Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem szeretik sokan a húsvétot? fórum

Miért nem szeretik sokan a húsvétot? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. márc. 25. 19:59

Én a húsvétot csak azért nem szeretem, mert egész nap készenlétben kell lenni az embernek, várni, hogy jön-e még valaki. Nálunk legalább is így van évek óta, az eleje hamar jön, igyekezni kell felkelni, hogy minden rendbe legyen, kész legyen a terített asztal, mire az első locsoló megérkezik. Amikor minden rendben van, haptákba állni, s várni, ki jön még, mikor jön már, s a végén, fellélegzünk, hogy na, végre már nem jön senki.

Gondolom, akihoz sok locsoló érkezik, ezzel mindenki így van, aki másképp vélekedik, elismerésem annak!

43. Betyárninja (válaszként erre: 22. - Zsütyi)
2012. márc. 24. 21:37
Hát én hasonlóan vélekedem az ünnepről, emlékszem pár éve kirándultam aznap. Legalább nem voltam ideges a sok vendég miatt :DD
42. 814f8b8f23 (válaszként erre: 41. - 342402de6d)
2012. márc. 24. 21:22
Na látod. :))
2012. márc. 24. 21:20
Hát rám férne már egy kis "locsolás",mert teljesen elhervadtam:)
40. 814f8b8f23 (válaszként erre: 39. - 342402de6d)
2012. márc. 24. 21:18
Hogy nektek semmi nem jó. :))
2012. márc. 24. 21:14
mé kéne szeretni?fúj!
2012. márc. 24. 21:13
Imádom a Húsvétot. A kedvenc ünnepem. :)
37. gyöngyi 49 (válaszként erre: 36. - 17edc27aec)
2012. márc. 24. 21:09
ez tetszik jó buli lehetett.
2012. márc. 21. 21:57
Na előlem nem menekült senki el tavaly locsolás terén!:) Miután körbe locsoltam a családtagokat, ismerősöket hazajöttem. Gondoltam magamba, biztos sokan elbújnak a locsolkodók elől, de ezúttal nem fognak! Így hát elővettem a virágspriccelőt, és feltöltöttem ruhaöblítős vízzel:)) Jól felmpumpáltam, és ki az utcára motorral. Körbe mentem egész pestimrén, ahol csajokat láttam mindet lespricceltem:D Volt nagy meglepődés:))
35. badonyimariaeva (válaszként erre: 34. - Gyöngyi 49)
2012. márc. 21. 21:51

Gratulálok a szép nagy családodhoz!


Kellemes ünnepeket kívánok nektek, így előre is.

2012. márc. 20. 22:39
összesen 6 lányom van 3 20 fölötti 3 10 alatti jönnek a haverok jot buliznak pia nállunk soha nincs pénz elvböl nem adok nem is gyözném délutánra nagy társaság szokott összegyülni ha éhesek és mindig azok az udvaron sütnek szalonnát virslit stb.aki jön hoz valamit üditöt rágcsát kaját.12 éve költöztünk kertesbe azota igy kialakult.
33. badonyimariaeva (válaszként erre: 32. - A14deb9047)
2012. márc. 20. 22:26
Gyereket már nem szeretnék, de a húsvétot szeretem!
2011. ápr. 1. 15:14
Eredetileg az illatos kölnivel való meghintés a termékenységet akarta szimbolizálni (mint esküvőkor a rizs). (Feltéve, ha a nő nem ezerrel szedi az antibébit :D)
31. badonyimariaeva (válaszként erre: 27. - Katalin1962)
2010. febr. 26. 19:59

Ezért is olyan szép!

Kár, hogy elrontottuk, mert mi voltunk a hibásak.

akarom mondani, aki pénzt adott a húsvéti tojás mellé.

2010. febr. 16. 12:05

mert egy rusnya büdös ünnep, tele részeg emberrel és csak pénzt kunyiznak már 3 éves büdös kölkök is.


én bezárt kapuval várom őket.


ott rohadjon meg mind...tőlem nem kap semmit...

2008. aug. 18. 18:53

azert mert a husvetrol...egybol a husvethetfo jut eszembe jonnek a budos olcso kolnikkel...es nap vegere budosebb vagyok mint egy borz....mert utalom a reszeg locsolokat...meg nem szeretek a semmirol fecsegni...ossze vissza...mar kb 3 eve mindig elmegyek itthonrol...engem nem erdekel...

amugy is vALlasos unnep..es nam vagyok vallasos...:)

2008. ápr. 19. 16:08

Szerintem azért nem, mert elanyagiasodott (sok családban szinte már követelik a gyerekek a pénzt! - tehát nem a tojásgyűjtögetésről szól!) és ráadásul el is durvult (sok helyen jéghideg időben kirángatják a lányokat és zsupsz, egy nagy adag vödör víz a nyakukba!). Kíváncsi lennék, mit szólnának a fiuk fordított helyzetben?


Ráadásul nemegyszer olyanok árasztják el a bejáratot, akiket nem is ismerünk és szintén csak a pénzre meg ingyen piára hajtanak, úgy, hogy már eleve kapatosan jönnek... hát, ezektől aztán brrr!

27. Katalin1962 (válaszként erre: 3. - H MAYA)
2008. márc. 13. 16:13

A húsvét a keresztények legfontosabb ünnepe, de a tavaszvárás, a tavasz eljövetelének ünnepe is, melyet március vagy április hónapban (a Hold állásának megfelelően) tartanak. A Biblia szerint Jézus – nagypénteki keresztre feszítése után – a harmadik napon, vasárnap feltámadt. Helyettes áldozatával megváltotta minden ember bűnét, feltámadásával pedig győzelmet aratott a halál felett. Az eredetileg zsidó ünnep (héberül pészah) az egyiptomi fogságból való szabadulás ünnepe volt. A húsvét egybeesik a tavaszi napéjegyenlőség idején tartott termékenységi ünnepekkel is, melynek elemei a feltámadás, az újjászületés.


Bocsánat, nem kioktatásnak szántam de ezt ünnepeljük húsvétkor.

2008. márc. 13. 15:38

Ezt a szép hagyományt már teljesen elrontottuk!

Húsvétkor és a többi ünnepen is a pénz kerül előtérbe,sajnos!

2008. márc. 13. 15:30

A húsvét önmagában teljesen közömbös.

A locsolkodást nem szeretem.

2008. márc. 13. 15:14
Talán azért amiért a karácsonyt sem: el anyagiasodott a dolog. Ha csak piros tojást vagy virágot adsz a locsolónak hülyének néz vagy ha el is viszi a közeli kukában vagy árokban végzi. Én még emlékszem arra mikor a szomszéd fiu minden évben vödörrel locsolt és nem hanyagolták a szodásballont amennyire utáltam annyira jó vissza emlékezni, sajnos ijen emlékek nem hiszem hogy lesznek a lányomnak.
2007. szept. 5. 22:00
szerintem a "kötelező" locsolás miatt, amit már nem a piros tojásért csinálnak, hanem pénzért. Szomorú, pedig a locsolás hagyomány nálunk, miért kell elrontani??
2007. aug. 23. 21:28

Mi húsvétkor pontosan ezért zárkózunk be vagy utazunk el.

-Az összes környékbeli kiskölyök idetalál ilyenkor - aki máskor nem is köszön - egy kis pénz reményében. Tojást ne adj mert jobb esetben fintorognak, rosszabb esetben a ház falán köt ki.

-A kicsik is csak a kinder-nek örülnek.

-A lányokkal szemben igazságtalanság hogy a fiútestvér pénzt kap ők meg büdös kölnit.

-Mindenféle alkeszok is beesnek ilyenkor elvárva hogy tovább itasd őket. (És sokszor autóval, gyerekkel vannak!)

-Mosolyogva kell tűrnöd hogy midenféle büdös pacsulikat locsoljanak a hajadra, ruhádra.

Sorolhatnám még, de a lényeg hogy gyerekkorom óta nem szeretem a húsvétot. És vallásos sem vagyok, hogy azért jelentene valamit.

2007. aug. 22. 20:56
Mert a husvét már nem az unneprol szol,hanem a piárol meg a pénzrol ki mennyit ontozott ossze.Arrol meg nem is beszélek,hogy uszik az egész lakás a víztol és ezt nagyon utálom.
2007. aug. 19. 11:16

tudjatok, hogy a husvet regi zsido unnep volt? 1513 ban amikor a zsidok kijottek Egyiptombbol Isten azt mondta hogy ez lessz az ok nemzeti unnepuk nissan honap 15 en Senki mas nem volt szabad, hogy megtartsa a husvetot.

Azonkivul a nyuszi meg a tojas pogany szimbolusa volt a termekenysegnek. Mi koze mindennek Jezus halalahoz es feltamadasaval. ?Aki akar irhat valaszt.

19. rika
2007. aug. 7. 07:44

sajnos tényleg a pénzről szól, de ma már minden. Amikor a keresztfiam még kicsi volt 2-3 éves annyira tudott örülni egy szelet csokinak is. Nagyon aranyos volt mindenre azt mondta, hogy "pont erre vágyott"...:) és ezt nem tanították neki. Most - pedig még mindig "csak" 9 éves - már a mobiltelefont is természetesnek vette és nem ajándéknak. Jézusom mit kell neki vennem majd ha 17éves lesz? kocsit? lakást?

És hogy tudja húzni a száját, ha kevesli a pénzt húsvétkor...

2007. aug. 7. 06:54

A pitralon kölni miatt.

No meg a csodás versek:-)

Ződ erdőbe jártam,

új ötezrest láttam,

ha nem acc belőlle,

b.szok jönni jövőre.


Nyee:-)

2007. aug. 7. 06:09
Igazad van és nincs mit hozzátenem.
16. Teráz
2007. jún. 14. 18:39

Amiről ma szól:alkohol

pénzbeszedés

pukkanásig enni...

2007. jún. 12. 20:18

1.minden kisgyereknek a pénz forog a szeme előtt.S ez szerintem a szülők hibája.

2.A lányok annyira nem szeretik a sok,sok kölnit!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook