Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért olyan közömbös, néha már-már embertelen néhány nővér? Természetesen mélységes tisztelet a kivételnek!!! fórum

Miért olyan közömbös, néha már-már embertelen néhány nővér? Természetesen mélységes tisztelet a kivételnek!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. 549be03e80 (válaszként erre: 20. - Zarahell)
2014. jan. 23. 14:03

Ha ide jonnek (Ausztralia) rosszul jarnak,mert itt is alacsony a fizetesuk,ezert dolgoznak foleg indiaiak es kinaiak tobbsegukben,akiknek -szinten tisztelet a kivetelnek- hasonlo a viselkedesuk,mint otthon,igaz itt a halapenz ismeretlen fogalom (nemcsak az eugyben,hanem ugy altalaban,a vendeglatast kiveve,de ott se kifejezetten kotelezo)

A sajat boromon tapasztaltam szivmutet utan,az aussie apolonoknek "darling" voltam (igy szolitjak a betegeket)az azsiaiaknak nagy semmi:( ugyszinten az udvarias hangnem es a segitseg.

2009. júl. 3. 17:39
Én meg sok sikert kívánok, hogy összejőjjön a baba nektek is :) Nem vörös Mertus :)
2009. júl. 2. 21:52

mertus a vörös igaz???

én annó fábiánhoz jártwm de voltam atánál is.

de nem váltak be,most meg pesten járok nödokihoz,de itt sem jobbak,tisztelet a kivétel.

sok sikert neked a szüléshez,könnyű legyen és szép élmény és egészséget a picurnak!!

61. dyewittness (válaszként erre: 60. - Zsanetta)
2009. júl. 2. 20:41
Michael volt, de elment Franciába. Most Mertus. Ő maradt aki még értelmes.
2009. júl. 2. 19:22

most látom ózdi vagy én borsodszentgyörgyi voltam /vagyok!!!

hát akkor mégnagyobb egészséget!!

ki a dokid???

2009. júl. 2. 19:20

akkor sok sikert neked és minden jót és egészséget a pici babádnak!!!

ha bármilyen kérdésed lenne amit talán az anyós nem tud vagy ha tud de te bizonytalan vagy irj szivesen sekitek ha tudok!

2009. júl. 2. 19:17
Én elhiszem. Na lényeg a lényeg. Minden tiszteletem a nővéreké, mert minden munkát ők csinálnak a kórházakban. Én csak azt írom, amit hallok. További jó munkát és szorítsatok, hogy egészséges gyermekem szülessen, mert már csak 2 hét van hátra :) Anyósom be van izgulva, mert pont szülőszobás. :D
2009. júl. 2. 19:04

mi papiron is szúrhatunk,de papir nélkül meg ált mindenhol szúrnak.

a mi klinikánk bevédte magát papirforma szerint is.:):)

56. erikpipi (válaszként erre: 54. - Dyewittness)
2009. júl. 2. 19:00
"Nővér nem szúrhat branült.":))) Papíron.
2009. júl. 2. 16:12

drága ha én elmondanám neked mit csinálunk.

ahol dolgozom a klinikán aláirtunk egy papirt mit végezhet egy növér és a professzor jóvánhagyta.

vérvétel,branül,szondázás,ha vért kell kapni mi tesszül fel de az orvos határozza meg.

oxigént döntjük el hány literen menjen,intravénás gyógyszereket adunk vénásan,centrális branülöket kezelünk,stb.

szóval itt nálunk mindent mi csinálunk,de ez igy jó másképpen nem tanulnánk.

még nem láttam nálunk hogy orvos szúrt volna branült.

54. dyewittness (válaszként erre: 53. - Zsanetta)
2009. júl. 1. 19:26
Ehhez azért van megjegyzésem :) Ne vedd személyeskedésnek, de 1. Nővér nem szúrhat branült. 2. A többivel egyetértek. Ahol a párom dolgozik ott tilos a műköröm és ha jól tudom ezt tanítják is a suliban. Egyébként nekem jó tapasztalataim vannak mind a nővérekkel, mind az orvosokkal. Pénz nélkül is elláttak. Sőt 2 év után is megismertek.
2009. jún. 30. 22:58

tehát a müköröm témával kapcsolatban aztán lezárom hogy lehet vele dolgozni.

én is növér vagyok és tudok vele dolgozni persze nem ultra hosszúval.nem akadály vele a vérvétel,a barnülközés,infuzió feltevés,gyógyszeroldás stb.

kicsit a ragasztás macera de ennyit meg lehet engedni.

az semkinek nem jutott eszébe hogy a sok fertötlenitö használata tönkre teszi a saját körmöt.

tudom vannak bubkó,anyagias növérek ez ált a felnött részen jellemzö,de gyerek volnalon más.

tudom meg hát anyukákkal sem könnyú.

némelyik azt hiszi hogy a hilton szállodában van ,és hát mi gyerekápolók azért vagyunk hogy a gyereket gyógyitsuk nem pedig azért hogy a szülöt kiszolgáljuk.

2009. jún. 30. 22:53

elegük van a munkájukból,kiégtek de muszály dolgozni.

sajnos voltak,vannak ilyenek.

51. Zarahell (válaszként erre: 49. - Erikpipi)
2009. jún. 30. 22:45
Igen, én is ezt mondom! :) Hogy annyira egy mellékes dolog..
50. erikpipi (válaszként erre: 47. - Dyewittness)
2009. jún. 30. 14:31

Miért szerinted nem lehet? Nem a köröm nagysága dönti el a gumikesztyű méretét, hanem a kezed nagysága..

Tényleg, mi a gond?

49. erikpipi (válaszként erre: 45. - Zarahell)
2009. jún. 30. 14:29

"miért ragadtatok le a műköröm-témán.."

Én? Valaki felvetette, és visszakérdeztem. Nem a köröm befolyásolja a munka milyenségét, hanem a hozzáállás, akár milyen mostohák a körülmények.

Nem a nővérnek gond a műköröm, hanem a betegnek.

48. Zarahell (válaszként erre: 47. - Dyewittness)
2009. jún. 26. 21:21

Na jó, de van sima rövid műköröm is. :) De most már hagyjuk ezt a köröm témát tényleg, mert nagyon vicces, hogy hogy jön a köröm a közömbösséghez..


Csokító, meg minden.. ne ítélj elsőre! :)

47. dyewittness (válaszként erre: 45. - Zarahell)
2009. jún. 26. 20:31
Érdekes lenne a gumikesztyűt felhúzni műkörömre :D
2009. jún. 26. 13:34
A nővér beleőrülne, ha mindenkihez közel állna érzelmileg.
45. Zarahell (válaszként erre: 43. - Erikpipi)
2009. jún. 26. 13:32

Már megint a műköröm!


:D


Szerintem tök mindegy, hogy van-e valakinek műkörme, vagy nem.. Én speciel soha nem rakatok fel műkörmöt, mert távol áll tőlem, de így sem értem, hogy miért ragadtatok le a műköröm-témán..

2009. jún. 26. 11:40
Én életemben először voltam 4 hete kórházban. Komoly hasi műtétetm volt, altatásban. Csak azt tudom mondani, hogy nagyot csalódtam, de pozitívan. Az ápolónők és az orvosok is maximális profizmussal és emberséggel kezeltek. Aki rászorult, azt nem a hozzátartozók mosdatták le, hanem az ápolónők, kedvesen, türelmesen, pedig rengeteg munkájuk volt. Nem tűntek kiégettnek, gyakran mosolyogtak, és ez nekünk nagyon jólesett. Nem is tudom, hogy kiszolgáltatottan milyen lett volna az ellenkezőjét tapasztalni. Nem tudom, hogy kórháznevet lehet-e írni, de ez Szegeden a Nőgyógyászati Klinikán volt. Azóta is hálás vagyok az ott dolgozóknak.
43. erikpipi (válaszként erre: 24. - Salsa)
2009. jún. 26. 11:21

"és ritka a müköröm nélküli áp.nő is manapság."

És? Ez mennyiben befolyásolja a munkáját?

2009. jún. 23. 20:39

Akik emberekkel foglalkoznak sokkal jobban ki vannak téve a kiégésnek. Sajnos maguk sem ismerik fel. Ilyenkor kéne váltani, és más munkát keresni, ami nem egyszerű feladat.Ugyan akkor miért nem említhetnék meg, hogy hatalmas a felelősségük. egy félreadott injekció, vagy elnézett gyógyszer végzetes lehet. Arról már regényt lehetne írni, hogy 60 betegre jut 2 nővér, és a túlóra szinte kötelező.És mindezt 70-80 ezer forintért havonta.

Igen, kell az emberség, empátia.

41. Sziszko69 (válaszként erre: 40. - Dyewittness)
2009. jún. 23. 20:28
Az lehet, de én úgy gondolom, hogy ha én nem vagyok ilyen amit írtál az ápolónővel, akkor ő se legyen velem ilyen. Ha én vagy bármelyik beteg bunkó vele, akkor természetesen kérje ki magának, vagy szóljon vissza. Nincs is ezzel semmi baj. De én itt alapvető emberi normákról beszéltek!!!
2009. jún. 22. 20:45
Mindenki csak azzal van elfoglalva, hogy az ápolónők némelyike milyen. Lehetne még egy témát nyitni arról is, hogy a betegek milyenek. Hogyan beszélnek az ápolókkal. Ez olyan téma, amit csak az ott dolgozók ismernek.
2009. jún. 21. 13:00

Nem igazán értek egy két hozzászólást. Nagyon elmentünk a pénz kérdése felé. Holott itt egyetlen dologról van szó: emberségről!!!!!! Hogy egy embernek, aki két mankóval közlekedik, és nem tud sehogy sem menni, miért nem segítenek annyit, hogy fel tudjon menni, illetve le tudjon szállni egy ágyról.

Természetesen megértem én a pénz kérdést is, tudom, hogy keveset keresnek az ápolónők. De az a másik ápolónő, aki szintén ugyan annyit keres mint a társa, az miért tud emberséges lenni?

Az miért tud odamenni egy beteghez, segíteni neki, méghozzá mosolyogva? A másik miért nem képes még annyira sem, hogy a kezét nyújtsa egy pillanatra valakinek, míg leszáll az ágyról?


Nagyon kérem ne beszéljünk itt pénzről!!!!!!!!!


Én is nagyon keveset keresek, mégis bármikor beszélek egy ügyféllel, legyen az aznap az ötvenedik, igyekszem mindig segítőkész lenni, mosolyogni, stb. És nekem sincs 100 ezer forint a fizetésem.

38. Cyntia
2009. jún. 21. 12:01

Egy ápoló úgy max 100 ezret keres a nagyon sok túlórával és éjszakával együtt.


Ez nagyon gáz!

37. dyewittness (válaszként erre: 35. - Dyewittness)
2009. jún. 21. 10:49
Nem bántom, csak furcsa a hozzá állása:) Lehet itt Ózdon más a mentalitás és persze a fizetés :) Párom az ápolási osztályon dolgozik és ott elég sok munka van a betegekkel. Biztos van könnyebb osztály is :) Ja és anyósom szülésznő. A párom most fog szülni nem sokára :) Nem is vitatkozok tovább. Kórházak között is van különbség. Amit én látok az kemény munka. Én hegesztő vagyok, de nem cserélném le az ő munkájára. :)
36. Zarahell (válaszként erre: 35. - Dyewittness)
2009. jún. 21. 09:39

Én ahogy Salsát látom (nem ismerem, csak a hozzászólásai alapján) szerintem nem az a fajta, aki nem foglalkozik a betegekkel. Ha az a fajta lenne, akkor szólt volna ide, hanem csöndben meghúzódna.


Meg ne bántsátok egymást látatlanban, a mindenit!!

35. dyewittness (válaszként erre: 31. - Salsa)
2009. jún. 21. 01:27
Nem tudom hol vagy ápolónő, de biztos nem a közkórházakban. Sokat járok kórházban, a párom miatt is és mivel a sport miatt elszakadt pár szalagom, de még nem találkoztam olyan ápolónővel, akinek műkörme lett volna. Azért kíváncsi lennék, hogy műkörömmel hogy mosdatsz le egy fekvőbeteget, vagy, ha műkörmöd van, akkor hozzá sem nyúlsz és akkor már értem a betegeket, hogy panaszkodnak.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook