Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nevezted el magadról vagy a párodról a gyereket? fórum

Miért nevezted el magadról vagy a párodról a gyereket? (beszélgetős fórum)


1 2
16. Prünytyi (válaszként erre: 15. - Prünytyi)
2022. márc. 19. 12:21
Nekem egy lányom van…helyesen
2022. márc. 19. 12:20
Nekem egy lányom, de meg sem fordult a fejünkbe, hogy az én vagy a nagyik keresztnevét kapják. Apukám és az Ő apja János, de az apukámat a nagymamám Tominak hívta😅.Szerencsére a férjem nem lett Sándor az apja után.
14. fc93bfaf3e (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2022. márc. 19. 12:11
De vannak Noelek, meg Dzseniferek.:D
2022. márc. 19. 12:03
Én nem tenném. De van ilyen a rokonságban: nagyapám, nagybátyám, unokatestvérem és a fia...
12. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 19. 11:55

Miért jó? Ez évszázadokig hagyomány volt. Szerintem szép hagyomány.


Mióta nem tartják nincsenek olyan fiatalok akik István, József, Mihály, Mária, Piroska, Erzsébet neveket viselnének.

2022. márc. 19. 11:47

Jó kis fórum, jókat mosolygok és örülök, hogy az anyámat soha nem kevertem össze a nagyanyámmal:)


Vagy az apámat a nagyapámmal.

2022. márc. 19. 11:45
... nem kapta egyik se a mi utónevünket ! sose tartottam jó ötletnek , de mindenkinek a maga dolga h...
2022. márc. 19. 11:44
Nálunk is van egyforma nevű és még csak véletlenül sem tévesztjük össze egymást:)
8. birebora (válaszként erre: 5. - MODERÁTOR)
2022. márc. 19. 11:43
Akkor kérdezze úgy, tényleg bután és félreérthetően tette fel.
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 19. 11:37

Nem magunkról neveztük el a gyerekeinket.

Ellenben a férjem az apósom nevét kapta, és szerencsére simán meg tudom különböztetni őket egymástól.

2022. márc. 19. 11:32

Mi nem magunkról neveztük el a gyerekünket, mert annyira nem tetszettek a saját neveink, hogy megismételjük;)


Sokan azért adják a saját nevüket, hogy a gyerek tovább vigye, de szerintem ez egy elég érdekes felfogás.


Nálunk úgy szoktuk, hogy ha van név azonosság, akkor máshogy nevezzük az ugyan olyan nevűt, pl. Van olyan, hogy a nagypapa Attila, a fia Ati, az ő fia Atika. Ja, minket nem zavar, ha 60 évesen Atikának szólítunk valakit;)


Illetve, teljesen más néven szólítjuk a névazonos később születettet, ez nem tudom, hogy miért alakult így...

Nekem van olyan unokatesóm, hogy az esküvőjén tudtam meg, hogy Mária a neve és nem Jutka, ahogy mindig is szólítottuk:DDD


A barátnőm mindig nevetgél azon, hogy a családban mindenki kap egy nevet és még véletlenül sem úgy szólítjuk;)


És tesszük ezt annak ellenére, hogy pl. Mária is egyedül lenne a családban...


Azért jellemzően figyelünk arra, hogy ne legyen név azonosság, de néha belefutunk...

5. MODERÁTOR (válaszként erre: 2. - L.luiselotte)
2022. márc. 19. 11:30
Nyilván arra gondol a kérdező, hogy ha pl. szólítják, hívják őket.
2022. márc. 19. 11:29

Nem tudtam elnevezni az apáról a lányokat. Viszont ha lett volna fiú, az apja nevét kapta volna.

Hogy tudnám megkülönböztetni? Hála az égnek, hogy nem lett fiam, most nagy bajban lennék

2022. márc. 19. 11:23
Nem neveztük el egyiket se.
2022. márc. 19. 11:20
Nem akarlak megsérteni, de ez buta kérdés. Hogyne tudnám megkülönböztetni a férjemet a fiamtól és magamat édesanyámtól.
2022. márc. 19. 11:18
Miért jó az, hogyha magad után/apja után nevezed el? Hogy különböztetitek meg magatoktól vagy a párotoktól?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook