Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért lassult be a (vírusmentes) gépem és szakad meg újabban az internetkapcsolat? fórum

Miért lassult be a (vírusmentes) gépem és szakad meg újabban az internetkapcsolat? (tudásbázis kérdés)


1 2
49. csigabaga (válaszként erre: 35. - C69ff6d3e9)
2012. jan. 29. 23:31

Köszönöm, ezt is megnéztem, hála nem vár rám HDD-halál. :)

Kopp-kopp.. :)

Úgy néz ki, a gép most már jól működik.

Köszönöm mindenkinek!

Az említett progikat pedig használni fogom.

2012. jan. 29. 18:57
Suhan... :))
2012. jan. 29. 18:49

Látom, jó sok hozzászólás van, majd végigolvasom.

Most lettem kész, végigjártam a poklot. :))

Ismét újratelepítettem a gépet és az összes illesztőprogramot is frissítettem. Most úgy néz ki, jó, de majd elválik. Éppen több oldal is nyitva van és közben egy HD-filmet is elindítottam. :) Kínzom kicsit. Ha nem bírja, repül az ablakon.. :)

2012. jan. 28. 21:43

A működési elv lényeg:

Van egy oldal amit szeretnél sebességre optimalizálni, mert mondjuk gyakran látogatod, akkor próbálod letiltani az összes olyan külső oldalt, amire az adott oldal hivatkozik, és nem megy a működőképesség rovására. Egyszóval kísérletezel.

45. tashadow (válaszként erre: 33. - Meda)
2012. jan. 28. 21:02

Google első találat:

[link]

(de van firefox-hoz is biztos)

Sajnos nem túl egyszerű a használata.

Installálni, engedélyezni kell a bővítményt, utána a Bővítmény beállításainál követni az utasításokat. Érdemes a BLACKLIST módot használni, vagyis alapból mindent engedélyezni kivéve amit tiltok, mert a másik lehetőség elég kényelmetlen.


Valamint érdemes ezt kompinálni ezzel, url sorba:

chrome://flags/


Ott engedélyezni ezt:


Kattintson a lejátszáshoz

Engedélyez egy „indítás kattintásra” opciót a plug-in tartalmi beállítások között.


Majd a plug-in tartalmi beállítások között tényleg beállítani ezt az opciót.


így a flash-ek se indulnak el automatikusan egy oldalon, csak ha az külön engedélyezve van.

44. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 43. - Ujlany)
2012. jan. 28. 20:40
nem haragszom:))))nem vagyok az a fajta:)
43. ujlany (válaszként erre: 42. - C69ff6d3e9)
2012. jan. 28. 20:39

tudom, en ertettem, hogy te miert irtad!

Mindegy, nem magyarazkodom, mert csak rosszabb lesz.

nem bantasbol irtam, tenyleg!

42. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 37. - Ujlany)
2012. jan. 28. 20:37
én csak a 27-es válaszára reagáltam. bemásoltam a problémát, és kidobta ezt az oldalt, ahol leírja hogy erre a problémára mi a megoldás.
41. ujlany
2012. jan. 28. 20:37
Nekem is!
40. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 38. - Meda)
2012. jan. 28. 20:36
nekem bejön.
2012. jan. 28. 20:36
38. Meda (válaszként erre: 34. - C69ff6d3e9)
2012. jan. 28. 20:26

Az oldal nem található...

írja.

37. ujlany (válaszként erre: 35. - C69ff6d3e9)
2012. jan. 28. 20:25

Jaj, de nedd rossz neven, de lassan mar ugy tunik, hogy agymutetet hajtunk vegre, mert valaki azt mondja hogy faj a feje.

Egyszeruen abbol amennyit megosztott velunk, nem lehet rendesen diagnosztizalni a problemat.

Egyebkent meg felig-meddig utalt ra, hogy nem a disk sebessege a gond, csak az internet.

Bar a topik cim az egy kicsie bezavar mert az meg lassu geprol ir.

36. Meda (válaszként erre: 35. - C69ff6d3e9)
2012. jan. 28. 20:19
Segíts egyszerűbben, nem vagyok programozó :(
2012. jan. 28. 20:17

"•Jelenség:


Mostanában futottam bele a fenti problémába. Az egyik winchesterem hirtelen a 30 MB/S sebességről visszalassult 3 MB/S-ra.

•A jelenség oka:


A Windowsban ha az IDE/ATAPI-portillesztőprogramja (Atapi.sys) összesen több mint hat időtúllépési vagy CRC-hibáról kap jelzést, csökkenti a kommunikáció sebességét oly módon, hogy a leggyorsabb átvitelt biztosító DMA üzemmódról fokozatosan lassabb DMA üzemmódokra áll át. Ha az illesztőprogram továbbra is időtúllépési vagy CRC-hibajelzéseket kap, végül a leglassabb átviteli módra – a PIO üzemmódra – vált át. Lásd: [link]

•Pontos észlelés:



Ha a Sajátgép / tulajdonságok /Hardver / Eszközkezelő /IDE ATA/ATAPI vezérlők / Elsődleges IDE csatorna vagy Másodlagos IDE csatorna / Tulajdonságok / Speciális beállítások fülön az látható, hogy a meghajtó nem UDMA 2, 3, 4, 5-öt használ, akkor biztosak lehetünk benne, hogy a fenti dolog áll fent.

Valószínűleg vagy a port, vagy a HDD hamarosan elhalálozik.

Sajnos ilyenkor egy HDD teszt is különösen nagy winchestereknél napokig eltarthat (~ 500GB WD 38 órát írt a full teszt)


•Megoldás:


Vissza kell állítani a Windowsnak a driverében az UDMA állapotot, majd így futtatni a tesztet, lementeni, amit lehet és winchester csere.

•1. Megoldás: a Registry buhera


Ez a kulcs jelenti a windowsban az IDE vezérlő IDE csatornáit.

•HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}


Ezen belül a, 0001, 0002, 0004, 0005 ... jelenti az egyes IDE csatornákat.

0001, 0004 - Elsődleged IDE csatorna

0002, 0005 - Másodlagos IDE csatorna

Minden csatornához három (négy) kulcs tartozik, ami fontos lehet ebből a szempontból:

1.MasterDeviceTimingMode - A Master eszköz aktuális sebességi módja

2.MasterDeviceTimingModeAllowed - A Master eszköz lehetséges sebességi módjai. Ha ez a kulcs nincsen, akkor érdemes létrehozni és 0xFFFFFFFF értéket írni bele, ugyanis ez újra engedélyezi rebbot után a DMA/UDMA módot. Ezt állítsuk be!

3.UserMasterDeviceTimingModeAllowed - Ha a felhasználó kézzel lassabb értéket állított be (pl. PIO), akkor van itt érték.

4.MasterIdDataChecksum - A rendszer hozza létre probléma esetén.


Ugyanezek a paraméterek megvannak a Slave Portra is

•2. Megoldás: a port uninstallálása


A hardverkezelőből kinyírjuk az IDE portot. Ez nem mindig hoz eredményt, ugyanis a Windows regisztrálta a HDD-t és ebben az esetben, amikor a gépet újraindítjuk, a HDD beállításait visszateszi a rendszer olyanra, amilyen volt korábban. Ilyenkor még az IDE vezérlő Speciális beállítások fülön vissza lehet állítani a UDMA értéket.

Mindezeket a windows XP SP2-vel érdemes tenni.

•3. Megoldás:


ResetErrorCountersOnSuccess - Ezt a beállítást a megfelelő IDE porthoz beállítjuk a Registryben, akkor elvileg hibás olvasás után segít. (Ezt is a fenti Microsoft cikkbőlvettem).

Nálam az 1. Megoldás vált be.

Az információt innen vettem: [link]

34. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 27. - Csigabaga)
2012. jan. 28. 20:16
[link] szerintem itt találsz választ a problémádra
33. Meda (válaszként erre: 26. - Tashadow)
2012. jan. 28. 20:11
Azt hogyan kell?
2012. jan. 28. 20:10
Az ashampoo winoptmizer, és a többi progijuk nagyon jó karbantartó.
31. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 25. - C69ff6d3e9)
2012. jan. 28. 20:09
Most szedtem le,most futtatom.Talált egy csomó hibát :S Eddig azt hittem minden szuper a gépen.
2012. jan. 28. 20:09
Ezért kell két gépet tartani otthon! :)
29. ujlany (válaszként erre: 26. - Tashadow)
2012. jan. 28. 20:09

En is valami hasonloval szivtam a mult heten. A hirdetesek miatt volt olyan lassu. Plusz ugye olyan dolgokrol jottek a hirdetesek, amiket elotte nezegettem.

Kitoroltem a temp internet file-okat es azota sokkal jobb lett.

De lehet, hogy meg a te megoldasodat is kiprobalom.

28. Martian (válaszként erre: 9. - Csigabaga)
2012. jan. 28. 20:08

Nekem egyszer az alaplapot tett tönkre egy vírus.

Hány éves a gép?

2012. jan. 28. 20:08

Ezt olvastam most:

Ha a Windows IDE/ATAPI-portillesztőprogramja (Atapi.sys) összesen több mint hat időtúllépési vagy CRC-hibáról kap jelzést, csökkenti a kommunikáció sebességét oly módon, hogy a leggyorsabb átvitelt biztosító DMA üzemmódról fokozatosan lassabb DMA üzemmódokra áll át. Ha azonban az illesztőprogram továbbra is időtúllépési vagy CRC-hibajelzéseket kap, végül a leglassabb átviteli módra – a PIO üzemmódra – vált.


Nos, mivel úgyis szükségem van pihenésre (idegileg), úgy döntöttem, hagyom pihenni a "drágát". Holnap folyt köv...

Köszi mindenkinek...

26. tashadow (válaszként erre: 22. - Csigabaga)
2012. jan. 28. 20:06
Igen. Ezért hoztam fel a javascriptet, mert nálam is ez okozza a gondot. Amikor betöltesz egy oldalt pl. hoxa, nem csak maga az oldal betöltését kell megvárni, hanem a hirdetőknek a mindenféle külső oldalairól meghív javascripteket aminek a lefutási ideje elég bizonytalan. A NotScripts bővítménnyel ezt lehet kontrollálni.
25. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 22. - Csigabaga)
2012. jan. 28. 20:05
advanced system care az nagyon jó
24. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 23. - Tashadow)
2012. jan. 28. 20:02
ok. nekem tökre mindegy.
23. tashadow (válaszként erre: 21. - 57aa4ea1e8)
2012. jan. 28. 20:00

=|

Nem hangzik túl életszerűen. Elméletileg lehetséges, de ez inkább csak városi legenda, mert a bios-ok nagyon különbözőek, nem lehet csak úgy egységes vírust gyártani rá.

2012. jan. 28. 20:00

A letöltés gyorsan jön. A weboldalak látogatásánál van probléma.

Köze lehet esetleg a Google hülyeségéhez (új adatvédelem)?


Mivel fésüljem át a gépet, hogy van-e rajta valami?

21. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 20. - Ujlany)
2012. jan. 28. 19:49
hát néha kb az semmit nem jelent, ha beette magát a bios-ba.
20. ujlany (válaszként erre: 19. - 57aa4ea1e8)
2012. jan. 28. 19:47
azt irja, hogy ujraformazta a gepet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook