Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért lett ovális a feje a babámnak? fórum

Miért lett ovális a feje a babámnak? (beszélgetős fórum)


7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 184481d874)
2020. dec. 20. 16:29
Köszi😊
6. 184481d874 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 20. 16:23
Ó bocsánat.Akkor pedig ne aggódj! Jó egészséget kivánok neked és a babának!
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Mikha)
2020. dec. 20. 16:19
Köszönöm😊
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 184481d874)
2020. dec. 20. 16:17
Még nem született meg,csak már be van ékelődve a fejecskéje😊
2020. dec. 20. 16:09
Mert megküzdött azért ,hogy megszülessen és közben formálódott a buksija .
2020. dec. 20. 16:05

Szia, a babák feje születés előtt és születés közben is más-más formákat vesz fel. Ez azért van, mert a koponyájuk nagy része nem szilárd, hanem porcos, lágy, ezt hívják kutacsnak. A természetes úton születő babáknak, különösen, ha a szülés nem túl gyors, és sok időt töltenek a szülőcsatornában, nagyon gyakran tojásdad, hosszúkás, mert a koponyájuk még puha, és fel tudja venni a szülőcsatorna formáját. Ez egyébként jó dolog, mert a babának nem árt, születés után pár héttel a feje visszaáll a normál formára, a mamának pedig segít, hogy könnyebben nyomja át a gyereket medencéjén.

Ha a baba feje már beékelődött, akkor valószínűleg már elkezdte felvenni a feje azt a formát, amire szüksége lesz ahhoz, hogy könnyebben kicsusszanjon. Szerintem ezért lehet, hogy ovális, és ez tudomásom szerint teljesen természetes dolog.

Jó egészséget neked és a babának, és könnyű szülést! :)

2020. dec. 20. 15:46

38+2 naposan voltam ultrahangon..


A doki azt mondta es lattam.is amikor a fejet mérte,hogy ovális,tojásdad alakú,ami egy kicsit meglepett,mert 10 nappal ezelőtt még kerek volt a kicsi feje..Illetve így hogy ovális "lett" egy picit többet mértek fejkörfogatnak..A BPD a közep atlagnal picit kisebb..Ez hogy lehet? Tegnap mar be volt ékelődve a feje a medencémbe,10 nappal ezelott még nem..lehetseges,hogy ezert lett neki ovális,vagy ezert mértek neki többet?

39hkm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook