Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért fizetnek több adót akik többet keresnek? fórum

Miért fizetnek több adót akik többet keresnek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
8. Szasz23X (válaszként erre: 7. - Pusztiju)
2010. okt. 30. 17:22
Megkérdezhetem, hogy szerinted ez miért reális? Tényleg csak a véleményed érdekelne, nem vitázni akarok, félre ne érts :)
7. pusztiju (válaszként erre: 1. - 80e62707b3)
2010. okt. 30. 17:17
Kérdésedben megtalálható a válasz is. Aki többet keres többet fizet és ez így reális.
6. esőcsepp (válaszként erre: 5. - Szasz23X)
2010. okt. 30. 17:13
Teljesen egyet értek veled! Én is arra szavaztam amire Te!
5. Szasz23X (válaszként erre: 3. - 80e62707b3)
2010. okt. 30. 17:10

Emlékszem, én is szavaztam...Mondjuk én arra, hogy nem igazságos. Vállalom a véleményem, és azt is elmondom, hogy miért. Volt egy cégünk a barátnőmmel, rengeteg járulékot és adót, stb fizettünk be. A barátnőmnek nem volt elég a céges idő a GYED-hez, és most 40 ezer körül kap ugye, gyes meg családi...Most akkor kérdem én: ha az állam nem gondoskodik "jobban" arról, aki többet tesz a közösbe, akkor miért is fizessek többet?! Sokan életükben nem fizettek adót, és mégis jár nekik ugyanaz a GYES, mint a barátnőmnek, aki havi szinten 70-80ezer ft járulékot tett a közösbe.

Undorító ilyet mondani, de aki nem pakol bele, ne is kapjon belőle. Persze, gondoskodnia kell az államnak mindenkről, de akkor mindenki ugyanannyit rakjon bele. Másoknak is megvannak a lehetőségei, nem az államot és a sorsot kell szidni, szerintem aki akar, és tényleg akar valamit, annak lehetősége is van rá...Én sem indultam nagyobb "előnnyel" az életben, mint bárki más. Én is tanultam, güriztem...Más előtt is ott az esély.

4. 80e62707b3 (válaszként erre: 2. - Tavaszilány)
2010. okt. 30. 17:04
Elég nagy butaságot írtál. Gondold át még egyszer! ;)
3. 80e62707b3 (válaszként erre: 1. - 80e62707b3)
2010. okt. 30. 17:03

Nemrég indítottam egy szavazást a témában és a túlnyomó többség igazságosnak tartja, hogy aki sokat keres, többet adót fizet.

Sokáig én is így voltam ezzel, de ma már nem, bár nem keresek többet mint régen.

Kíváncsi lennék, hogy miért nem igazságtalanság az, hogy valaki többet fizet a közösbe?

Mivel kap többet vissza az államtól aki többet fizet be?

Ész érveket várok. Győzzetek meg! ;)

2010. okt. 30. 17:01
Ez elég hülye kérdés, nem? Szerintem nem is fizetnek többet....
2010. okt. 30. 16:59
Miért fizetnek több adót akik többet keresnek?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook