Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért ne legyen szemünk fénye ölbegyerek? fórum

Miért ne legyen szemünk fénye ölbegyerek? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért ne legyen szemünk fénye ölbegyerek?

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
2009. febr. 26. 14:28
Szia Jutka! :-)
50. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 48. - Scorpiolady)
2009. febr. 26. 14:27
Ugyanmar, en 50 kg-mal cipeltem a fiamat, sose volt konnyu gyerek, bar kicsinek szuletett, de havi masfel kg-kat hizott. Regen el se tudtam volna kepzelni hogy tudok csak az oldalamon es kb4 orat aludni (folyamatos ejszakai szopi) es emelett mindent elvegezni napkozben, ma mar tudom, ha Anya leszel sok mindent kibirsz!
49. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 48. - Scorpiolady)
2009. febr. 26. 14:25
Simán is fájt nem csak attol:)Én nem tudom egy éves kora körül mekkora volt pontosan de nagynövésü és a látszatnál nehezebb súlyu gyerek volt a kisebbik mindíg....De nekem könnyebb volt hordozóban
48. scorpiolady (válaszként erre: 47. - Sena)
2009. febr. 26. 14:24

igen, igen és nem tudom hányan olvasgatjátok a Gyakori kérdések.hu-t, de ott rengeteg olyan kérdés van, hogy hogyan szoktassák egy kis önállóságra a gyereket mert már nem bírják a naphosszat cipelést?

AKI HORDOZÓBA HORDJA ESTÉRE NEM FÁJ A HÁTA, DEREKA?Írja már meg hogy mekkora picije van, gondolom nem valami tonnabébike.

47. Sena
2009. febr. 26. 14:14
Szerintem fontos hogy megtaláljuk a középutat. Nem lehet egész nap cipelni, de nem lehet egész nap sírni hagyni sem. Meg kell tapasztalni a gyereknek hogy van olyan hogy anya nem ér rá, de amikor nem bírjuk idegekkel akkor inkább cipeljük mint hogy olyat tegyünk amit később megbánnánk. Gondolom mindenki hallott már olyat a híradóban hogy a gyereket megverték, kidobták az ablakon stb mert sírt. Gondolom az ilyen eseteknél is úgy kezdődik a dolog, hogy anyuka tűr és tűr és egyszer csak bekattan... :S
46. Alexa77 (válaszként erre: 43. - 154094b82f)
2009. febr. 26. 14:09
Ezt vallom én is. Egyébként pedig látom a saját lányomon: egyre kevesebbet akar ölbe lenni, hiszen ahogy nő, úgy tágul a világ. Persze szereti és várja, hogy naponta sokszor fölvegyem, olelgessem, szereti a hordozókendőt még mindig, de egyre többet játszik egyedül is, próbálgatja magát, felfedezi a világot, mint ahogyan egy kiscsikó (lovaim vannak) is először el sem mozdul az anyja mellől, majd egyre nagyobb köröket fut úgy, hogy azért közben lássa az anyát, egyre távolabb merészkedik tőle, ahogy növekszik. Van egy lovam, sose választottam le. Azt mondták, hülyeség, le kell választani a csikót. Én nem tettem. Ma már 8 éves, utóljára kétévesen szopott, s bár a legelőn, ha szabadon vannak, még mindig az anyja közelében legel, de akkor sincs gond, ha több napos versenyre viszem. Saját magát választotta le, csak nem felejtette el az anyját, máig jóban vannak, nyalogatják, vakarásszák egymást, ha tehetik. Ettől függetlenül ugyanolyan jól használható és önálló ló, mint bármelyik másik. Bocs, ha valakit zavar a példa, de szerintem érdemes megfigyelni néha az állatokat, akiknél az ösztönök szintjén működik minden - és nagyon is jól működik!!!
45. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 43. - 154094b82f)
2009. febr. 26. 14:04
és szerintem az anyának sem rossz érzés:)ha nehéz és kényelmetlen meg mittudomén,akkor sem...
44. Sena
2009. febr. 26. 14:03
Én is olyan gyerek voltam akit nem lehetett letenni. Anyukámnak valami nyugtató hatású gyógyszert kellett szedni, ezért születésemkor elvonási tüneteim voltak, borzasztó nyugtalan, sírós baba lettem. A sok ölbe hurcolásnak az lett az eredménye hogy nagyon anyás lettem, 2 méterre se mehetett el anyu mert rögtön sírtam, még 2-3 évesen is. Úgy gondoltam hogy én nem fogom erre szoktatni a gyerekemet, de sokszor egyszerűen képtelen voltam elviselni a sírását. 3-4 hónapos korában szinte mindig sírt ha nem fogtam a kezemben és így képtelen voltam bármit is csinálni. Szóval sokszor vagy ölben, vagy hordozókendőben volt. Ha megszólt ezért egy rokon, megmondtam neki hogy legyen szives mosogasson el és főzze meg az ebédet úgy hogy közben folyamatosan bőg a gyerek és csinálja ezt hétfőtől vasárnapig. Utána majd lehet osztani az észt! :P
2009. febr. 26. 14:01

Egy emberszabású mikor rakja át egy másik fa másik ágára a kismajmát?

A csimpánzbébi egész csecsemőkorát az anyja bundáján lógva, rajta csimpaszkodva tölti el. Az emberek újszülöttkori markolóreflexe erre az ősi ösztönre vezethető vissza.

A kisgyermeknek az első hetekben, hónapokban az anyján lógni a legtermészetesebb dolog a világon.

42. Alexa77 (válaszként erre: 21. - Eperlevél)
2009. febr. 26. 14:00
Azt hiszem, nagyon egy véleményen vagyunk!:-)
2009. febr. 26. 13:59

"A babak legtobbszor azert sirnak, mert tarsasagra vagynak, arra hogy valaki "adja nekuk a musort". Ha belemegyunk ebbe, akkor mindig kovetelni fogjak, mert egy pici baba is tudja hogy pontosan meddig lehet elmenni a szulonel es miert ne hasznalnak ki. Ha ejjel allanodan felkapdossuk, a gyerekben az tudatosul, hogy ha sirok, akkor jonnek. HA nem megyunk, akkor az, hogy hiaba a nyafogas, ugysem jonnek, nem erdemes sirni"

Magyarul beletörődnek a megváltoztathatatlanba. Megtörnek. Megtanulják, hogy hiába szólnak, anya nem segít. Persze ezt elfelejtik később, de mélyen tudatalatt törést okozol ezzel. Egy csecsemő még nem hisztizik!!!!!! Nem 3-4 évesekről beszélünk.

2009. febr. 26. 13:58
Én ép amiatt tettem hordozóba mert nem birtam,és úgy könnyebb volt:legközelebb biztosan veszek majd kendőt.Nekem volt egy puha,turis hátizsákszerü hátihordozóm és abba tettem bele előre kötve,mint a sima kenguruba.Bőven egy éves kora után is elfért benne és birtam is pedig derékfájós vagyok.
39. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 36. - Alexa77)
2009. febr. 26. 13:58
:-) ez a nyero nalam is! Ha O azt akarja(-akarta, mert mar 20 honapos) hogy egesz nap kezben legyen, en ugy gondolom, hogy O tudja mi a jo neki! es felveszem, es nalunk is jelezte, ha arra vagyott, hogy nezelodhessen az agyaba egyedul (igaz ritkan volt ilyen, de elofordult, es egyertelmu jelzest adott)
38. scorpiolady (válaszként erre: 33. - Feher tulipan)
2009. febr. 26. 13:56
Egyetértek veled.
37. scorpiolady (válaszként erre: 22. - Eperlevél)
2009. febr. 26. 13:54
Biztos a te derekad bírja a cipelést, az én fiam 15 hós és 9 kg és sajnos volt már úgy hogy alig bírtam felkelni úgy beállt a derekam, nem csak a gyerek súlya miatt, hanem a babakocsit is lépcsőn kell cipelnem.
2009. febr. 26. 13:52

Héthónapos lányom van és én bizony felveszem rengeteget. Újszülött korában szinte állandóan ölben volt, reagáltam minden hangjára. Szerintem ennek is köszönhető, hogy kicsi lányom szívesen játszik időnként egyedül is, mindenre nyitott, nagyon barátságos baba.

Bizonyított tény, hoyg önállóságra nem nevelni kell, hanem a testközelségben nevelt gyerek saját maga nyit a külvilág felé, könnyen és bátran, ha eljön az ideje.

Olvastam egy cikket, sajnos nem tudom megmondani, melyik indián csoportról szólt, akiknél folyamatos a gyerek hordozása, a szülőkkel együttalvás, stb. Ide vezetik vissza, hogy annál a népcsoportnál nagyon jó, stabil házasságok vannak, alapvetően boldogok és pozitívan állnak mindenhez.

Az én lányomra mindenki azt mondja, ilyen gyerek nncs is. Szinte sose sír, nagyon nyitott mindenre és mindenkire, bárhová el lehet vele menni, mindenben partner, nálunk az esti elalvásokkal sincs gond. Pedig rengetegen mondták, amikor megszületett, hogy nagyon el fogom kapatni az állandó hordozással. Nos, az én elkapatott gyerekemet, ha nem alszik be este szopin, csak lerakom, nyugodtan kimegyek fürödni, vacsorázni, tévézni, mert a lányom pontosan tudja, az anyja nemsokára jön és itt fog aludni vele. Beszélget, játszik a Mazsolájával, majd elalszik. Énekesként nagyon gyakran kell vinnem magammal próbákra, fellépésekre, mert nincs kire hagyni, meg különben is szopizik, a cicit nem tudom otthon hagyni neki... Nem gond ez sem, elüldögél a babakocsiban a próbák alatt, hallgatja a zenét, láthatóan jól érzi magát. Ha valami gondja van, fogzás, stb., akkor is inkább magamra kötöm a hordozókendőbe, így ő is nyugodtan van és a kendő nekem is könnyebbség. Amikor kéri - mert kéri, csak figyelni kell a jelzéseit - akkor leteszem a játszószőnyegére, vagy a kiságyába, hintájába, stb. A fejlődéséről meg annyit, hogy nem egészen 5 hónaposan stabilan ült egyedül, 6 hónaposan felállt.

El tudom látni a házimunkát, mert éppen azért hajlandó egyedül is eljátszani, mert tudja, ha anya kell, egy szavába kerül. Így biztonságban érzi magát. Ha nevelni próbáltam volna arra, hogy egyedül játsszon, hiszem, hogy nem jutottunk volna ugyanerre az eredményre.

Azok a babák, akiket sírni hagynak mondjuk elalváskor, nem azért hagyják abba és szoknak le a sírásról, mert megértik, hogy most aludni kell, hanem azért, mert azt értik meg, hogy felesleges a sírás, hiába panaszkodnak, nincs olyan ember, anya sem!!! akinek elég fontos lenne reagálni a sírásra. Tehát nem jót tanulnak, hanem rosszat!!! Megtanulják, hogy nem számíthatnak senkire. Nos, aki így akarja nevelni a gyerekét, lelke rajta. Én boldog vagyok, hogy bújós, ölelős, bennem ezer százalékig megbízó, kiegyensúlyozott gyerekem van. Ráadásul nagyon hamar felnőnek, nem lesz már ekkora szükségük ránk. Most kell kiélvezni minden pillanatát annak, hogy az egész világot mi jelentjük számukra. És aki most nem adja meg az ölelést a gyerekének, az ne csodálkozzon, ha eljön az idő, amikor az a gyerek már nem is kéri...

35. scorpiolady (válaszként erre: 17. - Erikpipi)
2009. febr. 26. 13:52

itt a probléma, hogy ő osztja be a gyerek idejét, persze kell egy bizonyos napirend, de a gyereket hagyni kell kibontakozni, figyelni mivel szeret játszani, hogyan szeret játszani, nem kell sehova magunkkal vinni, wc-zni úgy is lehet hogy közben a gyerek a járókában ül, fekszik, én is így oldottam meg, lehet hogy sír egy kicsit, én újszülött korától mindig mondtam neki, hogy anya megy wc-re, anya hoz iszit stb.. így rögzült benne hogy nem hagyom ott örökre, jövök vissza, igaz most már hogy tud járni, szokott követni a lakásban, néha a wc-re is, de ez természetes.

Egy gyerek sem úgy születik hogy "ölbebaba" , mi tesszük azzá.

34. feher tulipan (válaszként erre: 30. - Kolibri)
2009. febr. 26. 13:46
ezzel ehgyetertek en is,mert attol meg lehet (es lesz is) egy baba boldog es kiegyensulyozott,csak itt az a kerdes,hogy a szulo birja-e a cipelgetest...
2009. febr. 26. 13:45

En abszolut alairom a cikk irojanak velemenyet!Kiveve hogy visszamarad a fejlodesben.

Az vegkepp nem lehet igaz,hogy van olyan gyerek akive elev siros es eleve hordozni kell!Minden gyerek ahogy megszokja olyan.Ala tudom tamasztani!

A lanyom megszuletesetol 2 honapos koraig sirt joforman.Persze,tapasztalataanok voltunk,sajnaltuk szegenyt,pedig smemi baja nem volt,dehat milyen a suzlo mikor tudatlan.Ringattuk,de aztan mikor jobban utanajartam adolgoknak,valtoztattunk.Nem akartunk evekig babat ringatni ejjel-nappal.Hagytuk sirni,volt olyan hogy fel oran at is(ejjel).Masodik nap ismet ugyanez,persze hogyne szakadt volna meg a szivunk,idegileg is megviselt nem kcisire!!!De kitartoak voltunk es 3. nap utan nem sirt fel tobbet!Azota mukk nelkul atalussza az ejszakat.3,5 eves,nagyon msoolygos,boldog kisgyerek:)

A babak legtobbszor azert sirnak,mert tarsasagra vagynak,arra hogy valaki "adja nekuk a musort".Ha belemegyunk ebbe,akkor mindig kovetelni fogjak,mert egy pici baba is tudja hogy pontosan meddig lehet elmenni a szulonel es miert ne hasznalnak ki.Ha ejjel allanodan felkapdossuk,a gyerekben az tudatosul,hogy ha sirok,akkor jonnek.HA nem megyunk,akkor az,hogy hiaba a nyafogas,ugysem jonnek,nem erdemes sirni.

Persze amikor betegek,akkor ha kell egesz nap is az olomben tartom!De egy szulo (ha figyel a gyerekre) pontosan tudja hogy miert sir agyerek.

32. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 30. - Kolibri)
2009. febr. 26. 13:44
A téma ma került fel még,és a kiíró nem tudhatja előre mikor jeleni meg,nem most irta,az is lehet egy hónapja vagy még több....
31. Kolibri (válaszként erre: 19. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 26. 13:44
:)
2009. febr. 26. 13:43

Nem ertem, hogy a cikk iroja, miert nem szol hozza a temahoz. Na, mindegy...

Nalunk tuti, hogy a masodik baba is abszolut igenyei szerint lesz cipelgetve, mert az elso is egy teljesen kiegyensulyozott, boldog kisfiu!

2009. febr. 26. 13:29

annyira nem lehet ebben sem okosnak lenni és általánositani mert gyerekfüggő és anyukafüggő nagyon.Olyan ez mint a szoptatás vagy tápszer,bilire szokatás,cumi vagy sem,cumisüveg vagy sem,stb.....mindenkinek máshogy válik be de a többség gyereke egészséges felnőtt lesz így is,úgy is....

Ettöl függetlenül ölbebabapárti vagyok:)

28. TSydy
2009. febr. 26. 13:26

Csak annyit fűznék ehhez hozzá, - egy hat hónapos baba anyukájaként - hogy nem szeretnék a cikk írójánál baba lenni....

Egyébként meg azt nem értem, hogy akkor pl, Afrikában hogyan tanulnak meg járni a babák....ott mindenki hordozza őket

2009. febr. 26. 13:24

...már nagyok a lányaim, nem nagyon voltak sírósak, de ha sírtak mindig felvettem őket. Ha semmi baja nincs akkor nem sír a gyerek csak úgy... Igenis orvosolni kell azt a dolgot amiért sír...ha kellett kitettem a konyhába amikor főztem és énekeltem, hogy hallja a hangom, esetleg megpróbáltam úgy elhelyezni, hogy lásson, beszéltem hozzá, stb...és már nem is sírt tovább. (mert ugye, ravasz kis kópék) Este ha kellett mellettünk aludtak, amikor úgy alakult én vagy apa aludtunk mellettük...Most már tinik, de ma sem csinálnám máshogy.

Tessék felvenni ha sír, tessék odabújni, szeretgetni, simogatni! OLYAN NAGYON HAMAR FELNŐNEK :(

26. _kleo_
2009. febr. 26. 13:22

Én sem értek egyet ezzel a durva általánosítással. Azt pedig végképp nem osztom, hogy a mozgásfejlődése visszamarad a babának, ha sokat van ölben.


Nekem a nagyobbik fiam igazi mintababa volt, sosem kellett órákat ölben ringatni, minden úgy működött mint a nagykönyvben meg van írva. Aztán jött a kicsi, aki 2 hónapos koráig reggeltől estig csak sírt és sírt. Ha ölben hurcoltam, akkor nyugodott csak meg. A kicsi minden mozgásformában előrébb járt mint a már babakorában is békésen elnézelődő, önálló bátyja.


Nálunk teljesen gyerekfüggő volt, hogy melyiket hogyan "neveltük". Nekem az a véleményem, hogy mindenkinek a saját anyai ösztöneire kell hallgatnia mikor sír a gyerek és eldönteni, hogy felveszi-e vagy sem. Amiatt sírni hagyni egy gyereket, mert mi van ha véletlenül kórházba vagy bölcsibe kerül, szerintem butaság.

2009. febr. 26. 13:21
Látott már valaki 3-7 éves gyereket aki az anyukája ölébe akar csak egyedül meglenni?? Mert én nem. Az ilyen idős gyerekek függetlenül attól hogy ölbe voltak kapatva vagy sem, nem az anyjunk ölébe akarnak lenni. Sőőőt, ölbe sem akar jönni, csak ide oda szaladgál. Tisztelet a kivételnek.Én is ölbe fogtam, azaz nem én hanem inkább a többiek, és most fel sem lehet venni (3 éves)Sőt azok a gyerekek akiknek az anyja egyből reagál a sírásra eseteleg ölben ringatja is, sokkal kiegyensúlyozottabbak. Ezeket olvastam én is, egy nagyon hasznos oldalon. Mert foglalkoztatott a téma. De kinek a pap, kinek a papné. :)
2009. febr. 26. 13:04

Én kikérem magam a fitalabb anyukák nevében ezt. Ez nem korfüggő szerintem, sőt, láttam már 35 éves anyukát ezt csinálni, sőt talán olyat többet is láttam.

Az ölben cipeléssel én sem értek egyet, de sajnos vannak olyan babák, akik eleve ilyenek, és nem lehet velük mit csinálni, ha az anyuka nem kőkemény, és nem állja meg, hogy megsajnálja ha sír. Én bizony az elején 2 napig szenvedtem, hagytam sírni az ágyában. Azóta magától elalszik ha lerakom... és fiatal vagyok, és a gyerekem nagyon szépen eljátszik magának.

De van olyan gyerek is akit nem rontott el az anyukája, mégsem tud ellenni magának, mert egyszerűen ilyen...

De ez csak az én véleményem.

23. eperlevél (válaszként erre: 11. - 154094b82f)
2009. febr. 26. 12:56
Teljesen igazad van.
2009. febr. 26. 12:55
ja és közben persze én is vezetek háztartás, 6 emberre főzök. És egyéb teendőket végzek.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook