Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért ítélik el sokan a főállású édesanyákat? fórum

Miért ítélik el sokan a főállású édesanyákat? (beszélgetős fórum)


92. d71ef05a8e (válaszként erre: 82. - 0a84e34983)
2013. jan. 15. 13:18

Mint mondtam, dolgozó nő és otthon lévő nő is sokféle lehet. NEM minden dolgozó nő áll neki minden nap még otthon főzni, nagyon sok helyen az egész család menzázik, nagyon helyesen. Máshol meg igen, munka után még minden házimunkát is megcsinál az anya. Ha valakik előtt, előttük mélyen meghajlok, felfoghatatlan teljesítmény az én szememben, mert én ennél kevesebbre sem vagyok képes.


Sőt, azt is tudom, hogy a gyerekekkel eltöltött időnek sem annyira a mennyisége, mint a minősége számít.


Mégis, az anyaság, háziasszonyság igenis 24 órás munka annak, aki délelőtt főz, mos, takarít, állatokat tart, kertet művel.

91. bd55e3f068 (válaszként erre: 73. - Kistanítónéni)
2013. jan. 15. 13:17
Ennyi.
90. Kukacc (válaszként erre: 77. - C7a878c6b5)
2013. jan. 15. 13:04

A karácsonyi ajándék a gyerekek életében fontos.

A felnőttekében nem, mert ha nekem nem vesz a Zuram valamit, lecarom.

De igen is megviselné a gyermekemet, ha az oviban/suliban megkérdeznék, mit kapott karácsonyra és azt mondaná, hogy ajándékot nem kapott, de legalább 4félét ehetett.

Nem több tízezerért vettem én sem a kisfiamnak,mert nem az érték a lényeg.

89. Kukacc (válaszként erre: 55. - C7a878c6b5)
2013. jan. 15. 13:01

Nem értem, miért veszel magadra akármit is.

Főállású anya vagy, de nyaranta a kertben dolgozol a zöldségekért, állatokat nevelsz a megélhetésért.

Azért ez nem kis dolog. Mondhatni, értéket teremtesz, hozzájárulsz a család anyagi helyzetéhez, még ha nem is pénzzel.

88. Kukacc (válaszként erre: 87. - Csgybzs)
2013. jan. 15. 13:00

Itt a hangsúly.

És itt a lényeg, ami miatt elítélik sokan a főállású anyukákat.

Ha ez uram keresne havi 1 millát, én is szülnék 3-at és főznék-sütnék-mosnék-takarítanék, stb., de mivel tudom, mi az, amit "elbír a hátunk", ezért nem vállalunk több gyereket kettőnél.

87. csgybzs (válaszként erre: 86. - Csgybzs)
2013. jan. 15. 12:56
Persze tegyük hozzá, ahol megtehetik és apuka jól keres. Ahol nem fér bele a büdzsébe a több gyerek, ott eleve nem kell vállalni (annyit)..
86. csgybzs (válaszként erre: 1. - 2ac8ed4feb)
2013. jan. 15. 12:52

Szerintem három gyerek felett mindenkinek főállású anyának kéne lennie.

- egyrészt a gyerekeken is meglátszik, hogy mennyi idő jut rájuk

- másrészt egy sokgyerekes nő a legtöbb esetben már nem tud úgy dolgozni (valamelyik gyerek mindig beteg, érte menni, nem tudja hova tenni, ezt-azt intézni), csak szétforgácsolódik a teendők közt, az meg a munkahelynek és a családnak sem jó.

85. 0a84e34983 (válaszként erre: 82. - 0a84e34983)
2013. jan. 15. 12:48
Ja,és nem mindenki irodában dolgozik ám.Nagyon sok anyuka szalag mellett dolgozik mint az állat,és kap 2szer 10pec szünetet egész műszak alatt.Mégis mikor hazamegy el kell végeznie ugyan azokat a feladatokat amiket a főállású anyukáknak.
84. a73be8dbf2 (válaszként erre: 79. - C7a878c6b5)
2013. jan. 15. 12:47
Nekem egyértelműen gond lenne, ha nem tudnék a gyerekemnek egészséges, a fejlődéséhez szükséges tápanyagokban gazdag ételt venni, ha nem tudnám normális, igényes környezetben nevelni, ha nem tudnám állni az iskoláztatását (ja, tudom, egy darabig ingyenes, de mondjuk mi van, ha valamiből külön órákra szorul, esetleg érdekli valami sport, zene, amibe pénzt is kell fektetni meg ugye a továbbtanulás már közel sem ingyenes), és igen, az is gond lenne, ha nem tudnék neki karácsonyra ajándékot venni (és most nem a8-as audiról beszélek, mint ajándékról). Mert lehet, hogy akkor is életben marad, ha nincs neki ajándék a fa alatt, viszont én olyan családban nevelkedtem, ahol szokás az ünnepet ünnepi hangulatban megülni, és bizony, hozzátartozik az ajándékozás is. Én már csak ilyen anyagiasra sikeredtem, de nem csak én, hanem rajtam kívül még jó sokan, ezért nem szeretném, ha a gyerekem majd lapítana szomorúan az iskolában, mert még azt sem tudja elmondani, hogy mit kapott karácsonyra, mikor a többiek mondják az élménybeszámolókat. Szerintem ez pl törést tud okozni egy gyerek lelkében.
83. michelle.r (válaszként erre: 77. - C7a878c6b5)
2013. jan. 15. 12:47
Valószínűleg fontos, ha valaki fórumot indít róla. Feltételezem, hogy érdektelen témákról senki nem lamentál ;)
82. 0a84e34983 (válaszként erre: 78. - D71ef05a8e)
2013. jan. 15. 12:46
Ahol van három 4-5-6 éves gyerek az miért 24 órás munka?Fél 4-ig oviban,iskolában vannak.Anyukának addig semmi gondja velük.Más anyuka ebben az időben dolgozni van,és ezután hazamegy főzni,mosni,foglalkozik a gyerekkel,és mindezt egy ledolgozott műszak után...Ne magasztaljuk már fel annyira a hivatásos anyákat....
81. Kukacc (válaszként erre: 1. - 2ac8ed4feb)
2013. jan. 15. 12:41

Szia :)

Én speciel egyáltalán nem ítélem el őket, ha megtehetik, tegyék, az az ő dolguk.

Én azt ítélem el, amikor valaki főállású anya lesz, mikor nem tudnak megélni, nincs pénzük, de ő mégis elmegy, mert jobb otthon.


Nem hiszem, hogy bárki elítélné azokat a főállású anyákat, akik megtehetik, hogy azok legyenek.

80. c7a878c6b5 (válaszként erre: 78. - D71ef05a8e)
2013. jan. 15. 12:37
:)
79. c7a878c6b5 (válaszként erre: 74. - A73be8dbf2)
2013. jan. 15. 12:36
Kinek mit jelent a "gond".
78. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - 2ac8ed4feb)
2013. jan. 15. 12:35

Soha eszembe sem jutna lustának nevezni a főállás édesanyákat. Vannak köztük, akik azért maradtak otthon a gyerekekkel, mert olyan anyagi helyzetben vannak, hgy megtehetik, vannak, akik azért, mert a kisgyerekekkel sehová nem tudtak visszamenni dolgozni, és vannak, akiknek tényleg ez az élethivatásuk, mert értékrendjükben legelöl szerepel a család és a gyermeknevelés.


Ha valaki gyermekeket NEVEL így, csupa nagybetűvel, az egyébként sem 8 órás, hanem 24 órás munka, lusta ember ilyet nem vállalna:)


Azon persze lehet vitatkozni, hogy vannak otthon lévő anyukák, akik az idejük nagy részét ennek ellenére sem a gyermeknevelésre fordítják, na de vannak olyan dolgozó nők is, akik egész délelőtt csak filmeket, recepteket töltenek le, és fórumoznak, délután fél négytől már sóhajtoznak, hogy még fél óra, hogy bírom ki.... egész nap megy a hülyeség a rádióban.... aztán négykor hullafáradtan:) jönnek ki az irodákból:) SZóval aki nem szeret dolgozni, az nem is fog, amíg nem kényszerül rá, mindegy, hogy otthon van, vagy a munkahelyén.

77. c7a878c6b5 (válaszként erre: 73. - Kistanítónéni)
2013. jan. 15. 12:35
De miért olyan nagyon fontos az a karácsonyi ajándék???? Kinek? Hiper-szuper jó, ha valaki méregdrága vagy esetleg sok ajándékot ad a gyereknek. Egészségükre! Ha van, tegyék, vegyék. Aki viszont kevésből él, de szeretettel, és Uram, bocsáss' kiír egy fórumot ( nem olvastam),hogy miből vegyen ajándékot,miért ér kevesebbet? Én nem olvastam olyat,hogy az egekbe magasztalná saját magát,mint főállású anyát. Bár lehet,hogy elsiklottam felette.
76. a73be8dbf2 (válaszként erre: 75. - Mazsinka)
2013. jan. 15. 12:32
Én gyerek/férj nélkül is az vagyok, de ezzel nem károsítok senkit, pláne nem a saját porontyaimat, így nem látok sok kivetnivalót.
75. Mazsinka (válaszként erre: 74. - A73be8dbf2)
2013. jan. 15. 12:30
Sógornőm szerint a főállású anyák kitartott nők.
74. a73be8dbf2 (válaszként erre: 73. - Kistanítónéni)
2013. jan. 15. 12:28
Én is ezt írtam, én is így látom... Számomra semmi kivetnivaló nincs abban, ha valaki tök jó anyagi helyzetben van, ezért nem megy dolgozni, mert a férje keres annyit, hogy becsülettel megélnek, de mikor az a szerencsétlen gyerek nélkülözik a szülő hülyesége miatt, az már gáz... Inkább ne is legyen gyerekem, minthogy az ellátása gondot okozzon. :S
2013. jan. 15. 12:27
A fórumindító nemrég arra panaszkodott, hogy nem tud karácsonyi ajándékot adni a gyerekeinek. Most meg veri a mellét, hogy micsoda szuper dolog főállású anyának lenni. Na az ilyesmik miatt ítélik el a főállású anyákat.
72. Kistanítónéni (válaszként erre: 60. - Michelle.r)
2013. jan. 15. 12:23
Mi is hasonlóan élünk és nagyon jól működik.
71. zsoka1984 (válaszként erre: 68. - 39dbe380da)
2013. jan. 15. 12:20

Ez valami példa az életedből, mintha megélted volna?

Képzeld a sok buta liba, aki otthon van mint én is sokszor nem is olyan hülye.

Mivel itthon vakarom van időm tanulni és tanulok is saját pézből, mert amit megtermelek abból az ételt az asztalra rakom és a még marad is.

A fiam 100%-os felmérőket ír mivel azt látta az anyjától, hogy itthon milyen jó vakarni.

70. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 18. - 6b006fc769)
2013. jan. 15. 12:07
Miért általánosító? csak azokra vonatkozik, aki tényleg irigyek, elítélőek.
69. Bihter85 (válaszként erre: 67. - 171925f409)
2013. jan. 15. 12:06
Az sem járja, h 6 gyerekes anyuka kórházi osztályra visszajött dolgozni (minek??), és itt meg olyan szétszórt, h egyszer katasztrófa lesz belőle!!!
2013. jan. 15. 12:04
A probléma már gyerekkorban kezdődik: lusta tanulni (vagy csak nem szocializlódott rá), aztán felnő, szüli sorba a gyerekeket, mert elhelyezkedni úgysem tud, azán szegény kényszerből otthon van mint főállású anyuka, ebben a szerepben piedesztálra emelve magát, utája a karrierista, "irodista" nőket aztán fórumot indít azzal, hogy miért ítélik el sokan a főállású anyákat?
67. 171925f409 (válaszként erre: 65. - Bihter85)
2013. jan. 15. 12:02

Próbálna meg engem kiröhögni.Ezek a gyerekek fogják később le.urvázni az anyukájukat megfenyegetni ha majd nem adnak pénzt:((

Kiskorában kell belőlük ezt ki nevelni és elérni, hogy tisztelje a szüleit.

Hány olyat látok, hogy a pár éves gyerek rugja az anyját harapja az anyuka meg szegény csak nevet:((Elég szomorú

66. 130454e42d (válaszként erre: 63. - Zsoka1984)
2013. jan. 15. 12:02
Ha a férfi jóval többet keres, a nő keveset akkor mit csinál a nő ha történik valami? Válás, baleset, akármi...
65. Bihter85 (válaszként erre: 64. - 171925f409)
2013. jan. 15. 11:58

Velem sem, az tuti.

Szomszédunk 5 éves fiát úgy fegyelmezi, h " Kisfiam! Disztingváljál már! " A gyerek meg kiröhögi.

64. 171925f409 (válaszként erre: 62. - Bihter85)
2013. jan. 15. 11:55
Szülő hibája gyenge ennyi.Velem nem tenné mert...
2013. jan. 15. 11:51

A lényeg szerintem, a két véglet a megélhetési szülők akik ellen senki nem tesz semmit, csak szidjuk őket és végül minden otthon maradt anyukára rásütjük, hogy ugyan olyan. A másik pedig a karrierista nők, meg akiknek nincs gyerekük, aki megint csak lenézik a "kitartott" anyukákat. Na meg itt vannak azok akiknek csak egy van és azért, hogy annak mindent megadhasson csak épp egy testvért nem, mert mi szüksége is volna rá.

Minden esetbe tisztelet a kivételnek.

Mi lenne ha a nők csak 4-6 órában dolgoznának több idő maradta a legfontossabb dologra, délutás segíthetnénk nekik a háziban meg hasonlók. Bár akkor a férfiaknak többet kellene keresni és ezt viszont a női lelkünk nem bírná elviselni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook