Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért ne legyen szemünk fénye ölbegyerek? fórum

Miért ne legyen szemünk fénye ölbegyerek? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért ne legyen szemünk fénye ölbegyerek?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
231. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 228. - Feher tulipan)
2009. márc. 4. 14:13
Megint ellentmondok:))bár az emlitett elsőszülöttel kiságyban kezdtük aztán kb 2 hós korára én nem birtam tovább éjjelente visszapakolgatni mert mire lefeküdtem megint fent volt szóval maradt köztünk...a kicsinek meg nemtudom miért vettünk kiságyat,szerintem azért hogy a védőnő ne higgye hogy hátrányos helyzetüek vagyunk:))...használni nem használtuk csak néhányszor akkor is főleg járóka helyett már:)
230. feher tulipan (válaszként erre: 227. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 4. 14:12
Jutka:))))))))
229. feher tulipan (válaszként erre: 226. - Alexa77)
2009. márc. 4. 14:12
Szrencsed van hogy igy voltal!Leirom pl mi gondja lehet egy anyukanak,ha nem erted.Pl:fajdalmas a szoptatas,verzik a mellbimbo.Nem akar szopni a gyerek.Az anyukanak szules utano depresszioja van.es meg elhetne sorolni,mert termeszetes,hogy az elso szules utan nem minden zokkenomentes.
228. feher tulipan (válaszként erre: 223. - Alexa77)
2009. márc. 4. 14:10
En az egyutt-alvasnak abszolut ellene vagyok.Nem azt jelenti ez persze,hogy igy lenne a jo,de en azt vallom,egy ksigyereknek nincs keresnivaloja a szulok kozt,a ket szulo aludjon kulon a gyerekektol,a gyereknek meg szinten legyen meg az intim szferaja kulon.Persze ha netan betegek akkor egeszen mas,normalis hogy magunk melle vesszuk.
227. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 222. - Feher tulipan)
2009. márc. 4. 14:09

anyós tény hogy dilingós,már az újmenye is megmondta:))

mamim meg imádom de szok mondani efféléket:))

226. Alexa77 (válaszként erre: 221. - Feher tulipan)
2009. márc. 4. 14:08
Nem értem, mi gondja van egy anyukának. Én csak boldog voltam, örültem a gyerekemnek. Miért ne lettem vona kiegyensúlyozott?
225. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 221. - Feher tulipan)
2009. márc. 4. 14:08

Én az elején tök kiegyensúlyozott voltam habár gyereket közelröl cseppecskét az enyém láttam előssör,nagyon hamar megszületett,úgy értem nem vajudtam sokáig,tejem mint a tejcsárdában már emlitett mamám mondta hogy "lyányom nem lennél jó tehén,mert elcsorgatod a tejet"szóval ömlött belőlem,nem panaszkodhatok a kölköcskét csak alá kellett tartanom:))

Szóval nemtom...ha aludt volna néha egy kicsit akkor lehet nem lettem volna én is fáradt állandóan emiatt...nem a kezdeti kiegyensúlyoottsággal van baj,ha valakit nem viselt meg a szülés nagyon,van tejcsi és ott az apa,a család akkor ezzel nem lehet baj....

2009. márc. 4. 14:07
Amugy en egyaltalan nem vagyok hordozas-parti,viszont sokat hordoztam en is az elejen az elso gyereket,mert az elso ket honapban sokat sirt.A masodik gyereknek mar rutinosabb anyuka voltam es egyeb dolgokkal orvosoltam a siros helyzeteket.
223. Alexa77 (válaszként erre: 215. - Feher tulipan)
2009. márc. 4. 14:06

Nincs ám szó teljes 24 órás hordozásról. A legsírósabb gyerek is alszik néha, letehető... Én sokáig nem használtam a kiságyat, mert az volt a jó, hogy a lányom bealudt szopin a nagyágyon, felkeltem mellőle és mentem a dolgomra. Ha felsírt, haladéktalanul visszamentem hozzá. Ennek az lett az eredménye, hogy a lányom megértette, anya bármikor azonnal ott van, ha szükség van rá. 3 hónapos korára szívesen maradt egyedül is a játékaival a szobájában, a játszószőnyegén. Akkoriban kezdtem bele-beletenni a kiságyba is, gond nélkül sikerült beleszoktatnom. Most éjjel továbbra is együtt alszunk, de ha véletlenül nem alszik be szopin, akkor is otthagyhatom, eljátszik, majd elalszik. Nappal pedig a kiságyában alszik, nincs vele gondja. Délután előfordul, hogy a hintaszékben én is elalszom, miközben szopizunk és ringatózunk. De ezt imádom, nagyon jókat pihenünk így.

A legutóbbi fellépésemkor kénytelen voltam már délután 2-kor bevinni a gyereket is magammal a művházba, nagyzenekarral léptünk föl, sokáig tartott beállni, próbáltunk is még egyet, 5-kor volt az előadás, utána fogadás... Este 10-kor mentünk haza. Ezidő alatt a lányomnak egy hangja sem volt. Amikor kérte, megszoptattam, az előadás alatt anyukám kezében az első sorban ült, a fogadás elején szintén szopizott, majd elaludt, betettem a babakocsijába és nyugodtan kajálhattam, beszélgethettem. Pedig az én lányom igazi ölbegyerek, aki egyetlen hangr ölbe volt kapva mindig is. Szerintem ennek köszönhetem mostani kiegyensúlyozott, kedves természetét. Bátor, nyitott a világra, mosolygós, nem fél senkitől. De nálunk még mindig elsődleges fontosságú a testkontaktus, az ölbevevés, velem alvás.

222. feher tulipan (válaszként erre: 220. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 4. 14:05
Hat a nagyi-fele aggodalom:))meg az anyos-fele diagnozis:)))
221. feher tulipan (válaszként erre: 217. - Alexa77)
2009. márc. 4. 14:04
Az utolso mondatotod igy azert nem igaz.raadasul mutass olyan eloszor szulo anyukat,aki az elso hetekben kiegyensulyozott!
220. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 219. - Feher tulipan)
2009. márc. 4. 14:04
húú,melyk része tetszett?:)
219. feher tulipan (válaszként erre: 217. - Alexa77)
2009. márc. 4. 14:02

Na ugy-e,ugye?megcsak nem is lattal,nemhogy te kellett hordozzad!

Jutka,nagyon jopofa szoveget irtal:)))jo volt olvasni

218. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 217. - Alexa77)
2009. márc. 4. 13:58

dehogynem...pedig akkor még kiegyensúlyozott voltam aszthiszem:)

Tény hogy kimerült viszont voltam,tehát ebböl adódólag lehettem feszült.....

217. Alexa77 (válaszként erre: 213. - Feher tulipan)
2009. márc. 4. 13:55
Én még nem láttam hordozott babát folyamatosan ordítani. Ha az anya testközelségében sem nyugtatható meg, akkor két dologra gondolhatunk: az egyik, hogy az anya nagyon feszült, ideges, azt a baba azonnal megérzi és átveszi (olyanok, mint egy kis tükör, de nagyítóval!), a másik, hogy fájdalma van, ami pedig orvosi eset, ki kell vizsgáltatni. De egy kiegyensúlyozott anyuka gyereke nem sír kendőben, ölben, az teljesen biztos.
216. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 213. - Feher tulipan)
2009. márc. 4. 13:54
Az én nagyfiamnál orditósabb gyereket nehezen tudok elképzelni.Lényegében élete első 4 hónapját végigüvöltötte éjjel és nappal is,nagyim később árulta el hogy aggódott nagyon hogy esetleg "nemnormális" a gyerek...Kőkemény volt mert a férj nem volt túl megértő és segitőkész,az anyós alapbol dilinga egy kicsit és nem volt automata mosógépem,viszont nem hagytam egyedül üvölteni akkor sem ha csak csillapodott de nem mult el hanem tovább sirdogált ölben mikor felvettem...vele egy vacak olcsó kölcsönkengurum volt csak de az is nagyon sokat segitett.Szóval azthiszem tudom milyen egy orditós nyügös gyerekkel,mégis hordozáspárti vagyok.
2009. márc. 4. 13:28
Az meg csak hagyjan,hogy a kendo melegit,de mutasson nekem valaki(akarmilyen hiper-szuper) anyat,aki ezt megcsinalja.
214. Sena
2009. márc. 4. 13:25
Azért szerintem is durva napi 8 órát hordozni. Fizikailag is megterhelő és azért nem lehet mindent így megcsinálni. És nyáron meg pláne kényelmetlen, mert nagyon melegít a kendő+gyerek.
2009. márc. 4. 13:23
Es aki azt mondja,hogy milyen fontos hordozni egy kisbabat napokon keresztul mikozben allandoan ordit,kivanom,hogy elobb tapasztalja meg a dolgot mielott tul konnyen ramondana bizonyos dolgokat ilyen helyzetekre.
212. feher tulipan (válaszként erre: 211. - Gyopár)
2009. márc. 4. 13:20
Azert nem lehet,mert szerintem nincs ember aki azt kibirna idegileg meg fizikailag is.Raadasul nem hinnem hogy a gyereknek is lenne a jo,masreszt azert nem,mert egesz napunk nem szolhat csak a gyerek hordozasarol.A gyerek igenyli a nagy foku testi kozelseget,de nem a heteken at midnen nap valo hordozast.
211. gyopár
2009. márc. 4. 13:14
Egyébként miért ne lehet mondjuk naponta 8-10 órát hordozni? Heteken át?? akár hónapokon.. Jó, ezt az tudja, aki egy kicsit tájékozódott a hordozásban: a babák nagy része kb. 3-4 hónapos korig igényli ezt a nagy fokú testi közelséget, utána kevésbé. Másrészről ha már megint arról van szó, hogy az embernek más dolga is lenne: az egyik lényege ennek (a pszichológiai és fizikai előnyökön túl), hogy az anya közben márt is tud csinálni. Sőt, mondhatjuk úgy is, hogy így tud mást i csinálni :)
210. feher tulipan (válaszként erre: 209. - Sena)
2009. márc. 4. 13:08
Na,pontosan ezt irom.Nalunk is volt ez az elejen.Egy ido utan ugy erzed hogy bedilizel,mert a gyerknek semmi nem tetszik,pedig te midnent megprobalsz.Konnyebb az olyan anyanak,akinek meg nem volt ilyen a gyereke.
209. Sena (válaszként erre: 197. - Feher tulipan)
2009. márc. 4. 13:05
Volt olyan hogy szinte egész nap sírt a fiam. Nem volt beteg, nem fájt semmije, egyszerűen csak nyűgös volt, semmi sem tetszett neki. Ha letettem az volt abaj, ha fölvettem le akart szállni, enni- inni nem kért, játszani nem akart stb. Egy idő után úgy voltam hogy ha ígyis- úgyis sír, akkor inkább leteszem és csinálom a dolgom mielőtt bedilizek.
2009. márc. 4. 12:52

Amugy valoszinu nem egy ontelt anya Alexa,csak ragaszkodik az o elveihez,Lehet sokan nem ertunk egyet vele,nem is kell,a lenyeg hogy o ahoz tartja magat amit o helyesnek gondol.Minden anya maskepp csinalja,lenyeg hogy legyen kovetkezetes mindenki abban amit csinal.

Persze pici koraban en sem hagytam el ha nem volt muszaj,amig par honaposak voltak.De vannak olyan helyzetek hogy ezt muszaj.Miutan meg mar enm szopiztak tobbet hagytam apaval meg mamaekkal,mert azert egy anya no is kell legyen,magunkra is gondolni kell.

207. feher tulipan (válaszként erre: 203. - Alexa77)
2009. márc. 4. 12:48
Heteken at a nap 24 orajaban?Biztosan birnad es biztos nem lenne egyeb dolgod?
206. feher tulipan (válaszként erre: 205. - Édesmandula)
2009. márc. 4. 12:38
:))))))))ez jo volt:))el is kepzeltem a jelenetet.De eleg szomoru hogy ilyen gyerekek vannak,sajnos nem tehetnek rola.
2009. márc. 4. 12:36

:) eszembe jutott egy jelenet :D az udvaron egy akkor 2 éves kisfiú elesett, nem ütötte meg magát, de nyűgös volt, anyujához rohant. Ő nem vette fel, lehajolt hozzá, megsimogatta, megnyugtatta, ment vissza a gyerek játszani, még könnye sem hullott. A mellette álló szomszéd anyuka ránézett a fiú anyjára és azt mondta neki:

-Te rossz anya vagy, miért nem vetted fel?

Nah, ez az az anya, akinek a saját 4 éves fia az udvaron az autók tetején ugrál, és a saját anyjának mond olyanokat, hogy szájtátva figyeljük (k.rva vagy! mocskos k.rva vagy, egy rib.nc vagy!...stb.), olyankor anyuka rárepül és veri a gyereket ahol éri...a gyerek a fürdőt összekeni akár a saját ürülékével, bárhol letolja a gatyát ahol jólesik neki és odapisil, más gyerek játékát egy szó nélkül tönkreteszi...stb. És anyuka tökéletesnek gondolja magát :) és a húga is ilyen, nyáron az egész udvar a műsorokat figyeli amit levágnak... :P

204. Alexa77 (válaszként erre: 201. - 115c013715)
2009. márc. 4. 12:32

Sajnálom, igazad van. Kicsit túlreagáltam, bocsáss meg. Amúgy egyáltalán nem vagyok öntelt, csak ha magam elé képzelem a pár hetes pici babát, akinek anya jelentené a világot, mert 9 hónapig minden lélegzetvételük közös volt, akkor sajnálom szegényt. A picinek anya kell, cici kell, anyai szívverés kell, anyaillat kell.

Az én lányom is szereti az apját, bolondul a nagyszüleiért, de igenis én kellek neki a nap nagyrészében. Az elején (az első 3-4 hónapban) 5 percre se bíztam másra. Most 7 hós múlt, előfordul, hogy egy-egy órát az apjával vagy anyukámmal van, szeret is velük lenni, nem sír, de azért láthatóan boldog, ha vége velem lehet. és szerintem ez így is van rendjén.

De még egyszer bocsánat, sajnálom, hogy megbántottalak.

203. Alexa77 (válaszként erre: 197. - Feher tulipan)
2009. márc. 4. 12:27
Annál inkább.
2009. márc. 4. 12:16
Azert tenyleg nem szep ilyet irni,hogy "nem lennek a te gyereked",fogalmad sincs a korulmenyekrol,raadasul egyaltalan nem vall rossz anyara,aki gyakran hagyja masra a gyerket,biztosan megnezi kire hagyja es pontosan tudja hogy a gyereknek jo vele is.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook