Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért lesz jó, ha csak két év lesz a gyes? fórum

Miért lesz jó, ha csak két év lesz a gyes? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. jún. 18. 13:37
Azért írtam hogy öreg házat vettünk,igen jól gondolod.
9. 9461d5d8fe (válaszként erre: 3. - B2076ec79b)
2009. jún. 18. 13:36
Használt házra nincs szocpol.Ha lett volna gyerek akkor is csak félszocpol járt volna és csak bővítésre mert az alapterület nagy.Hidd el utána jártunk.
2009. jún. 18. 13:35
Kiváncsi vagyok meddig fog működni ez a rendszer. Szerintem semeddig. Ez egy ördögi kör, és nem tudom, hogy az anyukák, hogy fognakl ebből kijönni. Ez borzalom lesz szerintem. Főleg a bölcsik és ovik miatt is...
7. Agines (válaszként erre: 3. - B2076ec79b)
2009. jún. 18. 13:35

Asszem, arra gondolt, hogy ők használt ingatlant vettek és ebben az esetben csak a már megszületett gyerekek után jár-t a támogatás. :(


Képzeljétek, felhívtam egy magán bölcsit, ott azt mondták,hogy kajával együtt 70000ft havonta...és még csak külön foglalkozások sincsennek, csak vigyáznak rájuk....de így is ott is várólista van. Fura, hogy többe kerül a bölcsi egy fél évre, mint egy egyetem?

6. Agines (válaszként erre: 4. - 317f865a3a)
2009. jún. 18. 13:32
Nem is tudom, ilyenkor a jelenlegi törvények esetében is mit lehet tenni? Ha lejár a 3 év, akkor vissza kell menni dolgozni, különben igazolatlan távvollét, kirugás......vagy van valamilyen igazolás ilyenkor az anyáknak? jó, ok juttatás nincs, de más egyéb sem? :(
2009. jún. 18. 13:31

az hogy nem jóléti államban élünk


sőt máshol Európában egész másképp oldják meg, és működik


jó persze ehhez kellene normálisan kiépített gyerekellátó rendszer, normális bérek, gyerekbarát munkahely stb.


most azt látom, hogy a gyerekeket viszik magukkal a szülök oda is ahova nem kéne, pedig mindenkinek jobb lenne, ha a gyerek már kiskorától látná, hogy Apa Anya reggel dolgozni megy, felkelünk és én megyek a bölcsibe, oviba


de már mint mondtam, ez itthon nincs megoldva, úgyhogy szinte már édes mindegy, hogy 2 vagy 3 év

4. 317f865a3a (válaszként erre: 1. - Agines)
2009. jún. 18. 13:30
Nekem júliusban lesz a lányom 3éves, de nem veszik fel az oviba, mert sok a gyerek és kevés az óvodai hely. 3 éveseket sem tudnak elhelyezni! Így hogyan tudok elmenni dolgozni? Előbb ezt kellene megoldani!
3. b2076ec79b (válaszként erre: 2. - 9461d5d8fe)
2009. jún. 18. 13:28

szocpol az járt volna gyerek előtt is:)

Attól függetlenül egyetértek mindkettőtökkel.

Attól, hogy elveszik a 3-ik év gyest még nem lesz hova tenni a babákat.

Nálunk a körnxéken nincs is egy bölcsi sem, csak magán, havi 50-60ezerért.:((

2. 9461d5d8fe (válaszként erre: 1. - Agines)
2009. jún. 18. 13:25

Szia!

Tökéletesen egyet értek veled mindenben.Az a réteg nem hogy itt nem olvasgat,talán olvasni sem tud.Így ezután nem 3 évente fognak szülni hanem 2 évente.Mondhatom kurva jó lesz,adtak a szarnak egy nagy pofont.Bocs a szavakért de ez tényleg vérlázító!Én megyek dolgozni ösztönzés nélkül is mert eddig is dolgoztam,és a házhitelt is kell fizetni mert sajnos nekünk senki nem épített fel szocpolos házat.Még nem volt meg a lányunk amikor hitelből vettünk egy öreg házat.Ilyenkor nincs szocpol.Azért büntetnek mert felelősen gondolkoztunk és előbb lett lakhatásunk csak utána gyerekünk.

2009. jún. 18. 13:21

Ha két év lesz a gyes, abban mi a jó a mamáknak?

Eddig biztonságot adott a három év gyes,mert így, ha két éves korban, a gyed után bölcsibe került a gyerkőc, a mamát vissza kellett vegyék a munkahelyére és vigyáztak rá, mert nem is rúghatták rá két napra ki. Most ez nem így lesz, ha elkezdődik a bölcsi és a betegeskedés, anyukát simán kirakhatják. Ez csökkenti a munkahelyi lehetőségeket, nem? :(


Ha teremtenek 15ezer új helyet, az még nem oldja meg az egész generáció, az összes 2 és 3 év közötti gyermek elhelyezését, ezért miért gondolják, hogy ez megoldás, amikor nem az,hisz az a gyerek, aki nem jut be bölcsi az nem maradhat otthon egyedül, amig anya dolgozik.


Miért jó a két év gyes? Az a 300ezer pénz, amit megspórolnak évente az egy ktg vetésben nem tétel, ezt a kormány is elismerte, hanem ösztökélni kell a nőket a munkára, mert magunktól nem megyünk. De hogyan és hova menjünk mi dolgozni a gyerek meg majd bölcsibe?

Miért jó a két év gyes a 3 helyett?


Nomrál állampolgárok esete érdekelne engem, nem az, hogy az egész ország azért szív, mert van egy réteg, aki a gyesért szül...bár talán ők nem is olvasgatnak itt.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook