Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1309. Pan Dóra (válaszként erre: 1308. - Akác56)
2011. szept. 10. 14:05
Elolvastam, köszi :) Egy újszülöttnek minden vicc új :))) De nem akartam ám a sóra terelni a beszélgetést, csak példaként említettem. :D
1308. akác56 (válaszként erre: 1306. - Pan Dóra)
2011. szept. 10. 10:59

A sóról már beszélgettünk tavaly!

"A finomított vagy finomítatlan jódozott tengeri só az egészségesebb?" - cím alatt a Tudásbázis-ban.

Az elejét nézd, mert a vége felé már a cukrokat elemeztük!

1307. szimba
2011. szept. 10. 07:26

Nektek nem készül ki a gyomrotok a vitaminjaitól? Én utoljára az MSM-et szedtem, de iszonyúan fájt tőle a gyomrom.

Az alap csomagtól (illetve persze attól, hogy nagy étvágyat csinált és sokat ettem) pedig anno híztam két hét alatt vagy öt kilót. Mondjuk most pont rám férne, lehet, hogy újra szednem kellene? :)

Mondjuk hatását egyiknek sem észleltem, igaz, "csak" az ízületeimmel van baj, egyébként erőnlétileg, közérzetileg sosem volt semmi bajom, így nem mondhatom, hogy bármi változott volna a szedésük alatt. :)

1306. Pan Dóra
2011. szept. 10. 07:13
A D vitaminról azt olvastam, hogy napozással simán hozzá lehet jutni a szükséges mennyiséghez, UV ide vagy oda, mert önmagában nem okoz bőrrákot. A másik dolog a sószegény diéta: a jó gazda egy marék sót kever a takarmányba, ha az állatot betegnek látja, az emberektől viszont meg akarják vonni a sót, pedig a mi szervezetünknek is szüksége van rá. :(
1305. akác56 (válaszként erre: 1304. - Picilány13)
2011. szept. 10. 06:21

Én most szünetet tartottam a nyáron, de hamarosan vásárolok újból!

Mostanában a D-vitaminról olvasgattam, lehet, hogy abból külön is kellene venni!

1304. Picilány13 (válaszként erre: 1303. - Akác56)
2011. szept. 9. 11:05

Én pár hónapja átálltam a közepes csomagra, és kiegészítettem egy két dologgal :-)

Nagyon örülök hogy megnyerte a pert, csak az bosszantó, hogy a jó dolgokat nem hozzák nyilvánosságra, csak a pocskondiázást :(

1303. akác56 (válaszként erre: 1302. - Picilány13)
2011. szept. 9. 06:32

Nos, ezzel én is így voltam! Annyit támadták Lenkei dr-t, - meg aki mellette állt, azt is, hogy inkább nem is írtam semmit.

Az alapcsomagot szedtük, - nekem is jó tapasztalatom van vele kapcsolatban.

1302. Picilány13 (válaszként erre: 1291. - Kam2)
2011. szept. 8. 14:58

Rég jártam az oldalon, mert csak mocskolódásba torkollt :( most van mit elolvasnom :-) és a szemem szinte falják a soraidat Kam2! :-) Csodálatos dolgokról írsz, mintha az én gondolataimat olvasnám vissza a gyógyszeriparról és az orvoslátogató által ajánlott gyógyszerekről... :(


"A gyógyszeriparnak nincs lelkiismerete.Be nem vizsgált és veszélyesnek bevizsgált szereket ugyanúgy kiad.Kitalál betegségeket.Elhallgat,kitöröl mellékhatásokat."


-Sajnos :(


A környezetemben mindenki csak pozitív hatásokról számol be mióta szedi a vitamint, egy barátommal 6 éven át intenzíven szedette a Xanaxot az "orvosa". Le tudta tenni Lenkei vitaminokkal :-)


Nagyon fontos a táplálkozás szerintem is, de mint ahogy te is írtad: "az ételekben minimálisra csökkent a szintje,s ami maradt általában azt is kinyírjuk a főzési technikánkkal."


Azzal nem értek egyet és nem tudom mért teszed hogy húst, zsírt, édességet alig fogyasztasz a koleszterined miatt...


A hétvégén, a Népligetben, a SzeptEmberFeszten Lenkei és csapata pont a legújabb könyvét: a Koleszterin-t népszerűsítette nagy sikerrel elmondhatom! :-) Nagyon sok tévhitet oszlat el könyvében, érdemes lenne Neked is, és mindenki másnak is elolvasnia :-)))

1301. Picilány13 (válaszként erre: 1293. - 03e8385f6c)
2011. szept. 8. 14:46

Kedves Sandman! Őszintén örülök hogy ilyen sikereket értél el a vitaminokkal :-)))) Most már figyelj magadra, hisz a legfontosabb a megelőzés :-) Én régóta szedem a vitaminokat, és alig vagyok beteg. Ha mégis, hisz ez nem csodaszer -ezt soha senki se állította- akkor is sokkal hamarabb túl leszek rajta :-) Mindenkinek csak ajánlani tudom és szoktam is :-)


Már az nagy csoda, ha sok embernek eljut a tudatáig, hogy szükség van vitaminokra a szervezetnek a helyes működéshez, még ha nem is pont Lenkei vitaminokra. Én már ennek örülnék ha a sok orvospalánta gyökér ráébredne és nem szajkózná a hülyeségeit :D

Az más kérdés, hogy Lenkei vitaminjai a legjobbak. :-)

1300. Picilány13 (válaszként erre: 1298. - Akác56)
2011. szept. 8. 14:40

Bizony! :-)))))


Az ÁNTSZ több alkalommal nagyszabású razzia keretében, a rendőrség bevonásával rohant le több Dr. Lenkei Vitamin szaküzletet. Több millió forint értékű vitamint pakoltak fekete zsákokba fényes nappal a vevők szeme láttára. A hivatkozási alap az volt, hogy a vitaminok tömeges egészségkárosodást okoznak. Mivel az ÁNTSZ a sajtót is tájékoztatta, megjelentek az ÁNTSZ rágalmai, és megpróbálták lejáratni a termékeket és Dr. Lenkei Gábor orvost, a termékek névadóját.

A tavalyi per megnyerése után az ANTSZ felülvizsgálati kérelmére a Legfelsőbb Bíróság idén június 8-án megerősítette, hogy jogsértő, elhamarkodott volt az ANTSZ ténykedése, vádjaikat semmilyen formában nem tudták bizonyítani. Az ítélet ellen további felülvizsgálatnak nincs helye!!! :-)))))

1299. anyuca66
2011. szept. 6. 14:26

Csak kérdezném : Tabiba van vagy kapszulákba, azt nehéz felezni.. Már is nem olyan erős.

Mennyivel több a " káros anyag " abba a tabiba, mint más egyéb tabiba??

Rákerestem a neten és olvastam dolgokat. Csak azért...

1298. akác56
2011. szept. 5. 21:48
Dr.Lenkei pert nyert az ÁNTSZ -tal szemben!
1297. akác56 (válaszként erre: 1294. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 25. 19:50
Nem vagyok eladó! - Te igen?
1296. 03e8385f6c (válaszként erre: 1294. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 25. 10:58

Gondolom te ex-SpéciNőci vagy én meg ex-Asmodel, aki a niacin hatásmechanizmusát pötyögtettem ide, mire komolyagyú Várhegyi Márton azt nehezményezte, hogy miért nem tüntetem fel a forrást.


Nem vagyok díler:), csak fogyasztó...

1295. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1294. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 25. 03:37
...nem tényeken alapszik...ez jóóóóó...:DDDD
1294. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1292. - Akác56)
2011. aug. 25. 03:37

:) Te is eladó vagy?:)


Sandman!Egy megnyugtató információ az oldal legaljáról:


"A cikkben szereplő természetgyógyászati módszerek


>>nem<<


>>a tényeken alapuló<<


orvostudomány eredményein nyugszanak és nem feltétlenül azonosak az InforMed szerkesztőségének álláspontjával."

/kiemelés tőlem:D/

1293. 03e8385f6c (válaszként erre: 1292. - Akác56)
2011. aug. 24. 23:28

Egyetértek én magam is, most egy hónapja megint nyomom a vitamint - elmúlni látszik a stressz miatt kialakult pikkelysömör a fejemen és a kezemen, nem vagyok olyan idegbeteg mint az elmúlt pár hónapban.

Igaz abbahagytam a bagózást megint - most hat hónapig cigiztem, előtte sok évig nem - és visszarántottam 4-5 kilót de inkább dagadt leszek, mint Tüdő R.Ákos.


Sajnos a vitaminokat és egyéb nyomelemeket,stb...természetes úton már nem vagyunk képesek a megfelelő mennyiségben bevinni a szervezetünkbe.


Ajánlott olvasmány:

[link]

1292. akác56 (válaszként erre: 1291. - Kam2)
2011. aug. 22. 12:25
Jól leírtad! -ez a lényeg! Én is így gondolom!
1291. kam2
2011. aug. 18. 16:32

Tűnődtem,hogy megtörhetem-e ezt a végre-szép és békés végszót,de győzött bennem a közlési szándék.

Tény,hogy Lenkei dr.keresni szeretne a vitaminokon.Ezzel közben nem szegi meg az egyetemen tanultakat: "Ne árts".

Az orvosok is keresni akarnak,sokan ezért hajlanak arra,hogy az orvoslátogató által ajánlott(akár addig ismeretlen)gyógyszereket javasolják a hozzá fordulóknak.Ezzel már akár meg is szegheti a fenti "felkérést"(Ne árts).

A gyógyszeripar is keresni akar,és őt már nem érdekli holmi hippokratészi eskü és etika,hiszen az etika gyakorlásával nem lenne ma a 2.legjobban fejlődő iparág.A gyógyszeriparnak nincs lelkiismerete.Be nem vizsgált és veszélyesnek bevizsgált szereket ugyanúgy kiad.Kitalál betegségeket.Elhallgat,kitöröl mellékhatásokat.A "Ne árts"tézisre messziről tesz,mert megrészegítette a haszon.Ami-valljuk be,és nézzünk magunkba-nagy úr.Hiszen kevesen maradnának tisztességesek,ha számukra elképzelhetetlen gazdagságot ajánlanak nekik.

Alig értem el a felnőtt kort,mikor egy stresszes munkakörben átélt átmeneti vérnyomás-emelkedés miatt élethosszig tartó gyógyszerszedésre ítéltek.(Édesanyám még bólogatott is rá:-Igen,ezt így szokták.-Ja,attól még nem biztos,hogy így a jó?!)

Körülbelül ebben az időben írtak fel ugyancsak élethosszig szedendő koleszterin gyógyszert is.Egy 20 éves embernek!A vérnyomásom azóta magától rendeződött,a koleszterinem meg tizedre ugyanaz mint tíz éve,pedig se húst,se zsírt,de még édességet is alig fogyasztok.A koleszterin gyógyszerek a 2.legtöbbet forgalmazottak,adják boldog-boldogtalannak,csakhogy meglegyen belőle a bevétel.

Végszóként a gyógyszer szükséges,HA AZ ÉLETEDET MENTI MEG(a mai gyógyszerszedési gyakorlat nem erről szól,ezt bárki láthatja,aki elveszi a csövet a szeme elől)

A vitamin pedig azért szükséges(nyilván a lehető legtermészetesebb formában)mert az ételekben minimálisra csökkent a szintje,s ami maradt általában azt is kinyírjuk a főzési technikánkkal.S hogy ilyen sok a visszajelzés a vitaminok szedésekor ez világosan mutatja,hogy a betegségek tekintélyes része egyszerű tápanyaghiányból indul.MONDOM INDUL.Nem biztos,hogy csak vitamin hiánya,lehet az enzim is,ha nem eszünk nyerset egyáltalán.

Valaki említette,hogy nincs tapasztalat a vitaminok hosszú távú szedésével kapcsolatban.Lenkei dr.már 7-8 éve szedi megaadagban a saját vitaminjait.A követői is,egyre javuló orvosi eredményekkel.

Magam nem szedem a készítményeit(vagyis nem a multit)de ismerőseim nagy számban és határozott eredményekkel fogyasszák.

Két hete megismerkedtem egy úrral,akit évekkel ezelőtt hazaküldtek a kórházból a rákjával,mondván,hogy az utolsó napokat a szerettei körében töltse.Még aznap elkezdte szedni a legerősebb lenkeit és most tünetmentes.Ez gondolom nem lehet spontán gyógyulás...

1290. gabylala (válaszként erre: 1289. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 23. 21:04
Pontosan igy gondolom én is.
1289. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1288. - Gabylala)
2011. jún. 23. 19:31

"Csináljon mindenki, amit jónak lát. . . Az orvosa után, de nem azt megelőzve, vagy éppen helyette."

Végtére is lelkiismereti és vallásszabadság van...

1288. gabylala (válaszként erre: 1287. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 23. 19:03

A riportot megnézted?

Az ismerősök között, daganatos beteg is volt, akinek hetei voltak hátra. Ma ő is él és egészséges.

Az orvosok sem tudják mi van csak azt mondták csinálja tovább.

Én nem meggyőzni akarlak. Csak azt mondom légy nyitott az újra a másra. Sokkal többre vagy képes, mint hiszed.

"De a cukorbetegség (sajnos!!!) nem gyógyul."

Én biztos nem hagynám annyiban, addig mennék mig megtalálom a megoldást. Ha keresed. megtalálod.

“Akár azt hiszed hogy képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz.”

(Henry Ford)

Nekem meg ez a véleményem.

1287. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1286. - Gabylala)
2011. jún. 23. 18:37

Alapvetően mást értünk hollisztikus szemlélet alatt.Nálam az agykontroll nem fér bele.Persze...Csináljon mindenki,amit jónak lát...Az orvosa után,de nem azt megelőzve,vagy éppen helyette.

A világért sem akarom a bizonyságodat a porig rombolni,de pont az ínhüvelygyulladás az,ami képes még a kialakult nagy méretű tokkal együtt is spontán megoldódni.Spontán,a semmire.Szóval az,hogy neked ez volt...Én most kapásból két embert is ismerek,akinek igen nagy méretű dudorja volt(ahogy "kell" szépen...),műtétet úsztak meg mind a ketten.Eltűnt.Magától.Minden segítség és következmény nélkül.Azóta is rendben vannak.Erről én ezt tudom mondani.

De a cukorbetegség (sajnos!!!) nem gyógyul.

1286. gabylala (válaszként erre: 1285. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 23. 18:24

Nézd Specy!

Nem állitottam semmit, de az ismeretségi körömben, jónéhány olyan ember van, akik olyan betegségekből gyógyultak meg, amire az orvosaik azt mondták, a tudomány mai állása szerint "gyógyithatatlan".

Saját tapasztalatom is van. Kb. 14 évvel ezelőtt,elég magas szinten súlyzóztam. Nagyon súlyos inhüvelygyulladásom volt, edzeni is alig tudtam. Több mint fél éve jártam a legkülönfélébb kezelésekre, injekciókúra, fizioterápia stb. Kicsit javult, de még mindig nagyon fájt. Az orvosok azt mondták, hagyjam az edzést, mert nagyon komoly problémám lehet. Ekkor ismertem meg egy módszert, amivel 2 hét alatt rendbehoztam magam, úgy, hogy közben keményen edzettem.

Egyébként elnézést kérek, ha egy kicsit erős voltam./"Neked biztos nem."/

Egyébként a módszert agykontrollnak hivják.

Javaslom nézd meg ezt a riportot. Régebben ment a Tv-ben.

[link]

Én csak azt mondom, neked, tiszta szivvel, légy nyitott az újra és soha ne add fel.

Nem azt mondom , hogy diéta és megavitamin elég. a gyógyulás egy komplex dolog. De a táplálkozás fontos része a dolognak. És nincs olyan módszer, ami mindenkinek jó.Mindenkinek meg kell találnia a neki megfelelőt. Ha keresed, megtalálod.

1285. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1284. - Gabylala)
2011. jún. 23. 11:37

"Neked biztos nem. "


Ha te azt merészeled állítani,hogy cukorbetegségből meg lehet gyógyulni,akkor túl azon,hogy hülyeségeket beszélsz,még hazudsz is.


"Ha diéta plusz megavitamin elég"


Ha tudnád,hogy ki számít cukorbetegnek és ki nem,meg még egyéb kritériumokat is,akkor nem beszélnél hülyeségeket.Ez a felállás,amit írtál,nem létezik.

1284. gabylala (válaszként erre: 1282. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 23. 10:35

"Nem,nem ugyanilyen.Abból nincs gyógyulás.."


Neked biztos nem.


"Ha meg diéta+gyógyszer elég,akkor minek a megavitamin?"

Gyógyszer....mellékhatások. Vitamin nem.

Ha diéta plusz megavitamin elég, minek a gyógyszer?

1283. Free12
2011. jún. 19. 21:19
Valaki hallott már arról hogy vitamin túladagolásban haltak meg? Én még nem , de lehet csak lemaradtam róla.
2011. jún. 18. 12:24

"Nem változtat az életmódján, nem hagyja el a kávét, nem sportol, nem veszít a súlytöbbletéből stb. . "


Ezekből a legutóbbi sok esetben segít,sok esetben meg nem, a magasvérnyomáson.De persze mindenképpen fontos egy elhízott magasvérnyomásos betegnek súlyt csökkenteni,tényleg megoldhatja a problémát igen sok esetben.De ez nem megy egyik napról a másikra.És addig?Ajvé 180-as vérnyomás?:)

+Ha ez segít,akkor hol itt a megavitamin?


"Vagy ilyen a vércukorszint is. ."


Nem,nem ugyanilyen.Abból nincs gyógyulás...Sőt!Aki konkrétan cukorbeteg,tehát nem: csökkent glukóz toleranciája van,annak a diéta nem elég gyógyszer nélkül,ő kész...ÉS nem fog normalizálódni a vércukra diéta+megavitaminra gyógyszer nélkül.Ha meg diéta+gyógyszer elég,akkor minek a megavitamin?


Nem kellene a kezelőorvosok előírásait senkinek,főleg nem ennek a szégyenteljes lenkei dokinak egy tollvonással lerendezni,ezek a betegségek NEM AZ A kategória...

1281. Anthico (válaszként erre: 1277. - M.a.n.d.y)
2011. jún. 18. 12:00

"Édesanyámnak nem szűnt meg sem a magas vérnyomása sem a cukra sem egyéb járulékos betegségei a kúra előtt is volt vérteszt utána is nem mozdult el látványosan egyik irányba sem. "


Szerintem itt érdemes szétválasztani az életmódot és a bevitt vitaminokat. Mert ok, h valaki szeretné, h alacsonyabb legyen a vérnyomása, de ez ügyben semmit nem tesz meg. Nem változtat az életmódján, nem hagyja el a kávét, nem sportol, nem veszít a súlytöbbletéből stb.. Ilyenkor a vitaminok jók, de nem fogják pótolni a rendszeres mozgást. Ez csak egy példa és sok oka lehet a magas vérnyomásnak, csak kiragadtam párat.

Vagy ilyen a vércukorszint is..szedhet valaki csodabogyót, ha magas szénhidráttartalmú vagy magas glikémiás indexű ételeket fogyaszt, akkor nem történik lényegi változás. És itt ne csak a szemét kajákra tessék gondolni..elég megenni 2 szelet fehér kenyeret reggelire vagy megenni 2-3 banánt egyszerre.

Sok ember gondolja azt, h "hát én nem tömöm magamba a zsíros, nehéz kajákat, nem járok mekibe, de mégis ilyen gondom van". Közben ha kicsit megnézni, miket eszik, azok hogyan hatnak a szervezetére, mennyit és milyen sportol, rájön, h "innye, na ezért ne várjak csodát vitaminoktól".

2011. jún. 18. 10:05

"Tehát én itt nem reklámot akartam csinálni ennek a szernek, csak a vele kapcsolatos tapasztalataim írtam le."


Az hogy az életmentő gyógyszerek a gyógyszergyátók pénzéhes gonoszságai csupán,akik elzárnak a vitaminoktól direkt,az ennek melyik része?


"Abban, hogy ugyanaz a szer másképp hat az emberekre. Igaz ez a gyógyszerekre is."


Vannak bizonyos élettani egyezőségeink,mint amelyin a keringés is és az életbevágóan szükséges normál paraméterei.Ezek még véletlenül sem egyéni kérdések...


"A lényeg a gyógyulni akarás és a hit."


Fontos a pozitív hozzáállás,de nem elégséges.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook