Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért siránkozik ennyire a magyar? fórum

Miért siránkozik ennyire a magyar? (beszélgetős fórum)


73. sundance (válaszként erre: 72. - Doxikri)
2009. ápr. 28. 15:48
:))
72. doxikri (válaszként erre: 71. - Sundance)
2009. ápr. 28. 15:47
Biztos ment kamionozni és tapasztalatokat szerezni.
2009. ápr. 28. 15:46
Tényleg, hova tűnt a fórum indítója? Neki nincs véleménye a témáról?
70. doxikri (válaszként erre: 67. - Loch ness)
2009. ápr. 28. 15:44

Oké! keressünk rá másik szót.

Kesereg a magyar.

Búslakodik a magyar.

Panaszkodik a magyar.

........... a magyar.


Mint valami igazi magyar népdal, nem?

De ezt csináljuk évszázadok óta!

2009. ápr. 28. 15:43

Hogy miért siránkozik a magyar, azt nem tudom.

Én próbálom beosztani ami van, persze, he több lenne, jobb lenne.:))


Drága nagyim mondta valamikor: Aki panaszkodik és sír, attól el kell venni, aki dicsekszik, annak adni kell!

Manapság egyre jobban értem ennek a mondatnak a lényegét!

68. mokusmazsola (válaszként erre: 64. - Sundance)
2009. ápr. 28. 15:42
sajnos ez nagyon igaz.
2009. ápr. 28. 15:41

Ezt csak példának írtam. De pl. én ki tudom aludni magam éjszakánként, a kisgyerekes barátnőm meg évek óta nem. Szereti a gyerekeit, és egy percig sem bánta meg, hogy vállalta őket, de néha kiszakad belőle, hogy milyen fáradt, és alig bírja magát. Ha erre azt mondanám neki, hogy mit siránkozik, akkor nagyon bunkó lennék, pláne, hogy ilyen szempontból sokkal jobb helyzetben vagyok, mint ő.

Ez talán jobb példa, bár, mint minden példa, ez is sántít. Nem tudom jobban elmagyarázni, de továbbra is nagyon irritál ez a "siránkozik" szó.

66. doxikri (válaszként erre: 64. - Sundance)
2009. ápr. 28. 15:41

Jártam már úgy, hogy azért nem vettek fel egy szakmunkára (szakácsnak) mert nekem vendéglátóipari érettségim van, és így magasabb bérkategóriába vagyok, mint az a hölgy, aki ott takarított. Így ő lett a szakács, én meg takaríthattam. Mert az nem szakmunka.

Én akkor hogy mondjam a gyerekeimnek mély meggyőződéssel, hogy tanuljanak!!

65. doxikri (válaszként erre: 61. - Loch ness)
2009. ápr. 28. 15:37

"siránkozni" sok mindenért lehet. Kinek ezért, kinek azért. Ez az internet dolog, szerintem azért nem fair, mert van akinek munkához kell, van aki a munkahelyén használja, vagy éppen a teleházban, vagy a gyereknek kell a suli miatt.

Vagy éppen ez az egyetlen szórakozása, estleg a kapcsolata a külvilággal. Gondja-baja meg még van attól, hogy internetezik.

64. sundance (válaszként erre: 63. - Doxikri)
2009. ápr. 28. 15:36
Undorító bizony! Külföldön még a diákmunkaerőt is normálisan megfizetik. Én akkor tudok nagyon elkeseredni, mikor arra gondolok, hogy én diplomásként nem keresek annyit, mint külföldön egy takarítónő.
63. doxikri (válaszként erre: 60. - Sundance)
2009. ápr. 28. 15:32
Sajnos ez is teljesen általános. Tavaly nyáron én is tapasztaltam a nyári munkán lévő diákoknál és fiataloknál. Fizu előtt ordítoztak velük, hogy ez nem jó, meg az nem jó, lealázták őket még a vendégek előtt is és aki nem sírva ment el annak azt mondták azért kap csak ilyen keveset, mert nem jól dolgozott. Undorító!
62. sundance (válaszként erre: 61. - Loch ness)
2009. ápr. 28. 15:32
Tökéletesen egyetértek veled!
2009. ápr. 28. 15:30
Nem tudom, a fórum kiírójának lenne-e oka siránkozni, mert egyetlen hozzászólása sincs még a Hoxán. Ehhez a beszélgetéshez se szólt hozzá. De azért különbséget kell tenni azok között, akik siránkoznak, és azok között, akik nehéz helyzetbe kerültek, és kétségbeesetten keresik a kiutat, és ennek esetleg hangot is adnak. A siránkozást elég sértő szónak találom. Pláne, hogy mi, akik itt vagyunk, valószínűleg jobb helyzetben vagyunk sokaknál, akiknek az internetelőfizetés is luxus lenne. Tehát akkor ilyen szót ne használjunk azokra, akik ki tudja, miért kerültek nagyon nehéz, szinte kilátástalan helyzetbe.
60. sundance (válaszként erre: 57. - Doxikri)
2009. ápr. 28. 15:27
Néhány éve nyáron én is vállalkozónak dolgoztam még egyetemistaként. Júliusban kevesebbet adott, mint ami jár, azt mondta majd jövő hónapban kifizeti. Augusztusban azt mondta sajna egy fityinget sem tud adni, mert nagy a gáz. Ezután a barátom bement, eréjesen fellépve és érdekes módon rögtön kiköhögte az összes lóvét, amivel nekem tartozott.
59. mokusmazsola (válaszként erre: 58. - Sundance)
2009. ápr. 28. 15:24
egyetertek! sajna a tul nagy szabadsag egyeseknek az agyukra megy! nem felnek semmitol es senkitol
58. sundance (válaszként erre: 54. - Doxikri)
2009. ápr. 28. 15:23
Az olyan embert meg fel kéne kötni, aki dolgoztat, de nem fizet.
57. doxikri (válaszként erre: 56. - Sundance)
2009. ápr. 28. 15:22

A fekete munka az egyik legnagyobb szemétség. Az általam említett vállalkozóknál az is kiderült, hogy nem, vagy nem idejében jelentettek be.

Ha meg dolgozni akarsz, mert muszály, akkor nincs választási lehetőséged, hogy fekete, vagy fehér?!

56. sundance (válaszként erre: 52. - BollerKrisz)
2009. ápr. 28. 15:20
Igazad van, de nagyon sok embernek nincs más választása mint feketén dolgozni. Majdnem mindenhol csak minimálbért adnak, a többit meg zsebbe.
55. Csiga78 (válaszként erre: 54. - Doxikri)
2009. ápr. 28. 15:18
Egyetértek veled
54. doxikri (válaszként erre: 34. - E475b894d7)
2009. ápr. 28. 15:17

szegény vállalkozók! napi 18(!) óra munka után, szinte minden nap dolgozva, a főnökünk közölte, hogy ja, fizetés az nincs! Még a bejelentett minimálbér se! Nekem ilyen főnökből kijutott 4.

Az utolsónál nem siránkoztam, feljelentettem. De miért mindig én kezdjem a nulláról?

Most nincs munkám 1/2 éve, de nem siránkozom. átrendeztük az életünket és megpróbálunk viszonylag nyugodtan élni.

De megértem a siránkozást is, csak az a gond, hogy mindenkinek van siránkozni valója.

53. mokusmazsola (válaszként erre: 49. - Sundance)
2009. ápr. 28. 15:16
hat az oregsegi min. az 15 ezer ft. itt. majdnem a fele a 28 -nak.
52. BollerKrisz (válaszként erre: 24. - Sundance)
2009. ápr. 28. 15:16
Minimál nyugdíjat az kap, aki nem dolgozta le becsülettel a 40 évét vagy feketén dolgozott, de ennek vállalja most a következményét. Apám most ment nyugdíjba, 40 éve megvan, mindig melós volt, sohasem nagykutya, mégis 90 ezerrel kezdi a nyugdíjas éveit.
51. mokusmazsola (válaszként erre: 45. - Genlips)
2009. ápr. 28. 15:15
szoktam mondani, hogy megyunk mint a birkak. begetunk, ha nem tetszik, de csak megyunk tovabb abba azr airanyba ahova terelnek. es ez ervenyes romanra is magyarra is...
50. Csiga78 (válaszként erre: 46. - Genlips)
2009. ápr. 28. 15:15

Én nem akarok elköltözni,mert itt a családom,azok nélkül én félember vagyok.Max.ha költöznék,akkor is csak az olaszokhoz,mert azoknak az életfelfogásuk tetszik.


De tényleg szar dolog,hogy már a gyerekeken is látszik(3-5 éveseken),hogy egyre agresszívabbak egymással.


Pl.szombaton segítettem egy idős néninek kidobni a szemetét.Szegénykém úgy nézett rám mintha ufot látna.Azért ez jelent valamit!Nem???

49. sundance (válaszként erre: 43. - Mokusmazsola)
2009. ápr. 28. 15:14
az nem öregségi nyugdíj. Én arról beszéltem.
2009. ápr. 28. 15:12

egyebkent a legnagyobb baj mindket orszagban, hogy a "nagy emberek" azt csinalnak amit akarnak, minden kovetkezmeny nelkul. tudom, ciki amerikat vagyis az egyesult allamokat peldakeppen felhozni, de ott azt is tudjak, reggel hany szorszal maradt a gatyajaban...es, ha nem ugyanannyi mint az atlag elkepzelese, hat akkor bagy a felhaborodas.

jo, most hulyen fogalmaztam, de ertitek a lenyeget.

2009. ápr. 28. 15:11
mert a vérében van. ennyi.
46. genlips (válaszként erre: 44. - Csiga78)
2009. ápr. 28. 15:10
költözz Franciaországba, ott nincs pozitív diszkrimináció...
45. genlips (válaszként erre: 1. - 6b66a07453)
2009. ápr. 28. 15:09

mert mi megszoktuk, ha szenvedünk, siránkozunk. lesajnáljuk magunkat, hogy jaaaj, mi történt velünk. (tenni ellene, utána semmi!!!)

ha probléma van, jöhet a jól bevált bűnbakkeresés (de a saját portánkon szét ne nézzünk!!!)

2009. ápr. 28. 15:08

Azért siránkozik a magyar,mert azok akik normálisan dolgoznak azokról több bőrt húznak le.

Kérdem én másokat(az az kisebbséget)miért illet meg több jog mint bennünket magyarokat,ha Magyarországon élünk???

Én pl.családival kapok 38e-t.Tény a párom kidolgozza a belét,mégsem sírunk és támaszkodhatunk a családra.

De addig,amíg úgy mész végig az utcán,hogy mindenhol belédkötnek,belédrúgnak egy idő után nem fogsz mosolyogni.És ha annyira jó Romániában,akkor miért olyan sok a vendégmunkás Németo.-ban,Olaszo.-ban és nálunk???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook