Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért nem tanácsos este 6 óra után gyümölcsöt fogyasztani, zöldséget viszont akár korlátlan mennyiségben is megengedett? fórum

Miért nem tanácsos este 6 óra után gyümölcsöt fogyasztani, zöldséget viszont akár korlátlan mennyiségben is megengedett? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
39. Guruljka (válaszként erre: 38. - 6897bca198)
2014. febr. 6. 19:25
Akinek refluxa van, annak persze, de a refluxosok általában már bőven kitapasztalták, hogyan tudnak a legkedvezőbben étkezni.
38. 6897bca198 (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2014. febr. 6. 19:06

Nem tudom, változtat- e, ha világosban, vagy sötétben ül valai egy szobában. Részemről inkább világosban.

Sajnos van, akinek nem tanácsos éjjel felébredvén enni, pl. reflux esetén. Az is tud elég nagy bajt okozni, nagyobbat, mintha egy "kicsit korog" a gyomra. Bizony nézegetni kell, hogy mikor, mit eszik, evés után 3 órával nem tanácsolt lefeküdni.

37. Guruljka (válaszként erre: 36. - 9892d65728)
2014. febr. 6. 18:53

Sok hasonló dolog van.

Úgy lehetne összefoglalni: Azt fogod csinálni, ami jó neked, ha beledöglesz, akkor is! :-D


és, pótkérdés: Ha nem pasi lennél, akkor nem lenne igazam, vagy hogy is van? :)))

36. 9892d65728 (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2014. febr. 6. 18:45

annak ellenére, hogy pasi vagyok, igazad van!

úgy élj, éljünk, ahogy jólesik (illetve lehet)


sosem értettem a pontosan, mindig ugyanakkor étkezést, ha kell, ha nem, meg azt, amit más kitalál.

ha éjjel háromkor korog a gyomrom, irány a konyha. jóízűt csipegetek és szunya(persze fogmosás kötelező)

35. Guruljka (válaszként erre: 34. - 6897bca198)
2014. febr. 6. 15:10

Jaj, ne filozofáljunk ezen... :-D


Visszakérdezek, hogy mit változtat az, ha világosban ülök itt egyedül a szobában?


Nem mindennapos egyébként, de tény, hogy éjszakai bagoly vagyok. Néha, ha valami miatt fel kell kelnem reggel, próbálom ezt tartani, de nem sikerül hosszabb időn át. Valami miatt fent maradok szinte észrevétlenül, és máris később ébredek...


Még a lefekvés előtt se nézegetem, mikor legyek éhes, és soha ettől még bajom nem volt.

Az előfordult, hogy éjszaka arra ébredtem, hogy egy bizonyos kaját muszáj megennem...és felkeltem, meg is ettem. Nem lett volna értelme ébren és éhesen forgolódni.


Nagyobb bajt okoz az egészségtelen, rostszegény és zsírokban gazdag táplálkozás.

34. 6897bca198 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2014. febr. 6. 09:48
Valóban pontosabb lenne a lefekvé előtt 3 órával. A kérdés az, aki este ébred és 6-kor ebédel, az nincs elszigetelve a valóságtól?
33. 9892d65728 (válaszként erre: 28. - Forrest2010)
2014. febr. 6. 09:23

igen, arra gondoltam... csak akkor sem illendő, ha baromi jók vagyunk a párunknál. ez elvi kérdés. mi pasik, azt hisszük milyen jópofa...nem kérem, nem jópofa..kiizzadni nem lehet, de viselkedni kell.

ezért is fontos úgy étkezni, hogy ilyen baleset ne forduljon elő..(na jó, legyen... néha befigyel)

aki tiszteli a nőket, párját, az erre figyel.


szerintem.

2014. febr. 6. 08:45
Ha előtte ettél lassabban emészthetőt akkor ne egyél gyümit. Lentebb leírták az okot. És nem 6 után hanem lefekvés előtt 3 de inkább 4 órával egyél utoljára.
31. gyöngyszemü (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2014. febr. 6. 08:45
:-)
30. gyöngyszemü (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2014. febr. 6. 08:44

Tudom nem a gyomorban marad hanem a belekben de akkor sem tud kimenni......


Az meg hogy este 6 után... azt nem muszáj betartani a lényeg hogy alvás előtt 3-4 órával ne együnk, ha valaki éjfél vagy egykor alszik el az akár 9-10-kor még ehet (nem gyümölcsöt).

Legalábbis nekem ez vállt be, és gyümölcsöt csak délelőtt eszek.

29. bnoi7525 (válaszként erre: 28. - Forrest2010)
2014. febr. 6. 08:31
Hat becezgethetjuk, de attol meg gaz. Szo szerint. :-)))) Es badarsag lenne azt gondolni, hogy csak a ferjecskek termelnek gazt ejszakankent. Nem veletlenul szoktam le az estenkenti szoloevesrol.
28. forrest2010 (válaszként erre: 20. - 9892d65728)
2014. febr. 6. 08:17
....a pukira gondoltál ?! mond ki szépen ! így még nem is olyan rettenetes !
27. bnoi7525 (válaszként erre: 8. - A7dd008376)
2014. febr. 6. 07:56

A kenyer sem jo, tiszta ch. :-))) Marad a viz.


Egyebkent az este 6 orat csak altalanossagban mondjak nyilvan, normal munkarend mellett. Amugy meg lefekves elott 2-3 oraval nem celszeru enni.

26. mese
2014. febr. 6. 07:17
Köszi mindenkinek az eddigi hozzászólásokat! :)
2014. febr. 6. 06:48

ha este jóízűen túlzabálom magam, mondjuk párolt/grillezett zöldségekből, azzal reggelig jól elvagyok...

de ha érzem, hogy egy kicsit sok volt, és ül a gyomromban, akkor elég egy savanyú almát enni..az rövid időn belül megoldja az emésztést...vész esetén a citromleves ásványvíz a tuti...

szóval gyomor kérdése.

24. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Gyöngyszemü)
2014. febr. 6. 06:33
Pedig ez a magyarázat rá. A többi kaja nehezebben emésztődik meg, mint a gyümölcs, így az egész éjjel ott várakozik, hogy sorra kerüljön, ami valóban ott erjed, puffaszt, stb. És kellemetlen tőle az alvás.
23. 549be03e80 (válaszként erre: 22. - D7ba7bf7ff)
2014. febr. 6. 02:21
es itt van a pont!:)
22. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Mese)
2014. febr. 6. 00:17
A gyümölcs frissít és erjed, a zöldség viszont tisztít.
21. Guruljka (válaszként erre: 18. - C****)
2014. febr. 6. 00:15

Ha jól értelmezem az Anyukámtól hallottakat, már csecsemőkoromban sem voltam hajlandó akkor enni, amikor mások szerint kellett volna.


Viszont 56 éves vagyok, és egészséges.


AZ alkohol természetesen igencsak nélkülözhető, nem is az étrend része, alapesetben.

2014. febr. 5. 23:58

ezt mindenki saját maga tapasztalja ki..ha kívánja, és úgy érzi, jól esett, és nem terheli a gyomrát éjjal, akkor hurrá..bármi az, eheti..


tartok tőle, nem illik erről beszélni, de valaki említette a rohadást.. nos a Hölgyek tudnának mesélni, amikor a férjecskében éjjel őőő..emésztődik valami nehéz...na azt ki kellene hagyni...


aki egy ágyban alszik a párjával, illetve bárkivel, annak bizony tudnia kell, mit ehet este, mit nem...

hogy a máj dolgozik, vagy a vese, kit érdekel...csak ne lehessen hallani a hangos korgást, és hát...hogyismondjam...na, mindegy..


ásít, jóéjt.

2014. febr. 5. 23:49
Csunyan mondva, megrohad benned. Nem emesztodik meg mar este.
18. C**** (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2014. febr. 5. 23:36

Ezek a gondok nem aznap este kezdődnek... Szerintem jobb vigyázni magunkra, ha nem akarunk 50 év felett egy fél marék gyógyszert szedni.


De ki-ki maga tudja, biztos egyéntől is függ, ki hogy bírja.


Nagymamám májrákban halt meg, én nem kísértem a sorsot a piával.

17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Cucicsillag)
2014. febr. 5. 23:27

Én még most kezdtem dolgozni egy kicsit.

Félre ne értsétek :D... fordítási munkát kaptam, itthonról dolgozom.

16. Cucicsillag (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2014. febr. 5. 23:15

Tok egyetertek :)

En pl.megvadulnek korgo gyomorral aludni terni.

15. Guruljka (válaszként erre: 13. - C****)
2014. febr. 5. 22:55

Nem tudom, mikor pihen a máj.

De sokan jól bevacsoráznak, utána elmennek bulizni, inni. A májnak akkor elég komoly műszak kezdődik,és egész jól szokta bírni...nem?

2014. febr. 5. 22:54

Arról nem beszélve, hogy mi az hogy este 6 óra? Én ma akkor ebédeltem.

Aki teljes biztonsággal kijelent ilyen időhatárokat, az még a több műszakos munkarendről sem hallott, sem egyéni életmódról. Ha meg ennyire elszigetelten él a valóságtól, akkor már azért nem hiteles előttem.

13. C**** (válaszként erre: 9. - 6e116dd2cf)
2014. febr. 5. 22:52
Nem azért ne együnk a máj számára nagy feladatot jelentő táplálékot, hogy had pihenjen éjjel? Nem tudom...
12. Guruljka (válaszként erre: 10. - Gyöngyszemü)
2014. febr. 5. 22:51

nem értelek, tényleg azt hiszed, hogy amit megettél, az a gyomrodban marad végig, amíg meg nem emésztődött?

Olvasd el, amit belinkeltem. Az emésztés már a szájban kezdődik, és a vastagbélben is tart még, legalábbis a víz-visszaszívódást és a kiválasztást értve.

Jó pár méteren áthalad az alma és a hús is, mire végez velük a szervezet, hogy így fejezzem ki.

2014. febr. 5. 22:48

Éppen megettem egy almát.


A gyümölcsök cukortartalma általában 5-10% között mozog.


Az emésztésnek mindegy, hány óra van. Ha valakinek valami egyéni okból nem jó a lefekvés előtt valamivel megevett gyümölcs, akkor úgyis megérzi.

Nem kellene a szervezetet valamiféle perselynek nézni. Nagyon összetett és finoman hangolt a működése.

[link]

2014. febr. 5. 22:44
Azért mert a gyümölcs kb fél óra alatt emésztődik meg, és menne tovább... de mivel előtte nehezebben emésztődő ételt eszel mint pl a hús 6 óra alatt emésztődik meg, az nem engedi kimenni a a gyümölcsöt, és igen mint ahogy már említve volt erjed, és felpuffaszt...!! Ezért csak reggelire délig szoktak gyümölcsöt enni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook