Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért fontos csökkenteni a környezet szennyezést? fórum

Miért fontos csökkenteni a környezet szennyezést? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. eeab532645 (válaszként erre: 18. - Sasfioka)
2010. máj. 28. 17:33
Azt sem szabad elfelejteni hogy a sót (bányásszák)rendesen a tengerekből!
30. eeab532645 (válaszként erre: 1. - Elviracska)
2010. máj. 28. 17:28

Azért hogy a levegő tisztább legyen.

Én már el is tüzeltem a gumicsizmám.

29. df7b0d2e49 (válaszként erre: 26. - Kriszti1975)
2009. dec. 10. 19:51

Páran szándékosan is szennyezik a környezetet lásd itt:

[link]

vagy itt:

[link]

Energiatakarékos égőket kell használni, ha nem kell messzire menni, szálljunk fel a buszra és váltsunk jegyet a sofőrnél, hogy kevesebb gáz fogyjon megcsinálni a szigetelést, satöbbi satöbbi satöbbi

28. df7b0d2e49 (válaszként erre: 27. - Kriszti1975)
2009. dec. 10. 19:45
Ez aztán szuper ötlet, gondolom a fűtésszezonban különösebb mennyiségű gázt lehet velük megspórolni különösen azért, mert sokkal kevésbé süt a nap. Nálunk sem a villany teszi ki a legnagyobb tételt, hanem a gázszámla. Energiatakarékos égőket kell használni. Napelemből meg szélturbinából különben is egy tucat kellene, hogy menjen róluk egy hűtő vagy egy mosógép és az ahhoz való akkumulátor sem örök életű. Gondolod az elmű nem azt használná pénzmegtakarítás céljából, ha annyira erős lenne?
27. kriszti1975 (válaszként erre: 25. - Gabriellaxp)
2009. jún. 24. 15:33
Tudod nem érdekük,hogy tegyenek érte vmit is.Csak gondolj arra,milyen lassan terjednek el kishazánkban a szélturbinák,vagy a napelemek.Felháborító,hogy egy családi ház napelemmel való felszerelése,hogy az elmüről le lehessen csatlakozni 4 millió Ft.Erre miért nem ad a kormány kedvezményes hitelt?
2009. jún. 24. 15:27

Inkább az a cím kéne:Mit teszek a környezetvédelemért?

Én például tizedére csökkentettem a háztartási hulladékainkat.A szerves hulladék megy a komposztba,az ásványvizes flaskákat újra lehet tölteni csapvizzel,ennyi ásványvíz a világon nincsen,mint amit tescoék eladnak.Egyébként sem ásványvíz a többség,mert nincs több ásványi anyag benne,mint1000/mg/l.Tejfölös dobozokat is ki lehet öblíteni,és elvinni a szelektívbe,magyar árukat vásárolni,hogy ne utaztassák annyit az árukat,élelmiszereknél így meg lehet spórolni a permetezést is.Naphosszat lehetne ezt sorolni,de a többség csak ül a babérjain és megy és eszi a gyorséttermi egészségtelen kajákat,lehetőleg jó sok hússal.

2009. jún. 23. 19:59

Sziasztok!

Elszánt környezetvédő vagyok a magam területén. Csak az szomorít el, hogy akik tehetnének a környezet szennyezők ellen. Nem tesznek semmit. Lefizethetők stb. Ez nagyon nagy gond Magyarországon. Belefutottam már én is ebbe a dologba. Tönkretették a talajvizet olajjal szennyezték a környéket, nem számít semmi nem lett előle, csinálják tovább. Ez a borzasztó.

2009. máj. 16. 15:45
Én nagyon léptem előre a környezetvédelem, energiatakarékosság terén. Csatlakoztam egy Energiaklubhoz és kaptam tőlük ajándékba egy készletet, amit a csapokra, zuhanyra szerelek, ezáltal 30-70 %-kal csökken a vízfogyasztásom, a bojler-energia nagy részét is megspórolom, és a háromfős családunk szén-dioxid kibocsátását a felére mérsékelem. (ez éves szinten 150 kg!!!)
2008. nov. 2. 04:11
Tisztelni kéne- ahonnan nyerjük az pl: A LEVEGQT . Bocsi, ha hülyén foalmaztam.
2008. jan. 7. 18:54
Mert ha így haladunk akkor a gyerekeink csak egy nagy szemét dombon fognak élni.Ez pedig katasztrófához és rengeteg betegséghez vezet.
2007. nov. 21. 20:54
a legnagyobb bomba, ami ha robbanni fog - nagy baj lesz és késő
2007. nov. 15. 08:25
gyermekeink miatt
2007. okt. 31. 20:29

Nemcsak az EU-ban, de világszerte növekvő aggodalommal figyelik a környezet állapotának folyamatos romlását, és a globális életfenntartó rendszerek komoly pusztulását. A közösség stratégiájának döntő eleme olyan politikák és programok támogatása, amelyek a természeti erőforrások méltányosabb elosztásával javítják az emberi élet minőségét.


A fejlődés csak akkor „valódi”, ha az élet minőségét javítja.

A „Brundtland Jelentés” a fenntartható fejlődést a következőképpen határozza meg:

„… fejlődés, amely úgy elégíti ki a jelen nemzedékek igényeit, hogy az ne akadályozza a jövő nemzedékek képességét saját igényeik kielégítésében.”

A „Brundtland Jelentés” kiemelte, hogy a világ népességének csupán 26%-át kitevő „fejlett országok” a felelősek a világ energia-, papír-, acél-, és egyéb fémfelhasználás 80%-ának elfogyasztásáért.

A fenntartható fejlődésnek tehát a következő jellemzőit határozhatjuk meg:

- fenntartja az élet általános minőségét,

- biztosítja a természeti erőforrások folyamatos elérhetőségét,

- elkerüli a tartós környezeti károkat.


Az új évezredben a környezeti kihívásokkal való szembenézéshez és a fenntartható fejlődés elérésére tett erőfeszítésekhez azokra a tényezőkre és tevékenységekre kell összpontosítani megelőző jelleggel, amelyek károsítják a környezetet és csökkentik a természeti erőforráskészletet, ahelyett, hogy – amint az a múltban megszokott volt a problémák megjelenése kényszerítené ki az intézkedéseket.


A fenntartható fejlődés eléréséhez - előrelátó, összehangolt és hatékony megközelítésre van szükség.


A Közösségnek mint a világ egyik legnagyobb gazdasági és kereskedelmi szereplőjének felelősséget kell vállalnia mind a jelen, mind a jövő nemzedékeiért.

2007. okt. 19. 10:57

Önző nép az ember...

Talán aligpár hozzászólásban hangzott el az, hogy a környezetszennyezés nem a MI érdekünk, hanem a FÖLD érdeke.

Unokáink fognak tudni élni. Léteznek "szmogmentesítő" készülékek, génkezelt élelmiszerek, mesterséges úton előállított ízek és még lehetne sorolni. Ha máson nem, ezen élni fognak. Max. nem láthatják a tenger kékjét, a fű zöldjét, nem csodálhatják meg az állatvilágot, nem mehetnek arborétumokba, a Föld elveszti azt a szépségét, amellyel most rendelkezik.

Csúnyán kifejezve azt lehetne mondani, hogy a Föld sorsa van veszélyben, nem az unokáinké. De ezt nem mondhatjuk. A Föld <> Ember csatát a Föld nyeri meg. Ezt viszont tudja mindenki. ÉS FÉLNEK. Ezért kell "környezetet védeni". Hogy eloszlassák félelmeiket, hogy megnyugtassák magukat.

Akkor lesz értelme a környezetvédelemnek, amikor elhatározásból, valóságosan tesszük. Amíg az a környezetvédelem, hogy a látható szemetet láthatatlan helyre lapátoljuk, addig a szemét száma nem fog csökkenni. Amíg azért válogatunk szelektíven hulladékot, hogy az így keletkező műanyag alkalmas legyen újabb kínai csoda előállítására (amely ugye nem kis logisztikai feladat többek között, hiszen innen el kell juttatni oda, ott mozgatni kell, majd visszaszállítani ide...) addig nem igazán mondhatjuk, hogy környezettudatos gondolkodás.


Hallottuk már, a Föld "pusztulófélben" van. Nem igaz. Az Ember van pusztulófélben. Földanya győzedelmeskedik a mocsok és kosz (értve itt sok embert is...) felett. Képes regenerálni saját magát, és ha szükséges, meg is teszi.


Nézzük csak pl.: Olvadnak a jégsarkok, növekszik a tengerszint, a tengerben lévő vízmennyiség növekszik. Ebből egyenesen következik, hogy a tengerek sótartalma csökken, amelynek káros hatásai vannak. Egy friss "sómérés" eredménye alapján a tengerek sószintje a sarkkör közelében sokkal magasabb koncentrációjú, mint ötven éve volt. Mert, ha mi nem vagyunk arra képesek, hogy visszafogjuk a széndioxid kibocsátást, akkor majd a Föld gondoskodik arról, hogy fenntartsa saját magát...


Bármennyire hihetetlen, a környezetvédelem sok esetben csak leplezett környezetszennyezés.


SF

2007. okt. 19. 09:13
Hogy a jővő nemzedéke is tudjon élni!!!!!!!!!
16. emagdi
2007. okt. 16. 15:13
a túlélésért... és nemcsak az utódok miatt, már a most élő embereknek is necces, hogy fognak élni 5-10-20 év múlva....
2007. okt. 16. 14:10
Mert már észlelhetõen nagy a globális fölmelegedés. Gondolnunk kell arra is, hogy utódaink is tudjanak boldogan élni ebben a visszafele fejlõdõ világban.
2007. szept. 14. 07:52
hogy tovább éljenek gyermekeink
2007. szept. 13. 19:56
Mert szeretnenek meg a gyerekeink es az unokaink is elni ezen a Foldon.
12. pufika
2007. szept. 10. 18:59
Hogy megállítsuk a globális felmelegeés folyamatát
2007. aug. 3. 22:47
szerintem nem csak a mára kéne gondolnunk-talán lessz még jövő is ami nem a miénk.a gyerekeink-és unokáinké.
2007. aug. 3. 08:13
Ha, másért nem, akkor a gyerekeink, unokáink jövője miatt. Azért, hogy ne a sci-fik alapján, egy búra alatt kelljen élniük. Jó lenne ezt már minden kicsi gyermekbe belenevelni.
2007. aug. 3. 07:31
Aki valamire alergiás, az már tudja.
2007. aug. 3. 07:26

Azért mert a földet nem az őseinktől örököltük, hanem az utódainktól kaptuk kölcsön.


Szerencsére a hazai környezetvédelmi szervezetek is lébadozóban vannak, és egyre többször hallatják hangjukat. Későn? Nem elég hangosan? Lehet, de legalább ők próbálnak tenni valamit. Tegyél te is!


Asszem propegendista hangolatban vagyok;)

Megyek és elviszem a szelektív hulladékot a tárolóba babasétáltatással egybekötve. Így babónak már ez lesz a természetes:)

2007. júl. 24. 13:04
Tenni is kell valamit, áldozni, nem csak sírni.
2007. júl. 24. 07:04

Azért mert már egészségünket veszélyezteti a szeny a mocsok és a szmog.

Mit hagyunk így a gyermekeinkre és unokáinkra????

2007. júl. 24. 06:29

talán hogy ne dzsuvába, szennybe éljünk.. de mind1 ki mit mond.. a helyzet sosem lesz jobb,

ennél már csak rosszabb lesz..

2007. máj. 26. 06:19
A Földet meg kell őriznünk a gyermekeink számára is .
2007. máj. 26. 03:31
Általában nem fontos az embereknek.Ha az lenne,akkor nem autóval tennék meg az 500m-s távolságot és nem magyarázná meg,hogy neki ez tulképpen életfontosságú .
2007. máj. 25. 23:14
Egészségünk,növényeink,állataink érdekében.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook