Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem szeretik a legtöbb helyen a nem felszínes, mély érzésű embereket? fórum

Miért nem szeretik a legtöbb helyen a nem felszínes, mély érzésű embereket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
86. unom (válaszként erre: 85. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 14:51

Vagy tudomásul veszed, vagy változtatsz.

A munkahely nem barátkozásra való, viszont a napi beszélgetések során sok fontos információhoz juthatsz. Tehát a te érdeked, hogy fejleszd ezt a készségedet.

A mély beszélgetést pedig a magánéletedre korlátozd, jobban jársz.

85. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 84. - Unom)
2021. márc. 26. 14:48

De te vagy a kivétel. Mert én pont azt tapasztaltam, hogy aki nem kapcsolódik be az kivívja a többiek haragját.


Tehát vagy úgymond beilleszkedsz (felszínes kommunikációkban veszel részt) vagy vállald az ellenséges fogadtatást.


Szerintem ezzel nem mondok újat, legtöbb helyen igenis be kell illeszkedni másképp negatív következményekkel kell számolnod.


Mi a beilleszkedés? A beilleszkedés az kérlek szépen felszínes kommunikáció. Mert nem fogsz 100-200 emberrel mély kapcsolat kialakítani tudni.


Tehát aki visszautasítja a felszínes kommunikációt annak lőttek.

84. unom (válaszként erre: 83. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 14:42

Nem érted. Nem a másik nem érdekel általában, hanem aki nem kommunikál, nem kelti fel az érdeklődésemet. A hallgatag titokzatosság csak a nagyon jó pasiknak jön be.

Nem kapcsolódsz be a beszélgetésbe, én ezt tiszteletben tartom, ennyi.

Egyébként te mit nevezel komoly témának? Írnál rá példát?

83. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 82. - Unom)
2021. márc. 26. 14:38

Nyilván nem is várnám el, hogy bármit is kezdjenek velem.


Ha nem érdekel a másik akkor kész éljük a párhuzamos világunkat még ha olykor egy térségben is vagyunk. Nekem ez simán megy.


De sok embernek az a gondolkodása sajnos, hogy nincs velünk akkor ellenünk van, és megy a kóstolgatás.


És emiatt még szánalmasabbak lesznek mintha csak a felszínes kapcsolatok érdekelnék de békén hagynának mást.

82. unom (válaszként erre: 81. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 14:35

Megválogatom, kivel beszélgetek komolyabb dolgokról. Ebben segít, hogy a felszínes beszélgetéseknél hogy reagál, milyen a humora.

Aki ezekbe nem kapcsolódik be, arról semmit nem tudok. Nem zavar, de nem is tudok mit kezdeni vele. Jó, nem is akarok.

81. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 80. - Unom)
2021. márc. 26. 14:32

A problémám az, amit a kérdésben felvetettem.


Hogy miért nem szeretik a nem felszínes embereket, akik nem mennek bele felszínes ismerkedésekbe, kapcsolatokba.


Mi a baj velük az emberek szemében?

80. unom (válaszként erre: 78. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 14:28

Munkahelyen komolyabb témákról nem beszélünk, ez alap.

Te nem szeretsz könnyedebb témákról beszélgetni, senki nem kényszerít, hogy megtedd.

Mi a problémád?

79. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 77. - Unom)
2021. márc. 26. 14:28

Nem feltétlen. Munkahelyen gyakran évekig beszélgetnek felszínes dolgokról az emberek.


Tehát az nem csupán egy szűrő a mélyebb kapcsolatoknak, hanem gyakran úgy fest az igény is meg van rá.


Még mindig nem értem miért jobb a felszínes társalgás mint a mély az embereknek.

78. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 76. - Auróra2010)
2021. márc. 26. 14:26

De mit kell feltétlenül megbeszélni egy idegennel?


Munkahelyen lehet csak a munkához kötődő dolgokat megbeszélni, hisz azért vagy ott.


Ezzel szemben az emberek mégis csevegnek mindenféléről munkahelyen. De a mèlyebb témákat kerülik mint macska a forró kását.

77. unom (válaszként erre: 75. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 13:02
Az az ismerkedés. Az alapján lehet eldönteni, szimpatikus-e annyira a másik, vagy legalább érdekes-e, hogy érdemes jobban megismerni.
76. Auróra2010 (válaszként erre: 75. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 13:01
Szerintem tul nagy igény arra sincs, de vannak témák, amit feltétlen meg kell beszélni a másikkal. EGY kevésbé beszédes ember ezen gyorsan túl van.
75. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 65. - Auróra2010)
2021. márc. 26. 12:57

Lehet nincs igény rá.


De miért van igény a felszínes beszélgetésre? Az miért jó / jobb?

74. Lávli* (válaszként erre: 71. - Gabbbicica)
2021. márc. 26. 12:03
Lehet, nem tudom, én csak a fórumcímre válaszolva írtam a véleményem.
2021. márc. 26. 12:00
FI, Nem akarlak megbántani, de az elmondottak alapján Te nem mélyérzésű vagy, hanem fárasztó.
72. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 8. - Unom)
2021. márc. 26. 11:54
:DDD
71. gabbbicica (válaszként erre: 70. - Lávli*)
2021. márc. 26. 11:45
Ha forumot indit, vszinu bantja a dolog.
70. Lávli* (válaszként erre: 69. - Gabbbicica)
2021. márc. 26. 10:31

El kell tudni fogadni, hogy vannak szótlanabb emberek is.

Ahogy el kell tudni fogadni a különböző véleményeket is.

Az meg, hogy ki mit gondol arról, akit nem is ismer, bunkónak tartja-e vagy sem ..... ? Számít bármit is?

69. gabbbicica (válaszként erre: 68. - Lávli*)
2021. márc. 26. 10:24

A forumindito azt irta SENKIVEl nem bonyolodik felszines beszelgetesbe.


Akkor vszinu sokan azt gondoljak rola, hogy elég bunko.

68. Lávli* (válaszként erre: 67. - Gabbbicica)
2021. márc. 26. 10:19

Hogy máshogy lehetne vélemény, ha nem általánosítva?


Nem a zöldségessel váltott 2 kedves szóról írtam.

67. gabbbicica (válaszként erre: 66. - Lávli*)
2021. márc. 26. 10:14

Általánosítás.


Mindenkivel nem lehet fenntartani komoly, mély kapcsolatot, de szerintem lehet ettol kedvesnek lenni a zoldsegesnel az eladoval es valtani vele 2 szot, ha heti rendszeresseggel odajárok.


Kell egy egeszseges egyensuly, vadidegenekkel teljesen felesleges es idegesito komoly filozofalgatasba belemenni, de udvarias azert a helyzettol fuggoen par mondatot valtani.


Szorosabb baratok szerintem nagyon max 5-6 van egy embernek.

66. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 09:55

Azért nem szeretik, mert a mai világ a külsőségekről szól, a felszínen csillogó, mindig happynek lenni, mindig mindenki kedvében járni viselkedésről, de csakis szigorúan felszínesen.

Fecsegni, csevegni mindenről fölöslegesen, de csakis úgy, hogy abból idővel nehogy kialakuljon mélyebb kötődés, esetleg szoros barátság, mert az felelősséggel jár, gondos odafigyeléssel. Arra nincs se ideje, se energiája egy felszínes embernek, ő siet, csillog, cseveg, cuki és jófej, csap éppen nincsenek tartalmas emberi kapcsolatai.

Aki azt szeretne, az kilóg a sorból. Az elköteleződés.

65. Auróra2010 (válaszként erre: 61. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 09:39

Egyáltalán van igény ismeretlenek között az un. mélyebb beszélgetésekre ? Bocs, én nem vagyok egy türelmetlen idegbeteg, de nem hallgatnám végig, idegenekkel csak a leglényegesebb mondatokat váltom, amit feltétglenül muszáj.

ettől függetlenül nem hiszem, hogy felszines lennék.

64. unom (válaszként erre: 61. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 09:24

Ha nem érzésekre gondoltál, akkor miért mélyérzésű embereket említettél?

Ha pontosan fogalmazol nem értenek félre.

2021. márc. 26. 09:21

Elkepzelem ezt ebed kozben a munkahelyen elso nap:


- Icuka, mit eszel ma?


- csirkepörköltet, savanyu uborkaval es tesztaval


Erre te pedig tartasz egy eloadast a csirketartasrol? Vagy a savanyu uborka keszitesrol?


Komolyan erdekel, hogy kell egy ilyen beszelgetest nem felszinesen folytatni.

62. gabbbicica (válaszként erre: 61. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 09:14

Ertem. Es azt is, h miert nem szeretnek az emberek 😊


Mert emiatt joval magasabb helyre pozicionalod magad a tobbiektol, h mindenki felszines, bezzeg te. Enyhen bekepzeltnek tunsz es valoszinuleg ezzel az elemzessel es filozofalassal valoszinuleg okoskodonak is.

61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 60. - Gabbbicica)
2021. márc. 26. 09:10

Abból látszik, hogy nem kommunikálok felszínesen sosem senkivel. Már az elején mélyebb, komolyabb, akár filozofikusabb vagy tudományosabb témákról beszélnék.


De ha nem is tudományos, mindent szeretek kielemezni, megérteni a működésének, létezésének okát.


Szóval mások csak úgy beszélgetnek arról, hogy dolgok csak úgy vannak. Én meg arról, hogy miért vannak.



Érted? Mélyebb beszélgetések és nem is kell mindig érzelmi ömlengésnek párosulnia hozzájuk. Az érzelmek is sorra kerülnek majd ha tényleg közelebb kerültünk egymáshoz valakivel. De azok valóban mély, életre szóló kötelékek és nem 1-2 év után cserélődők mint az a felszínes embereknél látni szoktuk.

60. gabbbicica (válaszként erre: 59. - Miss Angel)
2021. márc. 26. 07:14

de az egyik hozzászólásban azt írja, hogy nem akar felszínesen haverkodni senkivel, mert ő mély érzésű, és neki ez nem fér bele.


Erre kérdeztem azt, hogy pl egy munkahelyen az első nap miből látszik az, hogy ő mélyérzésűbb, mint mások? Mert azokkal, akikkel aznap találkozol először (akár egy buliban, akár a melóhelyen, akár egy baráti társaságban) szerintem először felszínesen fogsz mindenképp csevegni. És felszínesen is lehet kedvesnek, megértőnek és empatikusnak lenni. De akkor milyen mélyebb kapcsolatot szeretne? Továbbra is azt mondom, hogy a mélyebb kapcsolatok is felszínesként indulnak, aztán kb 3 út van.


1, egyáltalán nem szimpatikusak egymásnak, nem alakul ki semmilyen kapcsolat


2, valamennyire szimpik, elbeszélgetnek felszínesen és ez így is marad


3, nagyon szimpik, mélyebb barátság, párkapcsolat lesz belőle

59. Miss Angel (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2021. márc. 25. 22:54

én sem értem ezt az általánosítást,egy érzékenyebb ember miért is teregetné ki másoknak a saját lelkét,a saját dolgait,miért is traktálna mást a gondjaival?? mert aki nem érzékeny,az nem teszi? hogy jön össze a kettő egyáltalán??


nekem a mélyebb érzésű emberről a fokozott empátia,kedvesség,megértés,ilyesféle tulajdonságok jutnak eszembe,így elsőre,nem a túlzott bizalmaskodás,meg a másikra tapadás.

két teljesen különböző emberi tulajdonságról beszélünk,amiknek semmi közük egymáshoz.

58. unom (válaszként erre: 55. - Guruljka)
2021. márc. 25. 18:50

Van olyan társaság, ami nem nekem való. Az első alkalom után elkerülöm, ennyi.

Ez se őket nem minősíti, se engedélyt, egyszerűen nem vagyunk kompatibilisek.

2021. márc. 25. 18:48

Van egy idézet a Micimackóban Amúgy az egyik kedvenc idézetem.

"Van úgy, hogy valaki nagyon törődik a másikkal. Azt hiszem, ezt hívják szeretetnek."


A szeretet a legszebb dolog a világon. Ha tudod hol a határ.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook