Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért félnek a nők a súlyzós edzéstől? fórum

Miért félnek a nők a súlyzós edzéstől? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért félnek a nők a súlyzós edzéstől?

1 2 3 4 5
38. 1abbb5d144 (válaszként erre: 35. - Cippora)
2016. júl. 1. 20:40
itt nem voltak több tíz kilós súlyzók említve. Vagy lemaradtam a meleg miatti ko-ban, akkor bocs.
37. Cippora (válaszként erre: 34. - 388b941089)
2016. júl. 1. 19:48
Nem tudom,hál Istennek nincsenek ilyen problémáim (bár nem súlyzózom) azért szerintem jobb az óvatosság.Én mondjuk nem hinném,hogy a nagy súly jó a hüvelyizmoknak,hiszen arra nem edz rá az ember,ellenben terhelődik.Lehet neked szerencséd volt,vagy alapból ilyen típus vagy.
36. Cippora (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2016. júl. 1. 19:44
köszi
35. Cippora (válaszként erre: 32. - 1abbb5d144)
2016. júl. 1. 19:44
Köszi van gyerekem,tisztában vagyok vele,de a súly emelés az nekem nagy súlyokat jelent.Egyébként sok nőnek becsepeg terhesen is,sőt ismerősöm van aki nem tudta hordozni a gyerekét sem,mert elcseppent a vizelete a súlytól,szóval gondolom valóban igaz lehet,hogy van ilyen.
34. 388b941089 (válaszként erre: 26. - Cippora)
2016. júl. 1. 19:38
Sztem 6-8-10 kg nem számit nagy sulynak, ez hülyesèg. Ennyi erövel ne cipekedjen egy nö, ne vegye fel a gyerekèt ès mèg sorolhatnánk. A sulyzos edzès igenis jó. Akármilyen edzèsröl is beszèlünk. Ès sztem pontosan h jót tesz a mèhnek, a hüvelyizmoknak stb. Szülès után gyorsabb a regenerálódás is. Harom honapja szültem, a kitolasi szak 3 nyomasbol állt, 5 perc volt nagyjábol, utana pedig az izomzatom ot lent ugyanolyan volt, mint szules elott. Ha valaki azt mondja nekem h ugyanolyan leszek valszeg kirohogom es nem hiszem el. Nem mindegy h az ember milyen izomzattal indul neki es erre tokeletes a sulyzos edzes. Tuti biztos vagyok benne h nem art egy nonek a sulyzo.
33. gribedli*** (válaszként erre: 32. - 1abbb5d144)
2016. júl. 1. 18:56

Ha ez segít, én pl simán ölbekapom a 15 kilós gyerekemet, elég gyakran, de ügyelek arra, hogy közben ne legyek görbe, stb. A 24-25 kilós lányomat is fel szoktam venni, de ott már szépen rákészülök, levegô kifúj, helyes tartás, stb. Felkapom és átviszem az ágyába:))))


Ezen nem fog múlni. Van, akinek viszont fokozottan vigyáznia kell, mert eleve problémái vannak, az inkább ne tegye.

32. 1abbb5d144 (válaszként erre: 29. - Cippora)
2016. júl. 1. 18:45
31. valasz (amit koszi). Nem csak 3 kilos ujszulottek vannak es kell oket felvenni. Igy.
31. gribedli*** (válaszként erre: 27. - 1abbb5d144)
2016. júl. 1. 18:26

Ha rossz tartással veszed fel, igen, ártasz vele magadnak, nem maga az, hogy a kisbaba mekkora, hanem az, hogy hogy veszed fel és közben mit csinálsz, nem ritka a kisgyerekes anyukáknál a váll, derékfájás. Végülis nem az a megoldás, hogy akkor sose vegye fel, hanem az, hogy szabadidejében gondoskodjon az anyuka egy tartásjavító tornával magáról is, amikor meg babázik, kerülje azokat a klasszikus hibákat, csámpás járás, ferde állás stb.


Bár a gyakorlatban az elején a kutyát nem érdekli ez, hiszen éppen ordít a gyerek, majd pont a helyes légzéstechnikára fog odafigyelni az ember... De aki elôtte is erôsített azokra az izmokra, az esetleg odafigyelés nélkül is automatikusan helyes tartással teszi ezeket, így egy gonddal kevesebb;)

2016. júl. 1. 18:19
A cikk szerintem is egy kicsit közhelytár, de nem írt hülyeségeket, úgyhogy kritizálni sem fogom, és a cikkírónak további jó edzést kívánok:D
29. Cippora (válaszként erre: 27. - 1abbb5d144)
2016. júl. 1. 18:17
Nem tudom hogy jön a gyerek a nagy súlyokhoz...
28. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Cippora)
2016. júl. 1. 18:16

Ez így van, ha valaki fut, eleve rázkódik, úgyhogy ezt hagyjuk, gondolom, mindenki tudja, viszont a kifejezetten keskeny csípôjû nôknél a futás nem terheli annyira a gátat, illetve kevésbé károsítja. Széles csípôjû nôknél ehhez a rázkódáshoz hozzáadódik a térd terhelése is (keskeny csípônél a comb egyenesebben halad lefelé, kisebb szöget zár be a térddel, így nekik kevésbé terhelôdik). Nem véletlenül a keskeny csípôjû nôk jobb versenyzôk is.


Ami a súlyzózást illeti, odafigyelve a légzéstechnikára és a tartásra természetesen ki lehet küszöbölni, hogy a gátizom sérüljön, nem lesz inkontinenciaveszély. Persze rosszul lélegzés, rosszul végzett gyakorlat igen, árthat. Igaz, a túlsúly többet árt neki mint a sport.


A kettlebellnél viszont van olyan gyakorlat, ahol nem lehet kiküszöbölni, hogy a gátizom lefelé préselôdjön, ezért a nôgyógyászok óva intenek a kettlebell használatától de NEM az összes gyakorlatra vonatkozik ez, hanem arra a terpeszes guggolás+elôrehajolás (swing?), mert ott képtelenség óvni a gátat, ott nem jön össze, maga a póz nem jó, védtelen helyzetben van.


Kiegészítô jelleggel a többi gyakorlat jó, de mint mindennel, ez is olyan, hogy minél többféle mozgásforma ajánlott, nem szabad beszûkülni csak egyfajta edzésre, pl a súlyzó és a kettlebell nagyon hasonlóan dolgoztatnak, ellenben a különbség a kondigépek vagy szabad súlyzó(vagy kettlebell ) között van. Mert a gép nem dolgoztatja annyira a stabilizálókat, viszont mind a szabad súlyzó mind a kettlebell igen.


Egy jó kis funkcionális edzés viszont úgy épül fel, hogy van benne súlyzózás, gumiszalag, saját testsúllyal végzett gyakorlat is és esetleg labdák, más fejlesztô eszközök is, szóval minden:)))

27. 1abbb5d144 (válaszként erre: 26. - Cippora)
2016. júl. 1. 17:53
Akkor a gyereket se kene felvenni?
26. Cippora (válaszként erre: 24. - 388b941089)
2016. júl. 1. 17:47
Lehet arra gondolt amit én is olvastam nemrég,hogy a nagy súlyok emelése hosszútávon nem tesz jót a méh meg hólyag tartó izmoknak,inkontinencia alakulhat ki miatta.Ugyanezt olvastam egyébként a futásról is.Nem tudom mi az igazság,de lehet benne valami,nem hiszem hogy a mindennapos súly emelés jót tenne egy nőnek.
25. Zonne (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2016. júl. 1. 17:45
Én 1,5 évig kettlebelleztem, semmi bajom nem lett tőle, sőt! Életem egyik legjobb döntése volt, hogy elkezdtem, és amint tehetem, húzok is vissza. -kettlebellen pedig nem tonnás súlyokat emelgetsz, hanem 8-10-12 kg-t, amennyit elbírsz.
24. 388b941089 (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2016. júl. 1. 17:01
Miert art? Es miert pont a noknek?
23. punkvirág (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2016. júl. 1. 15:37

Bocsánat hogy így ismeretlenül belekontárkodok... de pl. a debreceni kbell oldal...

vagy a kettlebell hivatalos oldala..

esetleg Lakatos Péter által írt cikkek, ha beszélsz angolul, Pavel cikkei...


:)

22. michelle.r (válaszként erre: 19. - 328e1b30ab)
2016. júl. 1. 15:28

Én a teniszre és a callaneticsre esküszöm. A kettlebellt évek óta sasolom, de egy csomó cikket olvastam, amelyek azzal riogatnak, a nőknek bazi sokat árt a súlyok ilyen módon történő emelgetése.


Tudsz ajánlani valami értlmes olvasnivalót az ügyben?

21. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 18. - Globus)
2016. júl. 1. 14:44
Sokaknak sajnos arról szól...:)
20. 388b941089 (válaszként erre: 19. - 328e1b30ab)
2016. júl. 1. 14:22
Nyomtál mast is? Honnan van viszonyitasi alapod? Kettlebellem mèg nincs, de abbol sztem nekem egy egesz keszlet kène :D
19. 328e1b30ab (válaszként erre: 12. - 388b941089)
2016. júl. 1. 14:15
A kettlebell hatékonyabb. Tapasztalat. Évek óta nyomom.
18. globus (válaszként erre: 6. - Csgybzs)
2016. júl. 1. 14:13
Igazad van. Az élet nem arról szól, hogyan kell KInézni.
17. emagdi
2016. júl. 1. 13:45

oké, vettem két mély levegőt, és rájöttem, hogy ezt leírni nyolcezredszer van annyira létjogosult, mint a sokezredik szüléstörténet, szóval ezúton szeretnék elnézést kérni a topikindítótól.

igaz, hogy spanyolviasz, de végülis elfér itt ez is :)

16. emagdi
2016. júl. 1. 13:42

még annyit az eredeti felvetéshez, miszerint nem akarnak "túl izmosak" lenni, hogy hát ez is ízlés kérdése, hogy kinek mi a túl izmos.

van, aki úgy szeretne kinézni, mint egy ultrafutó (csont és bőr kb), és nem úgy mint mondjuk egy crossfit versenyző nő (akiknek azért elég széles a válluk-karjuk, de mondjuk bármelyik evezős sportot is mondhatnám).


szóval most a sportági sajátosságokon túl (nyilván minden sportághoz más-más testalkat az ideális), nagyban befolyásolja az egyéni ízlés is azt, hogy kinek mi az ideális, meg mi az, ami "izmos".


akinek az a szép, hogy 40kg 5% zsírszázalékkal, hát, az kardiózzon is csak szépen órákon át, mert azzal tudja elérni amit szeretne.

15. emagdi (válaszként erre: 9. - ~Fluttershy)
2016. júl. 1. 13:34

akinek a fejében káosz van:

1. lusta még elméletileg is utánanézni (na ennek nyilván a gyakorlatban sem lesz sok kitartása, szóval kár bele)


2. simán csak hülye (már bocs, de sok ilyen van. neki hiába mondod, vagy írod, akkor sem jut el az agyáig)


3. érti, tudja, de nem hiszi el. (-->kár bele)


4. valaki épp most kezd utánanézni a dolgoknak, tájékozódni. na, neki meg nem elég info ami az ilyen cikk-kezdeményben benne van, és ha csak a gugli első 3 találatát olvassa el, már akkor lényegesen több infóhoz jut, mint egy ilyen cikkből.


tudom, hogy ha baromi unalmas, akkor meg minden nézem meg, de igazából a cikket csak átfutottam (miután az első két mondat után látszott hogy közhelygyár ez is), és a kommentek miatt jöttem :D :D :D (csak mielőtt ebbe kötne bele valaki:D)

14. emagdi
2016. júl. 1. 13:28
spanyolviasz:D
13. 1abbb5d144 (válaszként erre: 10. - M.Hannika)
2016. júl. 1. 12:44

Amúgy fogytam is, de többet izmosodtam. Pedig nagyon nem akartam ezt, vékonyabb akartam lenni, nem izmos.

Tehát, ha kajafüggő is, megtörtént velem, pár kilós súlyzókkal is. Igaz, nem férfias lettem. Testépítőférfias nem...

12. 388b941089 (válaszként erre: 2. - 328e1b30ab)
2016. júl. 1. 11:56
Hot iron, body pump.
11. 388b941089 (válaszként erre: 4. - 1abbb5d144)
2016. júl. 1. 11:55
De, már rohadtul 😂😂
10. M.Hannika (válaszként erre: 7. - 1abbb5d144)
2016. júl. 1. 11:30

Én arra tippelnék, hogy a kalóriakereted nem volt megfelelő, ezért nem fogytál.Bár nem értem pontosan, hogy nem lett bővebb a nadrág, vagy még szűkebb is lett? Ha az utóbbi, lehet, hogy több kalóriát ettél, mint amennyit elégetsz, de az edzés miatt izom jött rád. Ha az előbbi, akkor viszont fogytál, csak jött fel izom is.


Egyébként azért össze lehet szedni sok izmot, legalábbis a táncosoknak a lába az én ízlésemhez képest túl izmos, igaz, tényleg messze van a testépítőktől:)

9. ~Fluttershy (válaszként erre: 4. - 1abbb5d144)
2016. júl. 1. 11:04
Én is próbáltam abban a hitben ringatni magam, hogy igen, de nap mint nap tapasztalom, hogy mekkora káosz van a nők fejében ezen a téren!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook