1 hétig amúgy sincs tüszőrepedés... Hosszú évekig természetesen védekeztünk, csak egy kis odafigyelést igényelt. Van egy tökjó könyv ezzel kapcsolatban, akit érdekel ajánlom a figyelmébe: Természetes fogamzásgátlás (vagy valami ilyesmi) a címe, magyar szerzőpáros-orvosok- írták. Döbbenetes dolgok vannak benne. Érdemes elolvasni!
2010. jún. 15. 00:15
Igen, erre lennék én is kíváncsi, hogy mennyit kell várni:)
36. xyzz
2010. jún. 11. 11:17

sziasztok! én most kezdtem el szednia dienille-t és ez az első fogamzásgátló az életmben:)

több kérdésem is lenne: reggel vagy este veszitek be a fogamzásgátlót? van egyébként jelentősége ennek?

nagyon megdöbbentett amikor alamelyikötök azt mondta hogy teherbe esett a gyogyszer mellett? ez bárkivel elöfordulhat,vagy csak akkor ha elfeljtette bevenni illetve hányt/hasmenése volt utána? nagyon félek ettöl:S

ti mennyit vártatok hogy gumi nélkül szexeljetek miután elkezdéttek szedni a gyogyszert? 1honap elég?

35. lisbett007 (válaszként erre: 34. - Jazmin87)
2010. jún. 10. 23:42

Igen, én is így vagyok ezzel :D

De akkor a biztonság kedvéért, jobb többet várni. Inkább, mint hogy utána baj legyen :D:)

De azért köszi!:-)

34. Jazmin87 (válaszként erre: 33. - Lisbett007)
2010. jún. 10. 17:44

Szia!

Én ma kezdtem el szedni a gyógyszert, én is kutakodtam azután mikortól nyújt védelmet.Egy helyen azt olvastam(orvos véelménye volt), 15nap után hat, betegtájékoztató szerint már másnap.Most aztán sokat segítettem!:):)

2010. jún. 10. 13:20

És mennyi idő után nyújt védelmet? Mert a gyógyszer leírásában az áll, hogy ha követjük a használati utasítást, akkor már az első tabletta beszedésétől. De van aki azt mondja, hogy legalább 1 hónapig szedni kell, hogy védelmet nyújtson....:S Nem tudja valaki?

Szép napot! :)

32. pirinyo79 (válaszként erre: 28. - Tüsszi)
2010. jún. 9. 00:07

Nem Te vagy az egyetlen! Nekem is bejött a bogyó.

Már több mint fél éve szedem. Csak azt tudom írni amit decemberben is. A cickóim megnőttek,nem híztam,a bőröm szebb.

Talán mostanában némi libidócsökkenést veszek észre...de ez mástól is lehet...

Talán kissé ideges v.ok mostanában.

31. Jazmin87 (válaszként erre: 24. - 9e32886f4a)
2010. jún. 4. 20:32

Sziasztok!


Én is ma váltottam ki a Dienille-t, nekem sem elsősorban fogamzásgátlás céljából írták fel.Most várom a csodát, hogy végre elkezdhessem szedni, bár kicsit tartok a mellékhatásoktól.


Szép estét Nektek!

30. Tüsszi (válaszként erre: 29. - 9e32886f4a)
2010. jún. 2. 13:47
Az egyik androgén hormonszint megemelkedett. Elég rosszul éreztem már magam, minden bajom volt...
29. 9e32886f4a (válaszként erre: 28. - Tüsszi)
2010. jún. 2. 10:45
én is hormonproblémára kaptam, neked mi a gond?
2010. jún. 2. 08:53

Kedves fórumozók!


Mindig meglepve olvasom a negatív kritikákat a Dienille bogyóról, talán én vagyok itt az egyetlen akinek bejött?

Csak dicsérni tudom: elmúltak a menstruációs problémáim, jobb a közérzetem, nem vagyok fáradékony, megszűnt a hajhullásom, megnőttek a cickóim és nem híztam tőle egy grammot sem. Tömören ennyi. 9 hónapja szedem, az első levél beszedése után minden helyrerázódott. Igaz, én hormonzavarra kaptam és úgy terveztem, hogy fél év után abbahagyom a szedését, csak hát annyira kényelmes és jó megoldás, hogy nem valószínű, hogy elhagyom még egy darabig.

Remélem Nektek is lesznek pozitívabb tapasztalataitok!

Szép napot Mindenkinek!

27. Nyra
2010. jún. 1. 21:39

Sziasztok!

Én négy hónapja szedem a Dienille-t, és eddig nem volt vele problémám. A bőrömet szépen rendbe hozta, a mensim is normális volt tőle, egészen eddig. A legutolsó alkalommal kb. 1 napig tartott, akkor is csak minimális mennyiség. A fejfájással és a végtagfájással én is sokáig küzdöttem, ezek mostanra elmúltak, de helyette jött más. A legközelebbi vizsgálaton másik gyógyszert akarok felíratni, mert az előzőekkel nem voltak ilyen problémáim.

2010. jún. 1. 09:23
végre eltudtam kezdeni szedni a gyógyszert. Nekem eddig 1x volt hányingerem, a fejem viszont minden nap fáj és nem tudom,hogy most ez az átkozott idő miatt(migrénes vagyok kiskorom óta) vagy a gyógyszer miatt.
25. fray (válaszként erre: 23. - Cucli5)
2010. máj. 25. 21:49
Hányingerem nekem is volt, de csak az utolsó hónapban. Szintén este felébredtem, meg nagyon keveset ettem. De szerintem nálam ez betudható volt a stressznek meg a sok vérzésnek, meg annak, hogy már bebeszéltem magamnak, hogy utálom ezt a bogyót. Az új tablettámnál szintén azt írja a tájékoztató, hogy ne hagyjak ki napot, de a doki azt mondta igenis hagyjam ki a normális 7 napot. Szóval én hagytam, remélem ettől még védett vagyok...
2010. máj. 25. 10:15
én még mindig nem tudtam elkezdeni szedni... ez a hülye össze-visszaság.
23. cucli5 (válaszként erre: 22. - Fray)
2010. máj. 24. 21:28

Sziasztok!

Én pár napja szedem a dienille-t, és fájnak a végtagjaim...éjjelente hányingerre ébredek, nem tudok normálisan enni, mert hányingerem van.

Ez előtt Volina-t szedtem.A dienille-t a bőrgyógyászom írta ki, és amikor elmentem a nőgyógyászomhoz, hogy jóváhagyja, nem tudott mit mondani. A tájékoztatóban azt írta, hogy váltáskor ne hagyjunk ki szünetet, az orvosom meg azt mondta, hogy nem tudja...

Na most legyek okos!Ezt mindenképpen abbahagyom, a mellékhatások miatt.

Valakinek vannak hasonló tapasztalatai?

22. fray
2010. máj. 14. 17:30

Sziasztok!


3 hónapig szedtem a dienille-t, ma vettem be az utolsót, voltam dokinál receptért, de váltottunk, mert én 2 heteket menstruálok tőle. Az első hónapot talán 5 nap kivételével végigpecsételtem, ez még oké, elvileg normális. De a következő 2 hónapban az utolsó 7-es adagnál elkezdtem vérezni, 1 hetet, és még el sem múlt rendesen, jött a gyógyszermentes 7 nap, na azt is végigmenstruáltam természetesen. A tájékoztatóban az van, hogy 3. hónapig normális a vérezgetés, de a 2 hetes szerintem túlzás, meg ezek szerint a dokimnak is, mert sensonette-t írt fel.

Mivel csak 3 hónapig szedtem nem tudom mennyit ér a véleményem, de nem híztam egy dekát sem, a cicim nagyobb lett :) A bőrömmel sok gond sosem, volt, de most múlt hónapban is meg ebben is a 2-3. héten magamhoz képest kiragyásodtam, de amint elmúlik szebb a bőröm mint szokott, szóval lehet, hogy csak a stressz miatt jöttek ki a patik.

2010. máj. 5. 14:50
Kezdek megijedni ezt a sok negativ dolgot olvasván a Dienilléről... nekem ebben a hónapban kell elkezdenem szedni. életemben először fogok szedni fogamzásgátlót eddig nem igazán szerettem volna elsősorban a hízás miatt, másrészt sok ismerősőm a környezetemben terhes lett gyógyszer mellett. nekem azért írta fel pont ezt a dokim mert nagyon rossz lett a hormon eredményem. a férfi hormonom a duplája a normálisnak, a progreszteron szintem meg rettentően alacsony a normális érték alatt alatt alatt... azt mondta a doki egyenlőre szedjem ezt nyugodtan és ha úgy gondolom hogy bele vágnék a baba vállalásba akkor pedig egy jó adag hormonkezelés vár rám :(
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook