Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért van manapság ennyi pánikbeteg? fórum

Miért van manapság ennyi pánikbeteg? (beszélgetős fórum)

10. Regin_a (válaszként erre: 6. - Panna.33)
2023. máj. 3. 18:59

Életmódra nem fognám, illetve néhány tünetet a feldolgozatlan stresszre

Amikor én kezdtem "pályafutásom" még általánosan idegbetegségnek nevezték és tünetek szerint nem válogatták szét

És igen sokkal korábban lustának mondtak egy idegbeteget, nem hitték a nyavalygását mehetett melózni.

Elmebetegeket azt elismerték :)

Na jó, Freud külön definiálta a nők hisztériáját

2023. máj. 3. 17:28

Azt hiszem, a válasz több hozzászólás ötvözetében van. :)

Részemről úgy gondolom, közrejátszik a túlhajszolt életmód, a kevés (minőségi) emberi kapcsolat, minimális énidő. Nem tudjuk feldolgozni a történéseket, nincs lehetőség ki/megbeszélni a gondokat, gondolatokat. Pihenni sincs idő, mert rohanunk, mert muszáj, ... Ráadásul a környezetünk is sokszor érzéketlen, bántó - épp a felgyorsult mindennapok miatt.

8. globus (válaszként erre: 3. - Főnix3)
2023. máj. 3. 08:51
Inkább szt figyeltem meg, hogy pánikbetegek jellemzően gyógyszerellenesek.
7. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 3. 08:47
Inkább a körülményeket okolnám.
6. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 3. 08:45
Egyrészt az életmódra gyanakszom, másrészt arra, hogy manapság felismerik a tüneteket.
2023. máj. 3. 07:08
A túlhajszoltság, a kezeletlen stressz, a túlpörgetett elme itt bukik ki. Egyre inkább el vagyunk választva saját magunktól, ezért csak elfojtjuk a belső feszültséget, ami egyszer csak kitör. Ha nem figyelünk magunkra, így kényszerít rá a testünk, hogy megálljunk, és meghallgassuk.
4. Burrit0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 3. 02:13
Szerintem a fele sem panikbetwg.
2023. máj. 2. 22:02

Szerintem a stressz, táplálkozás, ingerszegény életmód. Hogy az emberek egy része azért dolgozik, hogy ne haljon éhen. Nem érnek rá,élvezni az életet.

A gyógyszerek hatása a legsúlyosabb gond.

Ha fáj valami, rossz kedv, fogyás, álmatlanság, gyomorproblémák, stb. gyógyszer. Elmész az orvoshoz, felír valamit, majd arra még egy gyógyszert, hogy csillapítsa a mellékhatást. Le van terhelve a test,ha nem alszik eleget az ember,nehezebben megy az öngyógyítás. Negatív gondolatok is megbetegítenek.

Röviden ,tömören, ez az én véleményem.

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 2. 21:43
A gyenge idegrendszer, a gyakori és sok külső hatások. Az embereket már gyermekkoruktól problémamegoldásokra kéne nevelni nem megoldani helyettük.
2023. máj. 2. 21:25

Három kollégám is, édesanyám is,barátnőm is.


Korunk betegsége,vagy régen ugyanennyi volt,csak nem volt rivaldafényben?


Mi ennek a betegségnek a forrása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook