Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem találok normális pasit? fórum

Miért nem találok normális pasit? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
414. 1c9173ec8e (válaszként erre: 413. - Mutáns Jane)
2015. dec. 28. 18:40

Én sajnálom azért, hogy elterjedtek a plázák.

Főleg az ottani árak miatt, amiket nem az itteni fizetésekhez igazították. Nem is értem hogy tudsz ilyen nyugodt és érdektelen maradni a témában.


Nem éltem nyugaton.

Te már igen?

413. Mutáns Jane (válaszként erre: 411. - 1c9173ec8e)
2015. dec. 28. 18:37

Őszintén szólva én ezzel a témával nem foglalkozom ("plázák térhódítása"), mert nem érdekel. Ha van valami, amit a boltok városban történő átcsoportosítása miatt csak ott tudok megvenni, akkor elmegyek oda, de amúgy nem az én környezetem, nem villanyoz fel, vagy hangol le különösebben, számomra érdektelen. Mindenesetre világvégét nem vizionálok azért, mert itt is van ez az üzlettípus.

Noha Magyarországon élek, engem túlnyomórészt ez az ország sem érdekel őszintén szólva, úgyhogy számomra ez sem téma.

412. 1c9173ec8e (válaszként erre: 410. - Unom)
2015. dec. 28. 16:28

A meztelen nő önmagában nem is szép.

Nincs abban semmi szépség, amik vagyunk és aminek teremtettünk, vagy amivé fejlődtünk.

Vannak szép és jó dolgok, mint például egymás ölelése, de a meztelenség inkább valami más függvénye, mintsem a szépségé. Szerintem.


Nem a képem volt művészi és nem is az.

Művészi képet szerettem volna készíteni, ami nem a meztelenségtől lett volna művészi.

Egyébként mivel ez nem hétköznapi dolog és nem is olyan valami, ami általános lenne, ezért talán nem érthető, félreérthető, ezt pedig el kell fogadnom.

411. 1c9173ec8e (válaszként erre: 409. - Mutáns Jane)
2015. dec. 28. 16:22

Inkább arról mondj véleményt, hogy a környezetedben a plázák és nagyobb bevásárlóközpontok térhódításának mi lett a következménye.

Érdekelne, hogy te hogyan látod ezt.

Mivel nem a nyugat és az ottani dolgok a témák, így maradjunk az országon belül, aztán ha majd megbeszéltük, hogy itt mi a helyzet átmehetünk nyugatra is.

410. unom (válaszként erre: 397. - 1c9173ec8e)
2015. dec. 28. 07:23

Kicsit sokat képzelsz magadról.

Értem, amit írsz, de miért lennék ettől ideges? Te azt állítod, a képed művészi lenne, csak a csajok nem hitték el. Mért hitték volna? Tudod, hogy ez milyen sablonszöveg, hány önjelölt ""művész" próbál így legalább látni egy meztelen nőt?

409. Mutáns Jane (válaszként erre: 408. - 1c9173ec8e)
2015. dec. 28. 03:28
Te éltél valaha Nyugaton huzamosabb ideig? Mondjuk 4-5-6 hónapig?
408. 1c9173ec8e (válaszként erre: 406. - Mutáns Jane)
2015. dec. 28. 03:06

Amíg az emberek boltokban és plázákban, a neten vásárolnak, addig szerintem a divatot követik.


Nem, sajnos nem az emberek dirigálnak a divattervezőknek, legalábbis nem azok, akik a köz érdekeit képviselnék.


Sajnálatos módon a plázák térhódításának az lett a következménye, hogy az olcsó boltokat kiszorították a piacról.

Sok bolt megszűnt igen sok városban a plázák miatt, ahol rengeteg ruhabolt van. A boltok bérleti díja igen magas, de még így is megéri nekik fönn tartani a boltokat és gazdaságos az üzemeltetés, ha nem zárnak be.

Az olcsó ruhákat fölváltották a turkálók és a kínai üzletek.


Kinek volt ez jó?

A plázásoknak, akik normál, átlagos minőségű dolgokat adnak el hihetetlenül magas áron, főleg a magyar fizetésekhez képest.

Az ilyen helyeken a normálisna kinéző pulóverek átlagosan 16-20 ezer Ft- tól kezdődnek.

407. 1c9173ec8e (válaszként erre: 404. - Mutáns Jane)
2015. dec. 28. 02:53
A stressz is idegesség, csak állandó, folytonos idegesség.
406. Mutáns Jane (válaszként erre: 405. - 1c9173ec8e)
2015. dec. 28. 02:49

Csakhogy az én hozzászólásom, mármint amire ezzel reagáltál, az a "magas művészetre" és nem a divatra vonatkozott.

Egyébként nem tűnt még föl, hogy manapság az emberek többsége magasról tesz a divatra? Vagy hogy a divat próbálja követni az embereket és nem fordítva? Mint pl. a normcore esetében, amin én a mai napig röhögök.

405. 1c9173ec8e (válaszként erre: 403. - Mutáns Jane)
2015. dec. 28. 02:47

Különféle érdekcsoportok döntik el.

Ők akarják meghatározni, hogy mi legyen az épp aktuális divat.

Zárt ajtók mögött, konferenciatárgyalásokon összeülnek és a jövőre nézve megbeszélik a marketing stratégiát.

404. Mutáns Jane (válaszként erre: 401. - 1c9173ec8e)
2015. dec. 28. 02:39
Most a stresszről van szó?
403. Mutáns Jane (válaszként erre: 397. - 1c9173ec8e)
2015. dec. 28. 02:37
Igen, és akkor most jön a nagy kérdés, hogy ki dönti el (eddig ez mindig hatalmi szóval történt), hogy mi számít művészinek, és mi nem. Urambocsá' mi számít giccsnek és mi nem.
402. 1c9173ec8e (válaszként erre: 399. - Mutáns Jane)
2015. dec. 28. 02:36
Ami egyedül érdekel a divattal kapcsolatban, az a színekhez köthető lelkiállapotok.
401. 1c9173ec8e (válaszként erre: 398. - Mutáns Jane)
2015. dec. 28. 02:29

Nekem speciel az idegességgel sincsen semmi bajom.

Csodálatos emberi érzés az is, sajnos sokan negatívnak könyvelik, pedig ez óriási tévhit.

Vannak élethelyzetek, amikor pozitív is lehet.

400. Mutáns Jane (válaszként erre: 396. - 1c9173ec8e)
2015. dec. 28. 02:23

Engem a divat világában az ott dolgozó emberek tehetsége, önfegyelme és szakmájuk iránt érzett alázata vonz.

És még a sokak által gyűlölt Anna Wintourt is ide sorolom, mert ha nem lenne több, különféle dologban (csapatépítés, stílusérzék, újságírás és -szerkesztés, vizuális érzék) nagy tehetséggel megáldva, akkor nem lenne már huszonpár éve ott, ahol.

399. Mutáns Jane (válaszként erre: 396. - 1c9173ec8e)
2015. dec. 28. 02:16

Én a divatozással együtt járó kirekesztősdit szélsőségesen elítélem. Ugyanakkor az odaadó mesteri szintű kézműves munkát, és annak eredményét maximálisan elismerem. Plusz a szellemi erőfeszítést (és az invenciót, amennyiben van) is, amit a tervezés jelent.

A divat fontosságát, kulturális jelentőségét ugyanakkor egyáltalán nem szabad alábecsülni, és a társadalmi változásoknak is elég érzékeny mérőműszere volt mindig is, különösen a 20. század óta. Ha valaki azt mondja, hogy őt nem érdekli a divat, az teljesen oké. A hétköznapokban engem sem érdekel, hogy most éppen mit mondanak annak. Manapság ez már nem is igazán bír (bizonyos értelemben véve szerencsére) jelentőséggel.

Szerintem a divat azért marad életben, mert akik építik és életben tartják, hogy a te szavaidat használjam, simán nagyságrendekkel intelligensebbek, mint azok, akik "el akarják pusztítani" (ebből a megfogalmazásból is látszik, hogy gőzöd sincs, hogy mivel lehetne ez utóbbit valóban hatékonyan kivitelezni). Nem mellesleg, az öltözködés lehet az önkifejezés eszköze is, de ahhoz valamennyi előzetes ismeret szükséges, ha valaki konkrét "üzenetet" akar átadni az öltözékével a külvilágnak, és szeretné, hogy az célba is jusson.

398. Mutáns Jane (válaszként erre: 397. - 1c9173ec8e)
2015. dec. 28. 02:06
Ettől nem kell félni, unomot ezen a fórumon én még egyszer sem "láttam" idegesnek.
397. 1c9173ec8e (válaszként erre: 386. - Unom)
2015. dec. 28. 01:43

Mert értéket képvisel az értéktelenséggel ürességgel szemben.

Mert van tartalma és mondanivalója.


A legjobb kép az a kép, ami sem nem a szereplőről, sem nem az eladni kívánt termékről szól, hanem valami egészen másról. Igen csak azt joggal mondja bárki is, hogy na igen, de abból nm lehetne megélni, mert nincs rá akkora kereslet, ha a reklámokban, címlapokon valami tartalommal, mondanivalóval rendelkező dolog lenne.

Számomra unalmas a szépet és a giccseset bámulni. :)


Mindegy egyébként, ne értsd meg, amit mondok és nem leszel ideges.:)

396. 1c9173ec8e (válaszként erre: 392. - Mutáns Jane)
2015. dec. 28. 01:31

"Már megbocsáss, látszik, hogy gőzöd sincsen, mit jelent mondjuk haute couture bemutatónként 5-7 ruhát bemutatni "


Egyébként érdekes, hogy te oktatsz ki engem és még mások kelnek a védelmedre, vagyis a divatvilág védelmére, hogy én milyen hangnemben beszélek veled. :)

Hihetetlenül manipulatívak az emberek.

Mindenki úgy forgatja a saját kis igazát, ahogy épp ő akarja a céljai elérésében.

Az a lényeg a divat világnak élnie kell.

Nem azért, mert jó, hanem mert többen építik, mint amennyien el akarják pusztítani.

Engem speciel nem vonzanak se a kifutók, se a divat világa. Persze semmi baj, ha valakit ez izgat.

395. 1c9173ec8e (válaszként erre: 392. - Mutáns Jane)
2015. dec. 28. 01:24

Szerintem túl nagy felhajtást húznak e köré a divatvilág köré. Engme speciel nem izgat a dolog és csökkenteném a fizetésüket 90% -al.:)

Számomra ezek értéktelen sé fölösleges dolgok és le merem írni büszkén.:)

Ez a véleményem.

2015. dec. 27. 16:36

"A férfi a nő jelenét veszi feleségül, a nő a férfi jövőjét látja a férfiban (ebből még lehet valami), így mindkettő csalódik." - milyen igaz!


Kicsit hosszú, de férfi szemszögből láttatja a dolgot (a 40. perctől érdekesebb) [link]

393. 2c5f60da64 (válaszként erre: 379. - 1c9173ec8e)
2015. dec. 27. 09:12

Te igencsak rosszul látod a dolgokat és ne játszd itt a bölcset, meg az érettnek tűrő férfit, amikor bunkó módon kritizálsz itt hölgyeket. Empátia... tudod mit jelent ez a szó? És azt, hogy tisztelet? Emberi méltóság tiszteletben tartása?


Normális kommunikáció?

392. Mutáns Jane (válaszként erre: 391. - Mutáns Jane)
2015. dec. 27. 01:46
Ja, igen, és a kézzel varrott öltönynél vagy kosztümkabátnál az eleje merevítő közbélést sem ragasztásos vasalással rögzítik, hanem apró, láthatatlan öltésekkel, az anyagot megfelelő módon hajlítva, KÉZZEL varrják bele.
391. Mutáns Jane (válaszként erre: 384. - 1c9173ec8e)
2015. dec. 27. 01:44
Azért azt erősen kétlem, hogy pl. egy olyan (most szándékosan nem írok márkanevet) haute couture táska, amelynél kínosan ügyelnek arra, hogy pl. az elejerész és a hátarész összeillesztésénél az anyag steppelése (az összevarrás vonalát leszámítva) úgy nézzen ki, mintha egy darabból szabták volna, nem jobb egy olyan hamisítványnál, amelynél ezt khm, legalábbis figyelmen kívül hagyják. És ez csak egy a sok apró részlet közül, az alapanyag különbséget már meg sem említem. Persze, tudom, vannak jó minőségű másolatok is. Vagy említsem meg a KÉZZEL VARROTT darabokat, úgy, mint télikabát, öltöny, stb.? Hímzéssel, gyöngyözéssel díszített darabokról már nem is szólva. Én nem hordok ilyeneket, meg teljesen sznobság- és kirekesztés-ellenes vagyok, de a kézműves munkát bizony nagyon sokra tartom, az egész darab megtervezésének szellemi munkája pedig szintén komoly hozzáadott értéket képvisel. De ez az egész vita abból indult ki, hogy a modellkedés is egy SZAKMA. Plusz a divatszakma összes többi eleme is komoly szaktudást igényel. A többit meg grizus nevű fórumozó társnőm brilliánsan megfogalmazta, nem kell semmit hozzátenni, tökéletesen leírta a lényeget.
390. grizus (válaszként erre: 384. - 1c9173ec8e)
2015. dec. 26. 19:49
Lehet sznobnak, álságosnak tartani a divatvilágot és van is benne igazság, de az tényvaló, hogy a modellkedéshez adottság kell és most nem a paraméterekre gondolok, hanem a fotogenitásra. Sugározni kell tudni egy életérzést, amivel vonzóvá kell tenni a ruhát és nem árt, ha az arc kifejező és mindig egy kicsit mást fejez ki. Ha megnézed pl. Kate Mosst, ő tökéletesen birtokában van ezeknek a képességeknek. Oké, hogy civilben szétdrogozta a fejét, de a képeken még mindig húszévesre lehet sminkelni-retusálni. Nem csak egy báb, amit odatesznek. Akkor jössz rá, hogy ez így van, amikor látsz egy rossz modellt. Pl., bár nem akarok személyeskedni, de ott van közismert celebshow-műsorvezetőnk, akinek megosztó személyiségű neje modellkedik is. Nos, a róla készült képeken mind pontosan ugyanúgy néz ki: enyhén nyitott száj, üres, halszerű tekintet - kifejezéstelen, tehetségtelen modellnek. Általában is, ha látunk egy jót, sokan azt hiszik, ezt én is utána tudom csinálni! De ha megnéz egy rosszat, rájön, ez nem is olyan egyszerű... ez van a modellkedéssel is.
389. Bichi (válaszként erre: 388. - Sinara)
2015. dec. 26. 19:41
Ha megnézted a képét, tudhatnád, hogy nagyon nincs a helyén. Olyan, mint egy gagyi társkereső, próbálkozik, hátha összejön valami, addig meg fikázza a nála sikeresebbeket :)
388. Sinara (válaszként erre: 385. - 1c9173ec8e)
2015. dec. 26. 01:50

Nem kell csodálnod senkit és nem kell kevesebbnek érezned magad senkinél.

Ha a helyeden vagy, akkor nincs is szükséged egyikre sem.

387. Sinara (válaszként erre: 383. - Mutáns Jane)
2015. dec. 26. 01:47
Az átlag férfi számára azért ez egy elég zárt világ, érthető, hogy a "szóbeszédek" alapján alkotnak véleményt.
386. unom (válaszként erre: 382. - 1c9173ec8e)
2015. dec. 26. 01:28

Csak nem azok, akik neked nemet mondtak.

Miért mondtak volna igent? Mert "művészi"? Ez az egyik leggyengébb szöveg.

385. 1c9173ec8e (válaszként erre: 383. - Mutáns Jane)
2015. dec. 25. 22:23

Ráadásul hagy ne kelljen már csodálnom egy olyan embert, aki semmivel sem jobb nálam, munkaidőben valószínűleg kevesebbet is dolgozik és nagyságrendekkel többet keres, na de nem úgy, hogy megfeszítené magát.

A legtöbb munkához nemcsak adottság, de gyomor is kell. Gondolj bele, hogy az ő fizetéséből hány család élne meg?

Nem akarom lefikázni, csak épp nem végez különb munkát, mint akármelyik melós és nincs kedvem egy sznoboknak dolgozó ember dicsőíteni.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook