Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nevezted el magadról vagy a párodról a gyereket? fórum

Miért nevezted el magadról vagy a párodról a gyereket? (beszélgetős fórum)


1 2
46. syria
2022. márc. 21. 11:37
Ez megint egy olyan fórum, ahova a kiírója oda se böffent. Utálom az ilyen jelenséget.
45. l.luiselotte (válaszként erre: 44. - Syria)
2022. márc. 20. 16:09
És azóta már korrigáltatta a cimet. Eredetileg megtoldotta azzal a frappáns kérdéssel, és hogy tudod megkülönböztetni őket egymástól, zsinórban erre válaszolt a társaság, mint pld én is.
44. syria (válaszként erre: 5. - MODERÁTOR)
2022. márc. 20. 13:23
Ha arra gondolt, miért nem azt írta? Ja, bocs! Nyilván feltételezte, hogy itt csupa gondolatolvasó válaszol. 😁
2022. márc. 20. 06:51
Sosem értettem ezt a logikát, nem is támogatom az ilyen fajta névadást.
2022. márc. 19. 18:54

Fegyverrel sem lehetett volna erre kényszeríteni. A saját neveik nagyon illenek hozzájuk, el sem tudom képzelni a lányomat Michelle-ként, a fiamat Jean Daniel-ként.


A magyar rokonságomban jószerivel van, hogy három generációt is ugyanúgy hívnak. Én ezt nem tartom jónak, a név összeforr a viselőjével, szerintem legyen mindenkinek saját.

41. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 19. 16:47
Azért, mert mindkettőnknek szép keresztnevet adtak a szüleink, így tovább adtuk.
40. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 19. 16:37
Nekem nem szimpatikus ez a névválasztási módszer. Sosem adtam volna a gyerekemnek az apjuk nevét, vagy az enyémet.
39. forrest2010 (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 19. 16:29
... az egyik családban a Judit név a gyakori , a vezetékneve mindnek más , a másikban a Zsuzsanna a gyakori , de ott is más más a vezetéknevük ! ...
38. pteri
2022. márc. 19. 16:17
Nàlunk a fiam az apukàja, nagyapja és dédapja nevét kapta. Nekem ez a régies szokàs sose tetszett, de làttam, hogy a férjem boldog lenne tőle, így az irànta való szeretet vezételt. A fiam is azt mondja, hogy reméli tovàbbadhatja majd a fiànak. Neki tetszik.
2022. márc. 19. 14:54

Régen szokás volt, hogy az első fiú az apja nevét, az első lány az anyjáét kapta.

A második, harmadik fiú és lány a nagyszülők nevét, a többiek valamelyik "fontos" rokonét kapta.

Mivel akkoriban 8-10 gyerek is született egy családban végre a szülők is adhattak olyan nevet a gyerekeiknek, ami nekik tetszett.

Így bizony nagyon egyhangú volt a nevek listája.


Mi ragaszkodtunk ahhoz, hogy a gyerekeink ne a mi nevünket kapják. Az unokák sem a szülőkét kapták és nem is a ma divatos, szerintem rettenetes nevekre hallgatnak.


Településünkön háziorvos generáció praktizál. Mindháromnak ugyanaz a neve. Megkülönböztetésük a az öreg, a fiatal és a gyerek.

36. Nem Szendi (válaszként erre: 30. - Channa*)
2022. márc. 19. 14:54
Már azt hittem, hogy te is Nyunyóka vagy, de visszaolvastam mindent. :D
2022. márc. 19. 14:44

Nem neveztem el a gyerekeimet magunkról.


A családban vannak olyanok, akik viszik tovább a neveket. Dédi, nagyi,apa és gyereke.

Egy furcsa formát választották, az öreg János (bácsi), Jancsi, kis Jancsi, Jancsika.

Nőknél, Kati néni, Kati, kis Kati, Katika.


Levélen: Id.(idős) Ifj. (ifjú) Ifjabb.

34. brandy85 (válaszként erre: 31. - Ágio8405)
2022. márc. 19. 14:15
Mert a szülőknek az tetszik,mint mi se hagytuk befolyásolni magunkat.
2022. márc. 19. 14:13
Nálunk mind a 3 gyereknek régi magyar nevei vannak,de nem utánnunk.
32. Channa* (válaszként erre: 31. - Ágio8405)
2022. márc. 19. 14:05

Én supa régi neveket hallok a Noelek és Dzseniferek mellett.


Gellért, Simon, Zsombor, Ákos, Anna, Fruzsina, Nikolett, Rózsa, stb.


Tehát, azért adnak normális neveket is a felkapott sorozat nevek mellett is, mert vannak...

31. Ágio8405 (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2022. márc. 19. 13:36
Mèg így is akad azért. De megmondom őszintén nem értem mai világban miért adnak egyesek ilyen nevet…. Félre ne érts nem is mai divat nevek tetszenek, de vannak sima nevek ami nem is ilyen régies és nem is a mai modern Noel és társai.
2022. márc. 19. 13:13

Milyen nevet akarsz adni a gyerekednek?


Ha megírod, akkor megírjuk, hogyan tudod máshogy szólítani, mint magadat vagy az apját.



Ha lányunk született volna, akkor Cecilia lett volna a neve és mi Cicónak szólítottuk volna.

Fiúnk született és őt is szólítottuk így;)

2022. márc. 19. 13:07

Zsuzsa, Zsuzsanna, kis Zsuzsi, öreg Zsuzsa, Zsu


Péter, Peti, Petike, Pepe

2022. márc. 19. 13:04
Nem tettem ilyet.Anyu is megbánta.
27. bozsu55 (válaszként erre: 8. - Birebora)
2022. márc. 19. 13:01
Van akinek kérdezni is gond.
2022. márc. 19. 12:55

Apu a nagyapám nevét kapta, ennélfogva anyu asszonyneve ugyanaz lett, mint az anyósáé.Ebből adódott néha kavarodás.

Szerencsére az én szüleim nem voltak olyan szerelmesek a saját keresztnevükbe, hogy azt adják tovább nekünk.

Egy évfolyamtársnőm keresztelte a fiát az apja, a lányát a saját keresztnevére.Mikor a harmadik gyereket várta, kajánul figyeltem, hogy na most muszáj lesz kitalálni valamit...

A megkülönböztetés szerintem sosem gond, kreatívak az emberek, Pisti meg Kispisti, Józsi meg Jocó, vagy egyszerűen Öcsinek hívják a gyereket.

Én nem vagyok Dzsennifer meg Benett párti, a hagyományosabb vonalból választanék nevet a gyerekemnek, de a saját nevem nem adnám.

25. birebora (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 19. 12:54

Channa és Andi leirta. Komolyan akarsz még példát? Nem akarom ismételni. Én is a szememmel látom:)


Zoltán, Zoli, Zolika, Zozó, Zozika


Piroska, Piros, Piri, Pirinyó

2022. márc. 19. 12:51

Azért az nem olyan nehéz,

A párom Zsolt, a legnagyobb fiam is, de ő Zsolti, azért nem keverem össze őket, sőt az unokám is megkapta második névnek,a Levente után.

A másik fiam Gábor, soha semmikor nem hívtuk másképp, csak Gábornak.

A nagyobbik fia is Gábor, de ő egyenlőre Gáborka.

2022. márc. 19. 12:48

Azonos nevűeket mindig a becézési formákkal lehet megkülönböztetni.


Jellemzően minden névnek van több becézési formája, így azok közül kell kiválasztani azt, amelyik legjobban tetszik.


Pl.

Mária, Mari, Ria, Marcsi, Marcsika, Marika...

József, Józsi, Jocó, Joci...

Ferenc, Feri, Fercsi, Ferike, Fecó...

Erzsébet, Erzsi, Böbe, Nöbke, Bözsi, Zsike...


Tehát, megoldható, hogy tudja az illető, hogy őt szólították meg;)

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Birebora)
2022. márc. 19. 12:44
Nyilván, mivel anyádat anyunak, anyának hívod, nagyanyádat meg mama, nagymama, stb.
21. andi6020 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 19. 12:42
Szemmel látom.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Birebora)
2022. márc. 19. 12:40
És mi a név? Hogy különböztetitek meg őket?
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2022. márc. 19. 12:39
És mi a név? Hogyan különböztetitek meg?
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - L.luiselotte)
2022. márc. 19. 12:38

Fecó és Fecóka?

Magadat még jó, hogy meg tudod különböztetni édesanyádtól...

2022. márc. 19. 12:23

Ha már neves fórum...


Más is tapasztalja, hogy a régi nevekre sok fiatal azt mondja, hogy szép?


Én teljesen meg vagyok lepve, amikor azt mondja egy húszon éves az Erzsébetre, Margitra, Józsefre Sándorra, stb., hogy de szép neved van!


A mi korosztályunk jellemzően fujjog ezekre a nevekre...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook