Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem keresnek a szüleim? fórum

Miért nem keresnek a szüleim? (beszélgetős fórum)

1 2 3
87. c78566d132 (válaszként erre: 84. - 124637ff9b)
2021. jan. 6. 14:33
Szia :) Talán már itt sem vagy az oldalon, de leírom: A kívánságod- ami az enyém is volt- valóság lett. Teljesen megnyugodtam, elengedtem Apámat, és az egész családot- mert nem is ismernek a rokonok- és megtörtént a csoda: Apám 2020 március-április környékén felhívott- mintha mi sem történt volna-, és megkérdezte, hogy hogy vagyok. Hááát...ennyi év után köpni-nyelni nem tudtam, csak annyit nyögtem ki, hogy jól vagyok. Mit mondhatnék egy 83 éves embernek, aki több mint 40 éve nem tud rólam semmit? :/
86. forrest2010 (válaszként erre: 85. - Dd9dec5381)
2018. okt. 5. 16:57
.....egyik pasi azt gondolta h mivel ő fizette rendesen a gyerektartást , akkor azzal már mindent megtett amit 1 apcinak illik , hááááát nem egészen így működik a gyereknevelés :( :( mondjuk , ha 1 pasi úgy veti le a családját , mint 1 koszos gatyát , még elnézem :( de ha 1 nő carik magasról a gyerekeire és odébb költözik 3 házzal , felrúgva mindent , hát az kiakaszt rendesen :(
85. dd9dec5381 (válaszként erre: 81. - Forrest2010)
2018. okt. 5. 12:40
Egyszer valahol olvastam, hogy vannak bizonyos típusú férfiak, akik mindig csak az aktualisan szeretett nővel közös gyerekhez tudnak ragaszkodni. Ahogy elmúlik az asszony felé az érzelem, ne adj isten jön másik, a gyerek is megy vele. Ez persze ultragáz, csak nekem is van ilyen ismerősöm. Amellett hogy megbocsájthatatlan az utód szempontjából, én rémesen primitív hozzáállásnak is tartom. Még ha ilyen sz@rul is van valaki bekötve, erőltesse már meg magát!
84. 124637ff9b (válaszként erre: 83. - C78566d132)
2018. okt. 5. 12:15
Értem. Kívánok neked teljes megnyugvást. 🍀
83. c78566d132 (válaszként erre: 82. - 124637ff9b)
2018. okt. 5. 12:08

Igazad van. Az Apámat látnám- idegenként. :(

Nincs családom, csak Anyukám testvére (öccse)él még, de ő elzavart még az utcából is, ahol lakik, és közölte, hogy én senki nem vagyok számára.

Ő viszont amíg fiatalabb voltam, apám helyett apám volt: kaptam tőle mindent, amit másnak a szülei vesznek meg(ruha, cipő,táska műszaki dolgok stb).

Őt is elengedtem, ahogy Apámat is.

Nem tudok becsöngetni Apámhoz, mert Ő Sopronban él, én pedig Budapesten, és a köz-foglalkoztatott 60 000 nettós béremből nem tudok, és nem is akarok eljutni Sopronba...

Ezek a posztok- vélemények- csak erősítést adtak nekem,hogy jól döntöttem, amikor elengedtem Apámat.Én már lezártam, csak ez a fórum téma hozta fel azt a kérdést, hogy jól döntöttem, vagy sem.

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. :)

82. 124637ff9b (válaszként erre: 68. - C78566d132)
2018. okt. 4. 16:31

Sajnálom és el se tudom képzelni a helyzetet. :(

Lehet, ha előtte állnál és a szemébe néznél, egy idegen idős embert látnál csak.

Nem előtted öregedett meg.

Nagyon kitartó voltál, én sokkal hamarabb feladtam volna.

Férjed, gyermeked sincs?

Hát... Jobban belegondolva ... 35 éve kérdések vannak benned. Nem vagy gyerek, nem kell engedélyt kérned egy látogatáshoz. Csöngess be hozzájuk. Lehet, hogy csak így tudod lezárni.

81. forrest2010 (válaszként erre: 79. - C78566d132)
2018. okt. 4. 15:16
sok pasi könnyedén leveti az előző életét , mint 1 ......gatyát , hiába érezted mindig a hiányát .....ez van , lépj tovább ! kár ezen rágódni :(
80. Mezei Virág (válaszként erre: 78. - C78566d132)
2018. okt. 4. 13:57

Azt nem értem, hogy ragaszkodsz egy olyan emberhez, aki csak kihasznált, ha szüksége volt rád, amúgy meg letojta a fejed. Biológiailag az apád, amúgy meg nem igazán. Semmi közötök egymáshoz. A számára te már régen nem is létezel... :(

Ez szomorú dolog, de én egy ilyen emberre sem időt, sem pénzt nem pazarolnék. A temetésére meg pláne nem.

Persze, ha neked annyira fontos, menj.

79. c78566d132 (válaszként erre: 77. - Forrest2010)
2018. okt. 4. 13:47
Nem a születési évem, hanem a korom. 1963-ban születtem, Ő pedig 1935-ben. A felesége- a két féltestvérem anyja- is 1963-ban született, mint én...
78. c78566d132 (válaszként erre: 76. - Mezei Virág)
2018. okt. 4. 13:46

Akkor állt velem szóba, ha Sopronból Budapestre kellett jönnie továbbképzésre 1-1 napra, és én voltam a legolcsóbb szállás... Később az egyik ágyat odaadtam egy ismerősömnek, így mikor jött volna hozzám aludni, mondtam, hogy csak egy ágyam van- a szoba át lett rendezve, így kettő el sem fért, ahogy most sem fér el.

Mit nem értesz azon, hogy apás gyerek voltam, és mindezek ellenére Ő az Apám...de igazad van,ez csak egy beszélgetés- érdekeltek a vélemények.

Elengedem - végleg.

77. forrest2010 (válaszként erre: 74. - C78566d132)
2018. okt. 3. 12:38
ha az 54 a születési éved , akkor már nem vagy 1 mai emberke / 54-be születtem / de ha ennyire nem kérnek belőlem , engem teljesen hidegen hagyna !
76. Mezei Virág (válaszként erre: 74. - C78566d132)
2018. okt. 3. 12:06

Nem értelek téged...

Ha élete nagyobb részében nem állt veled szóba, mi jó neked abban, ha a temetésén ott vagy? Tapasztalod, hogy nem is létezel a számára, akkor?

Hagynám a francba...

75. gizus58 (válaszként erre: 74. - C78566d132)
2018. okt. 3. 11:59
Ha az elhunytnak vannak gyermekei, és a család ezt eltitkolja a közjegyző előtt , az büntetendő. De csak nem annyira kegyetlenek hogy még erről sem értesítenének,ha bekövetkezik! Jogos utód vagy, minden ugyan úgy jár neked is mint atöbbi gyerekének.De ha mégis eltitkolják,és tudomásodra jut, megtámadhatod a hagyatéki eljárást!
74. c78566d132 (válaszként erre: 70. - Gizus58)
2018. okt. 3. 11:38
Ki értesít, ha valami lenne vele, ha a család egyetlen tagja sem tartja velem a kapcsolatot? A felesége, és a kisebbik féltestvérem tudják az elérhetőségemet, de mivel velük sincs kapcsolat, nem tudom, honnan is tudnám, mi van épp Apámmal, vagy él-e még...Ő ugyan nem jött el Anyukám temetésére sem 8 éve "vizelési problémára" hivatkozva (ami vonaton akár percenként is lehetséges, csak buszon nem, és bőven nyugdíjasként ingyenesen jöhetett volna), de én azért szeretnék ott lenni- bár nem hiszem, hogy bárki is szólni fog...
73. c78566d132 (válaszként erre: 71. - Forrest2010)
2018. okt. 3. 11:33

Enni nem eszem magam, csak azért már idős ember, és még életében szeretném látni minimum egyszer...

Azt nagyon nehezen emésztettem meg, hogy Apám révén a Nagyikám, és Nagyapám haláláról, és temetésükről sem értesített Apám - temetésük után közel fél évvel tudtam meg, hogy egy hónap eltéréssel haltak meg egymás után (Nagyikám ment a Papa után :( ) , és már el is vannak temetve... Az volt az indok, hogy nem akartak fájdalmat okozni...Ez nem indok :(

72. 403c839538 (válaszként erre: 60. - C78566d132)
2018. okt. 2. 17:11

Én is elengedtem. Haragot sem érzek. Bár “még csak” kb. 8 éve annak, hogy nem tartjuk a kapcsolatot.


Fel a fejjel!

71. forrest2010 (válaszként erre: 60. - C78566d132)
2018. okt. 2. 16:32
:( akinek nem hiányzom az nekem sem hiányzik ! az elmúlt 35 év alatt volt rá lehetősége , nem élt vele ! akkor mit is vársz ? minek eszed magad olyanért .....amin úgyse tudnál változtatni :(
70. gizus58 (válaszként erre: 68. - C78566d132)
2018. okt. 2. 16:12
1983 óta már lett volna lehetősége apudnak, hogy ha akarta volna, felvette volna a kapcsolatot veled,hiszen te kerested!De nem akarta, engedd el! Értesítenek, mert a törvényes gyermeke vagy. Ha akarod ,vedd fel a kapcsolatot a család többi tagjával, unokatesókkal,a fél testvéreiddel, ha sikerül. Ha ők is elutasítanak ,akkor nincs mit tenned el kell fogadnod,de egy próbát megér.
69. csikil4ny (válaszként erre: 60. - C78566d132)
2018. okt. 2. 15:39
Semmit. Főleg, hogy írtad, te már megbékéltél a helyzettel. Egyébként nem, mert csak ott motoszkál benned. Ez róla szól, neked csak annyi a szerencsé(tlensége)d, hogy ő az apád. Vannak ilyen emberek és itt pont.
68. c78566d132 (válaszként erre: 67. - 124637ff9b)
2018. okt. 2. 13:35

1983 óta- akkor kapta a lehetőséget Sopronban- költözött el Budapestről. Amíg itt volt, munkahelyen látogattam, és ismerhettem az épp aktuális családját, de csak ünnepek alkalmával 1-1 napot töltöttem velük/náluk. 1983-ban elment Sopronba- amikor a velem egykorú nő lett a felesége, aki Győrtől nem messze lévő helyen született, így közel volt az "anyós", és a gyerekeik nagyanyja (az egyik), így elfogadta apám a felkérést egy állásra- lakással...

Akkor olyan helyen voltam alkalmazott, hogy az országba bárhova mehettem ingyen, csak a helyre szóló jegy árát kellett megfizetni (Intercity jegy, kényelmi jegy stb.) Több száz alkalommal akartam menni a testvéreimhez- megvannak a pótjegyek mind!-de mindig volt kifogás, hogy miért NEM mehetek: beteg az egyik gyerek, hideg van, bacit viszek a gyerekekre, vagy mennek a Nagyihoz, vagy más rendezvényre. Mondtam, hogy én is megyek- elvégre nem lett volna baj, ha ismerem a gyerekek nagyszüleit is anyai oldalról...de nem. A pótjegyek megvannak- de lassan kidobom őket. Apás voltam...és vagyok is, mivel más rokonom nincs csak Ő, és a testvérei, unokatesók, akikről semmit nem tudok 1983 óta...Azt gondolták, én nem akarok kapcsolatot, de ez nem így van... :/ Már mindegy. Nem tudom, Apám meddig él, hogy látom-e még valaha, és egyáltalán értesítenek-e aerról ha valami baja történne. Én vagyok az első gyermeke, és a jelen házasságból van 2 fia,akik már felnőttek- nélkülem is.

67. 124637ff9b (válaszként erre: 66. - C78566d132)
2018. okt. 2. 13:09

Elnézést, a közfoglalkoztatottat közalkalmazottnak gondoltam.

Csak olyan bizonytalanságot éreztem a mondataid végén, hogy hát nem is tudod . .. olyankor kezdenek az emberek kifogásokat keresni. Én is. Ne bántódj meg ezen.

83 óta?!?!?

Engedd el. :(

66. c78566d132 (válaszként erre: 64. - 124637ff9b)
2018. okt. 2. 12:59
Sopron az ország másik vége BP-hez képest. 50 nettóból ghogy tudnál elmenni? Ő 82 éves, ingyen van minden utazás. Nekem pedig nincs 50%-os kedvezményem. nem vagyok nyugdíjas, és közmunkásként még a szabadságom sem 30, hanem csak 20 nap. Hol itt a kifogás? 1983 óta nem keres, csak én írogattam minden ünnepen sms-t vagy képeslapot. Semmire nem kaptam választ. Itt találsz valami kifogást? Ó Istenem... :(
65. Mezei Virág (válaszként erre: 60. - C78566d132)
2018. okt. 2. 12:46

Ugyanezt, elengedném. Ha eddig nem voltál fontos, most miért lennél az?

Nem keresném, mert az idő megadta már a választ...

64. 124637ff9b (válaszként erre: 63. - C78566d132)
2018. okt. 2. 12:39

200 km nem a világ. És van 50%-os utazási kedvezményed.

Ha nem akarsz menni, azt megértem és elfogadom. A többi kifogás.

63. c78566d132 (válaszként erre: 62. - 124637ff9b)
2018. okt. 2. 12:33

Én Budapest, Ő Sopron, a születési helye pedig az ország másik vége: Mohács...

Köz-foglalkoztatottként most nem tudok eljutni Sopronba...de talán nem is lenne jó ötlet- nem tudom.

62. 124637ff9b (válaszként erre: 60. - C78566d132)
2018. okt. 2. 12:17

Biztos, hogy nem csak arra voltál jó 🤤

Érthetetlen, hogy miért nem válaszol.

Ha nagyon hiányozna, megkeresném személyesen és megkérdezném, mi a baj.

De legvalószínűbb, hogy elengedném.

61. apeeng (válaszként erre: 1. - FiatalFelnőtt)
2018. okt. 2. 12:02

Havi egyszeri beszélgetés pont elég...mondom beszélgetés, nem üres fecsegés. Minél ritkábban beszélgettek értelmes megbeszélnivalókról, annál jobb lesz a kapcsolat.

A napi háromszori locsi-fecsi csak rombolja az idegeket, meg a kapcsolatot.


Ne azt nézd, hogy a férjed hányszor hívják...majd leül az is előbb-utóbb..


szerintem.

2018. okt. 2. 11:50

Szép napot!

Én csak most olvasgattam ezt a fórumot. Jó kérdés, és nagyon sokfajta válasz van itt.

Anyukám amíg élt (8 éve meghalt orvosi hiba miatt) elvárta, hogy naponta menjek hozzá , amit meg is tettem, de nem volt köztünk jó a viszony. nem volt olyan igazinak mondható anya-lánya kapcsolat soha. Apás voltam, de szüleim elváltak 4 éves koromban. Addig jónak mondható volt a kapcsolat, amíg Apám Budapesten élt-ahol én is. Én mentem a munkahelyére, ismertem a többi családját (több is volt), és ünnepek alkalmával 1-1 napot a családjával töltöttem aznap hazamenő változatban. Akkor lett a probléma, amikor Apám kapott egy lehetőséget vidéken, ahova el is költözött újdonsült, velem egyidős feleségével- több mint 200 kilométerre BP-től. Pánikbeteg lettem attól, hogy távozott...Azóta nincs kapcsolat. Csak arra voltam jó, hogy az abból a házasságból született 2 fiának (féltestvéreim) tápot küldjek Budapestről (liszt érzékenyek voltak), és arra, amikor továbbképzésre jött BP-re, én voltam a hotel helyettesítő. Soha nem keresett, a testvéreimet "én etettem", de nem ismer egyikük sem- pedig már 30 évet tapossák...Apámnak mindig sms üzeneteket küldtem ünnepekre, és kb 2 hónapja derült ki, hogy az a telefonszám már nem is az övé...megkaptam a feleségtől az újat, de semmire nem válaszol...

Elengedtem , megbocsátottam...nem tudok mást tenni...

Ti mit tennétek?

59. ina87
2017. ápr. 4. 18:56
van mikor pont így jó ne keresd őket vajon meddig bírják...
2017. ápr. 4. 15:46

6 éve nulla a kommunikáció a szüleimmel, ezt megelőzte megannyi veszekedés, balhé. Aztán elköltöztünk 300 km-re, persze otthon én vagyok a fekete bárány :D:D

Az elején magamat hibáztattam, aztán elengedtem a dolgot. Nagyim a közel 80 évével sokkal normálisabban gondolkodik, mint ők valaha is fognak.

Minden rendben volt velem, jó gyerek voltam meg minden, de nekem ez lett osztva.

Cserébe kaptam az élettől egy olyan párt, egy olyan életet amit nem cserélnék le soha, semmire, senki kedvéért. Akárhányszor pörgetem vissza az eseményeket, meg-annyiszor csinálnám végig ugyan úgy :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook