Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért van az, hogy a spánielem csak a labdával törődik? Simogatni is alig lehet.Csak a labda és a labda! Vajon bolygót tévesztett? fórum

Miért van az, hogy a spánielem csak a labdával törődik? Simogatni is alig lehet.Csak a labda és a labda! Vajon bolygót tévesztett? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 9. 11:09
Az én spancim is imád labdizni,le se jön sétálni se labda nélkül,mégha csak cipeli is a szájába,ha nincs helyünk a parkban dobálni neki.De ő hagyja magát simogatni+minden,csak elvenni nem nagyon lehet tőle a labdát.Én is azt mondom,hogy had labdázza jól ki magát,azaz előbb legyen meg az ő akarata-mint afféle tipikus,öntörvényű spánielnek,s aztán lehet az,amit mi gazdik akarunk.Érdekes amúgy,mert az előző spánielemet,a blauschimmel színűt pedig egyáltalán nem érdekelte a labda,inkább a botok,kövek...úgyhogy inkább a labdát hajtsa,az nem okozhat kárt benne,mint pl.ha lenyel véletlenül egy követ.
9. inci-finci (válaszként erre: 5. - Pinky19)
2009. jún. 13. 21:21
Szia nekem is volt spánielem , egy külön természet, sok odafigyelést és még több törődést igényel a fajtájából kiindulva, ő egy vadász kutya. Próbáld a labdájával tanítani , nem tudom milyen idős, kezdésnek vedd el tőle és csak jutalom ként kapja meg, pl ha megsimogatod a fejét , megdicséred és megkapja a labdát, így nem jutalom falatott kap hanem a labdáját .Egy próbát meg ér ? Meglehet tanítani az alapokra ül , fekszik stb, és jutalom a labda és a játék , nehéz mert a spánielek nagyon önfejű kutyák ,, de sok türelemmel célt érsz...
2009. jún. 13. 21:01

Én így imádom a spanimat. :D

Olyan édes, mert ő mindig örül, ha jövök haza, és éjszaka mindig hozzám bújik. Azért kis ragaszkodó típus:)

2009. jún. 13. 18:54

Nem tévesztett bolygót:)

Sajnos a spánielek java része a lelkiismeretlen tenyésztők miatt túl vannak tenyésztve és teljesen zizik. Nem is változnak meg soha. A gazda akár a feje tetejére is állhat.

6. pinky19 (válaszként erre: 4. - Marcipán88)
2009. jún. 13. 17:22
játszhatsz vele 24 órát is ő akkor is csak a labdát hozza oda neked és erőszakoskodik hogy dobd el neki...érdekes
5. pinky19 (válaszként erre: 3. - Inci-finci)
2009. jún. 13. 17:21
Nem nagyon lehet neki örülni mert semmi és senki mással nem foglalkozik.Ha meg hozzá akarok érni akkor elhúzza a fejét és csak a labdát nézi.Szerintem egy más világon él...
2009. jún. 13. 17:21
Azért, mert szeret játszani. A spánielek nagy törődést igényelnek, és sok játékot. Nekem is spanim van, pont most jöttünk be egy 1órás lasztizásból, most alszik, közben lehet simogatni. Úgyhogy semmi baja a kutyádnak. Játssz vele sokat, meglátod utána tudod majd simogatni. Amúgy meg a spánieleket nem lehet lelőni, mert van amikor már menni se tud a sok játéktól, nem kap levegőt, inni se iszik, de már nincs nyála, mégis a labdáért ugat, és csak a labda:D
2009. jún. 13. 17:18
Örülj neki az enyém nem labdázik de imád hanyatt feküdni és a mancsaival hadonászni morog közben ...úgy hízeleg , vagy állandóan dörgöli magát hozzánk , na ez jó pláne ha elmenő ruha van rajtam .
2009. jún. 13. 17:15

ez vicces...:))))) "bolygót tévesztett?"


az én kutyám is ilyen...nah meg a faág, bár simán leteszi a botot ha labdát lát!

2009. jún. 13. 17:09
Miért van az hogy a spánielem csak a labdával törődik?Simogatni is alig lehet.Csak a labda és a labda!Vajon bolygót tévesztett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook